Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
Salut la baieti , am si eu nevoie pentru un f 650 st un far, un parbriz si niste crash baruri . Ma intereseza si second ca noi hmm...... si crash barurile poate stiti pe cineva care se pricepe pe aici pe aprope.

uite:

Vezi la baietii de la HeavyDuties.ro (e-mail la workshop at heavyduties punct ro, daca nu le merge site-ul). Fac treaba buna si nu te costa o mana si-un picior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
hmmm...........

 

 

 

Cea din a doua poza nu stiu, dar prima chiar imi place :laugh:

Seaua de la cel verde , e durere mare .dar munca se vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua de la cel verde , e durere mare .dar munca se vede.

Adevarul ca a folosit materiale high tech: 2 bucati de lemn, 2 bucati de vinilin si 2 bucati de burete de 1.5 cm. Noroc ca asta are suspensii pe spate. Nu ca Zundapp-ul.

Mai bine le reconstituiau in loc sa le chopper-easca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca a folosit materiale high tech: 2 bucati de lemn, 2 bucati de vinilin si 2 bucati de burete de 1.5 cm. Noroc ca asta are suspensii pe spate. Nu ca Zundapp-ul.

Mai bine le reconstituiau in loc sa le chopper-easca.

Fiecare cu doleantele, preferintele si nebuniile sale.

 

Eu, de exemplu, as vrea sa pun pe Domi monobrat cu roata de 18 turnata pe spate si roata de 19 turnata pe fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu doleantele, preferintele si nebuniile sale.

 

Eu, de exemplu, as vrea sa pun pe Domi monobrat cu roata de 18 turnata pe spate si roata de 19 turnata pe fatza.

 

R80 este un model istoric care merita mai degraba o reconstituire decat o choppereala. Si invers pt Dominator.

Exista roata turnata de 18" de spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R80 este un model istoric care merita mai degraba o reconstituire decat o choppereala.

 

R80-uri reconditionate sunt garla. In schimb, BMW-uri chopperizate eu n-am prea vazut. Cel putin prima, chiar arata bine. Nu vad o "blasfemie" in transformarea asta. Nu e nimic exagerat in toata "lucrarea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R80 este un model istoric care merita mai degraba o reconstituire decat o choppereala. Si invers pt Dominator.

Exista roata turnata de 18" de spate?

Da, VFRurile au. Pe cercurile lor merg 150/70-18-urile de KTM 990, daca inca mai am pretentii de enduro dupa conversie.

 

Asa ceva adica? Arata bine...

post-21387-1283169973_thumb.jpg

Exact asa, numai ca motorul ceva mai stilat in partea frontala. Adica un carenaj complet, cu bonus proiectoare. Si cu roata fatza de 19, turnata. De pe un CX/CBX turbo din 1900 toamna. Frana pe 320mm sau 2x (diam CX)mm.

 

Ce conteaza ca am o motocicleta cu motor impecabil (cum pana mea sa consume doar 200ml ulei la 2800km dupa 45k km!? -- asta e consum de 0km!!) daca romanu vrea sa dea maxim 1200 pe un domi? :P La banii astia mi-l fac project bike si ma dau tare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista roata turnata de 18" de spate?

R 1100 R, R 1150 R si, daca nu ma insel, R 1100 RT au roata de 18 turnata.

 

@switch: Si ce, zici pa-pa noroiului? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

* eu si Sageata am hotarat sa divortam. nu ne-am certat, vom ramane in continuare amici. viata merge inainte...

 

pentru cei interesati, detalii in semnatura. daca stiti pe cineva interesat, va rog dati mai departe. multumesc! :)

 

o poza cu Sageata, dupa 1 an si ceva de "casnicie" :D

post-17655-0-52540500-1316116732_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chiar daca personal regret plecarea lui Tibi de la Bavaria, trebuie sa recunosc ca am fost placut surprins de pretul foarte acceptabil al manoperei. In felul asta, data viitoare voi veni cu mai putina retinere la Bavaria. Daca si la capitolul piese s-ar putea aplica cumva aceeasi politica, Bavaria nu ar avea decat de castigat deoarece noi, astia care ne uitam de doua ori la pret, nu am mai fi nevoiti sa cautam alternative in ceea ce priveste procurarea pieselor si am cumpara direct de la ei.

Si nu in ultimul rand, sper ca Bavaria sa gaseasca un mecanic competent care sa-l inlocuiasca pe Tibi.

 

:cheers:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...