Sari la conținut

CUM SE FACE BURNOUT?


tun de bus
 Share

Postări Recomandate

Burnout pe loc cre'ca e cea mai usoara figura. Singura treaba e sa nu lasi frana fatza in timp ce accelerezi.

 

Pe de alta parte burnout in miscare presupune sa rupi aderenta pe spate in timp ce mergi, ceea ce pentru muritorii de rand = buf. In afara de Rossi, nu prea am vazut figura asta.

 

A facut cineva burnout in miscare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

vad ca de un an aproape nu ati mai postat aici nmk..io am facut un burnout cu un moped..am un filmulet dar asta e cel mai naspa ca pe pe cel k-lumea care l-am facut bine si a iesit fum k-lumea l-amsters din greseala..io cum mopedu ma si invart cu um picior jos...e tare ru...mereu fac asta si imi place rau de tot..uitati aici filmuletul cu burnoutul si cu cerculete da putin de tot...a...si cu roata proptita in bordura:D

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca de un an aproape nu ati mai postat aici nmk..io am facut un burnout cu un moped..am un filmulet dar asta e cel mai naspa ca pe pe cel k-lumea care l-am facut bine si a iesit fum k-lumea l-amsters din greseala..io cum mopedu ma si invart cu um picior jos...e tare ru...mereu fac asta si imi place rau de tot..uitati aici filmuletul cu burnoutul si cu cerculete da putin de tot...a...si cu roata proptita in bordura:D

 

:) :blink: Burnout cu mopedu :ok: , da ce ai avut cu saracu cauciuc? Sau... :moto: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu , unul, in loc de burn-out prefer burn-in :blink: e mai ieftin si la gume :crack: In plus, e si o metoda foarte comoda de parcat motorul :crack:

Mai jos gheizerul e la intrunirea de la Cta de acum 2 ani, cand nu ne-au lasat sa facem burn-out pe alei ca "le murdarim pavajul cu cauciuc" :ok:

 

post-462-1146607180_thumb.jpgpost-462-1146607297_thumb.jpg

 

 

 

..si in continuare s-au intaratat si 2 mopedisti la concursul de sablat campingul :moto: Deci, se poate si cu mopedul. :)

 

post-462-1146607396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu , unul, in loc de burn-out prefer burn-in :crack: e mai ieftin si la gume :lol: In plus, e si o metoda foarte comoda de parcat motorul :crack:

Mai jos gheizerul e la intrunirea de la Cta de acum 2 ani, cand nu ne-au lasat sa facem burn-out pe alei ca "le murdarim pavajul cu cauciuc" :)

 

post-462-1146607180_thumb.jpgpost-462-1146607297_thumb.jpg

..si in continuare s-au intaratat si 2 mopedisti la concursul de sablat campingul :moto: Deci, se poate si cu mopedul. :crack:

 

post-462-1146607396_thumb.jpg

:blink: Ce mai lucreaza baietii :ok: Eu n-am zis ca nu se poate, doar ca e un pic bizar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu reusesc sa tin si frana fata si sa accelerez in acelasi timp

kuxi

 

Strangi frana doar cu 2 degete iar cu palma cat mai stransa + celelalte 2 degete + degetu mare dai gaz. Lasa-te pe fata, impinge-te in ghidon ca sa se "infiga" bine furca in pamant (daca nu, e posibil sa rupa aderenta rotii fata cu tot cu frana blocata si poti face buf). E f faina figura si te simti bine cand o faci insa costurile mi se par cam mari.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traiasca mobra:)))) daca nu era mobra nu aveam cu ce sa ma distrez vara trecuta...:ok:..."burnout"(pe nisip),intoarceri tot prin manevra "burnout":moto:))...super tare frate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat doar ca se duce naibii cauciucu'. Eu ma distrez cu de astea doar cind stiu ca in citeva zile schimb pneul spate. Ultima data am dat unu' meserias la semafor, i-am umplut de fum masina unui taximetrist, full de clienti, a fost super fun :ok: . Cred ca ala a batut recordu' mondial de viteza la inchis geamu' :moto: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...