Sari la conținut

Bursa V/C pt Chopper/custom/cuiser/powercruiser!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

O noua incercare de vanzare......Yamaha Virago 535, An Fabricatie 1997, 50500 Km.....Pret 2500 euro....Detalii la 0744475352 sau pe mess IceLordHellFire

Poze:

1.post-25613-1284577136_thumb.jpg

2.post-25613-1284577159_thumb.jpg

3.post-25613-1284577234_thumb.jpg

4.post-25613-1284577253_thumb.jpg

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=s7SClbgMsic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corect si multumesc! Daca cineva are ochiu' format vede si mai multe :moron: si cred-ca nu ar avea regrete!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi,pe customizare nu o sa-ti iei niciodata banii....oricum,la vremurile astea,la 2500€ s-a vindut si VN800 classic.

De acord! Oricum e mult de vorbit pe tema asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUZUKI INTRUDER 600CMC-2300 EURO.

 

far custom,aripa spate custom,stop spate custom,amortizoare custom,numar lateral,comenzi avansate,sa pasager detasabila(adica se poate da jos fara sa deranjeze vizual-cine cunoaste intruder stie ca nu poti sa saua pasager jos pt ca sub ea,in mod normal se afla sistemul de aprindere)ulei schimbat de 5000km,placute frana schimbate acum 5000km,filtre aer noi-noute,aripa fata/furca/jug inferior/rezervor/capace laterale/aripa spate -vopsite negru mat in camp electrostatic.are 45.000km si merge BRICI.

 

 

o dau pt ca imi iau mai mare.

 

 

 

pret nou 2000 euro

Editat de dkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragstar 1100 Classic de vanzare: 2002, model SUA, sei Corbin Tour DeLuxe, sissybar Corbin, portbagaj Yamaha Star, coburi piele XtraLarge + suporti cromati, engine-guard Cobra Freeway-bar, talpici pt rider & pasager, mansoane Yamaha Tour deLuxe, cauciucuri cu white-wall bune, tobe, trusa de scule.

Revizia este abia facuta in septembrie 2010, TOTUL ESTE NOU: placute de frana fata/spate, ulei motor + filtru ulei K&N, filtru de aer K&N (3,5mil. lei), bujii, ulei cardan.

Pret: 4.600 Euro. Tel: 0724.680.515

poze aici /index.php?...p;#entry2617660

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

scuze ca ma bag, si sper sa nu fiu off-topic, dar:

 

VREAU SA CUMPAR SI EU UN CHOPPER.... :P ....si daca care are vreo oferta buna pentru o tinerica de max 8 ani, transmisie pe cardan (ca am tot citit si sa fie pe altceva e complicat cu intretinerea.. :P) ...de preferat vreo Honda...dar nu refuz si altele...cu un buget de 4-5 mii (sper ca nu se uitat nevasta-mea ... :) ) .

astept oferte.. :D , ca vad ca la capitolul chopper-e e cam scazuta oferta si vad multe anunturi cam suspecte ;)

 

mersi mult tuturor,

Mesaj completat

Salut,

 

scuze ca ma bag, si sper sa nu fiu off-topic, dar:

 

VREAU SA CUMPAR SI EU UN CHOPPER....si daca care are vreo oferta buna pentru o tinerica de max 8 ani, transmisie pe cardan (ca am tot citit si sa fie pe altceva e complicat cu intretinerea) ...de preferat vreo Honda...dar nu refuz si altele...cu un buget de 4-5 mii (sper ca nu se uitat nevasta-mea ) .

astept oferte , ca vad ca la capitolul chopper-e e cam scazuta oferta si vad multe anunturi cam suspecte

 

mersi mult tuturor,

 

 

am uitat sa mai adaug ceva; caut un motor de peste 700 cc;ca daca e .. nu o sa mai am bani pe viitor sa trec la clasa superioara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

scuze ca ma bag, si sper sa nu fiu off-topic, dar:

 

VREAU SA CUMPAR SI EU UN CHOPPER.... :P ....si daca care are vreo oferta buna pentru o tinerica de max 8 ani, transmisie pe cardan (ca am tot citit si sa fie pe altceva e complicat cu intretinerea.. :P) ...de preferat vreo Honda...dar nu refuz si altele...cu un buget de 4-5 mii (sper ca nu se uitat nevasta-mea ... :) ) .

astept oferte.. :D , ca vad ca la capitolul chopper-e e cam scazuta oferta si vad multe anunturi cam suspecte ;)

 

mersi mult tuturor,

Mesaj completat

 

 

 

am uitat sa mai adaug ceva; caut un motor de peste 700 cc;ca daca e .. nu o sa mai am bani pe viitor sa trec la clasa superioara

Ahoi!

E pe cardan, nr. km reali si cu ceva accesorii pe ea plus elemente custom....pozele vorbesc!

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Pret 2500 euro negociabil detalii pe telefon 0744 47 53 52 sau ID mess ICELORDHELLFIRE

Spor la cumparaturi si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

E pe cardan, nr. km reali si cu ceva accesorii pe ea plus elemente custom....pozele vorbesc!

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Pret 2500 euro negociabil detalii pe telefon 0744 47 53 52 sau ID mess ICELORDHELLFIRE

Spor la cumparaturi si bafta!

 

da...faina ...dar sunt inclinat spre ceva gen shadow...dragster...intruder.... nu as avea nimik dar cam sus ghidonul...mersi mult de oferta.

 

hai, care are un Shadow si s-a saturat de el....mai tanar asa... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...faina ...dar sunt inclinat spre ceva gen shadow...dragster...intruder.... nu as avea nimik dar cam sus ghidonul...mersi mult de oferta.

 

hai, care are un Shadow si s-a saturat de el....mai tanar asa... ;)

 

 

Un dragStar 1100 clasic din 2006 te-ar interesa? poze aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....de 48 dde ore am deschis anuntul tau ;) ...si tot caut info si pareri despre model... :P ...dar nu prea gasesc chestii precum:

- consum

- manevrabilitate

- siguranta

- viteza de croaziera/maxima

- costuri intretinere

- cat costa un crash bar - ca acu deabia imi iau permisul de A...si cred ca o sa am si cazaturi, cu tot talentul meu.

- inamatriculatul - ca la tine in poza nu are nr de Romanica

- etc-uri din astea ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....de 48 dde ore am deschis anuntul tau ;) ...si tot caut info si pareri despre model... :P ...dar nu prea gasesc chestii precum:

- consum

- manevrabilitate

- siguranta

- viteza de croaziera/maxima

- costuri intretinere

- cat costa un crash bar - ca acu deabia imi iau permisul de A...si cred ca o sa am si cazaturi, cu tot talentul meu.

- inamatriculatul - ca la tine in poza nu are nr de Romanica

- etc-uri din astea ... :)

 

 

Este a unui prieten de al meu este inscrisa in RO are si crash bar si are si tobe goale montate pe ea.

Sunal la nr de tel din anunt si o sa ti dea toate detaliile de care ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...faina ...dar sunt inclinat spre ceva gen shadow...dragster...intruder.... nu as avea nimik dar cam sus ghidonul...mersi mult de oferta.

 

hai, care are un Shadow si s-a saturat de el....mai tanar asa... :)

Sa fii sanatos ;) ! Chestia cu ghidonul e ceva personal (imi place mie asa) oricum astea se pot schimba!

Oricum daca zici ca esti incepator iti recomand sa nu te arunci la motor mai mare de 800 dar nici mai mic de 400, intre 400-800cc e numa bine de inceput!

Sa te gandesti sa-ti iei ceva care poate o sa trantesti si sa nu ai de bagat multi bani in el ca sa-l repari!

Iti recomand sa-ti alegi Intruder de 600 sau 800 si cred-ca o sa fie bine, sau eventual un dragstar de 650cc normal sau classic (astea-s parerea me personala cele mai faine) = toate astea sunt pe cardan! Acuma depinde si ce cauti la motor: confort,agilitate, putere etc! O intrebare - ai B-ul?

Bafta la alegere!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii sanatos :) ! Chestia cu ghidonul e ceva personal (imi place mie asa) oricum astea se pot schimba!

Oricum daca zici ca esti incepator iti recomand sa nu te arunci la motor mai mare de 800 dar nici mai mic de 400, intre 400-800cc e numa bine de inceput!

Sa te gandesti sa-ti iei ceva care poate o sa trantesti si sa nu ai de bagat multi bani in el ca sa-l repari!

Iti recomand sa-ti alegi Intruder de 600 sau 800 si cred-ca o sa fie bine, sau eventual un dragstar de 650cc normal sau classic (astea-s parerea me personala cele mai faine) = toate astea sunt pe cardan! Acuma depinde si ce cauti la motor: confort,agilitate, putere etc! O intrebare - ai B-ul?

Bafta la alegere!

 

am B-ul de ceva ani...am si kilometraje date peste cap (Dacia aproape de 2 ori ca nu stia sa scrie 200k, in total peste 500k) ....inainte sa invat sa merg am mers cu tricicleta, pe urna invarteam de nebul la bunici cercul pe drum de ma visam me un HD...apoi am trecut prin tot ce inseamna Pegas (cel pliabil cand mergeam si eu mai tare pe un DN-u s-a rupt boltul de o tinea dreapta), ATV (am tot batut coclaurile) skyjet (noroc ca era a unui amic si nu platea decat benzina)....acum vreau sa trec pe 2 roti mai mult din egoism...vreau sa merg si eu de placere ... SINGUR - ;) - fara pasageri... si din tot ce am studiat ar fi o motocicleta sau un jetpack; cum jetpack-ul dureaza prea putin ...am ales motorul...m-am apucat sa fac si scoala ca sa fiu legal (nu zic ce nu am mers fara permis.. :P ).

 

din tot ce am studiat m-am orientat sa fie:

- un chopper: vreau ceva comod, nu vreaau viteza, doar placerea drumului, nu destinatia

- o japoneza: nu imi permit inca HD, si astea sunt mai fiabile

- transmisie pe cardan: se intretine mai usor, nu am chef sa stau sa curat, ung sau/si reglez lanturi sau curele

- nu vreau ceva ostentativ: as vrea mai discret, clean it is better

- un motor peste 600: daca tot dau niste bani acum , nu vreau ca peste 2-3 ani sa incerc sa vand o motoreta ca sa imi iau ceva mai bun, fac acum o investitie...da inteleg ce zici de reparatii...dar eu sper doar la cateva zgaraieturi nu ceva major

- as vrea mai tinerica in ideea de a nu avea o uzura mult prea mare la compunentele de baza (sunt constient ca toata electronica din astea noi nu le face mai bune ci doar mai pretabile la defecte)

- si altele de genu asta

 

in privinta asta, cu riscul sa ma repet, CINE ARE VREO BICLA MAI NOUTZA:

- shadow

- intruder

- dragstar

- etc

 

....si vrea sa il scap de ea...dar si la bani putini ca e criza....vine iarna...la anu in primavara situatia nu o sa fie mai buna ci o sa fie mult mai rea...si cu cat platesc eu acum pe ea, la anu sigur isi ia alta la fel daca nu cumva mult mai buna (eu de ce o iau acum?...ca am luna viitoare bani...si nu imi place sa astept, cand vreau ceva ...trebuie sa am), e binevenit sa dea de veste....

platesc cash la semnarea actelor...buget de 4-5 mii (era mai mare..dar tre' sa imi iau si un echipament)

 

mersi mult oricarui intelegator,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ice-ule, cu ce vrei bre' sa schimbi agregatul?

Vreau sa-l mut de pe un motor pe altul ;) si sa trec la ceva de peste 1000cc ca asta simt ca e nevoie!

Oricum am mers cu motoare speed (yamaha thunderrace de 1000cc, cbr de 600cc) motoare crusier/chopper vulcanuri de 800/1500 si vulcan dirfter de 800 (CARE M-A CUCERIT) cu intruder de 600/800cc , dragstar de 250/400/650/1100cc, shadow de 750cc....cam astea imi aduc aminte pe moment! Visul ar fii un drifter de 1500cc sau un yamaha wildstar de 1600cc (dar n-am bani de ele); Dar pe moment a-si fi multumit de un dragstar de 1100cc! Oi vedea ce imi rezerva viitorul, oricum deocamdata sunt multumit de 535cc deja am spart 27000 de km cu ea si n-am ce sa-i reprosez!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo...pai hai atunci, ca te asteptam in galaxia Star-urilor. :) Si mie imi surade Dragstarul de 1100, dar la traficul de Bucuresti, pe care-l "calc" aproape zilnic....nu se merita, (consum si alte plusuri/minusuri) cu schimbul de pe 650. Ma ajuta si fizicul sa fie suficienta (de cele mai multe ori) cea de 650. Unde mai pui ca incerc si achizitia unei a 2-a mobre, un enduro-touring second, pt. cateva drumuri mai "pretentioase" pe an. Dar mai vedem la anul... ;)

 

Spor la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...