Sari la conținut

1150gs Vs. 1150gsa


sherky
 Share

Postări Recomandate

As dori sa aflu de la voi care sunt diferentele de orice fel intre 1150 GS si 1150 GS Adventure ...

La Adventure:

cursa suspensiilor mai mare

rezervor mai mare(30l)

parbriz mai mare

treapta 1 mai scurta

treapta 6 mai lunga

sa dintr-o bucata

priza suplimentara de 12v

borne de la baterie scoase direct afara, foarte util pentru ca e greu de ajuns la baterie-ma rog, nu e greu da trebe dat rez jos

greutate mai mare, simtitor

mai inalta

toate adv au 2 bujii, 1150 simplu poate avea doar o bujie, pe cilindru, evident

 

astea imi vin acu in minte

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai topicuri facute din plictiseala si lene. Da-i cu search pe forum sau cu google...no offence

 

none taken, dar ma uit cu ciuda pe forumuri in "afara" sai vad ca oamenii sunt un pic mai uniti, se comporta altfel, se informeaza unii pe altii ... si am o clara senzatie ca forumurile sunt populate de oameni care fac mii si mii de km ... la noi e altceva, e tziganeala tipic balcanica ... poate mi-e lene sau poate chiar nu am timp, poate doar vreau sa vad ceva miscare pe aici ... :rolleyes:

 

 

PS: merci bobita pentru post

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Adventure:

cursa suspensiilor mai mare

rezervor mai mare(30l)

parbriz mai mare

treapta 1 mai scurta

treapta 6 mai lunga

sa dintr-o bucata

priza suplimentara de 12v

borne de la baterie scoase direct afara, foarte util pentru ca e greu de ajuns la baterie-ma rog, nu e greu da trebe dat rez jos

greutate mai mare, simtitor

mai inalta

toate adv au 2 bujii, 1150 simplu poate avea doar o bujie, pe cilindru, evident

 

astea imi vin acu in minte

 

Bob

completez:

 

 

protectii pt maini

protectie de aluminiu pt motor

crashbar

faruri de ceata

cutii de de bagaje din aluminiu

 

ABS optional

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sint motociclete proiectate sa faca inconjurul Pamantului in orice conditii si pe cele mai diverse drumuri.

Pentru multi dintre noi, sint prea scumpe. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

completez:

 

 

protectii pt maini

protectie de aluminiu pt motor

crashbar

faruri de ceata

cutii de de bagaje din aluminiu

 

ABS optional

 

protectii pentru miini are si gs-ul normal

asa este, adv are un scut motor mai mare decit cel de pe 1150 normal

restul sint optionale si poti sa le gasesti sau nu,iti recomand sa le pui dupa, afara de cazul cind le iei la un pret bun cu totu

 

noroc

bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sint motociclete proiectate sa faca inconjurul Pamantului in orice conditii si pe cele mai diverse drumuri.

Pentru multi dintre noi, sint prea scumpe. :rolleyes:

 

Fii serios, ,,inconjurul Pamantului" il faci si cu IJ-ul ! Totul tine de logistica si chestii administrative, mai putin de o marca de motocicleta anume.

 

Cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si cu ij-ul..dar tebuie sa-i faci si motorul de vreo 400 de ori in timpul asta..

nu se compara un 1150 gsa sau gs cu nimic altceva..

luigi vicol

 

Ei ... cred ca exagerezi putin ! Nu ai cum sa faci motorul de 400 de ori. Doar cine a avut IJ, stie ! O fi el rusesc, dar nu se lasa cu una , cu doua ...... ,,poate cu trei, sau patru", dar ... inainteaza oricum ! :lol:

 

Priveste atent in fotografie, la motocicleta rosie din planul indepartat, spre stanga ! ,,Ea" a dus greul, pe o buna portiune de drum cand ,,i sa facut rau" unuia dintre ,,incomparabilele gsa-uri" ... deci merge !

__________________________________________________________________________________________________________

 

Idee este ca nu mi-am dorit sa fac vreo comparatie intre IJ si BMW (... ar fi culmea ! :lol: ) si nici sa ,,stirbesc" din ,,mirificul" ce inconjoara aceasta marca de motociclete ... in speta BMW, ci doar sa subliniez ca orice fier ... crapa ! Mai devreme sa mai tarziu, asa ca raman la pozitia mea ...... TOTUL tine de logistica si ,,chestii" administrative !

 

Cu stima si deosebit respect !

petrica

post-10224-1211439467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...