Sari la conținut

BURSA LOCALA


ride2live
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand costum moto Dainese marimea 56

http://olx.ro/oferta/costum-2-bucati-dainese-marimea-56-ID1UniL.html#7ff1a553b8

Editat de ang3ldrak3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vand GoPro Hero 3 Black Edition in stare perfecta de functionare, singurul defect fiind la Quick Release-ul mic care e putin crapat dar inca folosibil (dupa cum se vede in poze). Mai aveti nevoie doar de un card MicroSD (recomand clasa 10) de 16/32/64GB si de vreme buna :)


Pachetul contine absolut toate piesele originale (mai putin cutia in sine):

• HERO3 Black Edition

• Carcasa subacvatica 131’/40m

• Telecomanda Wi-Fi

• Cablu incarcarcare telecomada

• Acumulator Li-ion

• Catarama Quick Release

• Catarama Quick Release verticala

• Montura adeziva curbata

• Montura adeziva plata

• Brat pivot 3-way

• Cablu USB


Pret 1200 RON (negociabil daca o cumpara tot un biker), doar in Iasi, nu accept schimburi.



Motivul vanzarii: trec pe 3+ Black edition.

Contact pe PM unde pot pune la dispozitie numarul de telefon.

Editat de masterthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mănuşi, motociclism, unisex

• cu piele autentică şi protecţii întărite la încheietură
• vătuire Thinsulate™
• material superior: 100% poliamidă; palmă şi inserţii: piele;
• membrană: 100% poliuretan; căptuşeală: 100% poliester

 

Marime M/8

Stare:Nou

Pret:60 Ron

 

FOTO:

http://i62.tinypic.com/2hcdqjb.jpg

http://i60.tinypic.com/28gwc5h.jpg

http://i58.tinypic.com/2mfhg1i.jpg

 

Contact PM.

Editat de voodoo_is
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cizme SIDI crossfire SRS marimea 42.

Le-am luat in 2012 pe de pe fc-moto cu vreo 350 de euro, le dau cu 700 ron, foarte putin folosite si deloc in regim enduro. Se pot testa/vedea in Iasi. Ma intereseaza si un schimb cu SIDI B2/ceva asemanator

Contact PM


» Post actualizat in 25 Mar 2015 12:46

Si poze. Pretul scade la 600 ron.

post-60782-0-66478700-1427287559_thumb.jpg

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand pantaloni https://www.louis.de/en/artikel/probiker-pr-10-men-s-textile-trousers/208761?filter_gender=HU&list=59394825

 

Marimea e 52.

 

Sunt cu eticheta, nepurtati, etc.

 

Ii vand pentru ca sunt prea gras :(

 

Pret: 600 RON

 

Contact PM

Editat de pris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand costum din piele groasa marca Cafe Racer, fara defecte, cu urme normale de uzura. Geaca este marimea 58, are mesada si are protecii la spate, umeri si coate.

Pantalonii sunt masura 54 si au protectii la genunchi. Geaca se leaga de pantaloni cu fermoar de jur - imprejur, dar are si fermoar scurt.

 

post-77713-0-63040100-1428569419_thumb.jpgpost-77713-0-36113700-1428569434_thumb.jpgpost-77713-0-26084300-1428569449_thumb.jpg

 

Cateva masuratori:
maneca: 66 cm

spate (din cusatura maneca stanga in cusatura maneca dreapta): 50 cm

lungime geaca: 68 cm

lungime panaloni: 102 cm

 

Orientativ, eu am 1.87 / 87 kg si imi este un pic mare in talie pantalonul.

 

Pret: 800 lei

 

 

Vand protectii maini ( handguards ) pentru motocicleta cu ghidon de 22 inchi, cadru si prinderi din aluminiu. Protectiile sunt noi.

post-77713-0-56445300-1428569611_thumb.jpgpost-77713-0-21642700-1428569595_thumb.jpgpost-77713-0-38046700-1428569581_thumb.jpgpost-77713-0-96794400-1428569568_thumb.jpgpost-77713-0-11763000-1428569551_thumb.jpg

 

pret: 200 lei

 

telefon: 0742 noua 9 6 9 trei6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand doua geci moto, una din piele, cealalta textila.

1. textila: IXS Air System gri, protectii soft spate, hard coate si umeri; EXTREM de bine ventilata; marimea L; 200 lei;

2. piele: Tschul, in stare bunicica, piele foarte groasa, mesada detasabila, urme normale de uzura, marimea XL, 150 lei.

Asa arata IXS-ul (scuze comoditatea)

post-49786-0-89627500-1428790688_thumb.jpg

 

Cam asa arata Tschul-ul: (poza de exeplificare)

post-49786-0-63768500-1428790740_thumb.jpg

 

 

Daca sunteti interesati am sa le pozez cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Honda CB500 PC26 1996 Made in Japan 1200 Negociabil (accesoriile incluse)

 

Cu o deosebita parere de rau, ma vad nevoit sa ma despart de o motocicleta care mi-a pus zambetul pe buze de fiecare data. Motivul? M-am mutat de cateva luni in UK si dupa multe planuri am realizat ca e destul de scump sa o aduc acolo si dpdv al actelor m-as complica.

 

Despre ea acum. Honda CB 500 PC26 din 1996. Made in Japan (nu ca as avea ceva cu versiunile facute dupa in Italia insa am preferat sa o iau de la parinti) si adusa din Germania in Noiembrie 2011 de un prieten intr-o duba, dupa ce am vazut-o pe mobile.de . Primul si singurul proprietar in tara si daca nu ma insel, in Germania a avut doar doi proprietari, unul mergand cu ea limitata la 25 KW. Motocicleta este inmatriculata, absolut toate actele in regula si ITP valabil pana la sfarsitul anului (l-a luat din prima si fara nicio problema).

 

Motocicleta are 50.000 de km si cand am luat-o avea in jur de 38-40K. Nu i-am dat inapoi (anticipez comentariile legate de validitatea lor) si cred ca asta se poate vedea in starea ei generala, cei interesati o sa primeasca din partea casei o lupa.

 

Motorul este un doi in linie de 500 cmc, nelimitat, 58 de cai putere (conform producatorului si site-urilor de prezentare) care stiu sa mearga in 6 viteze frumoase.

Fiecare sezon a fost inceput cu un schimb de ulei si filtru (Motul), absolut toate schimburile la ea fiind facute la Madras Motorparts Iasi.

Carburatia a fost facuta cand a venit in tara (curatat, reglat, sincronizat) de catre Ionut (Thunderbike).

Bujiile schimbate acum 4000 de km, filtrul de aer sport in stare impecabila (a fost verificat insa nu a fost necesara schimbarea lui).

Kitul de lant in stare buna, curatat periodic si uns cu spray Motul.

Lichidul de racire a fost schimbat acum aproximativ 4000 de km (am preferat sa schimb consumbilele la si inainte de timp).

Motocicleta a stat totdeauna intr-un garaj incalzit (iarna, vara), pe cricul central si rotile rotite periodic.0

Saua a fost retapitata anul trecut din cauza unei zgarieturi cand a fost adusa din Germania, zgarietura care s-a accentuat in timp.

Am incercat sa o pastrez cat mai originala posibil (toba originala, semnalele originale (suficient de mari incat sa fie vazute)).

A fost revopsita in germania insa s-a mers pe culoarea originala, stickere originale, etc.

Nu a fost implicata in niciun accident in tara, nu am cazut cu ea.

Consum: 4.5 - 5 in oras (depinde de stilul de mers, in cate ture sta) si 3.5. - 4 in afara orasului (viteza de croaziera, cat este de incarcata, etc)

 

Accesoriile cu care vine la pachet (incluse in pret)

Top Case Moto Detail (cred ca e de 42L dar posibil sa ma insel) cu cheie, suportul de montat si toate necesare lui. Nu l-am folosit niciodata.

Parbriz GiVi. Nu l-am pus niciodata.

Crash bars. Cromate initial insa au fost vopsite negru in camp electrostatic din cauza unei zgarieturi pe care o prezenta unul din ele (asta si faptul ca sunt mai discrete pe negru)

Placute de frana noi, nemontate.

Antifurt pentru disc marca ABUS

Kitul de limitare pentru 25KM (a venit din Germania cu el pus la pachet, pleaca cu el pus la pachet)

O mini trusa medicala (nu stiu daca e necesara insa a venit cu ea, pleaca cu ea)

 

Pret: 1200 Euro Negociabil.

Pana vineri (17.04.2015) ma puteti suna pe mine, Mircea la numarul: 0742277024 pentru a o vedea sau orice alte nelamuriri. Dupa data respectiva voi pleca din nou insa a fost facuta o procura de vanzare pe numele tatalui mei cu care puteti sa vb la numarul: 0731599855 (daca nu raspunde, sms si va suna el mai tarziu)

2d6veqw.png

2s8slqo.jpg

1zgrexs.jpg

svpdli.jpg

16lh9c7.jpg

11bjfdc.jpg

zvpi10.jpg

2iiv5t2.jpg

15cdan5.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am jugul superior de la un vfr 750 94-97, vezi intereseaza-te daca ti se potriveste, sau e a close fit si ti-l donez.


» Post actualizat in 17 Apr 2015 12:18

Donez casca Lazer, stare ... meh, mesada laterala detasabila, viziera zgariata, aerisire superioara rupta, inlocuita cu banda adeziva de hartie.

Laser Frate !

post-60782-0-82802000-1429273069_thumb.jpg

post-60782-0-89096300-1429273076_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valabil, pret negociabil. :)

Vand Honda CB500 PC26 1996 Made in Japan 1200 Negociabil (accesoriile incluse)

 

Cu o deosebita parere de rau, ma vad nevoit sa ma despart de o motocicleta care mi-a pus zambetul pe buze de fiecare data. Motivul? M-am mutat de cateva luni in UK si dupa multe planuri am realizat ca e destul de scump sa o aduc acolo si dpdv al actelor m-as complica.

 

Despre ea acum. Honda CB 500 PC26 din 1996. Made in Japan (nu ca as avea ceva cu versiunile facute dupa in Italia insa am preferat sa o iau de la parinti) si adusa din Germania in Noiembrie 2011 de un prieten intr-o duba, dupa ce am vazut-o pe mobile.de . Primul si singurul proprietar in tara si daca nu ma insel, in Germania a avut doar doi proprietari, unul mergand cu ea limitata la 25 KW. Motocicleta este inmatriculata, absolut toate actele in regula si ITP valabil pana la sfarsitul anului (l-a luat din prima si fara nicio problema).

 

Motocicleta are 50.000 de km si cand am luat-o avea in jur de 38-40K. Nu i-am dat inapoi (anticipez comentariile legate de validitatea lor) si cred ca asta se poate vedea in starea ei generala, cei interesati o sa primeasca din partea casei o lupa.

 

Motorul este un doi in linie de 500 cmc, nelimitat, 58 de cai putere (conform producatorului si site-urilor de prezentare) care stiu sa mearga in 6 viteze frumoase.

Fiecare sezon a fost inceput cu un schimb de ulei si filtru (Motul), absolut toate schimburile la ea fiind facute la Madras Motorparts Iasi.

Carburatia a fost facuta cand a venit in tara (curatat, reglat, sincronizat) de catre Ionut (Thunderbike).

Bujiile schimbate acum 4000 de km, filtrul de aer sport in stare impecabila (a fost verificat insa nu a fost necesara schimbarea lui).

Kitul de lant in stare buna, curatat periodic si uns cu spray Motul.

Lichidul de racire a fost schimbat acum aproximativ 4000 de km (am preferat sa schimb consumbilele la si inainte de timp).

Motocicleta a stat totdeauna intr-un garaj incalzit (iarna, vara), pe cricul central si rotile rotite periodic.0

Saua a fost retapitata anul trecut din cauza unei zgarieturi cand a fost adusa din Germania, zgarietura care s-a accentuat in timp.

Am incercat sa o pastrez cat mai originala posibil (toba originala, semnalele originale (suficient de mari incat sa fie vazute)).

A fost revopsita in germania insa s-a mers pe culoarea originala, stickere originale, etc.

Nu a fost implicata in niciun accident in tara, nu am cazut cu ea.

Consum: 4.5 - 5 in oras (depinde de stilul de mers, in cate ture sta) si 3.5. - 4 in afara orasului (viteza de croaziera, cat este de incarcata, etc)

 

Accesoriile cu care vine la pachet (incluse in pret)

Top Case Moto Detail (cred ca e de 42L dar posibil sa ma insel) cu cheie, suportul de montat si toate necesare lui. Nu l-am folosit niciodata.

Parbriz GiVi. Nu l-am pus niciodata.

Crash bars. Cromate initial insa au fost vopsite negru in camp electrostatic din cauza unei zgarieturi pe care o prezenta unul din ele (asta si faptul ca sunt mai discrete pe negru)

Placute de frana noi, nemontate.

Antifurt pentru disc marca ABUS

Kitul de limitare pentru 25KM (a venit din Germania cu el pus la pachet, pleaca cu el pus la pachet)

O mini trusa medicala (nu stiu daca e necesara insa a venit cu ea, pleaca cu ea)

 

Pret: 1200 Euro Negociabil.

Pana vineri (17.04.2015) ma puteti suna pe mine, Mircea la numarul: 0742277024 pentru a o vedea sau orice alte nelamuriri. Dupa data respectiva voi pleca din nou insa a fost facuta o procura de vanzare pe numele tatalui mei cu care puteti sa vb la numarul: 0731599855 (daca nu raspunde, sms si va suna el mai tarziu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SET Pirelli Diablo - Mymoto Iasi
120/70-17 (58W) + 180/55-17 (73W) = 790 RON
Va asteptam in magazinul MYMOTO Iasi!


» Post actualizat in 30 Apr 2015 09:39

DUNLOP - SET SPORTMAX QUALIFIER 2: 120/70-17 (58W) + 190/50-17 (73W)
Cod produs DUS3

Pret : 216 euro TVA inclus.
Setul se poate livra gratuit in 24h prin firma de curierat, sau ridica personal din reteaua MYMOTO.
http://www.pneurimoto.ro/cumpara/dunlop-set-sportmax-qualifier-2-120-70-17-58w-190-50-17-73w-du624728-7166

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...