Sari la conținut

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului


catutza
 Share

Postări Recomandate

Vizitator lznicu

Cu iesirea din mallu' ala e belea mare, joi pe la 12 noaptea un prost cu un Fiat Punto a iesit dintr-o data, fara sa se asigure....Avand loc am schimbat banda dar m-am ingrozit de cat de dobitoci pot fi unii, am si categoria B si in 12 ani de cand am permis nu am luat niciodata fata cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce e mai trist decat faptul ca a mai murit un motociclist e ca nimeni nu invata nimic din toate accidentele astea. Degeaba sunt campaniile de atentionare a soferilor, degeaba sunt si topicurile astea pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut prin pasaj la putin timp dupa accident. Motorul praf, baiatul pe targa salvarii fara suflare.

pasajul era in mare parte uscat, mai putin pe langa bordura unde este umed mereu din cauza infiltratiilor de apa

din peretii pasajului (cine merge des pe acolo stie ca sunt portiuni in pasaj cu apa din aceasta cauza si nu din cauza cisternelor).

Din cate am vazut la fata locului, "echipamentul de protectie" consta intr-un sacou, pantaloni de strada si adidasi.

O sa revin cu niste poze facute atat motorului cat si masinii de care s-a lovit.

 

Cand am vazut locul accidentului m-am gandit ca si eu era sa fiu in aceeasi situatie. Diferenta a fost facuta de echipamentul full si

pasajul gol. Pentru cei care nu stiu despre ce e vorba /index.php?showtopic=175565.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi de impact mediatic daca intr o zi, o sambata sau duminica, pur si simplu am impiedica cisternele sa umple de la eroilor. parcam motoarele in dreptul pompei. in prealabil anuntata presa...

just my 2 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog pe cei toti ce scriu off topic sa-si deschida alte topicuri.nu va bateti joc de moartea unui om, doar ca sa strangeti post-uri.

alin mi-a fost prieten.

dumenezeu sa-l odihneasca.

R.I.P

 

 

PS: nu te vom uita niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut prin pasaj la putin timp dupa accident. Motorul praf, baiatul pe targa salvarii fara suflare.

pasajul era in mare parte uscat, mai putin pe langa bordura unde este umed mereu din cauza infiltratiilor de apa

din peretii pasajului (cine merge des pe acolo stie ca sunt portiuni in pasaj cu apa din aceasta cauza si nu din cauza cisternelor).

Din cate am vazut la fata locului, "echipamentul de protectie" consta intr-un sacou, pantaloni de strada si adidasi.

O sa revin cu niste poze facute atat motorului cat si masinii de care s-a lovit.

 

Cand am vazut locul accidentului m-am gandit ca si eu era sa fiu in aceeasi situatie. Diferenta a fost facuta de echipamentul full si

pasajul gol. Pentru cei care nu stiu despre ce e vorba /index.php?showtopic=175565.

 

 

Nu te supara dar esti un mare dobitoc. A intrat cu capul in bara masinii...sincer ce echipament de protectie crezi ca il salva ? Spune-ne si noua..maine ma duc sa imi cumpar. Am patit si eu in comuna Otopeni cam ce ai patit si tu....crede-ma norocul nostru a fost ca nu am avut nimic in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-l ierte pe baiatul asta. cat despre voi, stati ca niste babe pe marginea santului si va dati cu parerea, c-o fi, c-o pati. las sa spele strazile, ca asa e normal intr-o tara civilizata. auzi la ei, sa saboteze masinile de udat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca afla careva cand si unde se va depune trupul baiatului..postati pls.

Dumnezeu sa il ierte

 

ne pare rau dar trebuie sa profitam si voi ar trebui sa fiti primi macar pentru memoria lui

am deja cativa prieteni car vin

Nasule sa postezi o zi,,o ora si un loc unde sa venim..daca stii..

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca voi scrie in sectiunea asta, cu atat mai putin pentru cineva apropiat cum era Alin. Nu am cuvinte in acest moment sa spun cat de rau imi pare si ce om extraordinar era.

Dumnezeu sa-l ierte!

 

...sper sa nu supar pe nimeni daca pun aceasta poza cu el.

post-3177-1211057023_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara dar esti un mare dobitoc. A intrat cu capul in bara masinii...sincer ce echipament de protectie crezi ca il salva ? Spune-ne si noua..maine ma duc sa imi cumpar. Am patit si eu in comuna Otopeni cam ce ai patit si tu....crede-ma norocul nostru a fost ca nu am avut nimic in fata.

1 topicul e unul trist, oricine ar fi de vina. In afara de condoleante, aici nu-si au locul decat sfaturile pentru altii, sa nu ajunga si ei aici.

2 te-ai gasit tu repede sa-ncepi sa jignesti pe zanu. Fa asta pe privat. Daca vrei sa-mi raspunzi pe acelasi ton, te invit iarasi pe privat.

3 se vede ca esti rider de "gixxer" si n-ai pic de respect pentru echipament si probabil pentru viata ta. Chiar n-ai citit zecile de topicuri in care echipamentul a facut diferenta intre "mers acasa sa ma calmez" "2 luni spital" si "morga" ? N-ai citit nicaieri ca unii oameni au scapat din accidente la 120 km/h, casca praf dar ei vii? Nu zic ca eu le-am testat pe pielea mea, Doamne fereste, da' oare toti cei ce zic sa porti echipamentul, sau ca le-a salvat viata, sunt nebuni?

4 norocul e o scuza pentru cei ce nu stiu ce fac. Daca stii sa mergi BINE, cu viteza adaptata corect la conditiile existente, esti protejat bine, stii sa ocolesti si tu gropile si nu da vre-un idiot peste tine, traiesti! Iar idiotu' care da peste tine nu e "ghinion", e doar un imbecil care si-a luat B-ul pe spaga, n-a auzit de oglinzi (oricum insuficiente) si nu te vede.

 

Sau te vede si nu-i pasa!! Ieri ne plimbam pe-o strada spre Herastrau, 2 benzi + sina de tramvai, iese o toanta de pe-o straduta laterala, intra in banda 2, semnalizeaza stanga si ia de volan sa intoarca DESI NE VAZUSE PROASTA SI NOI AVEAM CAM 100 cand ne-a vazut. Noroc ca nea' Cosmin, obisnuit cu blondele, a inceput sa franeze inca de cand a vazut-o iesind :laugh: Culmea, tot imbecila i-a aratat degetu', desi ea tine mortis sa intre in el, chiar daca e proasta si nu s-a asigurat si ea ca poate face manevra in conditii de siguranta ;) De fapt s-a asigurat dar nu era in stare sa proceseze ca pe traiectoria ei, chiar intra in motociclist!?

 

Ups, sunt offtopic, ma scuzati :laugh:

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Alin, motociclist si, inainte de toate, om. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea, tot imbecila i-a aratat degetu', desi ea tine mortis sa intre in el, chiar daca e proasta si nu s-a asigurat si ea ca poate face manevra in conditii de siguranta

 

Trebuia sa ii bage un picior in oglinda , si asa nu se foloseste de ea . Si eu am avut accident cu una de 18` ani . Daca ar fi dupa mine nu as da permis femeilor [ foarte putine exceptii : motociclistele si taximetristele ] . R.I.P Motociclistului . Ce titlu i`au dat cei de la Antena ;) Sunetul Mortii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar n-ai citit zecile de topicuri in care echipamentul a facut diferenta intre "mers acasa sa ma calmez" "2 luni spital" si "morga" ? N-ai citit nicaieri ca unii oameni au scapat din accidente la 120 km/h, casca praf dar ei vii? Nu zic ca eu le-am testat pe pielea mea, Doamne fereste, da' oare toti cei ce zic sa porti echipamentul, sau ca le-a salvat viata, sunt nebuni?

Din nefericire, aici echipamentul standard nu i-ar fi fost de nici un folos. Impactul cu bara masinii i-a cauzat fractura de cervicale cu sectionare de coloana, si din asta se moare instant. Poate ca ar fi scapat daca purta potcoava, insa aia creeaza alte probleme, gen dificultate crescuta in a roti capul (pentru observarea punctului mort etc.).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai ce sa discuti cu nimeni ... numai impresionisti .. n-au motoare dar isi dau cu parerea ... isi fac poze cu casti jmechere si ochelari de soare ...daca ii iei la Cheia vezi cu stupoare ca nici sa ia o curba nu stiu...dar la aratat cu degetul si datul cu parerea sunt cei mai buni. tipic romanesc ....mortul e tot timpul de vina e o vorba pe la noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...