Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fata , de unde incepe otopeniu?

si pt cultura ta muzicala bucurestiul se sf la uracarea pt podul otopeni...

si iti ia tie permisu cand merg eu tare? ce legatura are viteza cu faptul ca un motociclist era oprit la trecerea de pietoni si a fost luat pe sus de o masina ? voi chiar va plictisiti ma, n-aveti ce comenta si intrati pe forum ...eu ieri am mers 220 tot otopeniul , na comenteaz-o pe asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o da in smecherie cu mine nici pe forum ....

 

 

ca te floodez sa moara gina :unsure:

 

 

ps: asta se intampla daca nu exista un admin care sa ia atitudine si sa aplaneze lucrurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iti ia tie permisu cand merg eu tare? ce legatura are viteza cu faptul ca un motociclist era oprit la trecerea de pietoni si a fost luat pe sus de o masina ? voi chiar va plictisiti ma, n-aveti ce comenta si intrati pe forum ...eu ieri am mers 220 tot otopeniul , na comenteaz-o pe asta !

 

 

nu ai inteles nimic..stai jos, nota 2 , esti corigent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as mai intra in balacareala si la echipamentuil marelui "raveboy". Ala nu-i echipament moto oricat de multa experientza ai avea, in oricate asa-zise campionate ai alerga.

ma frate e problema mea cum merg si cu ce echipament, cum repar moto o sa merg tot in tricou si blugi dar 3/4. daca aveam geaca nu ma mai juleam si cred ca nu ma durea atat de tare dar .... aveam tricou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu este vb de sfaturi e vb de normalitate daca vrei sa fii luat in considerare in trafic....toate vedetismele astea o sa va iasa pe nas la un moment dat.

 

 

 

 

ps:poate nici macar nu am luat carnetu

 

 

sanatate si noroc exagerat

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: asta se intampla daca nu exista un admin care sa ia atitudine si sa aplaneze lucrurile..

 

Cred ca sunt bagati in vreo comisie electorala or something ,ca-s oameni seriosi.Nu stau ei de prostii din astea. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de la unul mai batran, macar aici pe forum, am member nr.61, acceptati un sfat? Bucurati-va ca ati scapat si mergeti cu viata mai departe. Fierul se repara. Nu va mai tot invrajbiti atata ca si asa e destul rau in jurul nostru. Ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata , de unde incepe otopeniu?

si pt cultura ta muzicala bucurestiul se sf la uracarea pe podul otopeni...

 

 

 

stiu baiatule asta;) si referitor la echipament....eu vara nu prea il port din cauza ca acum 2 ani mi s-a facut rau pe motor din cauza caldurii....imi iau o bluza cu maneca lunga si cam atat.Doar daca plec la drum mai lung il iau.Eu cred ca mai tine si de noroc cand cazi.Poti sa ai geaca ,cotiere,cizme sau costum full si sa-ti rupi picioare,maini sau poti sa n-ai protectii si sa ai o julitura mica in palma Si sa nu incepeti sa-mi spuneti mie ca intr-o zi cand aveti treaba in bucuresti si plecati cu motorul va luati costum full pe voi la 40 de grade ca nu va cred.Mai vorbeau vreo 2 o data pe forum si se laudau ca merg full si cand m-am intl cu ei erau in maneca scurta si pantaloni scurti....raveboy a avut f mare noroc...ca de fiecare data :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar la enduro nu sunt camioane sau masini care sa te bage in curtea omului impreuna cu o banca si un zid de beton,nu trebuie sa te belesti odhii la ceilalti daca iti dau prioritate sau nu.Poate mai da cate un mistret peste tine dar macar nu iti spune cu o moaca de prost''scuze ,nu te-am vazut''. Acuma ,adevarul este ca si mie imi place sa mai ''urechez'' motorul si nu tin minte sa fi mers vreodata regulamentar in localitate decat daca era radar,dar niciodata mai mult de 80.Asta este.Oricum,enduro, imi face din ce in ce mai mult cu ochiul :unsure:

 

Bine zici. Nu-mi explic ce m-a mancat in c...r sa imi iau iar vitezana, or fi fost ceva limbrici... Si loc de enduro este destul, ajunge pentru toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor 1om a fost lovit in spate..aruncat de pe motor..julit...ce dreaq2 ne certam aici pe forum degeaba..ce dc nu avea echipamwent...cazul este unul mai special pt k tibi a oprit sa dea prioritate la pietoni, nu a alergat cu 280 la ora prin orash....toti va dati cu parerea dar defapt nici nu stiti cum s-a intamplat fapta in sine.voi stiti cati dintre conservatori treceau si injurau pe moptociclisti k asa va trebuie..k mergeti prea tare..etc... nu imi vine sa cred k va certati in halul asta..fiecare cu "ideile" lui...

ps: incetati cu "sfaturile" astea care nu isi au rostul aici.............

bafta si insanatosire grabnica..sper sa rezolvi cat mai simplu si cat mai usor cu motorul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treceam pe dn1 si am vazut mobra lovita si un grup de motocilcisti.

Azi am revenit in bucuresti, abia asteptam sa aflu ce s-a intamplat.

Ma bucur sa vad ca motociclistul n-a patit nimic.

Ps: Nu inteleg ce legatura poate avea acest accident cu viteza excesiva a motociclistului.

Conservarul n-a vazut ca cel din fata lui franeaza?

Nu trebuia sa pastreze o distanta suficienta ca sa nu intre in cel din fata?

Cum ar putea fi vina motociclistului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, daca ai nevoie de ajutor, vreo poza, etc....da un tel . Bine ca esti ok.

Restul , nu mai comentati ca bebele necordite daca nu ati fost la fata locului. Boala nationala asta, comentatul.

Omul a fost lovit in spate cand a acordat prioritate la trecerea de pietoni, si cu asta basta. Nu conteaza daca zbura pana acolo, daca mergea pe o roata sau pe 10, sau daca era stricat la stomac cu 3 zile inainte....tot ce conteaza e ca in acel moment a respectat codul rutier, ca a oprit la trecerea de pietoni si a fost "imprastiat" de un sofer neatent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, daca ai nevoie de ajutor, vreo poza, etc....da un tel . Bine ca esti ok.

Restul , nu mai comentati ca bebele necordite daca nu ati fost la fata locului. Boala nationala asta, comentatul.

Omul a fost lovit in spate cand a acordat prioritate la trecerea de pietoni, si cu asta basta. Nu conteaza daca zbura pana acolo, daca mergea pe o roata sau pe 10, sau daca era stricat la stomac cu 3 zile inainte....tot ce conteaza e ca in acel moment a respectat codul rutier, ca a oprit la trecerea de pietoni si a fost "imprastiat" de un sofer neatent.

din pacate....unii au inceput sa abereze ca de obicei,de altfel,si s-a ajuns la o harababura.....bafta tibi la reparat mobra :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene inainte de toate am citit un milion de topicuri... si nu am postat...nu am vrut sa intru si eu `in tziganeala`

 

atata timp cat `mosulica` vorbeste de rau pe toata lumea nu vad de ce au nu as avea dreptul la replica ???

 

urmareste discutia inainte sa postezi.. si poate te bunghesti care a fost intentia mea..

 

spre ghinionul tau chiar o sa mai auzi de mine.. te pup frate! :unsure:

 

 

Ai urmarit milioane de topicuri....nu ai vrut sa intri in tiganeala.....si....ce ai facut cu primul post? TE-AI TIGANIT!!!! Felicitari.

 

 

Si spre norocul meu.....nu trebuie sa aud de tine decat daca vreau....si cum nu vreau.....!!! :)

 

 

PS: Milioane de topicuri....zici??? - " Joined: 29-May 08" - Sunt convins!!!!!

Editat de Petre Radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar face placere sa citesc si peste 1 am comentarii venite de pe userul tau, ce spui vei reusi!

stai cuminte ca nu mor caii cand vor cainii

tu insa nu stiu cat o mai duci, daca nu esti in stare sa intelegi de ce un motor care functioneaza defectuos este periculos in trafic. decat sa-ti dai numere de telefon pe forum mai bine ia-ti ochelatii aia de apropiere, pune mana pe patent si pe sarma si repara-ti troaca aia... hai jet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol,suntem in romania,,,cu greu bani d una noua

"si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar." LOOOOOOOOOOOOOL lipsa d experienta?????? merge d mutl.....si 2 la mana cu 70 la ora??????? eram si eu tot p drumu ala si numai 70 la ora naveau masinile.si p noi a incercat un 4*4 sa n loveasca in spate intentionat,bine k avea baiatu exp k altfel... :unsure:

 

super misto sandalutele.... nu te-a tras curentul :)) :rose:

 

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

 

 

.. cred k tu meritai pumnii aia in dinti.... si erau cativa dispusi sa tii dea... bafta ta k eram acolo pt tibi si nu ne-am pus mintea cu tine...

 

comentai aiurea si pe acolo... nu te mai pisa pe tine aiurea...zici ca ti-au futut motociclistii nevasta de te comporti asa...

 

ciocul mic k eu nu am atata rabdare cu tine ca baietii astia finuti... TARANE :)

 

esti motocilcist pe forum... te`n plm

Editat de Robert Marooni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Temere moro shave deh nu vah taieh bahiatuh....

OPRITI-VA IN PLM ODATA CU CERTURILE ASTEA!!! Disperatii draQ... voi sunteti toti desteptii, toate geniile, toti virilii (nu bat nicaieri), toate modele si toti smecherii (cu doi de jm)... acum, ca ati fost laudati, lasatii pe cei care merita sa scrie aici pe forum.

 

Toate ca toate, Tibi e norocos ca nu face ala plangere... se sfarsea totul putin cam tragic.

Daca incepea femeia cu copilul sa boceasca si ala sa dea telefon la 112 cum ca e batut de motociclisti... ba chiar sa fie si putin tare-n clanta ca sa-l pocneaca vreun motociclist bine (sa-i mute macar un dinte daca nu maxilarul), iesea scanalul asa mare incat Tibi al nostru ramanea si fara RCA-ul pentru motoreta, si julit... si fara sprijinul Politiei / Judecatorului.

Editat de GooFooTz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarase, cineva acolo sus te iubeste muuullt de tot. Sa fii sanatos si nu mai ai parte de asa ceva in viata ta. Bafta si multe bere pentru recuperare !!!

 

 

Iar pentru majoritatea care inca nu cunosc limba romana :

 

  • "ca" si nu "k"
  • "si" si nu "shi"
  • "ba" si nu "bah"
  • E T C

 

Daca te putem ajuta cu ceva, nu ezita !

 

Bafta multa1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fatza de prost avea soferul.

 

eu vroiam sa`l bat ... il injuram de toate natiile si nu zicea nimic ... se simtea vinovat ....

 

 

Ce tare esti!!!!!....E asa greu sa ne comportam ca niste adulti, ca niste oameni civilizati? Unde am ajunge daca toti am sari la bataie de fiecare data cand s-ar intampla ceva. Nu neg faptul ca as fi foarte nervos si eu, dar, daca tot ii criticam pe ei, sa incercam ca macar noi sa facem diferenta. Sorry pt motor, stiu cum e sa ramai cu un morman de fiare din el....

 

P.S. A nu se intelege ca iau partea soferului. Nu am fost acolo, nu stiu ce s-a intamplat...dar sa ajungi sa te bati cu un tip care mai are si nevasta si copilul de cateva luni cu el mi se pare jalnic.....poate ar trebui sa ne mai vina si noua mintea la cap..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...