Sari la conținut

Jurnalul negru


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Cand: 09 iunie 2010;

Cine: Flaviu Sasu

Unde: Novi Sad

Detalii:http://www.realitatea.net/un-balerin-roman--accident-mortal-de-motocicleta-in-serbia_717761.html

 

Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand: 12.09.2009

Cine: Razvan ( Tzuki ) tovaras bun de al meu :laugh:

Unde: Oravita , intr-o intersectie

Imprejurari: cca 190 km/h , un Tigan (fara permis ) nu s-a asigurat cu un BMW..

Urmari: A actionat frana, motorul s-a ridicat pe roata de fata , iar el a fost strivit intre masina si motor..

Decedat :D ;) :cheers:

Editat de Shoei94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand : 29.06.2010

Cine : Tudorica Cornel (unul dintre cei mai buni prieteni ai mei si omul care mi-a aratat ce inseamna cu adevarat motociclismul)

Unde : Lunca Corbului

Imprejurari : La cc 180 km/h a facut swich de pe o curba pe alta si cand a pus-o jos a pierdut aderenta intrand in parapet

Urmari : A decedat dupa 13 zile de lupta, exact in ziua in care a implinit 29 de ani :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand : 29.06.2010

Cine : Tudorica Cornel (unul dintre cei mai buni prieteni ai mei si omul care mi-a aratat ce inseamna cu adevarat motociclismul)

Unde : Lunca Corbului

Imprejurari : La cc 180 km/h a facut swich de pe o curba pe alta si cand a pus-o jos a pierdut aderenta intrand in parapet

Urmari : A decedat dupa 13 zile de lupta, exact in ziua in care a implinit 29 de ani :smoke:

 

 

29.06 sau 05 ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Cand: 21/03/2011

 

Cine: Moisin Dragos si Pinter Alexandru

 

Unde: DN1 intre Alba-Iulia - Lancram

 

Imprejurari: http://www.adevarul.ro/locale/alba_iulia/A..._450555243.html

 

http://www.stirialba.ro/2011/03/dragos-si-...din-alba-iulia/

 

Motor: Suzuki gsxr 600

 

Urmari:Decedati

 

R.I.P. dragos si alex :laugh: :( :) :)

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cand:04.04.2009

Unde:Sos Chitilei directia Bucuresti-Tartasesti

Cine: Eu

Motor: Suzuki Bandit

Imprejurari: Un dobitoc cu un Peugeot nu se asigura , vireaza stanga si ... nu l-am mai putut evita .

Urmari: puls zero, tensiune zero (moarte clinica), 6 saptamani conectat la aparate la terapie intensiva. Dumnezeu nu m-a lasat ... desi "medicina nu mai avea ce face" (l-am citat pe doctorul care m-a avut in grija), mi-am revenit , am fost operat de 4 ori, extirpare de intestin subtire (1.5 metri), extirpare lob ficat, maini, picoare fracturate (in prezent cu placute si suruburi), traumatism cranio-cerebral (pierderi de memorie si de cunostiinta), lichid la plamini (aprox 4.5 litri), etc. Dupa aproximativ un an am reusit sa ma recuperez cat de cat - sa pot merge pe drum ...

 

Aveti grija fratilor, fiti prudenti ca de inconstienti e lumea plina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand:04.04.2009

Unde:Sos Chitilei directia Bucuresti-Tartasesti

Cine: Eu

Motor: Suzuki Bandit

Imprejurari: Un dobitoc cu un Peugeot nu se asigura , vireaza stanga si ... nu l-am mai putut evita .

Urmari: puls zero, tensiune zero (moarte clinica), 6 saptamani conectat la aparate la terapie intensiva. Dumnezeu nu m-a lasat ... desi "medicina nu mai avea ce face" (l-am citat pe doctorul care m-a avut in grija), mi-am revenit , am fost operat de 4 ori, extirpare de intestin subtire (1.5 metri), extirpare lob ficat, maini, picoare fracturate (in prezent cu placute si suruburi), traumatism cranio-cerebral (pierderi de memorie si de cunostiinta), lichid la plamini (aprox 4.5 litri), etc. Dupa aproximativ un an am reusit sa ma recuperez cat de cat - sa pot merge pe drum ...

 

Aveti grija fratilor, fiti prudenti ca de inconstienti e lumea plina .

 

Felicitari! Welcome back!

Ar trebui sa facem si un topic "reinviati pe 2 roti"

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu mai postati in topicul asta decat daca aveti de anuntat ceva trist. Mi se face piele de faina de fiecare data cand il vad in "new posts".

 

Rog un mod sa stearga offtopicurile. Multumesc

 

Sa speram ca o sa fie pierdut topicul asta cat mai mult timp :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cand : 16.06.2011

Cine : AlexXP (Alex Popa)

Unde : Bucuresti , BD. Unirii ' pe langa Alba Iulia

Motor : BMW F 650 GS Dakar

Imprejurari : http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/tanar-mort-in-urma-unui-accident-de-motocicleta-in-capitala-228594.html

Urmari : DECEDAT

 

P.S. Maine este inmormantarea lui Alex Popa . Cimitiru' din Ghencea militar 1 la ora 12 .!Maine la ora 11 imediat dupa Liberty Center pe partea dreapta,in sensul de mers spre Razoare!!!o sa va asteptam pana la ora 11:20 acolo,apoi plecam spre cimitir!!!

Editat de David'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

24.07.2011 pe soseaua Bucuresti-Alexandria,Suzuki GSX1300R Hayabusa 2000,CRISTI SI GABI,proaspat casatoriti,loviti frontal de o soferita inconstienta ce a intrat pe contrasens efectuaind o depasire in varf de panta.In urma impactului ambii motociclisti au decedat pe loc,deasemenea soferita si pasagerul din fata decapitati instantaneu,iar cei din spate au fost descarcerati si sunt raniti grav.Motociclistul si pasagera 2 oameni simpli,modesti,deosebiti.Nu credeam ca va trebui vreodata sa scriu despre ei acest post.RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu as fi vrut sa scriu vreodata aici dar ...

 

Cand: 2.08.2011

Cine: Mihai Buliga

Cauza: fara legatura cu motocicleta.

Unde: pe DN1, in zona localitatii Comarnic

Detalii: http://www.observatorulph.ro/latest-news/ultima-ora/accident-mortal-pe-dn-1

 

Adio Amice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mai mult sânge pe străzile din Mantua, Âşi încă o dată victima a fost un motociclist. Un tânăr român de 29 de ani din Brasov, Calin Popovici, un rezident al Peschiera del Garda.

Pare să fi pierdut brusc controlul motocicletei sale un Ducati Monster 900 într-o curbă de-a lungul drumului de dealuri dintre Mantua Âşi Monzambano Volta.

Cădere care a fost fatala pentru Calin Popovici. Acesta a fost aruncat din Âşa într-un artefact de beton de la marginea drumului.

Impactul a fost foarte violent, atat de violent incat baiatul a murit în câteva secunde.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

18.11.2011 - Stoica Dragos aka Gogoasa (Honda fireblade 900). A murit in apropierea podului Baneasa din cauza unei soferite care a facut stanga incalcand linia dubla continua (ea avand STOP si obligatoriu dreapta). In urma impactului, motociclistul a fost proiectat intr-o masina parcata si imediat in stalp. A decedat pe loc. Inmormantarea a avut loc pe 22.11.2011 alaturi de zeci de motoclisti, scuteristi, familie si prieteni. Odihneste-te in pace, prietene! :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...