Jump to content
Sign in to follow this  
SpeedR1_2004

3 Radare In 2 Zile

Recommended Posts

Fii capitanul nostru!

salut speed r1

sunt tot din tg jiu am un cbr 600f2, in curand ne vom vedea pe strada dar te rog ai grija mare cu viteza aia

stiu motocicleta ta este f frumoasa

asfalt uscat....

aproape 4 mii de km am pe hornet dar mai am km si pe alte motoare

Putin, foarte putin, te cam risti la experienta asta. (daca mai e si adevarat)

Lasati omul in pace ca are aproape 4000 de km :cheers:

Acum fara gluma, nu e bine ce faci. Daca nu te gandesti la tine macar gandeste-te la cei din jur.

Nu esti sanatos .. pe bune ... daca te prinde "odata si o data" si reusesc sa lege macar un eveniment din cele povestite de tine, te poti alege cu mare belea (cred ca si cu dosar penal - sper sa nu gresesc, nu aruncati cu pietre), intrucat ei pot sa stipuleze ca ai refuzat sa opresti in vederea sustragerii de la control....

Intrebarea e: ce garantii ai tu ca cei din primele echipaje nu au intors camera si ti-au luat numarul!?!? Radaru le deja deschis, intoarcerea lui NU presupune "adaptare" deci te pot lua lejer si mai repede decat crezi ...

ha.... sunt din tg jiu ... am notat tot ce ai spus tu si maine ma duc la politie sa le spun :D))))))))))))

apropo de povestea lui cu radare.. de cate ori ma duc la tg jiu trec prin 2-3 lejer..

primul e negresit la filiasi..la intrare sau la iesire .. de multe ori in ambele parti, ca dc ai scapat de primul sa zici ca e defect detectorul tau... ce dreaq tocmai ai trecut de radar :D... si te ia negresit

al doilea dc alegi partea cu turceni - rovinari, e printre localitatile alea, o solenta bleumarin, aia te ia din mers

si la intrare in tg jiu te asteapta prietenii lor cu alte radare

nu m-au prins niciodata, m-am inatlnit cu solenta cu 120-130 si mi-au facut semn sa o las mai moale, i-am salutat cu farul si am trecut mai departe.. mai in viteza ca sa nu se intoarca :moto:

cand am trecut pe langa aia de la intrare in tg jiu cu 160-180 cred, au sarit ca arsi sa vada ce vine ..am incetinit in dreptul lor si i-am salutat si pe ei..de treaba ..mi-au facut si ei cu mana... dar s-o las mai moale :P

aia de la filiasi sunt smecheri, sunt si pe acelasi sens de mers la intrare si la iesire.. am nr indoit si prin oras nu merg repede ca sunt multe treceri, copiii de la scoala, oameni care se uita dupa nori..dar cand am iesit din oras aveam 150-160, nr indoit nu am primit nimic de la pol acasa..si au trecut 2-3 luni de atunci

acum cand ma duc pe traseul asta merg mai incet in zonele alea, viteza..doar dc se poate si e liber, nu fac jaloane printre masini ca deja mi-a luat fata gost rider cu filmuletele lui de pe net..nu mai am ce sa fac mai bine :angry:)))))

am primit de curand o instiintare de la politia prahova ca pe 1 mai am circulat intr-o localitate cu 82 si era restrictie de 70.. m-am gandit ma clar n-am fost eu ca e prea putin :kiss: ... in aprilie am vandut motoru la un flacau si asta a indreptat nr .. in adresa scrie ca este amenda intre 9-22 puncte dc nu le furnizez datele despre conducator si ca ei dovedesc cu foto nr ca este motorul meu, o honda 929 RR ... asa ca dc l-a mancat in poponeata sa-l indrepte :D plateste acu

speedR1..regleaza potentiometrul pe slow :splat:)))))))

relaxare ca vine vara, mergeti incet :D sa va vada fetele ..nu dati casca si manusile jos ca se spulbera si ultima urma de mister :cheers:

toate cele bune

hai baietii din regiune...daca tot suntem la capitolu` radar ..este vreun radar in asfalt sau camera fixa la Beharca ? Intre Filiasi si Craiova ? stiti voi de asa ceva ?!

am auzit si eu ca ar fi montate niste radare cu camera pe la isalnita, dar de cate ori am trecut pe acolo nu e nimic :lol: ... nu ma uit dupa draci pe sus sau prin tufisuri ca imi rup gatul :crack:)

radare sunt la intrare in craiova pe la malorex si pe la beharca sunt niste curbe cu restrictii de 50-40 pe la baza pantei ..unde vi cu viteza..de obicei peste 100 si acolo sunt plasati baietii cu radarul

mult noroc

parererea mea ca la viteza aia o cauti pe bune..si chetsia cu ascunsul numarului mi se pare ca o fuga de responsabilitate..tu crezi ca toate radarele astea au ca scop doar spaga politaiului?ai idee ca pot salva vieti? daca ai merge cu numar si ai stii ca e radar iti spun eu ca nu ai trece cu 200 in zona aia.....

asta e romanul inafara daca t prinde cu viteza dasta astronomica ai cam pus-o bine de tot..nu ca la noi.. frectie.. iti suspenda permisu pe care-l iei intro sapt pe pile ca asa-i romanu :crack: si ai o amenda de vreo 200 eu....

Asa am facut eu..am lipit un pliant q png, da am fost oprit la baneasa;))..si zice pol: domne ai vzut ca ai nr acoperit? eu vai de mine..nare cum!! pol: ba da domne ia uita-te. EU: vai....magarii aia la scoala, va jur..doamne fereste..ce obsedati q campania lor=))

a mers da nu ma credea dn politist...cine ar fi crezut?=))...multa bafta!!! Vezi ca o sati vina aksa probabil..

nefurnizarea datelor se pedepseste cu puncte amenda de la 9-22 puncte amenda, 1 punct amenda=50 ron...probabil o sati dea maxim adik 10 milioane..mai bine 10 milioane decat o vara fara permis am dreptate? asfalt uscat!! si bulan exagerat!!

Sa-ti fie tarana usoara! :crack:

Incredibil cum sunteti unii... ba fratilor, acu serios, fara sa supar pe nimeni, dar pentru ce iti iei motor de viteza ? Sa mergi tare, nu ? Tare nu inseamna inconstient. Nu vad problema de ce nu ar merge asa de tare(200+). Omul a zis ca a mai condus motociclete, deci ceva experienta are. Insa experienta pe un alt tip de motor(enduro, cross sau chopper) nu seamana cu cea de pe vitezana. Da, hornetul merge peste 200... daca este cineva care sa-l si conduca.

Acuma la cei 4000 de km eu nu iti zic cum sa mergi, doar atat sa te gandesti ca am avut un fost coleg de faculta(avea userul dita_iulian) avea tot cam 4 mii pe un F4. Intr-o luni a fost la mine de si-a luat ulei... vineri l-am ingropat... viteza, teribilism, ne-concentrare la drum...

Fiecare merge in stilul lui si mai ales cum se considera safe. Cat despre radare si alte cele... daca nu te ia din fata...

Si nu mai stresati baiatul :lol: ... stiti ce naspa-i sa te critice cineva ? Haidati si voi cu ceva mai constructiv :lol:

Hai asfalt uscat si sa ne auzim cu bine !

Dan :crack:

duce bine hornetul peste 200. cat de numar... daca te stii ca faci chestii de astea, scoate numarul si pune'l in ghiozdan, tank'bag sau ce ai. daca te opreste spui ca a cazut si nu ai cum sa'l prinzi la loc. sau varianta numarul doi..... dai cu niste ulei, spray de lant si apoi pamant, nisip ceva. la fel, daca te opreste ai o amenda undeva la 50 lei pt ca numarul nu este vizibil.

Incredibil cum sunteti unii... ba fratilor, acu serios, fara sa supar pe nimeni, dar pentru ce iti iei motor de viteza ? Sa mergi tare, nu ? Tare nu inseamna inconstient. Nu vad problema de ce nu ar merge asa de tare(200+).

omu'...nu a zis nimeni ca se merge incet...si eu i-am dat la a mea maxim(210). dar numai cand cred eu de cuviinta. si nu in localitati. si oricum daca ma ia radarul, ma ia si gata. le fac constient de consecinte. trebuie sa ai si putin bun simt sa stii unde, cum, si in ce fel sa mergi...

spor la toata lumea.

duce bine hornetul peste 200. cat de numar... daca te stii ca faci chestii de astea, scoate numarul si pune'l in ghiozdan, tank'bag sau ce ai. daca te opreste spui ca a cazut si nu ai cum sa'l prinzi la loc. sau varianta numarul doi..... dai cu niste ulei, spray de lant si apoi pamant, nisip ceva. la fel, daca te opreste ai o amenda undeva la 50 lei pt ca numarul nu este vizibil.

ai incercat tu de stii asa sigur ca e amenda undeva la 50 de lei ? sau se stie asta din folclor ?

omu'...nu a zis nimeni ca se merge incet...si eu i-am dat la a mea maxim(210). dar numai cand cred eu de cuviinta. si nu in localitati. si oricum daca ma ia radarul, ma ia si gata. le fac constient de consecinte. trebuie sa ai si putin bun simt sa stii unde, cum, si in ce fel sa mergi...

spor la toata lumea.

Exact, doar ca unii exagereaza... haidati pe traseul Mures - Sighisoara si o sa vedeti aici forje... si nu ma refer la mine :crack:

Fiecare se da cum stie... totul e sa mergi cu cap...

Salutare...

deci Hornetu meu merge 240 -250 aporx dar nu pe durata lunga evdent te fate vantu in casca de te ia dreaq ramai fara aer.. si intelegeti i-am dat tare sa nu se ia dupa mine in ideea de a nu-mi putea lua numarul..oare mai trebuia sa opresc cand am trecut prin fata lor cu 140 aprox sau mai trebuia sa sa pun frana? era ca si cum m-as fii bagat singur in mainile lor asa poate nu vine acasa sau vine peste ceva timp mai prind ceva din sezon...hornetu e motor sa-l tii turat undeva la 6 7 8 mii chiar iar daca vrei sa mergi cu 60 la ora mergi dar cu viteza 2 maxim 3 sa nu fie subturat.. era localitate dar la 10 case era drum liber drept si fara copaci pe margine mai bine amenajat ca pe autostrada. va dati cu parerea sau ma acuzati degeaba..Nu mi=am luat hornet sa merg legal cu 40 sau 70 sau 130 pe autostrada...am facut traseul de 15 mii de ori cu masina si cu motorul stiu si fiecare groapa din asfalt sau fiecare primejdie din zona ca doar e aproape de mine la 20 km de oras..

Edited by SpeedR1_2004

hornetu e motor sa-l tii turat undeva la 6 7 8 mii chiar iar daca vrei sa mergi cu 60 la ora mergi dar cu viteza 2 maxim 3 sa nu fie subturat

CBR-ul are cam acelasi motor si la fel trebuie tinut in turatie, si totusi reusesc sa merg legal. Cand vreau :crack:

Basca tu ai treptele mai joase decat CBR-ul

am facut traseul de 15 mii de ori cu masina si cu motorul stiu si fiecare groapa din asfalt sau fiecare primejdie din zona ca doar e aproape de mine la 20 km de oras..

La asta nu trebuie sa iti spun nimic, doar uita-te la filmulet

Edited by Alveola

bine zis cand vrei...eu atunci nu vroiam sa merg legal ca veneam de la bucuresti si venea ploaia si i-am dat si eu mai repede

Edited by SpeedR1_2004

deci Hornetu meu merge 240 -250 aporx dar nu pe durata lunga evdent te fate vantu in casca de te ia dreaq ramai fara aer.. si intelegeti i-am dat tare sa nu se ia dupa mine in ideea de a nu-mi putea lua numarul..oare mai trebuia sa opresc cand am trecut prin fata lor cu 140 aprox sau mai trebuia sa sa pun frana? era ca si cum m-as fii bagat singur in mainile lor asa poate nu vine acasa sau vine peste ceva timp mai prind ceva din sezon...hornetu e motor sa-l tii turat undeva la 6 7 8 mii chiar iar daca vrei sa mergi cu 60 la ora mergi dar cu viteza 2 maxim 3 sa nu fie subturat.. era localitate dar la 10 case era drum liber drept si fara copaci pe margine mai bine amenajat ca pe autostrada. va dati cu parerea sau ma acuzati degeaba..Nu mi=am luat hornet sa merg legal cu 40 sau 70 sau 130 pe autostrada...am facut traseul de 15 mii de ori cu masina si cu motorul stiu si fiecare groapa din asfalt sau fiecare primejdie din zona ca doar e aproape de mine la 20 km de oras..

goat`rider tu esti ?

p.s.: sfat : cand mai incerci sa ne povstesti vreo experienta din vreun joc pe computer informeaza`te inainte sa mai zici chestii de genu ca ramai fara aer in casca sau cam cat merge "aproximativ" Hornetu` ...

Io zic ca atunci cand mai ai de gand sa mergi tare sa iti iei doua butelii... una de oxigen si una de nos... :crack: :lol: :lol:

Io zic ca atunci cand mai ai de gand sa mergi tare sa iti iei doua butelii... una de oxigen si una de nos... :lol: :lol: :D

mai frate da nu`i da idei.. deci daca atasezi butelii de genu la "hornetu` lui" , imediat vezi topic nou cum ca a scapat de o patrula radar Nasa .. si face liniutze cu uozeneurile :crack:

voi aveti chef de glume... e vreo problema ca ia 240 250? aici am povestit ce mi s-a intamplat nu am scris sa ma critice sau sa-mi reproseze unu ca tine sau unii ca voi de sariti ca arsi la ce-am facut eu.. ca d`astia sunt multi si pe forumul acesta ....ca si la rubrica de accidente mortale cand omu e mort si voi dati cu rip si comentarii ca a mers tare ca a facut ca a dres... fiecare e biker in stilul lui mai mult sau mai putin atent fiecare gandeste pentru el... sau comentarii ca la accidentu de l-a avut SOSO cu R1 ca ce cauta cu 150 pe acolo pai nene le luam sa le avem si sa le tinem in vitrina ca de mers peste 100 nu e voie nu e legal nu e bine si tot felu de comentarii EU Doar Am Povestit Si Atata Tot Iar Daca Voi Tot Ma Acuzati Ca sunt Kamikaze Si Alte Comparatii N-aveti Decat Io Am Pus Punct Si Am Zis :

OFF TOPIC :crack: Asfalt Uscat !!!

Edited by SpeedR1_2004

eh , pe mine sa ma ierti te rog daca nu-ti cred toate povestile scrise , felul cum ai scris si cum ai gandit faza ca ai facut de 15 mii de ori aia 20 km imi arata cat de limitat in gandire esti .. iti pot ura sa fii sanatos si sa ne mai amuzi si alta data poate cu o continuare sau ceva..

bafta!!

hai sa m`i le mulgi :)