Sari la conținut

Mecanic In Targoviste


maxxlg3100
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

super tare. ai idee daca or sa aduca si ceva motoare la vanzare. sau se axeaza numa pe activitate de service?

 

by the way, care ai frate un shadow negru si casca nolan (cred ca n62). ca-mi vine sa te bat si sa-ti fur motoru ala. mijto jucaria. poate mi-l dai si mie o tura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa benzinaria Claudia.Cladirea lipita de benzinarie.

Mecanici sunt Mihai si cu Andrei :cheers:

Service-ul le apartine de fapt.

Daca mai ai intrebari da-mi un telefon.

 

Am trecut pe acolo si nu am vazut nici firma si nici o cladire care sa para a fi servis.. in cazul in care nu mai e vreo benzinarie Claudia in afara de cea de langa sensul giratoriu de la autogara.

 

Stie cineva ce program au acolo? intre ce ore pot merge?

Saptamana viitoare am sa merg pentru un schimb de ulei, cauciucuri si sa vorbesc cu oamenii despre o revizie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo si nu am vazut nici firma si nici o cladire care sa para a fi servis.. in cazul in care nu mai e vreo benzinarie Claudia in afara de cea de langa sensul giratoriu de la autogara.

 

Stie cineva ce program au acolo? intre ce ore pot merge?

Saptamana viitoare am sa merg pentru un schimb de ulei, cauciucuri si sa vorbesc cu oamenii despre o revizie..

Chiar lipita de benzinarie este o cladire alba

Uite-te mai atent.O sa vezi inauntru 3 motoare de curse si altele la reparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar lipita de benzinarie este o cladire alba

Uite-te mai atent.O sa vezi inauntru 3 motoare de curse si altele la reparat.

 

 

Ok.. gasesc eu mai mult ca sigur.. daca nu apelez la mbm ca s-a laudat ca a fost pe acolo. :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa benzinaria Claudia.Cladirea lipita de benzinarie.

Mecanici sunt Mihai si cu Andrei :agree:

Service-ul le apartine de fapt.

Daca mai ai intrebari da-mi un telefon.

 

 

......................ce mister este in jurul acestui service moto..............cel putin pana acum..........Soty cand imi iau motor , la voi vin................sau daca aveti salarii bune poate ma angajez............ ;) .............. :burnout: ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
......................ce mister este in jurul acestui service moto..............cel putin pana acum..........Soty cand imi iau motor , la voi vin................sau daca aveti salarii bune poate ma angajez............ :D .............. :) ........

 

bai mai intai trimitele CV-ul... posibil sa nu fi compatibil cu cerintele lor :)) :)) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai mai intai trimitele CV-ul... posibil sa nu fi compatibil cu cerintele lor :D) :D) :)

 

 

........................da ai dreptate , imi cer scuze am uitat ca in targoviste sunt numai " raceri" ..............nu trimit cv-ul ca nu sunt compatibil......BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe strada Milioara, e un service roti, la intersectia srazii cu spitalul si calea campulung

 

Am incercat acolo si mi-au zis ca nu se ocupa cu asa ceva..

O exista un service in Tgv care sa faca treaba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat acolo si mi-au zis ca nu se ocupa cu asa ceva..

O exista un service in Tgv care sa faca treaba asta?

 

Pentru cauciucuri poti sa vb si in M11 la Autostop, se ocupa cu tiruri insa au masina de echilibrat roti cu accesoriu pt moto.40(245)219533. Asta e numarul lor.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cauciucuri poti sa vb si in M11 la Autostop, se ocupa cu tiruri insa au masina de echilibrat roti cu accesoriu pt moto.40(245)219533. Asta e numarul lor.

Bafta

 

Multam!

Am sa incerc si acolo.

Orice informatie e binevenita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Cum mai e pana la urma cu service-ul in TGV?Am si eu de schimbat ulei,filtru si alte mici probleme la o Yamaha yzf600?Unde sa merg?Cine ma ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok atunci o sa ii caut acolo.Oare duminica dimineata e deschis?

Editat de wxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o platforma pt moto sau remorca sau dubita, pt un drum la constanta, eventual un mecanic priceput sa vina cu mine?

Asta la preturi de criza, desigur :P

Las si un nr de tel, 0724635092, Eugen

Editat de Mooaaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca te-a lasat mobra in drum la constanta? ce motor e? adica ar intra si intr-o duba? sau ce probleme are? adica ar fi posibil sa se poate repara acolo si sa vi cu ea pe roti? sauuu...vreu sa iti iei motor de acolo si sa il aduci cu platforma?

ps: nu-s mecanic si nici platforma nu am,dar cunosc oameni :P!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, imi iau moto de acolo de aceea am intrebat, intre timp am si gasit o remorca.

Un mecanic ieftin si bun :laugh: , sau macar ieftin :P gasesc?

Daca nu, niste sfaturi utile, ceva ce nu se spune, la achizitionarea unui GPZ500S?

Am obs ca exista unul poate chiar doua GPZ in oras, poate ai cont pe forum mai gpz-istule! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe acolo, dar eu speram ca ma intalnesc cu cineva face to face, sa vad live ce ar trebui verificat.

Nu vin pe el fiindca nu am banii necesari unuia complet functional si cu actele in regula.

P.S. Si mai sunt si incepator, si nu ma cred asa viteaz sa fac atata drum pe el.

P.P.S. Locatia s-a mutat in Tg Mures.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

La mine situatia e asemanatoare cu cea de mai sus:

 

- n-am condus decat la scoala si la examen (acum un an)... deci sunt praf.

 

- la verificat nivel ulei , etanseitate garnituri si alte prostii de genul asta n-ar fi chiar atat de greu de verificat: te uiti si constati . Dar oricine poate sa-i schimbe uleiul inainte de vanzare si sa o stearga de urme de ulei, apoi sa-ti zica ca nu ti-o da la proba decat cand isi vede banii in buzunar ... Eu chiar am patit sa-mi zica unu ca nu da la teste decat daca i se plateste inainte.

 

- dupa lungi dezbateri m-am hotarat vara asta sa-mi iau o honda transalp. Am facut deja comanda la baietii din Bistrita de pe www.motocicleteleasing.ro . Pe 21 pleaca in Germania si se intorc pe undeva pe sapt viitoare.

 

- dupa ce o aduc mai ramane sa astept sa termine ei cu R.A.R. . Mi-e sila sa alerg cu ea pe plotforme si sa astept pe la cozi la RAR la noi , plus ca nu mai percep comisioane in plus pentru clientii care si-au luat motociclete prin ei.

 

- apoi, urmatorul pas ar fi sa ma duc cu un mecanic , sau macar un bun cunoscator de motoare (preferabil 2 cilindri in V :D )

 

- de adus din Bistrita pana in Tgv mi-o aduc ei cu busu lor sau mi-o trimit prin curier . Si imi convine...ca daca ma duc eu cu vre-un prieten cu platforma ma costa tot 2-3 mil drumul dus intors pana la Bistrita.

 

- si intr-un final , cand ma vad cu ea in curte si cu actele in mana, dau o fuga la politie si-am inscris-o.

 

In concluzie, cine ma ajuta si pe mine sa verific si eu o Honda Transalp (model de dupa 2002 pe la 20000 km) in Bistrita , pe cat posibil de minutios ?

Contra cost bineinteles...

 

Daca cunoasteti vre-un mecanic sau pe cineva care macar se pricepe la transalpuri si care ar fi disponibil sa vina cu mine in Bistrita, va rog frumos sa ma anuntati si pe mine.

 

As putea sa merg pe incredere cu cei de la motocicleteleasing si sa o iau direct fara sa ma mai duc cu mecanic ?

 

Multumesc frumos si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man...iar o sa vorbesc ca capra,ca n-am ce face acasa. din cate vad eu matale iti e cam lene asa de obicei. in primul rand,daca te duci cu un mecanic,cat ar fi el de bun, iti spun sigur ca nu il lasa nimeni sa desfaca motoru sa vada el ce si cum. cand iti iei un motor te duci,il vezi,dai o tura cu el,te uiti daca e cazut si/sau refacut,vezi cum schimba,"vezi" daca se aude vreun zgomot ciudat (neaparat si la cald si la rece) ,vezi daca "trage" constant in toate treptele..si...daca iti place..negociezi daca e cazul si ai plecat cu el/sau nu.

acu,in al doilea rand,tu sti mai bine..eu imi dau doar cu parerea ca doar de-aia e forum public.

nu mi-o lua in nume de rau,dar daca tot ai lenea asta acuta,hai sa facem asa: ne intalnim la o bere,vb ce si cum, ma duc eu si iti iau motoru de la baietii aia de la bistrita,faci o procura si ma ocup si de toate actele pe numele tau si ti-l livrez de-a gata acasa..cu nr preferential si toate cele...tot ce ai de facut e sa ma remunerezi pe masura. in cazul in care ti-e lene sa te plimbi cu ell,nu-i nici o problema,iti las nr de tel si te servesc....dar ne targuim din nou.

acu,mai in gluma mai in serios...foarte buna alegerea motorului. la un transalp visez si eu in viitorul mai mult sau mai putin indepartat . sfatul meu sincer este sa nu stai sa ti-l aduca aia acasa,adica sa dai banu fara sa vezi/probezi ce cumperi ca e posibil sa faci o afacere foarte proasta.

 

@MOAAA....om,tu zici ca vrei sa cumperi un motor care nu e functional pentru ca nu ai bani de unul functional? de curiozitate,cam in ce sfere se invarte suma pe care vrei sa o investesti in motor? nu de alta ,dar e pacat sa dai banu si sa mai stai pe bara o perioada. mai bine mai cauta ca e netu plin de motoare pe criza asta. si poti lua un motor bun la un pret mai mult decat ok daca dai banu jos,mult sub pretul cerut la prima strigare. sau am inteles eu gresit? cauta unu functional si dam o tura sa il vedem (platesti tu benzina!!!) ca oricum sunt liber luna viitoare. nu sunt expert in mecanica(cred ca am mai zis o data),dar o impresie cat de cat la obiect despre starea de functionare a unui motor zic eu ca pot sa imi fac ,cat mai real.

 

 

moaaaaaaaa...cat am scris!!!!!

Editat de mbm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, eu am 700 de euro, am gasit un motor care este mecanic functional, dar nu are itp facut, deci nu pot veni pe el de acolo.Nici nu pot sa il fac acolo, fiindca mai trebuie schimbat un bec, un ulei, niste tobe... asa ca am ales sa fac asta. Daca este o alegere buna sau gresita o sa vad in viitor.

Maine seara plec inspre incolo sa il vad/iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buget de austeritate ha? stiu un baiet in fieni care vinde und gsx400 parca,facut mai rat asa?dar asta e alta poveste. in ce priveste itp,poti sa vi fara prin simplul fapt ca ii iei numere provizorii si merge si fara itp. numai ca tre sa vb cu omul inainte sa nu o radieze si faceti actele mai tarziu. asa un bec,un ulei ,o toba,un lantz sau chestii de-astea se pot scimba pe loc. succes la vazut. sper sa gasesti un motor bun ! numa bene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...