Sari la conținut

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului


catutza
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din cate am putut sa aflu ... neadaptare vitezei principala cauzei si un voblaj ... exista o voce spunand ca o masina i-a aparut la un moment dat in fata dar departe, el a franat tarziu, a incercat s-o depaseasca si atunci a derapat ... nu e oficial insa si ce am auzit ma duce la concluzia ca a executat tarziu o manevra de evitare .... REPET nu e ceva oficial!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma duceam din crangasi spre moghioros, el venea spre crangasi. cand mai aveam 100m pana la semafor a trecut ceva repede spre pasaj, nu am distins ce dar era zgomot de motor turat. in in pasaj era coada de masini. cred ca avea viziera fumurie ca altfel nu-mi explic sa nu se auda chiuitul franei. eu am fost a doua persoana care a sunat la 112. asta e a murit pe mana lui + pagubele care le-a facut masinilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aratat acum la A1 ... a lovit in coltul dreapta al barii din spate al unui opel sau vw nu mi-am dat seama ce era am dat prea tarziu pe A1 cu capul dupa 11m de frana ... incerc sa dau pe net de ceva video ... reportera zicea ceva de un dosar penal dar nu stau eu in gura lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am vazut la Âştiri. Viteza se zice că ar fi de minim 100km/h, frânare de minim 10 m, voblaj, nu a mai putut redresa Âşi a intrat direct cu capul în bara spate a unui Opel Astra.

Condoleanțe familiei!

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aratat acum la A1 ... a lovit in coltul dreapta al barii din spate al unui opel sau vw nu mi-am dat seama ce era am dat prea tarziu pe A1 cu capul dupa 11m de frana ... incerc sa dau pe net de ceva video ... reportera zicea ceva de un dosar penal dar nu stau eu in gura lor...

 

 

Asta este varianta celor de la stiri.

 

 

Martorul de la fata locului a declarat politiei urmatoarele:

 

A evitat o duba care incerca sa intre in pasaj din parcarea moll, a intrat in pasaj pe o portiune uda, a pierdut controlul in momentul in care a frinat si a intrat sub o masina. (dupa cum este avariata motocicleta cred ca s-a lovit de perete).

 

RIP

 

 

P.S. Nu avea nici un act de identitate asupra sa si nu a fost posibil sa fie anuntati prietenii sau cei apropiati.(poate veti da mai multa atentie acestui amanunt ca ne este mai usor si noua celor care incercam sa va ajutam sa putem sa va contactam apropiatii si sa afle in timp util nu dupa ce este prea tirziu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist... sper sa avem amanunte clare despre cum s-a intamplat. In 30 min plec sa ma intalnesc la crangasi cu cineva si las o lumanare acolo... Ma doare inima ca se intampla asa ceva... Pacat pe de o parte ca unii soferi nu-s civilizati in trafic si fac greseli care iau vieti, apoi, mare pacat ca unii dintre noi nu se conformeaza in metropole la viteza legala atunci cand e aglomerat sau conditii naspa... Azi am mers cu 170 km/h, nici o masina 2 km in spate 2 km in fatza... mi-am satisfacut pofta de viteza... Pot fi catalogat drept las, dar imi este frica sa merg mai mult de 40 in bucuresti sau in oras, apoi e motivul ca am chopper si e mult mai nesigur in conditii de trafic imprevizibil.... Aveti grija prieteni !!! ;)

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am vazut la Âştiri. Viteza se zice că ar fi de minim 100km/h, frânare de minim 10 m, voblaj, nu a mai putut redresa Âşi a intrat direct cu capul în bara spate a unui Opel Astra.

Condoleanțe familiei!

 

Mda..adevarul este ca daca nu e cineva cunoscut merge sa zici selectie naturala, dar cand il cunosti parca nu te mai lasa sufletul sa zici asa ... condeleante familiei ..cam tarziu pentru ca nu mai are decat o bunica de vreo 90 de ani, parintii sunt decedati in din timpul liceului, ceva unchi, si un nasi ramasi, .....el fizic nu are decat o zgarietura pe fata, in rest nimic, cel mai probabil, contuzie cerebrala cu tasarea coloanei cervicale ..ramane de vazut rezultatul autopsiei....ramane de vazut cum or sa decurga lucrurile cu inmormantarea si restul ....

Una peste alta usor cu gazu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta usor cu gazu ...

 

Total de acord !!! Sa nu va luati de mine, am mai multi prieteni pe motoare de viteza decat pe choppere, nu sunt dintre cei care sunt absurzi. Va inteleg cu viteza, imi place si mie, insa chiar nu avem conditii in bucurestiul asta si in orasele mari. Mergeti in limita legala si decat cand sunteti absolut siguri dati gaz, ca este pacat... mare pacat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este varianta celor de la stiri.

 

 

Martorul de la fata locului a declarat politiei urmatoarele:

 

A evitat o duba care incerca sa intre in pasaj din parcarea moll, a intrat in pasaj pe o portiune uda , a pierdut controlul in momentul in care a frinat si a intrat sub o masina. (dupa cum este avariata motocicleta cred ca s-a lovit de perete).

 

RIP

 

 

P.S. Nu avea nici un act de identitate asupra sa si nu a fost posibil sa fie anuntati prietenii sau cei apropiati.(poate veti da mai multa atentie acestui amanunt ca ne este mai usor si noua celor care incercam sa va ajutam sa putem sa va contactam apropiatii si sa afle in timp util nu dupa ce este prea tirziu).

 

inainte sa zicem de selectie naturala viteza si alte argumente sa vedem cauzele care au dus la aceasta tragedie , 1 duba care a fortat intrarea , si 2 si cel mai important udatul fara rost a strazilor si nu cred ca asta ar fi singurul incident pe motivul aruncarii apei fara rost pe carosabil a celor de la adp . din cite stiu adp ul este administrat de primarie . normal ar fi sa se deschida dosar de cercetare atit asupra celui cu duba cit si celui care a dat dispozitia de a se uda asfaltul in zona aceea . poate spuneti ca sunt nebun dar udatul strazilor este o prostie care poate sa faca multe victime printre noi .cit despre ala cu duba ce sa mai comentez ca zi de zi vedem dobitoci de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateo data ma apuca crizele si-mi vine sa fac niste coctailuri molotov sa le arunc pe masinile alea de (cuvant urat) care fura bani de la noi si uda strazile

daca vor sa spele sa ia frate lopeti, maturi si furtune cu presiune de apa si sa spele azi un bulevard maine altul si tot asa

trebuie sa facem ceva in legatura cu udatul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat va vaicariti pe toate forumurile si faceti campanii peste campanii anti accidente iar vina tot timpule este al ( conservarului ).

Cati au capul pe umeri si inteleg ca in orase nu ai ce cauta cu peste 100 la ora?

Voi nu vedeti ca nu avem sosesele si respect in trafic?

Daca nici voi nu aveti grije, e numai prostia voastra.

Eu din cate vad majoritatea accidentelor moto sunt cauzate de cei care se cred Rossi si tot timpul gasiti pe alti vinovati.

Cu toate ca acum toti veti sari cu gura atat am avut de spus.

 

Dumnezeu sa il odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

udatul strazilor e o prostie, cine cu cat merge prin oras? de unde sti ca avea peste 100 si se credea Rossi? ai fost acolo? rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu post pe www.motociclism.ro dupa 1 an si 6 luni de pauza tocmai din cauza acestor discutii de la rubrica accidente. (vezi: "selectie naturala" si altele....)

 

Sunt prieten cu Alin, Dumnezeu sa il primeasca acolo sus alaturi de parinti, si nu vreau sa vb la suparare, asa ca fac apel la cei care doresc sa fie rautaciosi pt k nu li s-a intamplat lor, sa se abtina!!! si sa faca un topic separat la rubrica "hai sa dam vine pe cel mort sau eu sunt zmeu si merg ca un sfant!"

 

Circumstantele acum sunt doar o curiozitate macabra a omului, finalul tragic, insa e acelasi!!

 

Vestea ne-a socat pe toti din grupul de prieteni stiind mai ales ce fel de persoana a fost si stiind totodata ca stilul lui de mers era unul prevenitv si normal (dpdv al vitezei)

 

Pentru toti cei care l-au cunoscut: in principiu va fi adus de la IML luni, si va fi depus la o capela, nu am inteles la care dar vom afla.

 

Radu Barsan

0721.226.952

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RaduKu-le sa nu ma intelegi gresit.

Nu ma refeream la Alin,departe de mine acest gand si eu am prieteni care sau dus si nu imi este usor sa vad ca un ( compatriot ) se duce.

Imi pare rau ca apsiunea noastra pentru motociclete ne costa asa de mult ( viata )

Sper ca intelegi ce vreau sa zic .

Sincer imi pare foarte rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent a cui a fost vina, motociclistul nu mai este printre noi......

iar noi stam comod in fata calculatorului si ne dam cu parerea pe acest topic..... si scriem r.i.p in nestire.... si ne bucuram ca nu ni s-a intamplat noua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent a cui a fost vina, motociclistul nu mai este printre noi......

iar noi stam comod in fata calculatorului si ne dam cu parerea pe acest topic..... si scriem r.i.p in nestire.... si ne bucuram ca nu ni s-a intamplat noua....

 

 

si tu nu ai nici permis nici motor

MACAR calculator AI

stii ce este ala un "boblaj"............. lasa.ne

 

 

1. pacat de tineretea lui

 

2. pasajul ala este o adevarata capcana DECI mai usor

 

3. stau la 300 - 400 m perpendicular de virtutii geam termopan inchis si se aude cu trece cate o motocicleta SUPER turata........ si tot imi spun oare cand se va auzi si o "bubuiala" uite ca s.a intamplat .......... PACAT

 

4. STATIILE CE ALIMENTARE A MASINILOr CE UDA CARASOBILUL SI ACESTEA AR TREBUI BOICOTATE

cum aflam de un contract .....ceva .....preturi sa.i dam in gat pe nenorociti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. STATIILE CE ALIMENTARE A MASINILOr CE UDA CARASOBILUL SI ACESTEA AR TREBUI BOICOTATE

cum aflam de un contract .....ceva .....preturi sa.i dam in gat pe nenorociti

 

Du-te la pompele de pe Dambovita ... ma mir ca nu stii de unde se alimenteaza salubritatea cu apa de udat carosabilul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cisternele se alimenteaza de la podul eroilor si ciurel. si eu era sa o patesc anul trecut cu udatura.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la pompele de pe Dambovita ... ma mir ca nu stii de unde se alimenteaza salubritatea cu apa de udat carosabilul ;)

 

 

asa este un raspuns TIPIC DE ROMAN

 

DU-TE

FA TU

REZOLVA TU

 

de asta asa o sa murim prietene de neimplicare si indiferenta

 

am spus ca aud zgomote pe virtutii cum crezi ca ajung acasa /................ pe langa statia de pompare

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni hai sa facem ceva cu udatul asta ! Stam ca babele cu mana in san si ne vaicarim . Da, pentru udat de data asta sa iesim pe strazi. Pentru canalele lasate mai jos la turnarea stazilor,sa iesim pe strazi. Pentru orice nu ne convine. Asa cred ca s-ar intampla intr-o tara civilizata. Pentru banda 1 ocupata de masini sa iesim iarasi pentru ca sunt un real pericol, de acolo pot oricand tasni si intoarce sau iesi fara semnalizare. Sa darame blocuri vechi ce stau sa cada si sa faca parcari. Sa elibereze trotuarele de masini sa nu mai mergem prin balti pe strazi, ca pietoni. Sa faca parcari supra si subterane. Pasaje etc. Inca o viata pierduta din cauza LOR. Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu se mai poate! ne joaca ochii in cap ca girofarul si tot degeaba. In timpul asta ei se joaca dea campania, tulburand linistea publica prin cartiere. Sa ne strangem iar fratilor! si bine ar fi daca ar veni si rudele si prietenii celor morti sau ai nostrii, pentru ei si pentru noi toti. Trebuie sa facem ceva si mai complex, ceva ce nu s-a mai facut pana acum la noi in tara. In asemenea cazuri sunt afectate multe persoane din jurul celui accidentat, nu numai el. Sa vina alaturi de noi.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...