Sari la conținut

Honda Rc51


higheaven
 Share

Postări Recomandate

interesanta opinie .........

 

 

Interesanta interesanta... pana musca vreo "fraiera" si-si urca poponeatza pe saua din spate..... si uite asa se distruge incet incet mitul "agatzatul pasaricilor cu motore de viteza"... roz, roz dar cand or vedea ca de fapt e negru... strica bursa plimbaricilor pitzipoancelor ocazionale...studente sau non-studente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Febra.. no febra.. pitzi devine inutilizabila in primul rand din cauza vibratiilor, care "o termina" pana la sfarsitul plimbarii ! :friends:

Nu mai faceti reclama, ne trezim azi-maine ca pitzi vor deveni cunoscatoare si vor alege "plimbarile" cu motoarele doar daca sunt 2V.

 

Ce lupta pentru orgia asta s-ar mai da in poza de mai jos :bounce:

post-7003-1235822464_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stege te-ai dat aseara pe ea, nu cine stie ce ...dar suficient pentru a avea o opinie de inceput...

 

Promit cu proxima ocazie sa-ti dau SP suficient incat sa-ti poti face o parere obiectiva si completa :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un preten (caruia nu-i place prea mult net-ul...) care are un sp1 (cu cateva modificari de circuit) si l-am calarit de cateva ori.

Desi nu-s fan al motoarelor V, motorul asta m-a fascinat, are o putere fantastica si un sunet demential (tobe arrow), arata f bine (cel de care vorbesc este negru mat).

 

Inconveniente pe care le-am sesizat:

- incomod de mers zilnic (mai ales in bucuresti)

- motorul se incinge foarte repede, vara indica 102-103grade, si in oras e criminal sa mergi cu omleta sub tine...mai ales ca treapta maxima utilizata este a 3-a, si asta cand prinzi un trafic ok

- pe curbe se comporta mai prost decat hornetul meu si trebe manuita cu atentie acceperatia lui fantastica

- lipsa pasager si bagajele, da pp ca cine vrea vtr n-are nevoie de prea multe bagaje

- pretul cam mare

- honda a renuntat (temporar) sa fabrice modelul asta din cate am vazut. poate pregatesc un nou model (cine are habar sa posteze)

Puncte ce m-au fascinat:

- putere fenomenala a motorului si un cuplu super

- se ridica foarte usor (pt cei pasionati..., eu din gresala l-am ridicat la o plecare de la semafor si sincer m-am speriat putin, n-am experienta foarte mare si nici nu vreau sa capat pt asa ceva)

 

e singura poza pe care am gasit-o acum

post-36388-1230802992_thumb.jpg

 

Ala e motoru lu Popica...il cunosc si este identic cu cel al lui Wolfu. Tu nu prea ai experienta pe motoare din cate vad...sau cel putin nu te dai pe curbe incat sa cunosti mai multe motoare...auzi : hornetu face spu pe serpentine...mon cher, du-te si exerseaza mai intai albinuta ta si apoi sa te dai pe vitezane si pe Vuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice motor de viteza merge vara la 100+ grade,mai ales in traficu din Bucuresti. Faza cu omleta e chiar distractiva,care merge cu motoru' vara si nu i se incing oole?

 

Poti sa ai motor de 200 + cai si sa fii facut la liniute, curba...etc de un nene cu un motor mult mai mic,dupa cum a spus si Survolaj...motoru nu se conduce singur si de obicei nu exista motor slab ci mai degraba experienta insuficienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

HAAAAAAAAAAAAAAAA MOTORU DE LA SP si daca va uitati atent mai bajeti veti vedea acolo pe undeva scris HRC the real conoseures sau cum dracu se scrie, stiu despre ce e vorba hahaha tocmai am luat un sp1 de curand si sunt tare fericit teeheehee :D voi pune si poze cine va vrea SANATATE MULTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e motoru lu Popica...il cunosc si este identic cu cel al lui Wolfu. Tu nu prea ai experienta pe motoare din cate vad...sau cel putin nu te dai pe curbe incat sa cunosti mai multe motoare...auzi : hornetu face spu pe serpentine...mon cher, du-te si exerseaza mai intai albinuta ta si apoi sa te dai pe vitezane si pe Vuri...

 

Man Popica e tovarasul meu, si motorul din poza este al lui, cel la care fac referinta. Si cred ca ar vrea sa-l vanda insa nu vorbesc in numele lui. Bondarul e totusi fenomenal in curbe, daca vrei ti-l dau sa te convingi. Insa nu stiu cine esti exact.

 

Respekt!

 

@comentariile tendentioase: ma abtin, ar fi bine daca s-ar putea discuta civilizat totusi. Cat priveste experienta, aia nu cred ca o sa o aiba nimeni niciodata...suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man Popica e tovarasul meu, si motorul din poza este al lui, cel la care fac referinta. Si cred ca ar vrea sa-l vanda insa nu vorbesc in numele lui. Bondarul e totusi fenomenal in curbe, daca vrei ti-l dau sa te convingi. Insa nu stiu cine esti exact.

 

Respekt!

 

@comentariile tendentioase: ma abtin, ar fi bine daca s-ar putea discuta civilizat totusi. Cat priveste experienta, aia nu cred ca o sa o aiba nimeni niciodata...suficient.

 

Ma cunosc cu Popica de cand sunt copilandru...stau in cartier cu el. Stie cine sunt :D

 

M-am dat pe SP1...stiu cum e...e singura motocicleta care as lua-o stiind ca nu e made in kawasaki.

 

Cat despre experienta aia...nu poti compara o sportiva cu hornet pe curbe...deci e clar lipsa de experienta la tine :P

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor de cand p...toba mea a ajuns motorul meu sau eu subiectul vostru de discutie?

daca vreti pareri eu recomand vtr-ulsp pentru varsta a-3-a,pana mea ,daca tot spuneti ca nu exista diferentechiar va rog sa nu va cumparati, sunt cele mai proaste motoare, cea mai proasta bicicleta ,cel mai mic cuplu,cel mai naspa zgomot.

wolf eu te stiam om serios ce pusca mea te chinui sa le explici baietilor cu fumuri de dorobantice fel de motor calarim noi?

parerea mea este ca nu merita.

 

deci fratiilor cu tot respectul cuvenit ramaneti la modele 4linie v-urile mai ales v2-ul este un motor de (cuvant urat) ptr uni.

 

salutam wolf-ul , survolaj si pe vladi

vladi te astept sa mananci florile alea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati exprimarea dar sunt prea scarbit de comentarii dementiale pe care le faceti. :D

scuzati si greselile gramaticale sunt prea acrit de asemenea pareri :cheers:

inainte nu existau decat motociclisti acum nu mai exista nici o urma de respect intre noi(daca nu ai vitezana esti nasol, sau daca nu ai choper nu mai esti cool etc.) ;)

 

salutam toti motociclisti cu concepti mai vechi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cunosc cu Popica de cand sunt copilandru...stau in cartier cu el. Stie cine sunt :D

 

M-am dat pe SP1...stiu cum e...e singura motocicleta care as lua-o stiind ca nu e made in kawasaki.

 

Cat despre experienta aia...nu poti compara o sportiva cu hornet pe curbe...deci e clar lipsa de experienta la tine :blink:

 

Numai bine.

 

Ramane cum am vorbit la terasa. Alege traseul. Si daca dup'aia o sa cauti scuze @bondaru meu, mai avem un preten in gasca cu o suzi mai veche ca bondaru si care e mult mai dement k mine. Totu' e sa produci tu un SePeu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru cei care au schimbat simeringurile de la furca la Honda ,cati km v-au tinut cel mai mult simeringurile de la furca ???? ati observat ceva diferente intre cele de pe luis si cele de la reprezentanta ? au tinut mai mult cele de la reprezentanta ?

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, si eu cand mi-am cumparat motorul(firebladeistii stiu) am avut primul contact vizual cu un vtr sp1. m-a socat sincer ....este dementiala motocicleta. A avut-o cristi din galati, era gri, colorit original si a cumparat-o respectivul tip de care lumea zice ca are inclinatii nu chiar catre pitzipoance....in fine (zvonuri) si a facut-o roz. Am asistat odata pe faleza orasului(pt cine o cunaste) la o plecare putin mai intzepata...a dat mwe la toate motoarele de acolo inclusiv 1000rr.

Pt cei interesati o are la vanzare la 4000 pe bikeshop...da-ti i cautare! (cand am luat-o eu pe a mea. cristi vroia 5500...si pana la urma i-a vandut-o respectivului pe la 4600)

Pentru la anul o sa vorbesc cu tipul de la care am luat eu fireblade-ul si de care sunt f multumit, sa il rog sa-mi aduca la anu un sp1-sp2 sau un 954.

In principiu as vrea sa ma dau cu una pt o impresie, dar nu am avut ocazia sa ma intalnesc cu nimeni...in fine...in concluzie mi se par fenomenale!

felicitari pt alegere posesorilor. si sa le stapaniti sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hummerro multumesc de informatii

Imi cer scuze daca supar posesorul punandu-i poza aici, dar e un model deosebit cu o culoare asemenea.

 

Ma dor ochii...jeez - cea mai urata culoare pentru un motor ever. Sorry parere personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cu amabilitatea unui motociclist din Timisoara ce are la vanzare un SP1, am reusit sa vad si sa simt un VTR.

 

Baiatul are la vanzare aici un SP1 argintiu http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...002-194591.html

 

L-am sunat sa il intreb detalii despre motor, desi nu imi permit sa il cumpar. El nu s-a suparat, ba chiar a venit pana in Arad si m-a sunat ca sa ne intalnim sa mi-l dea la o tura.

Mesaj completat

Ultima achizitie, o macheta VTR - SP1

post-7003-1247563076_thumb.jpg

post-7003-1247563095_thumb.jpg

post-7003-1247563126_thumb.jpg

post-7003-1247563155_thumb.jpg

post-7003-1249556600_thumb.jpg

post-7003-1249556647_thumb.jpg

post-7003-1249556693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...