Sari la conținut

Mecanic In Targoviste


maxxlg3100
 Share

Postări Recomandate

din cate stiu livache a plecat din tara. e singurul mecanic pe care il cunosc deci am ramas cam in aer. mai cunoasteti pe cineva in domeniu ? sau e cineva care sa ma ajute sa montez un kit de lant ? e prima data cand il schimb si nu vreau sa fac vreo prostie!

 

m'am documentat cat de cat si nu pot sa montez lantul pt ca nu am presa. daca are cineva si e dispus sa ajute sa dea un semn. cred ca nu mai e nevoie sa spun ca fac cinste, ca se subintelege!

 

rezolvare: menghina + ciocan + bascula si amortizor spate date jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din cate stiu livache a plecat din tara. e singurul mecanic pe care il cunosc deci am ramas cam in aer. mai cunoasteti pe cineva in domeniu ? sau e cineva care sa ma ajute sa montez un kit de lant ? e prima data cand il schimb si nu vreau sa fac vreo prostie!

 

m'am documentat cat de cat si nu pot sa montez lantul pt ca nu am presa. daca are cineva si e dispus sa ajute sa dea un semn. cred ca nu mai e nevoie sa spun ca fac cinste, ca se subintelege!

 

rezolvare: menghina + ciocan + bascula si amortizor spate date jos

 

bun asa...deci lantu l-ai rezolvat...diseara ne uitam la carbelitoare..si vedem cum merge....sau terminam sticla???? :bounce: :laugh: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
ba da chiar nu stie nemeni nici un mecanic? sa nu imi ziceti ca motoarele voastre nu se strica!!!

 

Ia-ti Honda pentru fiabilitate ;)

Ia-ti Honda pentru service-ul InterMotorcycle din Bucuresti care e calitativ european si preturi la manopera foarte mici

Ia-ti Honda ca sa-l rogi pe Gory sa-ti monteze kitu` de lant, ca acum are +2 la Experience si +3 la Speed de cand l-a schimbat la a mea

Ia-ti Honda numai pt ca e Honda ;)

 

Acum serios, daca vrei, poti sa incerci sa dai de Gory, acum s-a mutat in Targoviste si in wknd cred ca te poate ajuta cu lantu`.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

aceiasi problema o am si eu: e careva prin targoviste care poate face niste interventii mecanice la o motocicleta. un schimb ulei, un schimb lant, schimbat neste filtre, un schimb de caucioc, o verificare ochiometrica a motoretei...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi problema o am si eu: e careva prin targoviste care poate face niste interventii mecanice la o motocicleta. un schimb ulei, un schimb lant, schimbat neste filtre, un schimb de caucioc, o verificare ochiometrica a motoretei...etc

cauta manualul utilizatorului pt mobra ta si pune manutzele la treaba. Nimeni nu s-a nascut invatzat si iti sugerez sa inveti cate-ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi problema o am si eu: e careva prin targoviste care poate face niste interventii mecanice la o motocicleta. un schimb ulei, un schimb lant, schimbat neste filtre, un schimb de caucioc, o verificare ochiometrica a motoretei...etc

 

 

omule, sincer,cred ca interventiile alea care le-ai enumerat tu pot sa le fac pana si eu...adica nu e mare lucru...mecanicii :) sunt pentru alea mai grele in care ne prindem noi urechile..ca deh!! toti suntem mesteri la un moment dat...acu pe bune,daca ai de scimbat lant,buji,cauciuc,filtre,ulei sau alea alea alea,da de stire si a doua zi se rezolva....numai bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci, daca am nevoie pe tine te caut :)

apropo, te-am vazut azi pe la valahia. si-am observat ca ai o casca nolan n62 (scuze daca ma insel). esti multumit de ea? ca dadui si io comanda de una la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaaaaaaa ... tot ce va trebuie pentru chestiile minore de care vorbeati mai sus: eu, bogdan, bere, chei si ciocane si muuuuuuulta rabdare!!! :) nu neaparat in ordinea asta. eu intrebam de un mecanic adevarat, care sa faca o sincronizare de carburatoare etc si sa isi bage ghearele in cunostinta de cauza

Editat de maxxlg3100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci, daca am nevoie pe tine te caut :rusinica:

apropo, te-am vazut azi pe la valahia. si-am observat ca ai o casca nolan n62 (scuze daca ma insel). esti multumit de ea? ca dadui si io comanda de una la fel.

 

 

da bre,daca ai nevoie de ceva,oricand!!!da un semn si vedem cum rezolvam.... da ...casca e n62 genesis...pana mea...e bunicica...numai ca vajaie rau la peste 150 pe ora...nu mai auzi nimic... si mai are o problema cu aburirea cand e mai firg...ca are aerisirile plasate cam jos si sunt de-alea cu clapeta...da la bani pe care i-am dat pe ea...merge! bafta!

ps:erai cumva cu chopperu ala parcat in fatza la valahia? e kawasaki cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:erai cumva cu chopperu ala parcat in fatza la valahia? e kawasaki cumva?

:rusinica: as vrea io.

eram pe jos, iar la intrebarea: ce motor ai?, iti pot raspunde: am examen ptr A, marti pe 28.10.

motorul...sint in cautari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Salutari!

Hai care va bagati voi ai' mai priceputi sa ma ajutati sa schimb si eu cauciucele si uleiu.

Exista vr-un service sau vulcanizare unde se echilibreaza roti?

 

:laugh:

:laugh: ulei? simplu ca "buna ziua"

daca nu rezolvi, suna-ma si iti explic in timp ce faci...ar fi bine sa inveti sa faci asta singur-singurel

0723185663

 

din cate imi amintesc, ai nevoie de:

ulei-3.1 L daca schimbi si filtrul

filtru

tubulara de 12

tubulara de 10

tubulara de 14...sau 17...nu-mi mai amintesc exact

 

 

tre sa desfaci joja, sa dai drumul la surubul d sub radiator(e unu pe cadru) si apoi, parca in partea stanga a motocicletei, pe burta, ai ultimul surub d golire

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Hai care va bagati voi ai' mai priceputi sa ma ajutati sa schimb si eu cauciucele si uleiu.

Exista vr-un service sau vulcanizare unde se echilibreaza roti?

 

:laugh:

pe strada Milioara, e un service roti, la intersectia srazii cu spitalul si calea campulung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: ulei? simplu ca "buna ziua"

daca nu rezolvi, suna-ma si iti explic in timp ce faci...ar fi bine sa inveti sa faci asta singur-singurel

0723185663

 

din cate imi amintesc, ai nevoie de:

ulei-3.1 L daca schimbi si filtrul

filtru

tubulara de 12

tubulara de 10

tubulara de 14...sau 17...nu-mi mai amintesc exact

 

 

tre sa desfaci joja, sa dai drumul la surubul d sub radiator(e unu pe cadru) si apoi, parca in partea stanga a motocicletei, pe burta, ai ultimul surub d golire

 

cum sincronizez si eu injectoarele? si mai am o problema la cbs. lasa te rog un nr de cosmote daca ai ca vreau sa ma apuc sa o desfac in uikend si poate ma ghidezi putin in ce tre sa fac!! mersi

ps: sfaturile tale nu sunt contracost nu? (cel putin astea prin telefon,ca daca o sa fie cazul sa fi prezent la fatza locului ne intelegem noi) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ulei? simplu ca "buna ziua"

daca nu rezolvi, suna-ma si iti explic in timp ce faci...ar fi bine sa inveti sa faci asta singur-singurel

0723185663

 

din cate imi amintesc, ai nevoie de:

ulei-3.1 L daca schimbi si filtrul

filtru

tubulara de 12

tubulara de 10

tubulara de 14...sau 17...nu-mi mai amintesc exact

 

 

tre sa desfaci joja, sa dai drumul la surubul d sub radiator(e unu pe cadru) si apoi, parca in partea stanga a motocicletei, pe burta, ai ultimul surub d golire

 

Multam pentru sfaturi! Cred ca am sa ma descurc cu uleiul fara probleme. Mai multa bataie de cap o sa fie cu schimbatul cauciucurilor.

 

pe strada Milioara, e un service roti, la intersectia srazii cu spitalul si calea campulung

 

Am sa incerc acolo. Multam!

 

 

In cateva zile se va deschide un service moto in Targoviste.

Mai multe detalii in ziua deschiderii :D

 

Foarte tare! Am nevoie neaparat de o revizie la motoreta. Sper ca preturile vor fi accesibile. :laugh:

Oricum ..ar fi cu siguranta un pas inainte pentru motociclism in Tgv.

Asteptam marea deschidere!

 

 

 

mbm :wink: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cre ca sperma ta,dar speri degeaba...daca se deschide service sigur nu o sa fie numai de motorete...si preturile probabil or sa fie ceva de genu reprezentanta ...ca doar nu suntem 1000 de motoretisti in tgv sa iasa banu.....asa ca stai linistit ..ca la cati dibaci sunt in lumea asta...tot prin metodele noastre ne rezovam problemele la mobre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cre ca sperma ta,dar speri degeaba...daca se deschide service sigur nu o sa fie numai de motorete...si preturile probabil or sa fie ceva de genu reprezentanta ...ca doar nu suntem 1000 de motoretisti in tgv sa iasa banu.....asa ca stai linistit ..ca la cati dibaci sunt in lumea asta...tot prin metodele noastre ne rezovam problemele la mobre...

Service-ul este numai pentru moto....iar ca mecanici o sa vedeti despre cine este vorba.

Asa ca macar vorbeste in cunostinta de cauza te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesc in cunostinta de habar n-am...doamne ajuta sa fie asa cum zici tu...cat despre mecanici,nu am incredere decat intr-un singur om...maxim doi..dar tanjesc sa am incredere si in altii...doamne ajuta!

 

nimic nimic? asteptam mare deschidere!!! hai ca ma bag eu primu client..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial nu s-a deschis.Mai dureza cateva zile pentru ultimile detalii.

:blink:

da bre si matale o locatie? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...