Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La bere nu cred ca ajung saptamana asta dar de saptamana viitoare sigur vin ! ...probleme cu mult de lucru este cauza lipsei de la intalnirile de joi... sorry

 

Pana la bere uitati-va la domnu' Chris Pfeiffer si a lui trotineta de 800... sigur a mancat stricat cand era mic...sau a calcat in el clar :scratch: pe langa mult marketing si reclama este totusi adevarat omu' si show urile de pe la ei :P defapt e ca si la noi :D

 

http://www.freecaster.tv/1000003_1006771

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde se pot cumpara caucioace Bridgestone?

 

 

 

incearca aici:

 

http://www.depozituldeanvelope.ro/index.ph...3a17208bc9a274d

 

 

sau aici - se pare ca pretul este mai bun:

/index.php?...mp;#entry630207

 

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depozitul de anvelope are preturile mari, ia legatura cu Romi3 de pe forum, iti aduce ce vrei la preturi decente. Asta-i numarul lui de telefon 0723.564065, este un baiat de nota douazeci. Eu am cumparat de la el mai multe lucruri pana acum, printre care si 2 seturi de anvelope, metzeler tourance si continental tkc80. Il mai poti intreba si pe userul bogdan.c la tel 0744.363.678, dar nu stiu cat e de serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot si eu sa confirm de romi. Nu numai ca mi-a adus o gasca de chestii, dar a facut-o si la timp, si foarte corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de la Bogdan C. Mie mi s'a parut om serios si prompt.

 

 

Incepator

 

 

Group: Membru

Posts: 45

Joined: 31-August 08

From: arad

Member No.: 41.886

Moto: BMW R 1200 GS ADVENTURE

Numar: AR 12 REA

Club: solitar

 

Warn: (0%)

 

 

 

SALUT

STIE CAREVA CUM STA TREABA CU CAUCIUCURILE DE OFF ROAD PT ADVENTURE,,,,,,,,,,,,DACA A FOLOSIT CAREVA SAU FOLOSESTE,,,,,,,,,,CARE SUNT MAI BUNE

 

EU AM METZELER KAROO T.......AM VREO 1200 KM CU ELE CAM 50-50 ON?OFF ROAD DAR MI SE PARE CA SE BARBERESC CAM REPEDE.............IDEEA ESTE CA MERG DESTUL DE MULT PE FORETIERE DAR PINA ACOLO TRE SA TREC PE ASFALT

 

CARE AR FIII COMPROMISUL

????????

 

am avut bridgestone battlewind..m-au tzinut cam 11 mii,,,,,,,,am mers si pe off road cu ele..........dar indiscutabil cele cu crampoane sunt mai bune pe macadamuri

 

sunt mai bune tkc 80 ...i?

 

cer dintre stradale sunt acceptabile si pe forestiere?

 

O ALTA PROBLEMA ,,,,,,,,,,,ARE CAREVA VREUN SISTEM INTERCOM PE MOTOR?............STARCOM AUTOCOM...........sau ALBRECHT............SUNT CURIOS DAC FUNCTIONEAZA BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU AM METZELER KAROO T.......AM VREO 1200 KM CU ELE CAM 50-50 ON?OFF ROAD DAR MI SE PARE CA SE BARBERESC CAM REPEDE.............IDEEA ESTE CA MERG DESTUL DE MULT PE FORETIERE DAR PINA ACOLO TRE SA TREC PE ASFALT

 

O ALTA PROBLEMA ,,,,,,,,,,,ARE CAREVA VREUN SISTEM INTERCOM PE MOTOR?............STARCOM AUTOCOM...........sau ALBRECHT............SUNT CURIOS DAC FUNCTIONEAZA BINE

Eu am R1200GS (nu Adventure).

Si eu am mers asta vara tot cu Karoo T. Le-am schimbat dupa vreo 7000km, din care probabil 800-1000km in afara asfaltului. Erau foarte uzate (se unisera crampoanele de pe mijloc). Viata lor normala este de 5000km.

Primavara trecuta mi-am luat sistem de comunicare Scala Teamrider. A costat vreo 200euro, daca imi aduc bine aminte. Am montat pe casca mea si a pasagerei. Intre noi functioneaza tip intercom, iar intre mine si telefon (sau gps) functioneaza pe sistem bluetooth. Eu sunt destul de multumit. Bateria tine mult - doua zile de calatorie cel putin. Se aude bine. Pana la 100km/h pot merge cu casca deschisa si sunt auzit de catre interlocutori.

Fara un astfel de sistem de comunicare calatoriile lungi cu pasager sunt ciudate si plictisitoare - spun din experienta. A fost o mare schimbare in bine.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

continental tkc80.

cum ti se par astea,cum se comporta pe asfalt umed? dar prin noroi lipicios?

 

Primavara trecuta mi-am luat sistem de comunicare Scala Teamrider. A costat vreo 200euro, daca imi aduc bine aminte.

Microfonul se prinde de casca sau e gen handsfree cu casca si microfon pe o tija?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Microfonul se prinde de casca sau e gen handsfree cu casca si microfon pe o tija?

Se prinde de casca intr-o parte un fel de unitate de comunicare cu baterie si are o tija cu un microfon pentru vorbit si doua casti plate, legate cu fir, pentru auzit. Castile le-am pus pur si simplu inauntru. Stau singure, ca au un fel de arici pe spate.

Eu nu am incercat si alt aparat de felul asta, deci nu pot face o comparatie. Stiu doar ca mi-a rezolvat problema si nu s-a stricat pana acum.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se prinde de casca intr-o parte un fel de unitate de comunicare cu baterie si are o tija cu un microfon pentru vorbit si doua casti plate, legate cu fir, pentru auzit. Castile le-am pus pur si simplu inauntru. Stau singure, ca au un fel de arici pe spate.

Eu nu am incercat si alt aparat de felul asta, deci nu pot face o comparatie. Stiu doar ca mi-a rezolvat problema si nu s-a stricat pana acum.

Spor

Aha. eu am un sistem cu o cutiuta pe care o agati de geaca.Are trei gauri pt jackuri (a trei-a pt muzica sau mobil)si butoane de volum..Are casca pt ureche cu tija pt. microfon si fir cu jack ca la handsfree pe care ti le pui inainte de a-ti pune castile moto pe cap.Am dat 50 de lei pe ele de pe Bikeshop.Au mers bine o perioada apoi am pierdut buretii de la microfoane iar acum se cam aude vantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...