Sari la conținut

Chopper frumos - dat pe jos


soundchaser
 Share

Postări Recomandate

Merg de numai o saptamana pe motor (mai exact doua week-enduri) in care ce-i drept sa tot fi facut vreo 350 km si sambata seara ma duceam sa iau o prietena de acasa sa ne plimbam. Mergeam destul de incet (30-40 km\h), eram pe 1 mai si tocmai trecuse o utilitara care uda\spala strada. La un moment dat ca o masura de siguranta am trecut pe linia de tramvai unde era uscat numai ca in fata mea una cu o dacie facea stanga iar eu am franat incet dar pe roata din fata. :wave: nestiind ca nu asa se facea in situatia data. Degeaba era uscat pe jos pt ca abia iesisem din apa si rotile probabil ca erau f ude si combinate cu cimentul mai alunecos a fost suficient sa se produca nefastul. Am avut noroc ca nu a venit nici o masina sau tramvai in viteza din spate. Nu m-am ales decat cu un ligament sucit la o mana (pt ca nu aveam manusi :o ) dar e suficient ca sa nu mai pot canta cel putin o saptamana la bass si asta ma deranjeaza un pic dar ma bucur ca nu a fost mai rau.

Motorul ca prin minune nu s-a ales decat cu o bucata din geam lipsa si cateva f mici zgarieturi + pedala de schimbator putin strambata. Nimic care sa nu se poata repara usor.

Mare atentie deci!

 

Drumuri uscate si fara evenimente neplacute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija, e criminal sa mergi pe chestia aia cu care uda pe jos. Eu simt imediat ca incepe sa fuga spatele.

Cit despre sina de tramvai uda :wave: Mai bine stau jumate de ora intre conserve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti bine!!

 

Oricum, daca ai fi citit pe forum ai fi invatat multe lucruri care te-ar fi aparat de necaz. :wave: Baga si tu un ochi intr-o zi si apoi baga la cap! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tzi-e shi cu frana asta fatza... mai shtim noi pe unu' care a patzit-o (heh). Vezi ca shi pe praf aluneca la fel de rau... trust (ouch!) me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tzi-e shi cu frana asta fatza... mai shtim noi pe unu' care a patzit-o (heh). Vezi ca shi pe praf aluneca la fel de rau... trust (ouch!) me!

Dar sa stii ca frana de GS500 chiar ca e ucigasa. M-am dat cu unul si imediat ingheata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti bine!!

 

Oricum, daca ai fi citit pe forum ai fi invatat multe lucruri care te-ar fi aparat de necaz.  :wave:  Baga si tu un ochi intr-o zi si apoi baga la cap!  :o

Intru destul de des pe forum si citesc\invat tot felu` dar parca nu poti sa-ti aduci aminte prea multe cand esti calare pe ea mai ales cand esti si incepator :blbl:. Asta e. Din nefericire calea cea mai usoara de a invata e din propriile greseli.

Rgards

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai faca Placebo & restu misto de mine cand sunt pasager cu moto si zic "atentie la marcaje" sau "atentie la liniile de tramvai" :o :blbl:, acum! Brrr.

 

Sanate!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calea cea mai usoara de a invata e din propriile greseli

si e si cea mai dureroasa....asa ca grija maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...