Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

Voi fi acolo ora 19: 00, am pastrat poza lui Radu, o sa aduc si lumanari si apoi Etrusco!

Dar am senzatia ca va fi doar un exercitiu, n-o sa aiba nimeni timp sa ne vada in 10 minute.....oricum e bine sa incepem de undeva....

Cine are cont pe SBZ sa anunte si acolo;ieri la inmormantare erau multi pe care nu-i stiam, clar Everest/sbz, care cred ca ar fi dispusi de asa ceva.Mai ales ca multi erau prieteni cu Radu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daaa! si cine semneaza comunicatul?

 

Incetati cu pompierismele, un flash nu e o treaba oficiala ... telefoane pe la redactii cu 1/2h inainte ... dar sa aveti oameni siguri la care sa telefonati, sa nu previna garda, pentru mai multa "stire".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate posturile din ultima vreme si mi s-a facut frica.

Tin sa va reamintesc un topic deschis de mine aici. Din pacate am avut dreptate iar. Si nu vreau sa va dezamagesc dar cu pompierisme si cu fronda nu rezolvam nimic. Daca nu este organizare si aprobare singura chestie este ca o sa adunati cel putin jumatate din masinile de Politie in piata Victoriei si sa blocati circulatia eventual. Presa va arata senzationalul doar din punctul EI de vedere pentru ca VOI nu aveti unul ci sunteti o gramada ordonata de motociclisti. Mesajul vostru se va pierde in multime atita timp cit nu este ceva organizat si aprobat. Eu personal va sustin dar ce ne facem cu restul tarii? Riscurile sunt mari la o asemenea manifestare iar rezultatele minore, eventual sa le ridicati audienta celor de la TV. Si ei vor veni nu pentru voi si mesajul vostru ci pentru ca nu se circula in Piata Victoriei din cauza unor motociclisti care au blocat-o.

Cine va da interviu si ce va spune? Cine va raspunde in fata legii? Cine garanteaza rezultatele dorite?

 

Succes si sper sa vin si eu.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un roman inaite de a fi pasionat de motoare si ca atare am cateva cuvinte spus in masura in care are cine sa ma auda.

Marsul este o chestie extraordinara, dar nu stiu cum s-ar putea face legal. Cluburile care va reprezinta nu stiu in ce masura o sa reactioneze.

Ce vreti sa faceti maine la orele 19 este laudabil. Nu am motor inca (sunt la faza de strans bani) dar as venii cu mare placere. Dar o sa trec vineri prin Etrusco sa va intreb cum a iesit.

Faceti ce vreti sa faceti dar faceti intr-un mod cat mai civilizat si legal cu putinta.

 

Noi, voi si care se mai simt, :crack: ( nu stiu ce procentaj reprezinta forumistii din bucale pe langa motociclistii din bucale, apropo de ce se intampla maine) nu va luptati cu conservele va luptati cu romanii

 

da da da cu romanismul din noi.........

 

Cati dintre cei care au motocilete nu sunt romani, sau mai bine zis cati dintre noi nu am crescut in spiritul romanesc. Credeti ca aveti de furca cu conservarii, va inselati. Cati motociclisti nu fac prostii si fac din bulevard (treceti noaptea pe Magheru') soseaua lu' TASU'. Cati conservari nu fac acelasi lucru.

Mai aud pe cate un conservar si pe buna dreptate, ca un "meserias" pe 2 roti uite ce mi-a facut azi...

Mai sunt conservari (prea multi :drink: ) care nu vor si nu au chef sa circule bagand in seama codul rutier, vecinii de asfalt, sau ce sa mai vorbim de bun simt :laugh: :( :baldy:

De ce doare asa de tare cand atatia motociclisti mai pun un rand in jurnalul negru...? Fiindca e dezastru,... maine tu poti fi ala. Dar nu din vina conservarilor , ci din cauza riscurilor pe care le ai cand esti pe motor si nu in conserva, din cauza sfidarii codului rutier, a lipsei de bun simt, si de ce nu ... din cauza vitezei.

Lasand deoparte viteza si diferenta conserva/ moto, ia vedeti ce ramane......

Ati ghicit - ROMANIA- Asta ramane.

Nu spuneti ca sunt offtopic. Avem de luptat si de civilizat un sistem intreg. Sistemul inseamna si NOI.

Ce se va face maine la ora 19 va fi un prim pas. Sa-i dam bice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa! si cine semneaza comunicatul?

 

Incetati cu pompierismele, un flash nu e o treaba oficiala ... telefoane pe la redactii cu 1/2h inainte ... dar sa aveti oameni siguri la care sa telefonati, sa nu previna garda, pentru mai multa "stire".

Ce facem noi nu se cheama flash...flashul nu este ceva organizat, el se intampla pur si simpl. Noi organizam totusi ceva, dovada stand toate paginile din urma.

 

Totusi, presa trebuie anuntata.Intr-un fel sau altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca stau sa ma gandesc mai bine ar trebui sa intre in scena prietenii nostri de la emisiune 2roti pentru care am votat de ne-au cazut degetele. Acum cred ca e vremea sa arate ca sunt si ei linga noi. Sa anunte redactia de stiri. Pun pariu ca Adrian Fulea ar veni sa inregistreze ceva de la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

flashul nu este ceva organizat, el se intampla pur si simplu

Te inseli.

Hai sa lasam off-topicul, OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce facem noi nu se cheama flash...flashul nu este ceva organizat, el se intampla pur si simpl. Noi organizam totusi ceva, dovada stand toate paginile din urma.

 

Totusi, presa trebuie anuntata.Intr-un fel sau altul

Flash mob! Cauta definitia sau descrierea pe unde vrei, in principiu descrierea este asta, luata din Wikipedia:

 

Flash mob:

From Wikipedia, the free encyclopedia.

 

A flash mob is a group of people who assemble suddenly in a public place, do something unusual or notable, and then disperse. They are usually organized with the help of the Internet or other digital communications networks.

 

Aici gasesti articolul complet:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_mob

 

Aici exemple de "aglomerari spontane" cum se cheama ele pe romaneste.

 

http://www.weblog.ro/aglomerarispontane

 

Nu stiu daca presa trebuie anuntata... in acest fel piere elementul surpriza!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte ca avem un vecin pasionat tare de motoare care se ocupa de Realitatea, transmisie, il rog sa-mi dea niste nr de tel pt maine, sigur o sa fie de partea noastra. Ganditi-va de azi pe cine putem anunta maine nr. tel persoane, faceti o lista pt maine sa vedem pe cine putem anunta si care sa poata veni intr-un timp asa scurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot asista maine, dar plec din bucuresti! Va urez succes si sper sa inteleaga cat mai multa lume ca NU SUNTEM TINTA TEMBELILOR PE 4 ROTI!

 

Va urez succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flash mob! Cauta definitia sau descrierea pe unde vrei, in principiu descrierea este asta, luata din Wikipedia:

 

Flash mob:

From Wikipedia, the free encyclopedia.

 

A flash mob is a group of people who assemble suddenly in a public place, do something unusual or notable, and then disperse. They are usually organized with the help of the Internet or other digital communications networks.

 

Aici gasesti articolul complet:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_mob

 

Aici exemple de "aglomerari spontane" cum se cheama ele pe romaneste.

 

http://www.weblog.ro/aglomerarispontane

 

Nu stiu daca presa trebuie anuntata... in acest fel piere elementul surpriza!

 

Ry.

Multumesc. Ai dreptate. Eu ma refeream la flash ca gen jurnalistic. Probabil ca din aceasta cauza nu m-am facut inteleasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar va tiganiti aiurea?

Who gives a fuck ce inseamna si scrie in dictionar?

Ati scris si pe SBZ? Eu nu ma pricep sa pun link. Sau credeti ca ei nu sunt tot cu noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna actiunea voastra dar ce ecou credeti ca va avea asupra parlamentarilor? O sa ne zica ca vor pune mai multe radare sa nu mai facem pe nebunii in timp ce mergem pe motoare. Oricum asta e ceea ce ne ucide in primul rand si apoi neatentia soferilor. Ceea ce ar trebui este sa facem la fiecare inceput de sezon aceiasi fluturasi ca anul trecut, dar mai bine organizat si la nivel national, insa in aceeasi zi. Sau sa reusim a fi invitati la o emisiune cu popularitate si sa somam autoritatile si primarii pentru acoperirea gropilor, punerea semnelor de circulatie in locuri cu vizibilitate mai mare si ce alte doleante mai avem. Pentru ca la un "meeting" de genul asta mereu se gaseste cineva "destept" sa strice totul. Amintiti-va anul trecut povestea cu intalnirea de la Arc cand nu ne mai dadeau voie si a venit unul de-ai nostri sa faca pe zmeul. Sunt multi colerici intre noi si gata de scandal, ceea ce reiese si de pe forum. Intr-adevar cand citesti despre accidente, mai ales cand e implicat cineva drag, iti vine sa iei pe toti la bataie, insa trebuie totul aranjat cu cap, in asa fel incat sa nu dauneze si mai rau imaginii noastre.

Numai bine si multa bafta maine,

Katy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate maine dimineata plec din Buc. si regret acum ca a picat taman asa. Flash-mob-ul va avea impact, cu atat mai mult cu cat veti face si voi poze k mai apoi sa le trimitem in lume :laugh:

 

Succes :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa spun ca mi-a parut bine sa vad ca ideea mea a avut un impact. Dupa parerea mea ordinea si discicplina trebuie pastrata cu strictete, ar trebui sa vina cativa motociclisti cu spirit de lider sa-i ghideze si pe ceilalti. E important sa nu iasa nici un fel de conflicte, nici cu fortele de ordine, nici cu rauvoitorii care vor incerca sa boicoteze(Probabil vor exista). Un exemplu de disciplina la aceasta manifestatie ar schimba si din imaginea proasta pe care o au motociclistii in ochii majoritatii(plebea). Daca o sa se stranga lume maine la 19 o sa vin si eu, incerc sa iau un scuter de la firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar va tiganiti aiurea?

Who gives a fuck ce inseamna si scrie in dictionar?

Ati scris si pe SBZ? Eu nu ma pricep sa pun link. Sau credeti ca ei nu sunt tot cu noi?

Am dat lamurirea ca unii sa nu aiba impresia ca un flash mob nu e ceva organizat. Dimpotriva, este MINUTIOS ORGANIZAT! La minut chiar. Si pentru asta mai intervin cu un amanunt. Pentru ca toata lumea care vine sa ajunga in acelasi timp, la 19.00 va rog sa ne sincronizam ceasurile cu ceasul unui site de internet.

 

Pe SBZ.ro in partea stanga a ecranului, pe forum este un ceas. As avea rugamintea sa avem cu totii ceasurile sincronizate la minut dupa acel punct de referinta.

 

AICI GASITI CEASUL ONLINE DE PE SBZ!!!

 

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Your_Ac...&redirect=index

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru initiativa, va doresc succes! :drink:

 

Sunt convins ca daca va iesi asa cum ati planuit-o, va avea efect. Este si asta o piesa din ceea ce va trebui sa realizam de acum incolo.

 

Cateva flash mob-uri, ziua motociclistului, campanii cu fluturasi, o persoana juridica reprezentativa la nivel national, cateva proteste organizate,... sunt multe de facut.

 

Pacat insa ca nu ne-am gandit sa facem acest flash mob simultan in mai multe orase. Asa provincia vom sta pe forum sau la televizor si vom astepta sa vedem ce au reusit sa faca 50-100 de bucuresteni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez, si sunt de acord. Inca nu am motor, dar am avut si vreau sa-mi iau altul. Ceea ce am citit la Accidente mi-a lasat un gust amar, dar m-a si indarjit.

Voi veni si eu cu CASCA si GEACA doar pentru a fi mai multi.

 

considr ca e buna ideea

- cu bucata de carne

- cu prosopul si bannere cu cei plecati dintre noi

- cu faptul ca avem nevoie de lideri, macar de cineva cu spirit organizatoric.

 

Ideea mea pentru a se putea strange cat mai multi motoristi intr-un timp scurt este SA SE STRANGA IN GRUPURI CAT MAI MICI CU CEVA TIMP INAINTE, IN DIFERITE LOCURI.

 

BAFTA.

 

P.S. la ce ora si pe ce data a ramas ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa vin si eu la intrunire...am doar un scuter Gilera Stalker cu kit polini: :drink:  dar nu am carnet iar numerele provizorii mi-au expirat!  :laugh: :baldy:(.. ma puteti ajuta cumva?

Te rog eu frumos: scuteste-te singur de probleme si nu strica actiunea cu asa ceva. Roaga un cunoscut daca te ia in spate. Conteaza ca vei fi acolo, nu neaparat ca si conduci ceva. Omul, nu masinaria, conteaza :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...