Sari la conținut

Ktm-superbike Concept "rc8" Released At Tokyo Moto


Andi
 Share

Postări Recomandate

De 125 a existat doar in Campionatul Mondial de Moto Vit si nu prea a dat rezultatele asteptate... :) Modelul RC8 arata prea a concept doar si mie unul nu prea imi inspira multa incredere. Poate si datorita specificului marcii... cross-enduro :( Nu prea imi imaginez cum ar fi sa apar pe un KTM speed fara sa rada cei din jur de mine... B) :P si sa ma intrebe cum de nu are noroi pe ea si cauciucuri cu crampoane...

 

Eu as fi de parere ca ceea ce faci cel mai bine trebuie pastrat si nu ar fi cazul sa incerce si in alte clase ca nu "pushk"... Fain ar fi sa mai apara si un concept de choper KTM si poate un scooter... :D :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cam "patratoasa"...nu cred ca o detecteaza radarele :P

 

arata bine, dar cam greu sa intrii pe piata cu altceva decat ceea ce faci de ani buni. poate dupa cateva modele de speed scoase....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De o groaza de timp se produc motociclete cu ambreiaj hidraulic .

De exemplu` CBR-relu` din `87 se face cu ambreiaj hidraulic. Si dupa cum observ cam la majoritatea modelelor de peste 900 cmc in sus.

Ktm asta e super beton, are o alura extraciumeaga si cred ca si la capitolul performante aerodinamice sta bine de tot.

Arata foarte bine, italiene sunt ciumegi la inovatii estetice. Intr-adevar e straniu sau pentru unii putin frustrant sa observi o firma cronsacrata in domeniul cross sau enduro care incearca sa-si schimbe profilu`... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

tare de tot conceptul ... prezentat in ML din noiembrie 2003

motor supermegaciumeg, aerodinamica de lama de cutit, si design de moare capra... da mai beton pare Venomul ... in MotoLife-ul din octombrie 2004

post-6-1098117049_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...