Jump to content
Sign in to follow this  
boogye

Yamaha R1

Recommended Posts

La ora actuala cea mai criminala mi se pare gsxr-u de 1000 din 2005 (din citite si auzite, ca nu am mers). 178cp @ 167kg (parca). In plus e joasa, ingusta si scurta... am inteles ca nu vrea sa stea pe doua roti nici moarta.

A mers vre unu?

Salutare baieti....imi pare rau ca nu am mai scris dar dupa cum ati auzit am luat ieri examenul. Super marfa ... am fost foarte fericit...imi era ca o sa pic iara la sala caci data trecuta picasem cu 21 pct. iar acum am dat si am trecut cu 23. Apoi a urmat poligonul in care nu am avut nici o problema. (apropo, pt. cei fara permis - in curind se baga iar traseu pt. motor si se urca politistu cu tine) ce curaj pe el... Vreau sa ma duc acum la politie sa vad daca pot sa imi depun actele si chitanta de permis sa pot sa il ridic mai repede. Stie cineva in cit timp va fi gata?

In rest ce sa va zic ... chiar si asa ca incepator va zic ca sint super multumit si de motor si de putinii km parcursi. La tunari am avut motorul 2 zile si m-am tot dat. In rest ... pe sosea pe linga garaj ma mai dadeam. Pina acum nu a fost nici un incident.

Salutare baieti....imi pare rau ca nu am mai scris dar dupa cum ati auzit am luat ieri examenul. :banana: :what: Super marfa ... am fost foarte fericit...imi era ca o sa pic iara la sala caci data trecuta picasem cu 21 pct. iar acum am dat si am trecut cu 23. Apoi a urmat poligonul in care nu am avut nici o problema. (apropo, pt. cei fara permis - in curind se baga iar traseu pt. motor si se urca politistu cu tine) ce curaj pe el... Vreau sa ma duc acum la politie sa vad daca pot sa imi depun actele si chitanta de permis sa pot sa il ridic mai repede. Stie cineva in cit timp va fi gata? si altceva...Am auzit ca in 48 de ore de la data examenului as fi inregistrat cu permis si pot sa circul si in cel mai rau caz sa iau o amenda ...E adevarat?

In rest ce sa va zic ... chiar si asa ca incepator va zic ca sint super multumit si de motor si de putinii km parcursi. La tunari am avut motorul 2 zile si m-am tot dat. In rest ... pe sosea pe linga garaj ma mai dadeam. Pina acum nu a fost nici un incident. Abia astept sa ne vedam si sa iesim la prima plimbare adevarata. Bafta si ne auzim. Maine plec la munte sa respir aer si sa maninc mititei cu bere.

:lol:

Am citit de 3 h postul asta si am si eu cateva intrebari:

Care au fost ratiunile pt. achizitionarea acestui R1 incepator fiind?

Sa te dai pe circuit cu genunchiul jos?

De cate ori ai fost la Tunari?

Cati km ai facut pana akum?

Ai avut ceva incidente?

@Axa Stai sa vezi ce va fii cu K5-ul sau cu Honda "repsol"

@BBJ (Biker Boy Junior ca poate nu t prinzi ca e vb de tine) citesc de 2 zile ce ai "prostat" pe forumuri si m-ai ("ma-i" ca sa intelegi tu) terminat, daka la inceput am ras de tine akum te pocnesc daka o sa t vad vreodata.

@cyborg si la tine a fost primul motor R1?

Eu nu am vrut decit o motocicleta de viteza. Va zic sincer ca habar nu am avut de R1 dar asta s-a intimplat sa pice la un pret bun pt. mine si mi s-a parut motorul potrivit. Acum dupa toate mesajele primite am asa indoieli dar dupa cum am mai spus nu vreau sa il vind acum. O sa o fac dar la anu.

2 zile m-am dat cu el la tunari

foarte putini km.

nici un incident

Nu vreau sa zic nimic rau, dar stai un pic sa dai piept cu traficul.

Deja ti-au spus altii sa ai grija de ea si mai ales de tine, eu n-o sa fac treaba asta in primul rand pentru ca nu am mers pe asa ceva (si nici nu vreau sa merg... poate cu cineva experimentat si doar in spate :banana:) si in al doilea rand pentru ca faptul e consumat (sau nu?).

Despre treaba cu permisul ce pot sa iti spun este ca foarte posibil daca te prinde fara carton, desi tu ai dat si ai luat examenul poate iesi urat - conducere fara permis... nu am auzit de treaba aia cu 48 de ore! Am un prieten care a fost prins pt. ca inca nu si-l ridicase dar mai erau 2 zile pana se implinea termenul de ridicare al permisului si cand au dat prin statie au vazut ca figura cu permis si i-au dat drumul, nici macar amenda. A doua zi a mers de curiozitate la Udriste si permisul era acolo... insa ideea e ca trecusera vreo 4 -5 zile de la achitarea taxei!

Eu zic sa nu te grabesti, parerea mea!

Bafta multa si asfalt foarte uscat!

ok, boogy, de akum depinde numai de tine, ai grija si fii cu ochii in 4 si cu mana usoara, nu t da la ea.

Ma mir ca ti-ai luat un motor p nv fara sa t interesezi inainte, si sa stii motoare de viteza sunt si Zx4r, vfr400, ducatii 600 ss, ducati 750 carenata, motoare rapide dar mai blande.

Bafta si poate treci si p la arc sa mai schimbi o parere cu baietii, mai da-te pe circuit sa te eliberezi si sa nu-i dai in trafic sau pe soselele patriei.