Jump to content
Sign in to follow this  
P   T   R

R1 2009

Recommended Posts

mie imi place la nebunie cum arata

pare un r6 rau :cheers:

Edited by gixxxer

intotdeauna r1 a fost cea mai frumoasa si asa e si asta, pacat insa ca nu mai are tobele sub coditza

Parerea mea e ca se stica, foarte putini au fost impresionati de noul CBR 1000, modelul 2008.Vad ca R1 2009, daca asta e, e mult mai scurta, sau mie asa mi se pare, toba ca la CBR...

Nu ma impresioneaza...

Nu va ambalati. E doar un CGI speculativ.

Edited by paulcannibal

Ala alb parca e din alt film :cheers: :D :P

Cu tobele sub sa

Edited by UnknownRider

arata fain ala alb dar zici ca e monopost :| si mie imi plac motoarele mai solide... hmm

fatza arata ok... dar spatele e prea mic pt un motor de 1000

ps :roata spate si tobele nu sunt de mv augusta? :cheers:

Edited by gixxxer

si eu sunt de oparere ca se testeaza piata.... si nu numai, cu astfel de poze

da frumusel, daca asta e varianta finala arata ca un R6 scapat din lant dupa ce s-a zbatut ceva timp. Bascula spate pare putin lungita sau mai exact prinderea basculei pare mai lunga sau mi se pare mie?

sincer paraca e un R6 stilizat dar nu arata rau cat despre teava daca va iesi asa nu prea ar fi frumos pt ca nu mai tine de YAMAHA deja seamana a CBR 2008 si GSXR K7-K8 600-750 cu teava scoasa intr-o parte sau daca tot e asa macar sa le scoata pe ambele parti la fel tevile si atunci nu va mai semana cu nimic ! si va fi unicata !

Edited by NitrosOxide

Eu am gasit pe un site alta varianta post-20885-1211809060_thumb.jpg

Nu. Bascula monobrat si frane Brembo pe R1 niciodata. E un photoshop bazat pe o MV Agusta, uite-te la tobe.

All in all arata best insa nu inteleg de unde moda asta recenta cu tampenia aia de montant a numarului si semnalizatoarelor. Nu mi-a placut la Fireblade si cu atat mai mult nu-mi place nici aici. Inteleg, e mult mai usor de demontat numarul si semnalizatoarele pentru pista dar nu au gasit si ei o solutie mai "good looking"? In rest designul e foarte reusit. Sper ca peste ani si ani sa nu vedem motociclete sport a caror sa sa se termine la 2 cm de rezervor si de acolo pana la finalul rotii sa fie montata o "remorca" pe care sa se sprijine numarul si semnalizatoarele...sincer sper ca moda acestor montanti sa nu tina.

sincer mie imi place...arata bn...kiar daca e copie dp mvagusta....dar arata bn!

Edited by xr6

asta arata mai bine :crack: mullllt mai bine

mai bn sa asteptam ceva oficial. Din pozele care le-ati postat parca arata mai urat decat modelul de acum.

asta arata mai bine :crack: mullllt mai bine

Seamana cu un ET la fata :lol: !

Tot clape si percutii se fac in primul rand la Yamaha. Lista neagra spune totul, R1....decedat...decedat...etc, etc.

nu stiu ce le place unora sa vb aiurea....dar e criminal modelul....si r1 e cam rege la clasa miarelor(cum probabil e si r6 la clasa lui)(mie-mi place yamaha, nu pot sa spun fan(fanatismul e o boala mintala,copilarie))

nu stiu ce le place unora sa vb aiurea....dar e criminal modelul....si r1 e cam rege la clasa miarelor(cum probabil e si r6 la clasa lui)(mie-mi place yamaha, nu pot sa spun fan(fanatismul e o boala mintala,copilarie))

Conform caror teste sau articole sunt regine la 1000 sau 600, anul asta Fireblade-ul de 1000 a iesit pe primul loc si R1 abia pe 4. Univers Moto, uita-te si tu...Pe forum chiar proprietarii spun ca e incontrolabila si cam lasa de dorit la manevrabilitate.

Conform caror teste sau articole sunt regine la 1000 sau 600, anul asta Fireblade-ul de 1000 a iesit pe primul loc si R1 abia pe 4. Univers Moto, uita-te si tu...Pe forum chiar proprietarii spun ca e incontrolabila si cam lasa de dorit la manevrabilitate.

:P Daca tu zici ca noul Fireblade e mai frumos decat R1.... :D