Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

In primul rand Aline, ne vedem dincolo. Dumnezeu sa te aiba in grija! :lol:

 

Apoi: nu va mai certati! Nu mai injurati! Nu mai insultati in special pe cel ce nu mai e :lol: Topicul este deschis in amintirea lui Alin, care nu mai e printre noi, ca cei ce l-au cunoscut sa-si exprime parerea de rau si sa impartaseasca amintiri si ganduri legate de el.

 

Mi se pare minim de bun simt sa ne limitam exprimarile in sectiunea accidente si in general sa dovedim ca suntem oameni, adica OAMENI, nu babe/tigani/etc...

 

Concluzie: nu mai muriti, ca vin dupa voi in rai/iad, Valhalla etc si va dau cu capu' de toti peretii si apoi va pun manele! Traiti si voi naibii mai mult, ca imi ingheata si ultimele 2 picaturi de sange care le mai am in vene cand vad topicuri d-astea! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cineva sa-l impuste pe ak_raptor...omule tocmai am pierdut un prieten mah, ce ai, esti tembel? nu poti sa incetezi sa ne lasi in durerea noastra, ai idee ce simtim noi acum? cei ce l-am cunoscut? nici nu-ti doresc sa aflii vreodata. Te rog sa incetezi, ai oarecum dreptate dar esti nesimtit!

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI CE??? NICI PANICA NU MAI E LEGALA?!?!? TU DACA FACEAI ASTA, NU TE MANCA IN poponeata SA TE TIREZI?!?!? NU ASA E INSTINCTUL OMENESC?????!? MACAR ASA, VREO 5 MINUTE??? PAI CE? TI-E DRAG DE PARNAIE, LA ROMANIA??!!? MACAR ASA, CA EXERCITIU DE STIL???

 

(sorry de caps)

dupa cum vorbesti ai fost la mititica.........si tie frica......dar tupeu de nesimtit ai.....

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o fi vreo autostrada din Los Angeles. .si acolo daca o arzi cu 150 te aresteaza aia pe bune, , , , ,ma ma leshi. . .tzarani cu X5-uri. . .doh. .Da avea viteza, da risc asumat. .da, si-a jucat cartea, ,si a cazut. ..o fi vina femeii. de cand, femeie, trebuie sa ne pregatim, la Seal Force, in america, ca locuitor in cioflinceni, sa ne ferim de bikeri cu peste suta in comuna??!? HA? Tu gandesti ce ai zis? Comuna linistita, , si bikeri cu peste suta?!!? pe o singura banda??? Copii inocenti, batrani obositi si bauti pe margine? O masutza cu prune pe margine?!? O mamaie plictisita acasa care da fuga pana la aprozar visavis. . sa ia un kil de zahar?.si tu Ralucone, cred ca ti-ai schimbat sexul intre timp. ..VEDEATEASH PE TINE, RALUCONE, CEA TARE IN GURA, CEA MAI TARE, FEMEIA CU bilute, ,. ,SA CALCI VREUN MOTORIST. .SI SA VAD REACTIA TA PRIMARA. . .SA VAD CE TE IMPINGE SANGELE TAU DE FEMEIE DIN NASTERE, DEVENITA BARBAT PE FORUMURI, , ,CUM REACTIONEZI, . .CAND E UNUL CU MATZELE PE AFARA SUB MASINA TA. . .HAI SA TE VAD. . .CA VAD CA ESTI SUPER-TUFF BITCH DIN GURA, , , ,PE FORUM. . .HAI SA TE VAD!!!!!

Nu ti-ar fi rusine sa doresti asemenea lucruri unei persoane...una este sa-ti dai cu parerea,alta sa urezi asa ceva cuiva...Si de ce,ca este Ralucone tare in gura??in primul rand fata asta isi exprima parerile,nu se crede Gigi-muschi ca altii...asa ca nu te lua de ea aiurea,pt ca te plictisesti teribil si nu stii cum sa iesi in evidenta...in tara asta mori si cu 40 km/h ( Plevnei,sept 2007 ),asa ca nu mai da vina atat pe saracul baiat care s-a dus acum...sau macar tine-o pt tine,si lasa-i prietenii,iubita,cunostintele,care citesc aici si se enerveaza si pt vorbele tale de tot....

 

Dumnezeu sa-l ierte si sa aibe grija de el acolo sus!! :crack: :lol: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante....imi pare foarte rau....nici nu s-a racit bine prietenul nostru Juni ca s-a mai dus unul....trebuie sa invatam toti din ce au patit ei....

puteti sa postati filme cu prietenul vostru pe www.mototube.ro ca sa-l vedem cu totii si sa ai fie pastrata vie macar imaginea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat :lol:

Aline odihnestete in pace si ai grija de noi care am ramas in jungla stradala... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi pare rau ca a mai murit un motociclist, cel mai rau imi pare insa ca avea atatia "prieteni". Dintre putinii mei prieteni motociclisti, daca m-ar sti cu un rieju de 125 si m-ar vedea cumparand un vtr 1000, jumatate mi-ar lua cheile de la motor spunandu-mi ca urmeaza sa imi fie inapoiate peste 4 ani si 0,000 km pe o motocicleta de cel mult 500 cmc apoi inca 10,000km pe una pana in 750cmc iar cealalta jumatate i-ar suna pe parintii mei sa le spuna ce tampenie maxima am facut. Norocul meu e ca nu am prietenii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar fi sa renuntati la ai mai da vreo replica lui Raptoru.. macar asa, daca nu o sa mai fie bagat in seama, va renunta sa se mai certe cu noi..

Certurile offtopic mi se par cea mai mare tiganie!!!!! mai ales in cazul de fata.. FOLOSITI PM, va rog, macar din putin respect..

 

Da, avea viteza (se vede dupa cum arata motoru'), acum, sa fim sinceri macar cu noi insine daca pe forum nu putem. Cati merg cu 50 pe motor?! la mine spre exemplu, viteza de mers, e undeva la 70.., nici maikmea care merge de 20+ de ani pe moto nu cred ca ar fi mers cu 50 acolo!!!!.. Repet, da, avea ceva viteza, dar pe Alin daca nu-l vedeai, il auzeai cu siguranta la ce harmalaie faceau tobele alea.. trebuie doar sa-ti pese putin si sa vrei sa incerci sa vezi

A fost fix ceva gen: "aaa, uite un far care se apropie, sigur pune frana daca intorc.. ca doar, ce draq, am voie, ca sunt cine sunt si el e mai mic decat masina mea.." asta in cazu-n care macar s-a sinchisit sa se uite in blestematele alea de oglinzi ca fug unii de ele ca de draq!~!

Nu mai conteaza pe cati centimetrii sari.. io am pasit de la 125 la 1300cmc.. conteaza ca sunt foarte multi imbecili de care trebuie sa ne ferim.

Un mod cumplit de a muri, sa te izbesti in halul ala de o masina si dupa sa zaci sub ea.. e groaznic, infricosator si mai mult decat oribil?

Oare chiar merita??!

 

 

Dumnezeu sa te odihneasca-n pace Aline

Editat de Ioghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: R.I.P.

 

Il vedeam pe acest baiat la arc deseori anul trecut...pacat, nici nu a inceput bine viata pentru el.

 

Merg si eu cu viteza, dar in aceste cazuri cand am o masina in fata, nu o depasesc pana nu stau 10 secunde in spatele ei...nu inteleg cum se busesc unii. Intotdeauna trebuie sa avem in prim-plan ca suntem invizibili si noi avem grija de pielea noastra. Pacat...dar 18 ani si motor de 1000 - sa nu mai zicem ca si VTR care trage ca nesimtitu in orice treapta si orice turatie, nu au condus la aceasta tragedie.

 

Off-Topic : Virilule, banii tai acum nu mai au nici o valoare acolo sus.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am cunoscut pe alin a luat mobra de la cel mai bun prieten de-al meu era nebun dupa motoare si dupa viteza am vorbit cu el de 100000000000 de ori sa se mai potoleasca dar pasiune si placerea lui era mai presus de toate .acum dupa parearea me comentarile nu mai au nici o importanta am pierdut un prieten , si doamna care a facut asta trebuie sa plateasca pentru asta .Dumnezeu sa il odihnesca in pace .nu te vom uita niciodata ALIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vazusem filmuletul cu el pe DN1 pe youtube acum cateva zile si acum vad ca....

Odihneasca-se in pace :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP.

 

Nu pot sa nu pun link la ceea ce a scris IceCube in topicul cu accidentul anterior al lui Alin.. Fantastic de similar! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altfel, oamenii reactioneaza diferit la stres (prin stres inteleg un stimul intens care depaseste pe moment mecanismele de aparare ale pers. in cauza) dar o reactie cat de cat normala o reprezinta in prima faza negarea situatiei, este un mecanism care are rolul de-a proteja organismul in acel moment de tensiunea enorma care ameninta sa dezechilibreze psihicul….concret, negarea se manifesta prin a nu accepta accidentul, nu-ti vine sa crezi ce se intampla, nu e adevarat, ai o senzatie de ireal…..acum depinde si de structura fiecaruia, daca esti mai puternic si esti bun la suflet incerci sa dai o mana de ajutor desi senzatia de ireal persista si atunci dar actionezi mecanic, daca esti mai slab din structura devii apatic, daca esti mai slab de inger si pe deasupra si egoist …o rupi la fuga…..

 

Te contrazic, femeia aia era scolata, fie ea avocata sau politista, stia cel mai bine ca-si pune paie in cap daca fuge de la locul accidentului.Asta numai daca a terminat acea scoala fara spaga si relatii,adica sa fi ramas macar cu notiuni elementare.

Eu tind sa cred ca a fost si alcool la mijloc daca are un asemenea spate, fiica sau nevasta nu stiu cui, simtindu-se in siguranta ca ei nu i se poate intampla nimic acolo in zona.

 

Condoleante familiei si prietenilor baiatului :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost fix ceva gen: "aaa, uite un far care se apropie, sigur pune frana daca intorc.. ca doar, ce draq, am voie, ca sunt cine sunt si el e mai mic decat masina mea.." asta in cazu-n care macar s-a sinchisit sa se uite in blestematele alea de oglinzi ca fug unii de ele ca de draq!!

gresit. "mentalitatea este: uite un far, vad ca e departe, la 70/h cat are voie pe aici am timp sa fac manevra."

calculul insa e un pic gresit, virilu venea cu mai mult decat a luat in calcul ametita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te odihnesti in pace virilule...unul din primii oameni pe care i-am cunoscut atunci cand mi-am luat motor...pe vremea cand vendea la arc si dadea cele mai infioaratoare rateuri cu 125-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gresit. "mentalitatea este: uite un far, vad ca e departe, la 70/h cat are voie pe aici am timp sa fac manevra."

calculul insa e un pic gresit, virilu venea cu mai mult decat a luat in calcul ametita.

Sincer de multe ori se intampla ca aceste calcule sa fie foarte gresite si nu pentru ca viteza e prea mare ci pentru ca chiar daca ar fi viteza pe care o estimeaza tot nu are timp sa faca manevra. Daca avea semnalul pus atunci exista o sansa sa puna frana, iar cand ma refer la semnal nu ma refer la semnalul dat in momentul in care tragi de volan, un semnal dat din timp, acela despre care se tot scrie in codul rutier si pe care putini il folosesc. Mai iau in calcul si faptul ca poate chiar nu s-a uitat in oglinda, poate nu vedea de soarele puternic, poate purta ochelari de soare, poate avea muzica la maxim, daca era un camion il vedea? nu se stie adevarul in momentul de fata dar tind sa cred ca cea ce va fi relatat de politie va fi o simpla facatura din care domnisoara daca a consumat alcool pe chitanta de la test nu va fi decat un 0.00% semnat de catre un martor si poate motociclistul care a lovit in spate masina deoarece nu a pastrat distanta regulamentara.

Nu cred ca va fi prima si ultima data cand un om cu o oarecare influenta financiara sau cu relatii poate scapa cu nimic, si culmea majoritatea nu au nimic pe constiinta. Noi suntem jos iar ei sunt undeva deasupra noastra, ei au o prioritate intaintea noastra in viata de zi cu zi.

Asta este parerea mea si sper din tot sufletul sa ma insel dar la cum merg lucrurile in tara asta, totul se cumpara, inclusiv libertatea iar viata unui tanar nu costa prea mult financiar vorbind...dezgustator :crack:

Editat de Fludor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era o masina sau un camion, punem pariu ca mai astepta? :crack:

inca nu-mi vine sa cred..

Cand eram aseara acolo ma uitam la ce a ramas in urma accidentului, nu mai zic de durere, ca aia era si este si va fi din plin.. ma refer la urmele lasate, balariile, crengutele, banca rupte si zidul de la garajul ala spart.. cumplit, nu mai aveam cuvinte si inca mai am imaginea aia intiparita in fata ochilor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era o masina sau un camion, punem pariu ca mai astepta? :crack:

inca nu-mi vine sa cred..

Cand eram aseara acolo ma uitam la ce a ramas in urma accidentului, nu mai zic de durere, ca aia era si este si va fi din plin.. ma refer la urmele lasate, balariile, crengutele, banca rupte si zidul de la garajul ala spart.. cumplit, nu mai aveam cuvinte si inca mai am imaginea aia intiparita in fata ochilor..

stiu, am fost acolo, chiar am ramas marcat de ce se vedea, de cum arata zidul de beton, banca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura chestie e ca parca nu-ti mai vine sa judeci din tastatura cand iti moare un cunoscut, un prieten etc. in aceleasi conditii in care tu i-ai blamat pe altii, inclusiv cu apelative de "carne de tun". Continuati, continuati, nu va doresc si reversul medaliei la aceste pareri atat de vehemente. Repet, pacat de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gresit. "mentalitatea este: uite un far, vad ca e departe, la 70/h cat are voie pe aici am timp sa fac manevra."

calculul insa e un pic gresit, virilu venea cu mai mult decat a luat in calcul ametita.

Adevarat...Dumnezeu sa-l odihneasca :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...