Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

toate ca toate dar...ori n-am vazut eu ori n-a scris nimeni...cat eram acolo au trecut multe ambulante...apoi elicopterul smurd...se auzea cum ca a mai fost un accident moto ceva cam urat...se stie ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut dragilor !

 

Eram fix in spatele lui Raveboy, dar pe banda 1, am inceput sa franez incet si priveam cum trece cam ghiulea masina aceea pe langa mine.. (diferenta de vreo 20-30 km/h ) .. mai privesc cum raveboy incepe sa incetineasca usurel pe banda 2, o frana lejera care a luat-o din timp ! Ma uitam inca la masina care se aproprie foarte tare de curulul lui , cand deodata gagicamea tipa din spate ... " Doamneeeeeeee, il ia ! " si constat ca tipul cu masina se uita la stele si deodata a vazut un motociclist prea aproape de el pe franare , si in acel moment a blocat franele si a intrat in Raveboy..

 

Mi-a fost foarte tarsa cand m-am dat jos de pe motor, sa nu vad lucruri urate, am lasat-o pe gagicamea in fuga pe locul de pasager, cu cricul pus (mi-a cauzut motoreta cu tot cu pasagera, dar asta nu mai conteaza..ma duceam sa vad daca a patit handicapatul asta ceva)

 

Nea` domnule in tricou portocaliu, la locul accidentului ai venit dupa ce sa intamplat..nu ai vazut faza "in direct" si ti-am spus asta si acolo ! Nu inteleg de ce faci valva pe forum !

LE : Dumneata si cu Vadim Tudor, creati atentie in jurul vostru prin tampenii spuse !

Tibi, lasa tati, bine ca n-ai patit nimic :)

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati mers cu 120 pe dn?????...care este viteza legala in localitate(accidentul fiind in otopeni)?.....nu trebuie sa spun mai nimic insa nu invatati nimic din greselile altora....au murit atatia oameni din cauza vitezei..si voi tot nu va invatati minte.

 

 

 

ps: sanatate si noroc exagerat !!

 

Ovidiu Stoica, vom incepe o polemica idioata dar fie...observ ca o ceri cu ardoare. In primul rand as dori sa te intreb, cat

Ma indoiesc ca cei doi pistoni ai tai ti-au dat "sansa" sa te tii dupa noi. In al doile rand stiu exact cine era in grupul inaintas pentru ca eu il inchideam fiind ultimul. Viteza nu vom contesta niciunii, a atins cam 120 insa in zona de pod, unde ne-am indepartat de pluton fiind periculos sa mergi intr-un grup haotic precum acela.

Dupa o scurta distanta, am redus viteza si mergeam probabil cu undeva pe la 90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati mers cu 120km/h pe DN1?!??... incredibil... ati merita cu totii o bataie la poponeatza... sa va fie rusine macar vreo 2-3 secunde.... Hai! Fata in jos si incercati sa mimati seriozitatea....

 

Pentru cel accidentat: amice, bine ca pana la urma ai scapat ieftin, vorba aceea, fierul se indreapta usor, oasele mai greu...

 

Pentru cei care blameaza mersul cu viteza pe DN sau pe strazi/sosele: de cate ori ati mers prin orasul Otopeni?!?? Sincer intreb fiindca pe acolo deja pe banda 3 daca nu merg cu cel putin 100 trebuie sa ma retrag pe banda 2 fiindca se formeaza coloana in spatele meu... am luat Otopeni fiindca e localitate (oras) si comparativ, pe tot DN-ul se poate merge foarte tare (plus ca ma sictireste sincer faza cu "cat e viteza legala pe DN"... parca ati fi niste scolarite care tocmai au dat de p#l@)...

 

Concluziile mele:

 

-bine ca nu a fost mai rau

-neatentia la volan e la mare moda

-forumul e plin de atotstiutori, posesori virtuali ai categoriei "A", cunoscatori ai legislatiei si lupi moralisti...

 

P.S.: as continua dar mi s-a facut scarba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasule daca vrei sa ii dai de sa ii sara pistoanele ii sus date pe autostrada...in localiati respecta viteza legala e pt siguranta ta...in plus tu esti constient ca la o viteza de peste 100 km/h soferu nu numai ca nu are timp de reactie cand treci pe langa el dar nici macar nu te vede daca vrea sa intre in depasire? :D .....o arzi aiurea in vedetisme :) ....cursele se fac pe pista nu in oras!

 

 

 

 

Ati mers cu 120km/h pe DN1?!??... incredibil... ati merita cu totii o bataie la poponeatza... sa va fie rusine macar vreo 2-3 secunde.... Hai! Fata in jos si incercati sa mimati seriozitatea....

 

Pentru cel accidentat: amice, bine ca pana la urma ai scapat ieftin, vorba aceea, fierul se indreapta usor, oasele mai greu...

 

Pentru cei care blameaza mersul cu viteza pe DN sau pe strazi/sosele: de cate ori ati mers prin orasul Otopeni?!?? Sincer intreb fiindca pe acolo deja pe banda 3 daca nu merg cu cel putin 100 trebuie sa ma retrag pe banda 2 fiindca se formeaza coloana in spatele meu... am luat Otopeni fiindca e localitate (oras) si comparativ, pe tot DN-ul se poate merge foarte tare (plus ca ma sictireste sincer faza cu "cat e viteza legala pe DN"... parca ati fi niste scolarite care tocmai au dat de p#l@)...

 

 

trec destul de des prin otopeni(sa spunem ca acolo am locul de munca) stiu cu ce viteza se circula pe acolo ..ideea este ca la 120 nu esti sigur in masina dar pe motor.....in fond este decizia voastra cum vreti sa ciruculati(reisarilor), dar nu mai suferiti voi(ca nu va ia lumea in considerare)..pt ca im majoritatea accidentelor in care sunt implicate si motocicletele culpa este cam comuna(viteza mare pt motociclist ,neatentie si indisciplina in trafic pt sofer)in plus uita-te la statistici 95% sau chiar mai mult din accidentele de motocicleta sunt pe sportive chestia asta nu iti da de gandit?

 

 

 

sanatate si noroc exagerat!!!

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi un bou nu m-a vazut la 15-20 la ora... la ce sa ma astept la peste suta?... ideea e ca se alearga... deci scuteste-ma, te rog, de atitudinea de "boy-scout"... motociclistii si automobilistii din .ro merg tare (adica cu viteza, nu neaparat si bine...) chiar daca nu prea au pe unde... nu am zis de curse, am zis doar ca se merge cu viteza... si de respectat crede-ma ca respect legislatia, insa nu tot timpul... si sa iti mai zic ceva... macar eu sunt sincer si recunosc... da, alerg si eu... fii macar barbat si recunoaste... nu mai face pe mironosita... si pentru siguranta mea lasa ca o sa imi fac eu singur griji :)... ca pana una-alta cand iesi pe motor in trafic trebuie sa ai grija de ceilalti... accidentul asta s-a intamplat pentru ca un bou nu se uita pe unde merge... mai departe macar abtine-te de la afirmatiile cu viteza legala si siguranta mea...

 

P.S.: in .ro se alearga... si nu e o afirmatie, e o realitate...

 

P.S.2:pe A1 pe la km 20-25 eram cu un prieten cu motoarele.. daca imi dai o explicatie logica si "legala" a faptului ca soferul a ajuns cu bara din fata a masini la ~jumatate de metru de amicul meu si a inceput cu flash-uri si claxoane disperate ca sa ne depaseasca, esti un zeu... viteza noastra era undeva pe la 130-140...

 

L.E.: asa cum tie iti place calatoria pe doo roti fara viteza si mai relaxant, asa imi place mie sa merg cu viteza "nitzelush" mai mare.. .ai ceva impotriva, "bite me"... macar sunt atent si la mine si la ceilalti... si de suferit las-o mai moale... procentul e cel inregistrat la politie... crezi ca pe coclauri nu se cade? Sau enduristii sunt scutiti de asa ceva? Numai ca pe coclauri nu intereseaza pe nimeni daca ai cazut si cum... dimpotriva, e mai usor sa cazi cu un enduro :D asta nu iti da si tie de gandit? :)

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul este da, la cei care au zis mai sus ca cei care mergeau la o inmormantare de biker, cu 120 la ora. .pentru ca bikerii care se duc la inmormantari de bikeri nu se duc acolo (majoritatea dintre ei, care nici macar nu l-au cunoscut) pentru ca erau prieteni de o viata (de 18 ani????) si nu doar bikerii, ci si o serie de fufe care cauta celebritate, ca biking afficionado, ei profita de orice inmormantare de biker in orice localitate aproape de Bucuresti,. .nu mai departe ca e obositor drumul mai lung pentru inmormantari de bikeri ca daca mergem la mare, sa ne dam bikeri la femei topless, mai merge, , , dar sa revenim. .. ca sa se simta aproape de comunitatea bikerilor, si sa mearga in grup, oriunde, chiar si la inmormantari, ca doar nu prind chiar zilnic ocazia sa ii mai vada lumea cum se mai dau ei pe o roata pe DN, sau cum forjeaza ei, tot pe DN,,, cu spectatori pe langa, adica bikeri, pe langa conservari. .adica au ajuns inmormantarile de bikeri prilej de a ne mai show off again.. .Mergeti ba pe Amckart, ,sa show off. .nu la inmormantari. .de bikeri.. haisictir ba nesimtitilor!! La inmormantari nu se merge peste suta la ora!!!! Voi ati mers acolo numa ca sa mai profitati de o iesire in grup. . .si sa show off in "skilluri de linie dreapta" numai asa. .ca deh. .

 

PS: Ref. inmormantari. . .inca nu pricep cum pot unii pleca pe o roata de la bagarea in groapa a unui conational in biking. .lipsa de respect? sau salut, de dincolo de pamant?? Sunt confuz la faza asta. . dar dupa normele ancestrale, sa pleci pe o roata, de la o inmormantare, , mi se pare lipsa de respect. . .my 2 cents. .pana si aia din Biker Boyz plecau incet de la inmormantare. cu respect. . pe Buse. ...poate o fi Romania un caz special de nesimtire universala. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar la enduro nu sunt camioane sau masini care sa te bage in curtea omului impreuna cu o banca si un zid de beton,nu trebuie sa te belesti odhii la ceilalti daca iti dau prioritate sau nu.Poate mai da cate un mistret peste tine dar macar nu iti spune cu o moaca de prost''scuze ,nu te-am vazut''. Acuma ,adevarul este ca si mie imi place sa mai ''urechez'' motorul si nu tin minte sa fi mers vreodata regulamentar in localitate decat daca era radar,dar niciodata mai mult de 80.Asta este.Oricum,enduro, imi face din ce in ce mai mult cu ochiul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul este da, la cei care au zis mai sus ca cei care mergeau la o inmormantare de biker, cu 120 la ora. .pentru ca bikerii care se duc la inmormantari de bikeri nu se duc acolo (majoritatea dintre ei, care nici macar nu l-au cunoscut) pentru ca erau prieteni de o viata (de 18 ani????) si nu doar bikerii, ci si o serie de fufe care cauta celebritate, ca biking afficionado, ei profita de orice inmormantare de biker in orice localitate aproape de Bucuresti,. .nu mai departe ca e obositor drumul mai lung pentru inmormantari de bikeri ca daca mergem la mare, sa ne dam bikeri la femei topless, mai merge, , , dar sa revenim. .. ca sa se simta aproape de comunitatea bikerilor, si sa mearga in grup, oriunde, chiar si la inmormantari, ca doar nu prind chiar zilnic ocazia sa ii mai vada lumea cum se mai dau ei pe o roata pe DN, sau cum forjeaza ei, tot pe DN,,, cu spectatori pe langa, adica bikeri, pe langa conservari. .adica au ajuns inmormantarile de bikeri prilej de a ne mai show off again.. .Mergeti ba pe Amckart, ,sa show off. .nu la inmormantari. .de bikeri.. haisictir ba nesimtitilor!! La inmormantari nu se merge peste suta la ora!!!! Voi ati mers acolo numa ca sa mai profitati de o iesire in grup. . .si sa show off in "skilluri de linie dreapta" numai asa. .ca deh. .

 

PS: Ref. inmormantari. . .inca nu pricep cum pot unii pleca pe o roata de la bagarea in groapa a unui conational in biking. .lipsa de respect? sau salut, de dincolo de pamant?? Sunt confuz la faza asta. . dar dupa normele ancestrale, sa pleci pe o roata, de la o inmormantare, , mi se pare lipsa de respect. . .my 2 cents. .pana si aia din Biker Boyz plecau incet de la inmormantare. cu respect. . pe Buse. ...poate o fi Romania un caz special de nesimtire universala. .

 

am ajuns sa fiu de acord cu AK_Raptor :) S-a intors lumea cu fundul in sus domle...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi un bou nu m-a vazut la 15-20 la ora... la ce sa ma astept la peste suta?... ideea e ca se alearga... deci scuteste-ma, te rog, de atitudinea de "boy-scout"... motociclistii si automobilistii din .ro merg tare (adica cu viteza, nu neaparat si bine...) chiar daca nu prea au pe unde... nu am zis de curse, am zis doar ca se merge cu viteza... si de respectat crede-ma ca respect legislatia, insa nu tot timpul... si sa iti mai zic ceva... macar eu sunt sincer si recunosc... da, alerg si eu... fii macar barbat si recunoaste... nu mai face pe mironosita... si pentru siguranta mea lasa ca o sa imi fac eu singur griji :D... ca pana una-alta cand iesi pe motor in trafic trebuie sa ai grija de ceilalti... accidentul asta s-a intamplat pentru ca un bou nu se uita pe unde merge... mai departe macar abtine-te de la afirmatiile cu viteza legala si siguranta mea...

 

P.S.: in .ro se alearga... si nu e o afirmatie, e o realitate...

 

P.S.2:pe A1 pe la km 20-25 eram cu un prieten cu motoarele.. daca imi dai o explicatie logica si "legala" a faptului ca soferul a ajuns cu bara din fata a masini la ~jumatate de metru de amicul meu si a inceput cu flash-uri si claxoane disperate ca sa ne depaseasca, esti un zeu... viteza noastra era undeva pe la 130-140...

 

L.E.: asa cum tie iti place calatoria pe doo roti fara viteza si mai relaxant, asa imi place mie sa merg cu viteza "nitzelush" mai mare.. .ai ceva impotriva, "bite me"... macar sunt atent si la mine si la ceilalti... si de suferit las-o mai moale... procentul e cel inregistrat la politie... crezi ca pe coclauri nu se cade? Sau enduristii sunt scutiti de asa ceva? Numai ca pe coclauri nu intereseaza pe nimeni daca ai cazut si cum... dimpotriva, e mai usor sa cazi cu un enduro :) asta nu iti da si tie de gandit? :lol:

 

ba, daca esti gata sa-ti asumi responsabilitatea pentru viteza mai mare, nu va mai plangeti ma pe forum cand va muciti pe sosele.

 

a fost un accident si cu asta basta. In masina am patit-o si mai rau. Stateam de 5 minute la semafor si o tanti "nu m-a observat". Pana si ala lovit tace mai tare decat voi.

 

Poate fiecare dintre voi a vazut din alt unghi situatia. POate ca nu pare o frana violenta pentru voi, pentru un tataia cu fabia pare. Si atunci mergi cum scrie pe bat la marginea drumului, nu dupa cum iti dicteaza traficul.

 

Nu as mai intra in balacareala si la echipamentuil marelui "raveboy". Ala nu-i echipament moto oricat de multa experientza ai avea, in oricate asa-zise campionate ai alerga.

 

@carpanosu. Nu te mai chinui tata cand vezi ca nu ai cu cine. Ai ajuns la o varsta, hei, nu scrie nicaieri ca trebuie sa ajungem toti.

 

In contiuare zic... frica mi-e de ziua in care ala care nu franeaza, care intoarce, care iese fara asigurare etc. e motociclist. Sa vezi atunci razboi.

 

am ajuns sa fiu de acord cu AK_Raptor :lol: S-a intors lumea cu fundul in sus domle...

 

de vreo cateva zile incoace sunt de acord.... nu cu ce si cum scrie... dar cu principiul.

 

nu vreau sa torn paie... dar chiar si cu ama (bavareze) am fost de acord acu 2 zile. domnilor... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ak_raptor esti un retard, e parerea mea si nu mi-o potzi schimba... eu am fost acolo si nu l-am cunoscut , da am vrut sa fiu acolo sa ii aduc un ultim omagiu pentru ca a fost un om care iubea motocicletele si a murit pentru asta. de multe ori vorbesti ca o baba proasta ... si la inmormantare vorbeau babele alea pe langa care treceam ca a murit unu la otopeni si ca avea 150 la ora.. eu nu am vazut pe nimeni pe o roata.. eu am mers cu 70 ... eu nu am fost la impresii..

 

parerea mea e ca esti un ca_cat... si pentru simplu fapt ca generalizezi esti un retard exact ca si lumea care ne baga pe totzi in aceasi oala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :D :) motociclistului!

prietene, trebuia sa spui exact ce s-a intamplat politiei

cred ca fiecare dintre noi are si `conserva` si de multe ori am fost uimiti de prostia si dorinta de a muri a unor oligofreni care se cred regii soselelor cand merg pe 2 roti doar pentru ca se uita 2 proaste in plus dupa ei

daca eram eu in masina aia si daca, dupa ce m-ai pus in pericol intrand brusc in fata mea pe frana, dadeai cu casca in orice altceva decat in capul tau trepanat, te calcam in picioare si depuneam plangere penala pentru distrugere si lovire

daca ai fost atat de idiot incat sa te razbuni pe un om nevinovat, sper ca data viitoare sa ai in spate o TATRA.

 

de unde esti frate?cum poti gandi asa corect?toata stima si respectul din partea mea!

FRATILOR!V-AM SPUS DE ATATEA ORI INAINTE DE A BAGA MANA IN GAZ GANDITI-VA CA MAI TRE SA SI OPRITI IN CONDITII DE MAXIMA SECURITATE ATAT PT VOI CAT SI PT CEILALTI PERTICIPANTI LA TARFIC.soselele sunt ale tuturor,incercati sa-i intelegeti si pe cei care merg mai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au stat cu mine si baiatului cu kawazx6 din militari ... tre sa dau cate o bere la toata lumea

 

 

eu eram cu kawa zx6 o sa bem si o bere impreuna, dar mai intai de toate refa-te si refa si mobra (daca se mai poate).

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand,ca n-am mers cu 500 la ora cu cat s-a tot povestit(de catre persoane care n-au o treaba cu realitatea din punctu meu de vedere)

 

2.erau si motoare de 125(destule),deci puteti sa imi explicati si mie cum naiba mergeam cu 120 constant?

 

3.ca de obicei se gaseste cate unu sa critice,ca deh,daia s-a inventat forumul,sa stam sa criticam,ca decat de asta suntem buni....

 

4.accidentul s-a petrecut la o viteza mica,sub limita legala,a fost doar o chestie de neatentie din partea soferului

 

5.NU MAI VORBITI FARA SA STITI!zice unu o prostie,incep toti pupancuristii sa se ia dupa ala...si asa se ajunge la o prostie....

 

Puc(pupancurist de altfel),ai ajuns sa fii cu ak_raptor de ce?ce a zis asa adevarat in monologu lui?ca pana la urma nu ne-a caracterizat nimic din ce a zis el....si eu la inmormantarea lui n-am vazut nici un wheelie(si am stat de la cap la coada)

 

 

S-a ajuns sa se comenteze si vechimea prieteniei...ca e prea mica...Doamne mare ti-e gradina ta......

 

 

ogarule...esti pe alta planeta tata....precum si cry...si multi altii care vorbesc FARA SA AIBE HABAR DE CE S-A INTAMPLAT!!!daca baga mana in gaz,poate intra tibi in masina,nu masina in el....in fine.....sa stiti ca pe marte cica s-a descoperit gheata....v-o recomand unora....s-o savurati din plin....

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut topicul am zis: uite, de data asta nu are cum sa mai sustina cineva "mergea motociclistul cu x sute la ora, e vina lui" ... M-am inselat. "Cineva" are mai multa grija de motociclisti :) ambulanta sa inteleg ca era foarte aproape de locul accidentului, coincidenta,nu? La fel am patit si eu cand ma tavalit unu` pe 14-05, nici nu am apucat sa ma isterizez putin de durere ca ma si pansa un nene de pe PULS.

Si am mai observat un lucru... pur si simplu sunt multi idioti pe sosele, numarul de accidente evitate (neacordare de prioritate, intoarceri etc.) este acelasi indiferent ca merg in conserva sau pe moto, diferenta este ca pe 2 roti fiind mai atentatoare la viata ta le percepi mai pregnant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ak_raptor esti un retard, e parerea mea si nu mi-o potzi schimba... eu am fost acolo si nu l-am cunoscut , da am vrut sa fiu acolo sa ii aduc un ultim omagiu pentru ca a fost un om care iubea motocicletele si a murit pentru asta. de multe ori vorbesti ca o baba proasta ... si la inmormantare vorbeau babele alea pe langa care treceam ca a murit unu la otopeni si ca avea 150 la ora.. eu nu am vazut pe nimeni pe o roata.. eu am mers cu 70 ... eu nu am fost la impresii..

 

parerea mea e ca esti un ca_cat... si pentru simplu fapt ca generalizezi esti un retard exact ca si lumea care ne baga pe totzi in aceasi oala...

 

Foarte tare frate!!! Primul tau post......si incepi cu jigniri!!!

 

Sper ca o sa fie si ultima oara cand auzim de tine.....desi n-avem norocul asta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sa ne-o traga astia si de ...pe... la spate :D

oare de la atata parade gay?

daca nu a patit nimik e ok......dauna totala.....si bani de alta mai noua.... :)

lol,suntem in romania,,,cu greu bani d una noua

"si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar." LOOOOOOOOOOOOOL lipsa d experienta?????? merge d mutl.....si 2 la mana cu 70 la ora??????? eram si eu tot p drumu ala si numai 70 la ora naveau masinile.si p noi a incercat un 4*4 sa n loveasca in spate intentionat,bine k avea baiatu exp k altfel... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare frate!!! Primul tau post......si incepi cu jigniri!!!

 

Sper ca o sa fie si ultima oara cand auzim de tine.....desi n-avem norocul asta!!

 

prietene inainte de toate am citit un milion de topicuri... si nu am postat...nu am vrut sa intru si eu `in tziganeala`

 

atata timp cat `mosulica` vorbeste de rau pe toata lumea nu vad de ce au nu as avea dreptul la replica ???

 

urmareste discutia inainte sa postezi.. si poate te bunghesti care a fost intentia mea..

 

spre ghinionul tau chiar o sa mai auzi de mine.. te pup frate! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca a scapat cu bine........pentru toti cei care au zis ca motociclistul nu are experienta: de unde trageti concluzii asa luminate?eu il stiu pe motociclist si are experienta! oricum eu ma mir cand merg si cu conserva cat de oribil se circula in tara asta si cata lipsa de interes din partea statului pentru mirajul acesta numit "2 Roti"! In curand o sa se ajunga ca in India.....numai ca plin de masini in loc de motoare...

Editat de mania_vitezei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ak_raptor esti un retard, e parerea mea si nu mi-o potzi schimba... eu am fost acolo si nu l-am cunoscut , da am vrut sa fiu acolo sa ii aduc un ultim omagiu pentru ca a fost un om care iubea motocicletele si a murit pentru asta. de multe ori vorbesti ca o baba proasta ... si la inmormantare vorbeau babele alea pe langa care treceam ca a murit unu la otopeni si ca avea 150 la ora.. eu nu am vazut pe nimeni pe o roata.. eu am mers cu 70 ... eu nu am fost la impresii..

 

parerea mea e ca esti un ca_cat... si pentru simplu fapt ca generalizezi esti un retard exact ca si lumea care ne baga pe totzi in aceasi oala...

 

Ai grija cum vb. ca poate ne intalnim si iti bag ce "sunt" la parerea ta, printre masele. . pustan cordit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu a spus ca accidentul s-a intamplat inainte de podul Otopeni, deci nu era in oras. din cate stiu eu pana la semafor la baneasa te afli in afara localitatii si tot DN1 este...eu locuiesc in otopeni si pe portiunea aia de drum merg cu 100-120 atat cu masina cat si cu motocicleta si totusi pot spune ca merg incet fata de alti participanti la trafic care vin in forta din spate si trec glont pe langa mine. Oricum,trecerile acelea 2 de pana in pod sunt foarte periuloase si mai este una in otopeni,putin mai in fata de MC...probabil ca niste pasarele ar scuti soferii de evenimente neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cum vb. ca poate ne intalnim si iti bag ce "sunt" la parerea ta, printre masele. . pustan cordit.

 

 

vezi cum e sa jignesti ?? ce semeni... culegi prietene (ma refer la multe posturi d`ale tale)

 

ba vezi-ti de ale tale... nu o da in smecherie cu mine nici pe forum nici pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu a spus ca accidentul s-a intamplat inainte de podul Otopeni, deci nu era in oras. din cate stiu eu pana la semafor la baneasa te afli in afara localitatii si tot DN1 este...eu locuiesc in otopeni si pe portiunea aia de drum merg cu 100-120 atat cu masina cat si cu motocicleta si totusi pot spune ca merg incet fata de alti participanti la trafic care vin in forta din spate si trec glont pe langa mine. Oricum,trecerile acelea 2 de pana in pod sunt foarte periuloase si mai este una in otopeni,putin mai in fata de MC...probabil ca niste pasarele ar scuti soferii de evenimente neplacute.

 

fata , de unde incepe otopeniu?

si pt cultura ta muzicala bucurestiul se sf la uracarea pe podul otopeni...

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...