Sari la conținut

Postări Recomandate

Am vorbit cu Angi si ramane locul si ora de intalnire precizate de el, am mai stabilit sa asteptam pana la 10:15 inainte sa plecam.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vorbit cu Angi si ramane locul si ora de intalnire precizate de el, am mai stabilit sa asteptam pana la 10:15 inainte sa plecam.

Bafta.

 

As veni si eu daca mai este un loc si daca se merge doar pe asfalt.

Am facut recent traseul, si este perfect drumul. As recomanda nu Buc - Buzau, ci Buc - Ploiesti - Valeni apoi dreapta varianta spre Intorsura. E proaspat asfaltat, frumos virajat si fara trafic.

 

Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu daca mai este un loc si daca se merge doar pe asfalt.

Loc mai este :D , dar de mers doar pe asfalt nu putem garanta :) ...........serios

 

Am facut recent traseul, si este perfect drumul. As recomanda nu Buc - Buzau, ci Buc - Ploiesti - Valeni apoi dreapta varianta spre Intorsura. E proaspat asfaltat, frumos virajat si fara trafic.

Traseul initial nu e batut in cuie. Discutam si hotaram de comun acord maine la Agip :)

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo , as fi mers si eu dar acum am descoperit ce puneti voi la cale iar la ora asta sunteti deja plecati. Poate pe viitor anuntati si voi mai din timp daca va face placere sa fim mai multi.Propunerea a venit ieri la ora 3 PM iar eu nu am intrat de ieri dimineata pe forum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se poate creea un grup pe yahoo sau ceva asemanator astfel incat toata lumea sa fie notificata prin email cand se pune de vreo iesire. Personal nu puteam weekendul asta pentru ca-l lucrez. Pe viitor ma bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca exista optiunea asta direct de aici din forum. Cand apare un post nou pe un topic ce te intereseaza, primesti automat un e-mail... Cautati si voi pe acolo prin setari...

 

Si tura asta mi-a confirmat ce am mai spus: o iesire nu-i reusita decat pe jumatate daca nu te ratacesti macar o data... :) :D

Poze mai tarziu ca suntem cam osteniti...

 

Bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super iesire ! Drumul dintre Vama Buzaului si Maneciu e superb !

Azi cand ajung la calculatorul meu pun si pozele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura, traseul a fost superb mai ales drumul prin munte dar si murdaaar :)

Ar trebui sa va numiti ,,Asociatia iubitorilor de mocirle din Romania'' :D

 

Am spalat 2 ore la motor :)

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar ma gandeam ca poate dorm la usa la cum aratam :) Maine directia spalatorie si bagat jetul pe ea.

Am facut un topic cu poze la sectiunea Imagini din calatoriile pe 2 roti.

Sunt doar vreo 20 de poze acolo.

Mai multe am pus in Picasa : http://picasaweb.google.com/dttravel/IntorsuraBuzaului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva de la mine, a trebuit intai sa le micsorez.

 

Bafta.

post-18531-1212324523_thumb.jpg

post-18531-1212324531_thumb.jpg

post-18531-1212324539_thumb.jpg

post-18531-1212324545_thumb.jpg

post-18531-1212324553_thumb.jpg

post-18531-1212324558_thumb.jpg

post-18531-1212324564_thumb.jpg

post-18531-1212324570_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@guy_ana: In varianta optimista, ar fi o posibilitate sa am motocicleta gata pana pe 6 iun. Dar ca sa fiu foarte sincer, la cum ii stiu pe cei de la politie (care trebuie sa dea niste fotocopii dupa declaratii) si pe cei de la asigurari, ma cam indoiesc. Am vorbit cu Rul, au intervenit niste oarecare modificari in programul lui, si nu va putea participa la tura asta in iunie. Nici Cistache nu poate pe 6-8, si probabil nici pe 13-15.

-----------------------------

 

@everybody:

Avand in vedere numarul mai mare de doritori de excursie pe 6-8, si de indisponibilitatea guy_anei pentru orice alta perioada, probabil ca perioada aleasa va fi 6-8 iunie. Ramane ca Rul, Invictus, eventual Cristache si probabil eu (pentru ca sunt destul de mici sansele sa fiu gata pana pe 6) sa stabilim o data ulterioara pentru refacerea acestui traseu. Voi continua sa postez harti detaliate ale traseului, si voi participa la discutii, dar as dori ca altcineva sa preia organizarea de detaliu a turei de pe 6-8 iunie (cazare, etapizarea traseului).

 

P.S.: Va rog sa intrati pe site si dati clic pe numele voastre din lista de participanti. Se va deschide pagina userului fiecaruia. Ar fi recomandat sa completati datele de contact in cazul in care vreti sa se poata da de voi telefonic sau pe email. Daca vreti sa va spargeti in figuri, puteti pune poze, texte, puteti sa va faceti si blog pe pagina userului vostru... :)

 

Am adaugat harti detaliate si pentru sectorul Valcan-Retezat-Godeanu al traseului. Enjoy! :)

 

Am fost plecata toata saptamina, asa ca abia acum aflu ce s-a mai discutat. Imi pare rau ca se amina tura din Vilcan, dar poate e mai bine asa . Odata ca ce tura e aia fara participanti, a doua ca si mie mi-au aparut intre timp inca niste treburi si trebuie sa merg la Cluj. Weekendul acesta era singurul care ramasese fara obligatii, ca de aia puteam merge doar atunci. Asa ca.... acum nu mai pot nici eu..... :unsure: .

 

Va doresc plimbari palcute, ca vad ca topicul da deja roade + mi-e ciuda pentru fiecare km la care nu am fost si eu de fatza. Dar nu foarte, ca eu intre timp m-am dat prin alte locuri si mai palpitante.... :rose: si nu o sa stau degeaba nici pe viitor prea mult....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal RobbieB, nu mai stiu, cum ti-ai reparat mobra? :)

 

Pai... n-a fost chiar o reparație în adevaratul sens al cuvântului. După ce am descoperit cablul de la minus-ul bateriei slăbit... mișelește :) , l-am strâns și gata! Merge mobra ca nouă! Dracu' se gândea la nemernicul ăla de cablu... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo varianta pentru sambata asta ? (nu mi se mai aprinde becul la apa deocamdata :) .. dar iau sticla de apa distilata cu mine )

Eventual un transfagarasan ? Cu intoarcere prin Cheia sau pe DN1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se mai aprinde becul la apa deocamdata :) .. dar iau sticla de apa distilata cu mine

ai incercat sa aerisesti instalatia? La masini asa se face dar la moto recunosc ca nu stiu. E doar o opinie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca ramasesem fara apa in radiator. A intrat aproape jumate de litru pana sa inceapa sa curga pe afara. Am umplut si vasul de apa. Ieri cand am facut proba..nu s-a mai apris. Iau apa la mine pentru orice eventualitate...dar ii mai fac si maine o proba (tura in oras sa vad cum se comporta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum n-am aflat inca daca s-a deschis Transfagarasanu', am plecat ,singurel,...sa-nvart roata .

Ploiesti-Sinaia-Busteni-Valea Rasnoavei-Bran-

Bran-Podu Dambovitei -Brusturet -un off-road usurel

 

Podu Dambovitei -Mateias -la mausoleu -unde MARE SURPRIZA MARE:

 

M-am intalnit cu doi "zapaciti"-un englez si-un olandez -mergeau si ei prin Europa de vreo saptamana-tinta finala Damasc.

Calare englezu' pe un 1100 GSA iar olandezu p'un 1150 GSA---dotati nene, si bine echipati.

 

Cu mare bucurie m-am tinut si eu dupa ei de la fabrica de ciment Campulung pana la Targoviste

Si ne-a prins fratilor o ploaie pe la Stoienesti,Badeni--de m-am udat pana la kilotzi.

post-27837-1212987856_thumb.jpg

post-27837-1212987891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi uameni,

 

Din lipsa de motocicleta (inca nu s-au hotarat asigurarile sa-mi de acceptul de plata), tura pe care cu entuziasm v-o propusesem pentru 6-8 sau 13-15 iunie se amana indefinit. Sper totusi ca cel tarziu la inceputul lui iulie sa o intreprindem. Imi cer scuze pentru deranjul si planurile date peste cap.

 

Cu aceasta ocazie si sectiunea din mini-situl meu este inghetata, urmand sa o reactivam si sa refacem invitatiile cand ma vad cu motocicleta in fata blocului.

 

Va urez ture frumoase in saptamanile care urmeaza, si sa mergeti cu grija si cu ochii in patru dupa neatenti. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi uameni,

 

Din lipsa de motocicleta (inca nu s-au hotarat asigurarile sa-mi de acceptul de plata), tura pe care cu entuziasm v-o propusesem pentru 6-8 sau 13-15 iunie se amana indefinit. Sper totusi ca cel tarziu la inceputul lui iulie sa o intreprindem. Imi cer scuze pentru deranjul si planurile date peste cap.

 

Cu aceasta ocazie si sectiunea din mini-situl meu este inghetata, urmand sa o reactivam si sa refacem invitatiile cand ma vad cu motocicleta in fata blocului.

 

Va urez ture frumoase in saptamanile care urmeaza, si sa mergeti cu grija si cu ochii in patru dupa neatenti. :crack:

 

Nasol nasol ce povestesti tu de mobra, iti doresc sa o pui pe cric in fatza blocului cit mai repede. Cit despre tura anuntata, imi doresc sa se faca cu toate acestea....pe la mijlocul lui august. Daca va fi asa, puteti conta pe mine. Evident, daca mobra mea supravietuieste pina atunci, ca o sa fioe supusa la munci groaznice!

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mobra mea supravietuieste pina atunci, ca o sa fie supusa la munci groaznice!

:friends:

 

vroiam sa-ti zic sa faci poze dar m-am mai gandit putin si am tras concluzia ca n-are rost.Nu stiu ce te-ar putea opri pe tine sa faci poze.Cred ca si de-ar fi furtuna de nisip,tornade ,cutremure si alte cataclisme,tu ai avea poze cu toate :crack:

Noi iti dorim sa se tina tare mobra,ca sa te aduca cu bine acasa.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...