Sari la conținut

Accident Norocos....


Haurar
 Share

Postări Recomandate

Ieri , pe la 18.00 ma deplasam dinspre Podul Grant catre 1 Mai , pe banda de langa trotuar , legal ,cu 60-70 km/h si trec pe langa un BMW , culoare verde cu nr de Bulgaria , CC 4985 CA , care fara sa se asigure schimba banda , fara semnal , etc...si ma loveste lateral stanga....Norocul meu ca am reusit sa stabilizez motorul si nu am cazut , mi-a zgariat oglinda stg , dar boul n-a oprit nici macar sa vada ce s-a intamplat , a inceput sa vocifereze si a plecat mai departe.....Am fost la Politie , am avut si un martor cu un Ford Focus ( care tin sa-i multumesc , a zis ca daca am nevoie de martor ma ajuta si mi-a lasat cartea de vizita...) , am depus declaratie , iar Politia (handicapatii de ei) mi-au zis ca nu o sa se rezolve mare lucru, ca are nr de Bulgaria , etc...etc....Doamne ajuta ca nu am cazut si nu am patit nimic...

 

PS daca stie cineva de masina respectiva , sta prin Crangasi-Giulesti , sa-mi trimita si mie un PM, ca-i rup capu...Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri , pe la 18.00 ma deplasam dinspre Podul Grant catre 1 Mai , pe banda de langa trotuar , legal ,cu 60-70 km/h si trec pe langa un BMW , culoare verde cu nr de Bulgaria , CC 4985 CA , care fara sa se asigure schimba banda , fara semnal , etc...si ma loveste lateral stanga....Norocul meu ca am reusit sa stabilizez motorul si nu am cazut , mi-a zgariat oglinda stg , dar boul n-a oprit nici macar sa vada ce s-a intamplat , a inceput sa vocifereze si a plecat mai departe.....Am fost la Politie , am avut si un martor cu un Ford Focus ( care tin sa-i multumesc , a zis ca daca am nevoie de martor ma ajuta si mi-a lasat cartea de vizita...) , am depus declaratie , iar Politia (handicapatii de ei) mi-au zis ca nu o sa se rezolve mare lucru, ca are nr de Bulgaria , etc...etc....Doamne ajuta ca nu am cazut si nu am patit nimic...

 

PS daca stie cineva de masina respectiva , sta prin Crangasi-Giulesti , sa-mi trimita si mie un PM, ca-i rup capu...Merci

 

Pai de ce nu l-ai oprit atunci? mai ales ca ai ramas pe picioare? La primul stop il prindeai. Si politistilor, pentru un astfel de raspuns: :cheers: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu l-ai oprit atunci? mai ales ca ai ramas pe picioare? La primul stop il prindeai. Si politistilor, pentru un astfel de raspuns: :cheers: !
daca te omora tot asa socoteau?ca nu prea au ce face?trebuie sa aibe o evidenta !sigur.dar nu ii intereseaza.sa-i f_t :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS daca stie cineva de masina respectiva , sta prin Crangasi-Giulesti , sa-mi trimita si mie un PM, ca-i rup capu...Merci

 

 

mai intai, bine ca esti bine

 

apoi sa stii ca o groaza de masini cu nr de Bg sunt de fapt romanai get beget care au folosit acest tertip ca sa scapa de TPI ..

 

asta ca idee...nu ca ti ar folosi la mare lucru

 

bafta mare si sa nu mai ai incindete de astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Nu putea, nu avea voie sa-l retina.

2) Am mai vazut o situatie d'asta cand un bulgar nu vroia sa semneze nimic la Sectia 21 pentru ca "el nu intelege, el vrea traducator de la ambasada", la ambasada lor nu raspundea nimeni, organul de circulatie nu avea voie sa-l retina si pana la urma victima bucuresteana, la sugestia organului, a renuntat la reclamatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri , pe la 18.00 ma deplasam dinspre Podul Grant catre 1 Mai , pe banda de langa trotuar , legal ,cu 60-70 km/h si trec pe langa un BMW , culoare verde cu nr de Bulgaria , CC 4985 CA , care fara sa se asigure schimba banda , fara semnal , etc...si ma loveste lateral stanga....Norocul meu ca am reusit sa stabilizez motorul si nu am cazut , mi-a zgariat oglinda stg , dar boul n-a oprit nici macar sa vada ce s-a intamplat , a inceput sa vocifereze si a plecat mai departe.....Am fost la Politie , am avut si un martor cu un Ford Focus ( care tin sa-i multumesc , a zis ca daca am nevoie de martor ma ajuta si mi-a lasat cartea de vizita...) , am depus declaratie , iar Politia (handicapatii de ei) mi-au zis ca nu o sa se rezolve mare lucru, ca are nr de Bulgaria , etc...etc....Doamne ajuta ca nu am cazut si nu am patit nimic...

 

PS daca stie cineva de masina respectiva , sta prin Crangasi-Giulesti , sa-mi trimita si mie un PM, ca-i rup capu...Merci

 

 

se spune ca bataia si f*taiul nu se mai intorc si in general e valabil

politia nu are o baza de date completa a tuturor auto cu nr. straine din cauza ca la frontiera nu se implementeaza informatic cine trece,cu ce masina

sunt si ei in postura ta de a cauta acul in carul cu fan ca si tine

poate, totusi, apare pe undeva si infirmam zicala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi sa stii ca o groaza de masini cu nr de Bg sunt de fapt romanai get beget care au folosit acest tertip ca sa scapa de TPI ..

 

asta ca idee...nu ca ti ar folosi la mare lucru

 

bafta mare si sa nu mai ai incindete de astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

apoi sa stii ca o groaza de masini cu nr de Bg sunt de fapt romanai get beget care au folosit acest tertip ca sa scapa de TPI ..

 

asta ca idee...nu ca ti ar folosi la mare lucru

 

bafta mare si sa nu mai ai incindete de astea

 

 

Macar de-as sti cam pe unde sta , ca era un tip la 20-25 ani cu o pipita in dreapta , BMW verde , model 93-96 , prin zona Crangasi - Giulesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi sa stii ca o groaza de masini cu nr de Bg sunt de fapt romanai get beget care au folosit acest tertip ca sa scapa de TPI ..

 

asta ca idee...nu ca ti ar folosi la mare lucru

 

bafta mare si sa nu mai ai incindete de astea

 

 

 

Macar de-as sti cam pe unde sta , ca era un tip la 20-25 ani cu o pipita in dreapta , BMW verde , model 93-96 , prin zona Crangasi - Giulesti

 

 

O sa il gasesti joi la vara. Mai bine te-ai linisti, si ti-ai vedea de viata.

Bogdaproste si noi sa fim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa il gasesti joi la vara. Mai bine te-ai linisti, si ti-ai vedea de viata.

Bogdaproste si noi sa fim sanatosi.

se gaseste, dar in cateva luni mai ales daca frecventezi drumul respectiv. Eu asa am intalnit baietasu cu audiul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit eu cu un prieten , ne intorceam cu motoretele de @ bucuresti spre ploiesti pe dn1 mergeam regulamentar pe @ ora 1 noaptea soseaua goala , in spatele nostru un bMW(pisicuta) nr de BG inauntru 2 prosti , fara sa le facem ceva sau sa vb cu ei etc trec in fata noastra si ne pune frana brusc ,prima data prietenului meu ,dupa care pe pod la otopeni se baga in fata unuia cu un jeep care mergea regulamentar pe banda 2 ,pe banda 1 era un tir noi in spatele jeep`ului ii pune frana brusc aluia cu jeepul ca sa intram in el :crack: !!!! nishte tampitzi , am uitat sa precizez in caz ca il cunoashte cineva pe sofer sa.i transmitetzi numai bine (cu dedicatie parazitii - de ziua ta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea talionului : ii faci aceeasi paguba, dar nu mai mult. Acum... fiecare intelege ce vrea. Fiecare are masura lui.

 

Legea talionului : ii faci aceeasi paguba, dar nu mai mult. Acum... fiecare intelege ce vrea. Fiecare are masura lui. De multe ori, am simtit nevoia de un DIIT din asta. Sa aibe si ei parte, de acelasi tratament.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nu am inteles 2 lucruri : 1. Soferul era roman sau bulgar ? 2. De ce nu i-ai cerut politistului sa iti defineasca termenul de "nu prea avem ce sa ii facem" (sau cum ti-a zis el...) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Nu putea, nu avea voie sa-l retina.

2) Am mai vazut o situatie d'asta cand un bulgar nu vroia sa semneze nimic la Sectia 21 pentru ca "el nu intelege, el vrea traducator de la ambasada", la ambasada lor nu raspundea nimeni, organul de circulatie nu avea voie sa-l retina si pana la urma victima bucuresteana, la sugestia organului, a renuntat la reclamatie.

 

 

pai in cazu asta renuntati la reclamatie, ieseai afara si ii dadeai in gura la dobitoc pana intelegea. nici tie nu mai aveau ce sa iti faca ca el e strain n-are nici und rept in romanai nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amauzit de cazuri cand soferi straini au facut accidente si politia le-a dat o amenda si le-au dat drumul mai departe. deci, in cazuri d'astea, legea junglei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut aseara pe maniu pe tziganu asta in-trun maieu negru la volanul bmw'ului , eram cu un passat si a tinut el oricum sa-mi arate ce poate masina lui ......destul de ''bronzat'' solid parea inalt de la volan nas destul de mare ....m-as bucura daca am vorbi cu el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...