Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

Accidentu s-a produs pe la orele 12:00 pe iesirea din buc,motoru era lovit din spate si era incastrat in botu masinii.Stie cineva ceva de motociclist?Politia nu m-a lasat sa opresc.Daca nu apar detalii o sa descarc o poza(in care nu se vede prea clar).Daca din motociclistii prezenti sunt pe forum sa ne spuna daca motociclistul este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

motociclistul este bine. acuza dureri la umarul stang si avea cave julituri pe maini.

 

prefer sa nu spun mai multe pana cand nu apare el si sa dea mai multe detalii.

 

oricum, ca idee omul a oprit la trecerea de pietoni sa acorde prioritate pietonilor care traversau si bul@ngiul ala cu skoda s-a uitat in pix si la lovit in spate.

 

post-20643-1212246108_thumb.jpg

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul este bine. acuza dureri la umarul stang si avea cave julituri pe maini.

 

prefer sa nu spun mai multe pana cand nu apare el si sa dea mai multe detalii.

 

oricum, ca idee omul a oprit la trecerea de pietoni sa acorde prioritate pietonilor care traversau si bul@ngiul ala cu skoda s-a uitat in pix si la lovit in spate.

 

post-20643-1212246108_thumb.jpg

 

Ma bucur ca este ok......cand am vazut cum era masina lipita de motor m-am temut ca e mult mai nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca este ok......cand am vazut cum era masina lipita de motor m-am temut ca e mult mai nasol.

incep sa ne-o traga astia si de ...pe... la spate :)

oare de la atata parade gay?

daca nu a patit nimik e ok......dauna totala.....si bani de alta mai noua.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este ok. Cateva zgarieturi si niste vanatai.

 

Cum s-a intamplat accidentul ?

 

Motociclistul a acordat prioritate pentru pietoni - trecere de pietoni - iar ala cu masina l-a izbit in plin aruncandu-l peste motoreta.

Daunele se vad. Ce m-a intrigat mai mult este ca politaii care au venit la fata locului nu au vrut sa masoare nimic, de fapt cred ca nici nu au masurat pana la urma, nu stiu exact, decat daca motociclistul se ducea cu ambulanta la spital pentru investigatii... :) politiei...sigur il va baga la nepastrarea distantei regulamentare.

 

Bafta riderului la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aceeasi situatie m-am aflat si eu anul trecut. tipa a primit amenda pt nepastrarea distantei regulemantare si atat. eu m-am ales cu RCA-ul ei si cu 3 luni de stat pe bara pana au venit toate piesele. c'est la vie en Roumanie!

 

Motociclistul este ok. Cateva zgarieturi si niste vanatai.

 

Cum s-a intamplat accidentul ?

 

Motociclistul a acordat prioritate pentru pietoni - trecere de pietoni - iar ala cu masina l-a izbit in plin aruncandu-l peste motoreta.

Daunele se vad. Ce m-a intrigat mai mult este ca politaii care au venit la fata locului nu au vrut sa masoare nimic, de fapt cred ca nici nu au masurat pana la urma, nu stiu exact, decat daca motociclistul se ducea cu ambulanta la spital pentru investigatii... :) politiei...sigur il va baga la nepastrarea distantei regulamentare.

 

Bafta riderului la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cretinul ala merita sa ramana fara permis, daca dadea peste persoanele de pe trecerea de pietoni? motoretistu' de ce nu a mers la spital pt investigatii? pulitisti cretini........uite asa iti distruge un handicapat vara fara sa fie vina ta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cretinul ala merita sa ramana fara permis, daca dadea peste persoanele de pe trecerea de pietoni? motoretistu' de ce nu a mers la spital pt investigatii? pulitisti cretini........uite asa iti distruge un handicapat vara fara sa fie vina ta....

 

Nu sariti cu gura pana nu stiti...eu am zis de politie. El s-a dus la spital pentru asta in primul rand...a fost bandajat, oricum la ce avea nu prea cred ca trebuia sa se duca la spital. In fine, e bine ca s-a dus mai mult pentru el, nu pentru motor sau invinovatirea conservarului idiot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trait s-o vad si pe asta.

mi-a dat-o si mie unu dar nu asa de rau.

 

era excitata rau masina cand a vazut frumusete de motocicleta si nu a putut sa se mai abtina, LA NAIBA, PUII MEI.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentu s-a produs pe la orele 12:00 pe iesirea din buc,motoru era lovit din spate si era incastrat in botu masinii.Stie cineva ceva de motociclist?Politia nu m-a lasat sa opresc.Daca nu apar detalii o sa descarc o poza(in care nu se vede prea clar).Daca din motociclistii prezenti sunt pe forum sa ne spuna daca motociclistul este ok.

 

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt unii pe forumul asta , cred ca stresati , plictisiti , sau nefututi .

Asta nu e accident sa faci gura mare , ce-s alea niste julituri ? oricine greseste , asta e ...

 

cretinul ala merita sa ramana fara permis, daca dadea peste persoanele de pe trecerea de pietoni? motoretistu' de ce nu a mers la spital pt investigatii? pulitisti cretini........uite asa iti distruge un handicapat vara fara sa fie vina ta....

 

si-a pierdut vara ? e ultima sau ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

 

Daca asta este versiunea corecta - asta e - eu am ajuns dupa producerea lui cu ceva timp...ambulanta era acolo. Ce vreau sa punctez ca politia ca sa scape cat mai rapid - va da verdictul favorabil motociclistului. Este busitura din spate, clar cel din spate a gresit. Nu ai cum sa demonstrezi ca ala ti-a taiat fata si s-a bagat ca nemernicul. Spun asta ca stiu cum lucreaza politia si o gramada de prieteni s-au pocnit asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta este versiunea corecta - asta e - eu am ajuns dupa producerea lui cu ceva timp...ambulanta era acolo. Ce vreau sa punctez ca politia ca sa scape cat mai rapid - va da verdictul favorabil motociclistului. Este busitura din spate, clar cel din spate a gresit. Nu ai cum sa demonstrezi ca ala ti-a taiat fata si s-a bagat ca nemernicul. Spun asta ca stiu cum lucreaza politia si o gramada de prieteni s-au pocnit asa.

Da asta va fi solutia politiei. Politistul mult pe dinafara profesional a ajuns la accident la 20 de minute. O ambulanta de IF care trecea prin zona a ajuns la 3 minute de accident. A doua ambulanta de la SMURD a ajuns la 5 minute dupa politist. tRficul oricum era blocata si se circula la pas pe banda 2-si 3. Dai jos cateva poze de la accident. (Motociclistul are aproximativ 20-21 ani si era speriat rau)

post-14109-1212250858_thumb.jpg

post-14109-1212250865_thumb.jpg

post-14109-1212250874_thumb.jpg

post-14109-1212250882_thumb.jpg

post-14109-1212250889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta este versiunea corecta - asta e - eu am ajuns dupa producerea lui cu ceva timp...ambulanta era acolo. Ce vreau sa punctez ca politia ca sa scape cat mai rapid - va da verdictul favorabil motociclistului. Este busitura din spate, clar cel din spate a gresit. Nu ai cum sa demonstrezi ca ala ti-a taiat fata si s-a bagat ca nemernicul. Spun asta ca stiu cum lucreaza politia si o gramada de prieteni s-au pocnit asa.

Sunt o grama de camere pe acolo , sa nu faca ala cu masina contestatie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

 

 

:) :D :) motociclistului!

prietene, trebuia sa spui exact ce s-a intamplat politiei

cred ca fiecare dintre noi are si `conserva` si de multe ori am fost uimiti de prostia si dorinta de a muri a unor oligofreni care se cred regii soselelor cand merg pe 2 roti doar pentru ca se uita 2 proaste in plus dupa ei

daca eram eu in masina aia si daca, dupa ce m-ai pus in pericol intrand brusc in fata mea pe frana, dadeai cu casca in orice altceva decat in capul tau trepanat, te calcam in picioare si depuneam plangere penala pentru distrugere si lovire

daca ai fost atat de idiot incat sa te razbuni pe un om nevinovat, sper ca data viitoare sa ai in spate o TATRA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o grama de camere pe acolo , sa nu faca ala cu masina contestatie ...

 

Nu va face contestatie, m-a socat gestul motociclistului care a spart geamul de la sofer cu casca, daca sareau cateva cioburi in copil?. A acordat primul ajutor femeii si copilului pana la sosirea ambulantei si am incercat sa aplanez situatia care era tensionata. Se stransesera cam 15 motociclisti care dupa spargerea geamului doreau linsarea soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intra ala cu masina in fata motociclistului si frana brusc, adica accidentul se intampla invers, mama ce bulangiu era ala cu masina!hai sa nu mai fim asa subiectivi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va face contestatie, m-a socat gestul motociclistului care a spart geamul de la sofer cu casca, daca sareau cateva cioburi in copil?. A acordat primul ajutor femeii si copilului pana la sosirea ambulantei si am incercat sa aplanez situatia care era tensionata. Se stransesera cam 15 motociclisti care dupa spargerea geamului doreau linsarea soferului.

daca tu reactionai mai calm in momentu ala,esti tare....

 

nu dorea nimeni linsarea soferului,am fost si eu de fata,eram in fata lui.eu nu m-am oprit la trecere,am trecut...ala a intrat in curu gsxr-ului(care s-a oprit foarte lin,circuland cu o viteza mica),se uita dupa banane cred.camere nu sunt in preajma locului cu pricina.ala cu masina e vinovat,si cu asta basta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

 

Ovidiu Stoica, vom incepe o polemica idioata dar fie...observ ca o ceri cu ardoare. In primul rand as dori sa te intreb, cat se poate de realist, daca esti sigur ca ai fost martor la acelasi accident? (eu cred ca nu, dar sunt sigur ca ai argumentele tale mai mult sau mai putin lipsite de sens).

 

Ma indoiesc ca cei doi pistoni ai tai ti-au dat "sansa" sa te tii dupa noi. In al doile rand stiu exact cine era in grupul inaintas pentru ca eu il inchideam fiind ultimul. Viteza nu vom contesta niciunii, a atins cam 120 insa in zona de pod, unde ne-am indepartat de pluton fiind periculos sa mergi intr-un grup haotic precum acela.

Dupa o scurta distanta, am redus viteza si mergeam probabil cu undeva pe la 90.

 

In apropiere de trecerea de pietoni (tine minte, eu eram cam la 100 de metrii de zona accidentului spre deosebire de tine care iti numarai pistoanele pe undeva in spate), 2 sau 3 motociclisti au trecut de trecere iar apoi baiatul cu gixxul a oprit COMPLET regulamentar, fara a forta intrarea pe banda sau sa reduca de la o viteza considerabila. Pietonii s-au tras ingroziti inapoi pentru ca, skoda din spate a venit pe niste frane incredibile si fum si scarturi pentru ca soferul dormea pe el!

 

Geamul a fost spart intradevar, dar cu pumnul (poate la accidentul tau a fost cu casca...). In opinia mea soferul ar fi meritat cu atat o bataie mai buna, nu doar niste cioburi pe fata cat ERA CU COPILUL in spate si dormea pe el. Poate omora un motociclist (pentru ca nu a fost deloc departe) sa vad ce lectie ii mai dadea copilasului. Nu a fost nicio minune ca cioburi nu au ajuns pe copil, motociclistul neavand nici cea mai mica treaba cu ceilalti pasageri.

 

Mi se pare fascinant cum poti sa mananci asa c***t si nici sa nu iti dea seama, mai ales ca te dai motociclist si spui ca erai cu noi in grup!. Deci noi mergeam la o inmormantare a unui motociclist care in esenta tot din vina unui sofer de auto a murit, si tu critici faptul ca baiatul cu gixxul a spart un geam, cand era sa moara? Nu poti judeca macar un pic? Sa vezi tot contextul? Vorbesti cu o detasare absurda care nu isi are sensul!

 

:) :D :) motociclistului!

prietene, trebuia sa spui exact ce s-a intamplat politiei

cred ca fiecare dintre noi are si `conserva` si de multe ori am fost uimiti de prostia si dorinta de a muri a unor oligofreni care se cred regii soselelor cand merg pe 2 roti doar pentru ca se uita 2 proaste in plus dupa ei

daca eram eu in masina aia si daca, dupa ce m-ai pus in pericol intrand brusc in fata mea pe frana, dadeai cu casca in orice altceva decat in capul tau trepanat, te calcam in picioare si depuneam plangere penala pentru distrugere si lovire

daca ai fost atat de idiot incat sa te razbuni pe un om nevinovat, sper ca data viitoare sa ai in spate o TATRA.

 

Vorbesti si tu sa te afli in treaba! Citeste si formeaza-ti o parere relevanta inaite sa sari cu parul. Numai la violenta te duce capul ala.

 

 

Nu va face contestatie, m-a socat gestul motociclistului care a spart geamul de la sofer cu casca, daca sareau cateva cioburi in copil?. A acordat primul ajutor femeii si copilului pana la sosirea ambulantei si am incercat sa aplanez situatia care era tensionata. Se stransesera cam 15 motociclisti care dupa spargerea geamului doreau linsarea soferului.

 

Deci esti absolut incredibil bai nene! Clar nu ai fost la acelasi accident! Cine mama dracului vroia sa il linseze pe omul ala? Chiar eu m-am ocupat de copil si de doamna, le-am luat apa si am vorbit cu ei, m-am oferit sa le chem un taxi, etc! Nu as numi asta linsare!

 

Mi-ar fi placut sa te vad pe tine urcat pe capota, sa vad atunci ce anume te-ar mai fi socat. Iarasi detasarea asta incredibila de care dai dovada. Ai motor de putin timp? E primul tau sezon? Sau asa gandesti tu? In acel moment baiatul cu gixxul nu a mai reactionat decat instinctiv, cineva i-a amenintat viata, aproape omorandu-l iar el s-a dus sa se apere/razbune. Sincer, nici nu cred ca pe moment a realizat ca mai era cineva in spate. Apoi a discutat cu oamenii implicati foarte calm si linistit si asta a fost. Evident pana atunci tu te carasei de mult sa mananci c***t pe topic.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu reactionai mai calm in momentu ala,esti tare....

 

nu dorea nimeni linsarea soferului,am fost si eu de fata,eram in fata lui.eu nu m-am oprit la trecere,am trecut...ala a intrat in curu gsxr-ului(care s-a oprit foarte lin,circuland cu o viteza mica),se uita dupa banane cred.camere nu sunt in preajma locului cu pricina.ala cu masina e vinovat,si cu asta basta!

 

Daca nu se oprea in motor se oprea in pietoni ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...