Sari la conținut

Impresii Australiene


Postări Recomandate

Exact. Si acolo iti permiti sa schimbi motocicleta aproape in fiecare an. Aici ai aceeasi posibilitate? NU! Uite, un singur aspect nu stiu cum este la voi: daca se intampla un accident nesemnificativ, il dau la Stiri? Ca la noi 70% din stirile de la TV sunt numai accidente rutiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact. Si acolo iti permiti sa schimbi motocicleta aproape in fiecare an. Aici ai aceeasi posibilitate? NU! Uite, un singur aspect nu stiu cum este la voi: daca se intampla un accident nesemnificativ, il dau la Stiri? Ca la noi 70% din stirile de la TV sunt numai accidente rutiere.

 

Mentioneaza in ziar eventual 3 randuri si nu trag concluzii aiurea. Asteapta rezultatele politiei. La TV stirile nu sunt "senzationale". Au mult sport.

 

Din salariu iti permiti sa schimbi mobra in fiecare an. Ca aici se accepta mobra la schimb cand cumperi alta. Dar eu personal zic ca am mai multe de facut cu banii decat schimbatul mobrei ;)

 

Addon: eu cu Kawa pe circuit :blbl:

 

post-22-1225188853_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Acest caine a halit jumate din mancarea mea: cotlet de miel cu "veggies" si piure.

 

El de bunavoie sau l-ai obligat tu? :P :D)

 

 

Addon: eu cu Kawa pe circuit :D

 

post-22-1225188853_thumb.jpg

 

si in spatele tau se vede un chopper... pe circuit? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene esti tu si cu majusculele tale! Cred ca adminii pot sa mai inchida un topic pe care se defuleaza retardatii...

Da chiar asa, ce naiba fac ADMINII astia? din cate vad nu cred ca sunt retardati aici... mai multi frustrati, asta e nea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care americani te referi? emigrantii hispanici, asiatici, polonezi, irlandezi, francezi, romani, italieni, etc? sau la americanii din rezervatii? ca orice alt produs nu te obliga nimeni sa-l alegi.... :bounce:

Fiti cumintei.., americanii neaosi, adica amerindienii, sunt majoritatea alchoolici! :D Din pacate, pt ca am un mare respect pt ceea ce a fost candva aceasta rasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Steffy, mai pune vreo doua poze din vara ce-a trecut. :D

 

 

Salut Zappy,

 

Cu placere as mai adauga poze cu intensitatea postarilor de anul trecut, insa nu mai prea am multe pentru ca nu am mai fost asa in drumetii cu motocicleta...

 

Pasiunea tot asa de serioasa a ramas, de fapt parcurg cam de 2-3 ori mai multi km in regim urban, dar in ultimele 8 luni am cam fost in deplasari...tot cu alte mijloace de transport.

 

Printre altele, in ianuarie am dat o fuga in Romania pentru a-l recupera pe fiul nostru Nicholas dintr-o mega-vacanta petrecuta la bunici...

 

post-33350-1245054420_thumb.jpg

 

Deindata ce am ajuns acasa i-am facut o poza: se vede ca are cu cine semana.

 

Sanatate maxima,

Stefan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cat de urat e rupt motoru ala. cum naiba a ajuns in halu ala parca a tras cienva de amble roti pana a crapat cadru ...

 

gizzz

 

Impactul nu a fost mare. Dar cum inainte un motor avea 200kg si acum 160kg... au taiat de undeva. Si au afectat rezistenta. Adica in loc sa inlocuiasca cu materiale mai usoare si mai rezistente, le-au subtiat.

 

Asa am luat eu o groapa cu cbr-eul si am indoit ambele jenti, ceea ce este inadmisibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impactul nu a fost mare. Dar cum inainte un motor avea 200kg si acum 160kg... au taiat de undeva. Si au afectat rezistenta. Adica in loc sa inlocuiasca cu materiale mai usoare si mai rezistente, le-au subtiat.

 

Asa am luat eu o groapa cu cbr-eul si am indoit ambele jenti, ceea ce este inadmisibil.

inseamna ca ar fi mai bine sa ramanem tot la vechituri de acum 5-10 ani :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu am una de 17 ani :lol: , baba ba dar merge de n-are aer

care baba, la anu ii faci buletin... abia e adolescenta

 

a mea are 18 ani deja impliniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi copii cangurieni, cat costa un drum dus+intors Autralia? (varianta ieftina?)

BTW, faine pozele si initiativa! Succes pe acolo!

 

Probabil mai bine de 1000 Euro de persoana.

Daca vrei sa afli exact, iti pot da o persoana de contact pe PM.

Mesaj completat

 

 

POZE nu mai pune nimeni? :angry:

Mesaj completat

eu am una de 17 ani :laugh: , baba ba dar merge de n-are aer

 

tinerica, minora chiar :cheers:) da' kilometri? cati kilometri?

 

am senzatia ca ne-am vazut sambata asta in varf de munte bulgaresc (unde a decolat un tip cu parapanta), erati vreo 3 sau 4 motociclisti, impreuna cu o fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi copii cangurieni, cat costa un drum dus+intors Autralia? (varianta ieftina?)

BTW, faine pozele si initiativa! Succes pe acolo!

 

Poi depinde de sezon: 800euro - 1500euro. Poti verifica prin expedia.com cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil mai bine de 1000 Euro de persoana.

Daca vrei sa afli exact, iti pot da o persoana de contact pe PM.

Mesaj completat

 

 

POZE nu mai pune nimeni? :angry:

Mesaj completat

 

 

tinerica, minora chiar :cheers:) da' kilometri? cati kilometri?

 

am senzatia ca ne-am vazut sambata asta in varf de munte bulgaresc (unde a decolat un tip cu parapanta), erati vreo 3 sau 4 motociclisti, impreuna cu o fata?

 

 

44.000 km

 

nu eram eu, era marius'95 un alt tdm-ist dar mobra lui e mult mai tinerica 2006 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi copii cangurieni, cat costa un drum dus+intors Autralia? (varianta ieftina?)

BTW, faine pozele si initiativa! Succes pe acolo!

 

sal, daca vrei detalii da-mi un mesaj pe pm. Eu am stat trei ani acolo si ma intorc forever luna viit. Am sa-ti dau multe sfaturi dar e prea tirziu si mi-a prea lene sa mai stau amu sa butonez.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, daca vrei detalii da-mi un mesaj pe pm. Eu am stat trei ani acolo si ma intorc forever luna viit. Am sa-ti dau multe sfaturi dar e prea tirziu si mi-a prea lene sa mai stau amu sa butonez.

Bafta

Sic Vita Est...Si iata cum se intalnesc romanii impatimiti de motoare din Australia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este taxa pentru "claim". Faptul ca cer asigurarii sa imi faca motorul conform politzei de asigurare. E o taxa stupida dar... nu am de ales.

 

adica un fel de asigurare in franciza pe la Romania?

Mesaj completat

Eu am stat trei ani acolo si ma intorc forever luna viit.

 

De ce te intorci (daca nu e prea personal...) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca te plictisesti acolo de mori . Dupa ce ai vazut cele citeva locuri de interes nu mai ai ce face .O tara cit un continent . Din care 90 la suta pustietati aride . In Europa avantajul e marea diversitate de tari si de locuri frumoase . Iar acum cu UE-ul , Europa-i tara noastra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...