Sari la conținut

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului


catutza
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e amuzant e de ras si de bataie de joc cata incultura zace in cativa reporteri (adica aproape in toti) de la sectiunile SOCIAL - EVENIMENT ...

 

@Adam ... pretene vad ca te incapatanezi sa bati apa in piua cu viziera si cu duba aia. Nu a fost frate nici o duba. A fost "momentul negru" cauzat de trecerea brusca de la lumina la intuneric. Daca te-ai gandi putin ai stii ca la ora respectiva (1230) in acea zona soarele este deasupra ta. Coborand spre Virtutii tu lasi soarele in spate, astfel tzi se reflecta in luneta-parbriz-bord-carene-proeminente casca etc. creeand acel moment de orbire temporara. Nu trebuie sa fii batran sa ai probleme cu ochii. E de ajuns sa ai si 5 ani si sa faci 2 operatii la ochi ( crede-ma am prieten care e patit si din cauza asta nu are voie sa-si ia carnet DE NICI O CATEGORIE). Am vorbit a 2a zi cu un prieten de`al lui, tot medic militar la Sp. Universitar. Este unul din cei mai buni doctori de acolo. Stii ce mi-a spus? Acelasi lucru care ti l-am spus si eu mai sus. Si stii ce a adaugat? Ca inconstienta se plateste!

 

@all ... asa ca lasati partea cu udatul pasajului&stuff si ca era apa sau duba sau nush ce. Frana s-a gasit IN PASAJ, voblajul a fost IN PASAJ, impactul a fost IN PASAJ intr-o masina care abia plecase de pe loc si stationase in coloana pana atunci.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: numa clar vazatori si aici.....voi le stiti pe toate ,nu inteleg cum de nu ne spuneti si cand va avea loc urmatoru accident

 

Sunt unii care stiu dar nu o spun din motive lesne de inteles.....Ai chef de flame ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii care stiu dar nu o spun din motive lesne de inteles.....Ai chef de flame ? :lol:

 

 

nu am chef de "flame" .Asa v-ati dat cu parerea si la accidentul din Castelu ...o sa va scanez EXPERTIZA TEHNICA sa vedeti ce s-a intamplat acolo...Voi le stiti pe toate ,vb din auzit ca babele la poarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am chef de "flame" .Asa v-ati dat cu parerea si la accidentul din Castelu ...o sa va scanez EXPERTIZA TEHNICA sa vedeti ce s-a intamplat acolo...Voi le stiti pe toate ,vb din auzit ca babele la poarta.

 

O poti face pe celalalt topic daca vrei sa clarifici ceva in legatura cu acel accident.Personal nu am postat pe topicul ala decat de doua ori, fara legatura cu circumstantele producerii accidentului...in rest o gramada de r.i.p.-uri si informatii contradictorii oferite chiar de cei care-i erau apropiati ,unii care chiar l-au insotit in fatalul drum. Daca apropiatii habar nu au ce spun...de ce ar avea altii ? :lol:

 

Asa ca habar nu am la ce faci referire cand scrii ce ai scris mai sus.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poti face pe celalalt topic daca vrei sa clarifici ceva in legatura cu acel accident.Personal nu am postat pe topicul ala decat de doua ori, fara legatura cu circumstantele producerii accidentului...in rest o gramada de r.i.p.-uri si informatii contradictorii oferite chiar de cei care-i erau apropiati ,unii care chiar l-au insotit in fatalul drum. Daca apropiatii habar nu au ce spun...de ce ar avea altii ? :lol:

 

Asa ca habar nu am la ce faci referire cand scrii ce ai scris mai sus.

 

 

asa au vb si "apropiati" cum vb voi aici DIN AUZITE.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa au vb si "apropiati" cum vb voi aici DIN AUZITE.......

 

Si din ce ai vrea sa vorbim ma rog ? Ca inca nu s-au scris carti despre accidentele de pe aici. Sper niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si din ce ai vrea sa vorbim ma rog ? Ca inca nu s-au scris carti despre accidentele de pe aici. Sper niciodata.

 

 

Da ce drept aveti voi sa judecati oamenii astia?v-a cerut cineva parerea despre asta?Ideea e ca aici intra si rude,prieteni nu ai idee si nici nu vreau sa ai vreodata cat de tare doare sa iti pierzi pe cineva drag intr-un accident si nu ai idee cat de tare te doare cand niste "tastaturisti" judeca omul care pana ieri era in viata.

 

'TARKA 2' ..Sa nu crezi ca am ceva cu tine personal ,tu ai intrebat si tie ti-am raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: numa clar vazatori si aici.....voi le stiti pe toate ,nu inteleg cum de nu ne spuneti si cand va avea loc urmatoru accident

 

Nu mi-ar lua foarte mult dar mi-e frica de reactia voastra ... intrebati-o pe Ralucone ca ei ii mai spun din cand in cand si afla in secunda 2 de un accident si a ajuns sa-si puna mainile in cap :(

 

Rest in peace

 

P.S : Nu am avut rabdare sa citesc tot topicul , pana la urma la ce concluzie s-a ajuns cu udatul ?

 

Ai si tu un of ... la nici o concluzie n-are nici o treaba udatu` cu accidentu` :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce drept aveti voi sa judecati oamenii astia?v-a cerut cineva parerea despre asta?Ideea e ca aici intra si rude,prieteni nu ai idee si nici nu vreau sa ai vreodata cat de tare doare sa iti pierzi pe cineva drag intr-un accident si nu ai idee cat de tare te doare cand niste "tastaturisti" judeca omul care pana ieri era in viata.

 

'TARKA 2' ..Sa nu crezi ca am ceva cu tine personal ,tu ai intrebat si tie ti-am raspuns

 

 

Strainii judeca cazul ,asa cum este prezentat AICI, nu omul. Daca ai fost apropiat sau esti o ruda a victimei este normal sa ai o altfel de perceptie asupra comentariilor si faptelor.

 

Stai linistit, nu m-ar deranja nimic nici daca ai avea ceva personal cu mine.Hai sa incheiem totusi, devine prea offtopic.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu gandesc altfel:

imi pare rau si il plang pe unul care a murit nevinovat, nu pe unul care si-a provocat moartea. acestia sunt multi si le doresc in continuare sa gaseasca alte modalitati de a se sinucide mult mai usoare care sa nu faca victime nevinovate.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu gandesc altfel:

imi pare rau si il plang pe unul care a murit nevinovat, nu pe unul care si-a provocat moartea. acestia sunt multi si le doresc in continuare sa gaseasca alte modalitati de a se sinucide mult mai usoare care sa nu faca victime nevinovate.

 

esti dus cu capu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu gandesc altfel:

imi pare rau si il plang pe unul care a murit nevinovat, nu pe unul care si-a provocat moartea. acestia sunt multi si le doresc in continuare sa gaseasca alte modalitati de a se sinucide mult mai usoare care sa nu faca victime nevinovate.

gendesti prost :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gendesti prost :cheers:

Viziera fumurie, soare puternic, pasajul Lujerului, ora pranzului, 150 km/h... mie imi aduce putin cu reclama "don`t worry..it`s no sugar"...

Catutza a vrut sa sublinieze faptul ca acesta este un caz regretabil de inconstienta din care fiecare dintre noi trebuie sa ia aminte.... patetismele de genul daca ai fi ruda sau prieten nu isi au rostul pe acest post care se cheama Accident in pasajul Lujerului. Sigur ca pierderea unei rude sau a unui prieten nu se poate exprima in cuvinte... insa actul de inconstienta pe care l-a facut lasand in urma atata durere, trebuie comentat... poate astfel multi dintre zmeii de pe sosele vor constientiza ce se poate intampla in cateva sec de adrenalina....

 

Dumnezeu sa-l ierte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viziera fumurie, soare puternic, pasajul Lujerului, ora pranzului, 150 km/h... mie imi aduce putin cu reclama "don`t worry..it`s no sugar"...

Catutza a vrut sa sublinieze faptul ca acesta este un caz regretabil de inconstienta din care fiecare dintre noi trebuie sa ia aminte.... patetismele de genul daca ai fi ruda sau prieten nu isi au rostul pe acest post care se cheama Accident in pasajul Lujerului. Sigur ca pierderea unei rude sau a unui prieten nu se poate exprima in cuvinte... insa actul de inconstienta pe care l-a facut lasand in urma atata durere, trebuie comentat... poate astfel multi dintre zmeii de pe sosele vor constientiza ce se poate intampla in cateva sec de adrenalina....

 

Dumnezeu sa-l ierte....

corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolul acestui topic nu e de a va da voi cu parerea daca a fost sau nu inconstient, ci de A INVATA DIN GRESEALA LUI, si astfel sa nu ajungeti sa se arunce cu pareri si despre voi.

 

nu sunteti voi, si nici eu, in masura sa judecam pe nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti dus cu capu...

:crack:

dar asta este adevarul.

 

era mai bine sa spun ca nenorocitul ala de conservar statea in pasaj ca un nesimtit iar "fratele nostru" saracu l-a lovit in spate si apoi a bagat din gresala in marsalier si l-a mai lovit odata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...