Sari la conținut

Mecanic In Targoviste


maxxlg3100
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salve !!!

Eu ti-l recomand pe Liviu,si cred ca mai multi de pe topicul asta pot confirma ca e foarte bun. Daca ai probleme cu motoru mergi la service-ul unde lucreaza...pe strada spre baza agrement(primul semafor dupa poarta bucurestilor faci la stanga)...prima stradutza la stanga (e neasfaltata) si apoi prima la dreapta(seamana a fundatura). Pe langa faptul ca se pricepe,mai are si utilajele necesare(inclusiv kit de echilibrat roti de motocicleata ).

daca nu te descurici...dai un semn si imi zici cand vrei sa mergem si mergem impreuna!

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte corect!!! Numai ca omu a intrebat "in Targoviste"...la reprezentanta ar fii ideal..dar pe langa faptul ca e scump,tre sa lasi un timp motoreta acolo...ceea ce e dificil...mergi..intrebi... te coafeaza sau nu...decizia ta!

ura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand ... reprezentanta = o caruta de bani pentru niste servicii pe care mi le poate oferi altcineva

in al doilea rand ... nici mecanicii de la reprezentante nu isi dau intereseul, ca ei sunt platiti la norma, in timp ce un mecanic particular daca nu face treaba buna isi pierde un clientii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut unde a intrebat omul :crack: N-am zis nimic de reprezentanta. Exista si garaje in Bucuresti, nu numai reprezentante. Si pe forumul general sunt multe informatii despre asta. Maxx, daca vrei sa mergi pe ideea asta, da un reply si te sfatuim cu cateva adrese de incredere. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tyduska tu cand ai schimbat filtre si ulei ai fost la reprezentanta? :crack: ,...si reprezentanta ce crez ca iti rezolva prb batand din palme..au piesele toate pe stoc?..mai vbim la ber sa iti spun cat e pretul la scgimbat garnitura de chiuloasa si cat dureaza(12 mil..si cam 2 saptamani).....Ceea ce zic ca ar fi bine sa caute in tgv eu unu Propun pe Livache se pricepe omu si stie ce face...il cunosc din experienta...vezi cum iei legatura ....dar sa stii ca e foarte ocupat si el dar daca il rogi se poate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxx, intai spune ce probleme are motorul. Apoi, nu ti se pare logic ca aia din Bucuresti sa aiba experienta mai mare tinand cont de cate motoare sunt acolo fata de Targoviste? Oricum, nu ne-ai zis nici macar ce are motoru` ca sa stim sa te sfatuim.

 

Gorica, eu singur mi-am schimbat filtre si uleiuri si alea-alea, ca m-au ajutat prietenii prima oara, si am prins curaj. Dup-aia a trebuit sa dau gratare si butoaie de bere acasa, si m-au navalit bikerii de s-a speriat pisica lu` tanti Cici :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca vorbim de o japoneza si nu de o comunista, ti-as recomanda calduros sa o aduci la reparat in Bucuresti!

 

Salut

 

Scuze ca ma pag in seama in acest topic....eu sunt de langa targoviste...dar am motorul stricat in bucuresti..SUZUKI GS 500 .. am fost la reprezentanta si au scoruri cam mari aveti idee unde l as putea duce pentru ceva reparatii.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve !!!

Eu ti-l recomand pe Liviu,si cred ca mai multi de pe topicul asta pot confirma ca e foarte bun. Daca ai probleme cu motoru mergi la service-ul unde lucreaza...pe strada spre baza agrement(primul semafor dupa poarta bucurestilor faci la stanga)...prima stradutza la stanga (e neasfaltata) si apoi prima la dreapta(seamana a fundatura). Pe langa faptul ca se pricepe,mai are si utilajele necesare(inclusiv kit de echilibrat roti de motocicleata ).

daca nu te descurici...dai un semn si imi zici cand vrei sa mergem si mergem impreuna!

numai bine!

 

 

"Eu ti-l recomand pe Liviu,si cred ca mai multi de pe topicul asta pot confirma ca e foarte bun. "

APROB !

Doar ca e foarte ocupat! Dar daca are timp te ajuat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Scuze ca ma pag in seama in acest topic....eu sunt de langa targoviste...dar am motorul stricat in bucuresti..SUZUKI GS 500 .. am fost la reprezentanta si au scoruri cam mari aveti idee unde l as putea duce pentru ceva reparatii.

 

Multumesc

 

Salut,

 

Verifica asta:

 

http://www.kaore.net/

 

Am un prieten care a fost la ei si i-au facut motorul meserie. Si am auzit de foarte multi care se duc. Numai sa stii un pic de engleza ca omu` nu prea stie romana.

 

Daca ma intrebi de scoruri... nu mi s-au parut nici mari, nici mici. E alegerea ta ce vrei sa faci cu motorul. Parerea mea e ca nu gasesti ieftin si bun, ci mai degraba la un pret corect.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Tinand cont ca vorbim de o japoneza si nu de o comunista, ti-as recomanda calduros sa o aduci la reparat in Bucuresti!

Trust me ca Livake nu este vreun urechist priceput doar la comuniste- in fond principiile de functioanare ale unui motor sunt aceleasi- da clasa multor "mesteri" de la service-uri din Bucuresti-pb este ca omu nu prea are timp-si de preferet sa il sunati inainte de a merge la atelierul ala-sa nu apareti asa pe nepusa masa ca omu e la servici acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, da....foarte tare

d-asta mi-a intins prea tare kit-ul de distributie de la Fiat si mi s-a dus pe p...

daca nu imi dadeam seama si se rupea cureaua se ducea dracu motorul

 

nu mai trec in viatza mea pe la el pt sfaturi mecanice. Ca om e super fain, dar ca mecanic...mi-am pierdut increderea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Achile nu moare, Achile se transforma"-----achile e usor tampit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Achile nu moare, Achile se transforma"-----achile e usor tampit!

Vezi tu, draga kesule, una e cnd e vb de buzunarul meu si alta e cnd e doar o parere. Poti sa iti tii parerile pt tine, ca fac ceva p ele. E vb de 400 de euro pt care omu a ridicat din umeri. Zic merci cu patronul ca e baiat bun si dat banii inapoi.

Pe faza asta ciocu mic pt ca esti in afara subiectului. O distributie intinsa prea tare face un motor varza in cazul unei eventuale ruperi a curelei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ideea e ca omu e super de treaba! in primul rand mi'a devenit prieten, toate sfaturile pe care mi le'a dat le'a argumentat, nu vorbeste din auzite. la partea mecanica pana acum ce am avut a rezolvat, deci nu ma plang, din contra, ii sunt dator vandut! asa ca daca omu a gresit o data, asta nu inseamna ca nu se pricepe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu, draga kesule, una e cnd e vb de buzunarul meu si alta e cnd e doar o parere. Poti sa iti tii parerile pt tine, ca fac ceva p ele. E vb de 400 de euro pt care omu a ridicat din umeri. Zic merci cu patronul ca e baiat bun si dat banii inapoi.

Pe faza asta ciocu mic pt ca esti in afara subiectului. O distributie intinsa prea tare face un motor varza in cazul unei eventuale ruperi a curelei.

Cat de priceput in ale mecanicii ai devenit! ooo grand master of the mecanics! guru al tehnicii ce esti-ai uitat ca in urma cu ceva timp nu stiai nici in ce sens se strange un surub9Acu daca ai invatat chestia asta iti permiti sa ai pareri si impresii :moto: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de priceput in ale mecanicii ai devenit! ooo grand master of the mecanics! guru al tehnicii ce esti-ai uitat ca in urma cu ceva timp nu stiai nici in ce sens se strange un surub9Acu daca ai invatat chestia asta iti permiti sa ai pareri si impresii :ok: )

:moto:

 

Aham, pai normal ca stii tu ca nu stiam in ce sens se strang suruburile ca doar erai langa mine tzinandu-ma de putza

Si pw tine te-a nascuta mamicutza ta invatzat, nu?

las-o balta kesule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Aham, pai normal ca stii tu ca nu stiam in ce sens se strang suruburile ca doar erai langa mine tzinandu-ma de putza

Si pw tine te-a nascuta mamicutza ta invatzat, nu?

las-o balta kesule.

 

uite de asta imi place mie pagina de tgv cum apar io cu defunctul Achile cum se umple de dinamism pagina-hai du-te in urzici bai pipi guru-vezi ca vineri ajung la bv poate nu te prezinti cu o bere sa te iert :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite de asta imi place mie pagina de tgv cum apar io cu defunctul Achile cum se umple de dinamism pagina-hai du-te in urzici bai pipi guru-vezi ca vineri ajung la bv poate nu te prezinti cu o bere sa te iert :moto:

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...