Sari la conținut

Honda Rc51


higheaven
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intr-adevar in Germania preturile sunt mai mari decat in Italia, dar deseori am intalnit la handlerii din Germania masini cu acte de Italia. Cat despre achizitionarea de la privati poate fi cu doua taisuri, ori un fier deosebit de intretinut, ori defecte ascunse ce le poate avea orice SH.

In multe anunturi se specifica conditia vanzarii ca fiind doar pentru export! Fierul nemaifiind la parametrii si standardele cerute de IT sau DE.

SP1 - 127CP

SP2 - 133CP

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am vorbit cu proprietarul

daca el ma minte atunci o fac si eu

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap..pt pasager e de groaza... mi s-a spus ca e extrem de incomoda... iar V2 cand tragi de el sau in frana de motor - care e ff violenta - te solicita. In plus suspensiile au fost gandite pt circuit...in schimb ca "rider" n-ai treaba, eu ma inteleg ff bine cu trascareta.... Manevrabilitate care cu greu e intrecuta de alte motociclete..mult mai scumpe :P

 

De unde diferentza de la sp1 la sp2 ???? de cai putere ma refer...?

 

RC51

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasiul e acelasi... singura schimbare a fost la amorrtizoarele fata...din cate stiu eu...

 

Se simte schimbarea fata de F ... si la manevrabilitate dar semnificativ la putere.

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta dintre sp1 si sp2 consta in unele moficari aduse cadrului si basculei (o rigiditate mai ridicata...)

in rest totul a ramas aproximativ la fel

mai este o diferenta la putere ...cativa cai in plus...probabil o modificare la sistemul de injectie

cat despre RC 51 ..am impresia ca este vorba de varianta SUA a motocicletei ca pe acolo circula sub denumirea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Honda RC51 also known as the RVT1000R (United States) or VTR1000 (Europe)

Stiam ca exista si o diferenta la cai intre SP1 si SP2 dar e posibil sa ma insel.

 

Am intalnit un SP1 in fata la Louis in Stuttgard, si nu m-am abtinut sa nu il pozez.

Am obsevat ca rezervorul e mai ingust decat la 954, iar motocicleta, astfel pare mai mica.

post-7003-1219490114_thumb.jpg

post-7003-1219490287_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cine crezi ca fraieresti?

 

ce dracu aveti ma fratilor cu 954 aia?

cum sa dai un sp2 pt un 900rr?????

uneori am impresia ca sunt singurul prost pe lume..:scratch:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cine crezi ca fraieresti?

ce dracu aveti ma fratilor cu 954 aia?

cum sa dai un sp2 pt un 900rr?????

uneori am impresia ca sunt singurul prost pe lume..:unsure:

masoara-ti cuvintele!!

1 nu vreau sa fraieresc pe nimeni, de cand s-a inventat si mondeda de schimb, se pot efectua schimburi cu + sau - diferenta.

2 care frate are ceva cu 954-le aia!

3 am spus SP1 sau SP2

4 uneori poate ai dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce are d-le 954? iti spun eu ca e mult peste sp1 sp2 si sp nspe....... frane, motor, constructie, ciclistica si utilizare zi de zi. e mult peste. trebuie sa fi un fan al motoarelor in V si atunci e ok. in rest e un motor deosebit cu un cuplu bun si un sunet grozav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferentele intre SP1 si SP2 sunt mici, s-a umblat putin la cadru si bascula pt rigiditate, la injectie pt cativa cai si SP2 are ventilator pe fiecare radiator (nu doar pe unul singur ca la SP1 sau Firestorm). VTR-urile sunt motorete de suflet, nu sunt mobre de terase sau bulevard, stau pe curbe intr-un mare fel, trag de jos ca orice V2, neindicate mersului cu pasager. Sa nu uitam ca nenea Collin Edwards a castigat Superbike-le cu SP2 in 2002 (am un Superbike din august 2002 si face el reclama la Castrol calare pe SP2 :unsure: ) Fara sa fac reclama, au avut Bardakmotors un SP1 di 2001 pe care cereau 5500 si care s-a dat, am vazut un flacau in oras cu el, motoreta seria toata, rosu cu negru, frumoasa foc.

Io m-am dat cu Firestorm dar sincer nu mi-a placut, cred ca-i chestie de gusturi.

Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...