Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

Ce am inteles din acest eveniment este ca un grup format din cel putin 10 moto mergeau regulamentar pe banda 1 cu 70km/h si au oprit la o trecere de pieton invitandu-i pe dobitocii de pietoni sa treaca sa nu mai stea degeaba pe trotuar. Unii au vrut sa treaca altii nu. Din aceasta cauza unul a coborat de pe motor si i-a dat o casca in gura celui care nu vroia sa treaca. Aceluia i-a zburat ochelarii care au spart parbrizul lateral al unei Skoda care se afla in spatele coloanei de motociclisti si a imprastiat cioburi in masina cu exceptia locurilor din spate unde nu au ajuns pentru ca acolo se afla o femeie cu un copil in brate care beau apa data de un motociclist cu bunavointa. Idiotul din Skoda care a avut tupeul sa stea in spatele motociclistului i s-a intocmit dosar civil, nu penal, pentru faptul ca a oprit dupa limita care desparte coada motorului de masca fata a masinii si ca circula in masina cu familia pe scaunul din spate.

 

Am trecut pe acolo si am vazut codoiul care se formase. In rest, daca si asta e motiv de vrajba intre motociclisti atunci e nasol.

 

Mai lasati-ne cu galceava asta de doi lei si mergeti la tribunal si va judecati. Sau mai bine va vedeti in spatele bisericii si va duelati cu spitele de la roata sau cu tobele de la moto. Vai de capul nostru...

 

Cand purtati castile nu vi se vede cerculetul/aura ...

Ai umor, imi placi umorul unui om denota gradul de inteligenta. Dupa cele de mai sus pari un tip extrem de inteligent, apreciez asta la un motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cum a spus multa lumea,trebuia sa il trezeasca pe soferul incostient.Ei nu isi dau seama ca baiatu' cu suzuki putea sa pateasca ceva mai rau daca venea motorul peste el si nu ramanea infipt in masina.

 

Lasa da'i naiba ca nu o sa ii pese lu ala cu fabia nici acum de ce se putea intampla.

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

PS: Da'l draq de fier ca se repara, dar corpul..

Editat de Cypher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reamintesc ca merg pe 2 roti de 20 de ani si am o atentie distributiva formata in timp. Sunt atent la toate detaliile. Cei care mergeau astazi probabil erau concentrati la ce vad la 50-60 de metri si atat. bla bla bla bla...

foarte rau ca ai abandonat teleenciclopedia pentru show-uri cu fete dezbracate pe protv

ai fi aflat ca de cand te nasti si pana mori creierul isi reduce treptat abilitatea de a procesa simultan o cantitate ridicata de informatii vizuale auditive etc., motiv pentru care oamenii in varsta sunt usor debusolati in zone aglomerate, desi atunci cand sunt singuri rationeaza ok.

 

deci urat din partea ta sa dai vina pe o presupusa neatentie a baiatului cu gixxul, incercand sa culegi si tu acolo un strop de apreciere, o mica aplauza ceva.

 

 

P.S. in opinia mea esti al doilea iresponsabil din afacerea asta, dupa sofer, deoarece circuli cu o motocicleta defecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am observat si eu azi...Dupa ce am venit de la Targoviste, la intrarea in bucuresti, un Opel tot mergea in spatele meu dar prea aproape, la fiecare frana (trecere de pietoni, stopuri) mi-era teama ca se suie pe mine, cum a patit si baiatul din acest accident. La un momentdat am pus frana de motor si dupa cateva secunde am apasat frana ca sa il atentionez. Pe chipul lui a aparut sperietura, caci si-a dat seama ca se putea sui pe mine, din cauza nepastrarii distantei. I-am facut semn din cap ca nu-i frumos si dupa 2 stopuri isi pastra distanta :)

Iar ieri la fel, un nene cu un mijloc de transport in comun, mai sa se suie pe mine si un amic la stop...noi eram opriti si ne-am trezit la mai putin de 30 cm in spatele nostru cu ditamai masina...

 

Asa ca mare grija, defapt o grija in plus. Cand franati/opriti ochii si in spate la ce face idiotul din conserva...

Insanatosire pilotului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm accidentatul sunt eu, carpanosu capatanosu etc nu ti-am retinut nick-ul ... frate esti pe dinafara ... macai cacao la accident ca ai chemat elicopteru de la smurd si eu ti-am zis ca merg singur la spital .... Da aveam viteza, da eram in tricou si blugi, eram pe banda a2a in fata reverse si inca cineva in spate din ce imi amintesc radu si pretzel si inca vro 2 baieti ... vro 5-6 pietoni incepeau sa treaca strada reverse a trecut ca era pe banda a3-a eu am inceput sa pun frana am dat 1 trapta in jos, cand aproape am oprit am vazut cum pietonii au fugit inapoi pe trotuar si ma gandeam ce pla mea au astia au inebunit ... poate s-au speriat ca au vazut multi motociclisti in spate cand aud poc simt ca ma impinge ceva si eram in aer :D zburam pe gratis am cazut nu m-am uitat la mine .. cautam motocicleta .,. o vad, vad si masina care era infipta in curu meu si in secunda 2 i-am dat un pumn prin geam inca unu dupa ce am spart geamu si o casca in cap fara sa imi dau casca jos din cap(@carpanosu), dupa am realizat ca ceea ce fac nu e bine am vazut ca mai era cineva in spate in masina si m-am distantat sa ma calmez, soferul a iesit am vorbit am vazut ca in masina era un copil (ceea ce nu realizasem inainte ... ca nu mai dadeam in el) mi-am cerut scuze.

O salvare de la IF a oprit si SALVAREA DE FATA CU MINE A RAPORTAT ACCIDENTUL LA DISPECERAT ... DISPECERUL SPUNAND CA TRIMITE O SALVARE DE LA SMURD PT. CA ERA APROAPE DE ACCIDENT.

Am ajuns repede la spital etc., vrajeala de spital. La politie in prima declaratie a mea am scris CLAR CA I-AM DAT 2 PUMNI SI CA AM SPART GEAMUL MASINI dar domnul din masina a cerut alta declaratie pt. mine si mi-a zis sa nu scriu acest amanunt pt. ca stie ca nu am vrut eu cerandu-mi scuze de mai multe ori. Draga carpanosule iti sunt recunoscator pt. ca ai mancat raha la domnii politisti ca i-am taiat fata dar noroc ca mai sunt politisti bine pregatiti in dinamica accidentului si se vedea ca nu am luat fata nimanui mai ales ca soferul a declarat ca se uita in spate la grupul de motociclisti care venea spunand ca ce frumos se vede cand suntem multi.

Dupa multe rugaminti la politie din partea mea soferul nu a patit nimic, are dovada de circulatie pana luni cand o sa dau declaratie ca nu vreau sa se inceapa alte investigatii impotriva lui.

@cry sa-mi bag pla ca si daca erai tu tot iti spargeam fata. Data viitoare vorbeste mai frumos ca sa mor daca eu m-am luat de cineva pe forum, mai viziteaza si tu alte rubrici decat accidente ... sunt niste topicuri misto cu tehnici de pilotaj.

Am mai citit ceva fugitiv de experienta .... cred ca am ceva experienta si atentie distributiva dar nu ai nevoie de experienta sa pui o frana la o trecere de pietoni ... poate era mai bine sa trec dar am o frica de pietonii pe trecere si pun frana la cel mai mic semn ca un pieton ar vrea sa treaca.

Am avut bulan mare ... mai mult ma doare bratul unde mi-au facut niste vaccine la spital decat umarul in care am cazut ... nu stiu cum am cazut dar e bine ..... a si ma mai dor ooolelele :) :))

 

multumesc celor care au stat cu mine si baiatului cu kawazx6 din militari ... tre sa dau cate o bere la toata lumea

Editat de RaveBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte rau ca ai abandonat teleenciclopedia pentru show-uri cu fete dezbracate pe protv

ai fi aflat ca de cand te nasti si pana mori creierul isi reduce treptat abilitatea de a procesa simultan o cantitate ridicata de informatii vizuale auditive etc., motiv pentru care oamenii in varsta sunt usor debusolati in zone aglomerate, desi atunci cand sunt singuri rationeaza ok.

 

deci urat din partea ta sa dai vina pe o presupusa neatentie a baiatului cu gixxul, incercand sa culegi si tu acolo un strop de apreciere, o mica aplauza ceva.

 

 

P.S. in opinia mea esti al doilea iresponsabil din afacerea asta, dupa sofer, deoarece circuli cu o motocicleta defecta.

 

Rautacios ca multi altii! Motorul meu mergea in 2 pistoane din cele 4, faptu ca un motor nu merge in 4 nu insemna ca reprezinta un pericol in trafic. Mi-ar face placere sa citesc si peste 1 am comentarii venite de pe userul tau, ce spui vei reusi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba esti nebun acum vad .... cum pielea mea te-ai tinut dupa noi cu un bandit de 400 si care mergea in 2 pistoane ... frate iti cumpar eu motoretea ,.... iti dai seama ca daca merge in 4 pistoane le rup capu la astia la clasa 1000 :) si cu a mea ma dau la 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm accidentatul sunt eu, carpanosu capatanosu etc nu ti-am retinut nick-ul ... frate esti pe dinafara ... macai cacao la accident ca ai chemat elicopteru de la smurd si eu ti-am zis ca merg singur la spital .... Da aveam viteza, da eram in tricou si blugi, eram pe banda a2a in fata reverse si inca cineva in spate din ce imi amintesc radu si pretzel si inca vro 2 baieti ... vro 5-6 pietoni incepeau sa treaca strada reverse a trecut ca era pe banda a3-a eu am inceput sa pun frana am dat 1 trapta in jos, cand aproape am oprit am vazut cum pietonii au fugit inapoi pe trotuar si ma gandeam ce pla mea au astia au inebunit ... poate s-au speriat ca au vazut multi motociclisti in spate cand aud poc simt ca ma impinge ceva si eram in aer :D zburam pe gratis am cazut nu m-am uitat la mine .. cautam motocicleta .,. o vad, vad si masina care era infipta in curu meu si in secunda 2 i-am dat un pumn prin geam inca unu dupa ce am spart geamu si o casca in cap fara sa imi dau casca jos din cap(@carpanosu), dupa am realizat ca ceea ce fac nu e bine am vazut ca mai era cineva in spate in masina si m-am distantat sa ma calmez, soferul a iesit am vorbit am vazut ca in masina era un copil (ceea ce nu realizasem inainte ... ca nu mai dadeam in el) mi-am cerut scuze.

O salvare de la IF a oprit si SALVAREA DE FATA CU MINE A RAPORTAT ACCIDENTUL LA DISPECERAT ... DISPECERUL SPUNAND CA TRIMITE O SALVARE DE LA SMURD PT. CA ERA APROAPE DE ACCIDENT.

Am ajuns repede la spital etc., vrajeala de spital. La politie in prima declaratie a mea am scris CLAR CA I-AM DAT 2 PUMNI SI CA AM SPART GEAMUL MASINI dar domnul din masina a cerut alta declaratie pt. mine si mi-a zis sa nu scriu acest amanunt pt. ca stie ca nu am vrut eu cerandu-mi scuze de mai multe ori. Draga carpanosule iti sunt recunoscator pt. ca ai mancat raha la domnii politisti ca i-am taiat fata dar noroc ca mai sunt politisti bine pregatiti in dinamica accidentului si se vedea ca nu am luat fata nimanui mai ales ca soferul a declarat ca se uita in spate la grupul de motociclisti care venea spunand ca ce frumos se vede cand suntem multi.

Dupa multe rugaminti la politie din partea mea soferul nu a patit nimic, are dovada de circulatie pana luni cand o sa dau declaratie ca nu vreau sa se inceapa alte investigatii impotriva lui.

@cry sa-mi bag pla ca si daca erai tu tot iti spargeam fata. Data viitoare vorbeste mai frumos ca sa mor daca eu m-am luat de cineva pe forum, mai viziteaza si tu alte rubrici decat accidente ... sunt niste topicuri misto cu tehnici de pilotaj.

Am mai citit ceva fugitiv de experienta .... cred ca am ceva experienta si atentie distributiva dar nu ai nevoie de experienta sa pui o frana la o trecere de pietoni ... poate era mai bine sa trec dar am o frica de pietonii pe trecere si pun frana la cel mai mic semn ca un pieton ar vrea sa treaca.

Am avut bulan mare ... mai mult ma doare bratul unde mi-au facut niste vaccine la spital decat umarul in care am cazut ... nu stiu cum am cazut dar e bine ..... a si ma mai dor ooolelele :) :))

 

multumesc celor care au stat cu mine si baiatului cu kawazx6 din militari ... tre sa dau o bere

 

Dupa cum stii dupa ce am vb cu tine la salvarea de IF am anuntat smurdul, initial au vrut sa trimita elicopterul dupa cateva minute s-a revocat si au trimis ambulanta. Cand vb despre atentie distributiva faceam referire la cei 4 pietoni care tu i-ai vazut 5-6. Am telefonul a 2 dintre ei. Ce spui cand ne vedem sa dezbatem fara a fi martori cei de pe forum. Da ai avut noroc astazi! Maine sau in zilele urmatoare vei mai avea?

Apropos cineva spunea ca alergi in nu stiu ce campionat, la ce club? Sau o bagase din top!

 

 

Dupa cum stii dupa ce am vb cu tine la salvarea de IF am anuntat smurdul, initial au vrut sa trimita elicopterul dupa cateva minute s-a revocat si au trimis ambulanta. Cand vb despre atentie distributiva faceam referire la cei 4 pietoni care tu i-ai vazut 5-6. Am telefonul a 2 dintre ei. Ce spui cand ne vedem sa dezbatem fara a fi martori cei de pe forum. Da ai avut noroc astazi! Maine sau in zilele urmatoare vei mai avea?

Apropos cineva spunea ca alergi in nu stiu ce campionat, la ce club? Sau o bagase din top!

 

 

Poate nu ai parcurs toate mesajele iti las nr meu poate vrei sa vb 0752.068.070 (Ovidiu Stoica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba esti nebun acum vad .... cum pielea mea te-ai tinut dupa noi cu un bandit de 400 si care mergea in 2 pistoane ... frate iti cumpar eu motoretea ,.... iti dai seama ca daca merge in 4 pistoane le rup capu la astia la clasa 1000 :) si cu a mea ma dau la 600

Pai ce sa iti fac ma baiatule...daca voi vreti numai forja ...forja... forja nebuna :D) :)

Bine ca esti tu bine...urat mai faci cand vine vorba de Serres.

 

Dupa cum stii dupa ce am vb cu tine la salvarea de IF am anuntat smurdul, initial au vrut sa trimita elicopterul dupa cateva minute s-a revocat si au trimis ambulanta. Cand vb despre atentie distributiva faceam referire la cei 4 pietoni care tu i-ai vazut 5-6. Am telefonul a 2 dintre ei. Ce spui cand ne vedem sa dezbatem fara a fi martori cei de pe forum. Da ai avut noroc astazi! Maine sau in zilele urmatoare vei mai avea?

Apropos cineva spunea ca alergi in nu stiu ce campionat, la ce club? Sau o bagase din top!

Frate tu ai plecat spre mormantarea lui Alin, in final ai ajuns pe acolo ca eu nu te-am vazut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batrane , vezi ca erau mai multi de 4 ... ce frumos din partea ta ca le-ai luat numerele de telefon si ca ti-ai dat numarul aici...cred ca ai un fetis bizar cu telefoanele in general. Din top le bagi tu , atat pe forum cat si la telefon. Dupa nenumarate discutii s-a ajuns la concluzia ca traiesti in lumea ta , diferita de lumea in care traim noi ,restul de oameni . Asa ca am ales sa te ignoram ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :D :) motociclistului!

prietene, trebuia sa spui exact ce s-a intamplat politiei

cred ca fiecare dintre noi are si `conserva` si de multe ori am fost uimiti de prostia si dorinta de a muri a unor oligofreni care se cred regii soselelor cand merg pe 2 roti doar pentru ca se uita 2 proaste in plus dupa ei

daca eram eu in masina aia si daca, dupa ce m-ai pus in pericol intrand brusc in fata mea pe frana, dadeai cu casca in orice altceva decat in capul tau trepanat, te calcam in picioare si depuneam plangere penala pentru distrugere si lovire

daca ai fost atat de idiot incat sa te razbuni pe un om nevinovat, sper ca data viitoare sa ai in spate o TATRA.

 

De acord. . . .good post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nenumarate discutii s-a ajuns la concluzia ca traiesti in lumea ta , diferita de lumea in care traim noi ,restul de oameni

 

 

 

Cat timp?????????????????????????????

In felul cum tratati lucrurile unii din voi vor fi amintire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nenumarate discutii s-a ajuns la concluzia ca traiesti in lumea ta , diferita de lumea in care traim noi ,restul de oameni

 

 

 

Cat timp?????????????????????????????

In felul cum tratati lucrurile unii din voi vor fi amintire!

Decat sa ajung senil si sa am vedenii ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoloooo war tata ai citit tot topicul sau ti-au obosit ochii de batranel ... ne-am mai certat noi pe forum si mi-ai promis ca imi intorci casca in cap pe circuit si tu nici macar nu te-ai calificat in aceasi grupa cu mine ... bai nene ce vorbesc unii fara sa gandeasca ... am mai auzit ca la inmormantarea lui Alin se spunea ca am murit ... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoloooo war tata ai citit tot topicul sau ti-au obosit ochii de batranel ... ne-am mai certat noi pe forum si mi-ai promis ca imi intorci casca in cap pe circuit si tu nici macar nu te-ai calificat in aceasi grupa cu mine ... bai nene ce vorbesc unii fara sa gandeasca ... am mai auzit ca la inmormantarea lui Alin se spunea ca am murit ... :))

 

Mancami-ai cooroo de batranel. . .te-ai facut coltzos vad. . .ai mai crescut si tu. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho si in bilute am crescut

 

pai in rahat daca vorbesti sa te afli in treaba, esti gica contra la orice dar cand ai avut ocazia sa demonstrezi teoria ta despre intors casca in cap pe curbe te-ai dat la fund ... trafic masini etc. cand a fost vorba sa imi intorci casca in cap racing style ai cam facut in pantaloni cand erai intr-un tur de-al tau in blana si eu in turu de incalzire .... mi-ai vazut doar coada aia lovita

 

bai dar hai sa terminam cu cearta ... totul este bine, multumesc celor care au oprit, celor care au spus ceea ce s-a intamplat ... lui carpanosul pentru elicopterul smurd si echipajul smurd si faptul ca a luat numerele de tel de la pietoni si ca mi-a dat acele nr de tel .... "zmeule", lui war ca a fost nostim iar ... dar hai sa discutam pe topicuri mai interesante ... nu un accident datorat unei tampite reguli de circulatie ... stiti voi aia cu prioritatea la pietoni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza nu vom contesta niciunii, a atins cam 120 insa in zona de pod, unde ne-am indepartat de pluton fiind periculos sa mergi intr-un grup haotic precum acela.
3 motociclisti din fata...primul eram eu si nici nu am avut intentia sa opresc, nici n-am atins frana , pietonii m-au auzit si au sarit de pe trecere...
Da aveam viteza, da eram in tricou si blugi... vro 5-6 pietoni incepeau sa treaca strada reverse a trecut ca era pe banda a3-a eu am inceput sa pun frana am dat 1 trapta in jos, cand aproape am oprit am vazut cum pietonii au fugit inapoi pe trotuar
.eu nu m-am oprit la trecere,am trecut...
Eu sunt una din cele 2 motoare si pur si simplu Gsxr`ul a tecut pe langa mine...deci eram la vreo 10 metri in spatele lui ...eu nu am mai franat ca sa nu fac o nefacuta.
ce fatza de prost avea soferul.

eu vroiam sa`l bat ... il injuram de toate natiile si nu zicea nimic ... se simtea vinovat ....

Evenimentul era in localitate?

Pacat de adevaratul scop al deplasarii pentru ca din relatari arata a concurs pe bulevard in echipamente neadecvate.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul asta n-avea nici o treaba cu viteza pt ca era deja oprit indiferent cu cat mergea inainte...deci...n-avea nicio legatura cu alin

 

 

RaveBoy....nu mai ai moto acum...am eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul era in localitate?

Pacat de adevaratul scop al deplasarii pentru ca din relatari arata a concurs pe bulevard in echipamente neadecvate.

 

Stimabile, ai idee care este limita de viteza pe DN1 si cam cu cat se circula de obicei in acea zona cand nu este trafic? Cu 90-100 la ora efectiv doar curgi cu traficul. Hai sa nu o luam aiurea, nu eram pe stradutza nu stiu care si suntem niste inconstienti (in adevaratul sens al cuvantului) mergand cu 120. Ma bucur ca ai descoperit butonul de "quote" si odata cu el simtul tau civic infint care te-a chemat sa iti faci datoria si sa ne denunti...dar totusi exagerezi. Suntem probabil pe cel mai bun drum din Romania pe care se circula cel mai repede (batut la capitolul viteza de a2 poate) si eram pe niste motociclete foarte performante si niste conducatori cu ceva km la activ...cred ca 120 era in limitele bunui simt, nu?

 

P.S tu cam cat mergi pe acolo in trafic lejer?

 

P.P.S Si nu mai cita in afara contextul ca sa aiba sens ceea ce spui tu!

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...