Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

Un lucru frumos, imi pare rau ca nu am putut veni si eu. Doamne ajuta sa aprindem din ce in ce mai putine lumanari.

 

 

@duracell: Pun la dispozitie spatiu de stocare pe serverul firmei la care lucrez pentru bitmapurile respective. Eventual le si prelucrez pentru a le transforma in jpeg etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@UncleFester

 

Multumesc pentru raspuns, lamurire si bunavointa, abia acuma am observat ce si cum s-a intamplat. 10x again!

 

Asadar, pt a afla ce si cum s-a dorit sa fie actiunea de azi, cititi cele 3 posturi de la pagina 35. Echivaleaza cu o declaratie de presa.

 

 

:drink:

Editat de Mars Ultor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit in urma cu cateva minute un PM de la Hellryder pe care nu stiu cum sa-l interpretez. Nu ma duce intelectul, cum ar veni.

 

Hellryder : Bai tu esti copac!? Imi pui poza pe forum cu numarul de la moto CAT MAI VIZIBIL? Multumesc, o sa stiu sa apreciez asta.

 

 

bizoo_n : Ok, hai ca e spre bine totul... cu toate ca-mi scapa ceva. Chiar nu inteleg. Cum vrei s-o luam? Sa ne gandim ca eram in mijlocul tarii cu politia langa noi si ca nu cred ca daca cineva vroia sa-ti vada numaru' nu-l vedea? Sa ne gandim ca eu de fapt lucrez la o agentie de presa si ca poza asta facuta intr-un loc public ar fi putut fi azi in toate ziarele? Sa ne gandim ca numarul ala de-aia e pus pe orice autovehicul, ca sa fie vazut? Sa ne gandim ca ai fost acolo si ai ramas cu vre-un fel de musca pe caciula, ca regreti ceva? Sau sa ne gandim ca tot ce am putut eu sa fac au fost niste fotografii pe care le-am dat tot motociclistilor de pe forum si nu in alta parte? Unde pana mea gresesc?

 

Iti cer permisiunea sa spun despre acest PM pe forum. Se poate? Iti cer permisiunea sa spun pe forum ca numarul meu este HD-90-BON, te rog chiar.

 

Multumesc.

 

 

Hellryder : Omule, poti sa spui ce vrei si cum vrei! Poza aia nu e reusita, nu-mi place, nu m-ai intrebat daca poti sa o pui acolo, dat fiind ca apar eu in ea. Poate nu te-ai prins, dar am fost printre cei care au promovat aceasta miscare si actiune, am fost cel care a chemat National TV si Realitatea acolo sa filmeze. Numarul meu e public, e pe forum in avatar, mi l-a pozat politia la priveghiul lui Radu, la inmormantare, miercuri seara la accident pe Dorobanti. Eu am fost acolo! Am venit primul si am plecat ultimul! Nu neg asta! Dar TU nu m-ai intrebat daca imi convine ultima poza! Nu vreau sa apara ca o semnatura a mea, sau ca si cum as vrea sa devin celebru prin asta pentru ca NU E ASA! Poate sa imi faca bine sau poate sa imi faca rau lucrul asta. Tu ai fi dispus sa iti asumi riscul asta? Pune poza cu numarul si cu motocicleta ta acolo daca ai chef, nu cu a mea.

La revedere.

 

 

Asadar, ROG administratorii sa STERAGA toate fotografiile pe care le-am postat, pentru ca nu am cerut voie nimanui sa fac asta, niciunuia dintre motociclistii prezenti. Imi cer scuze pentru orice deranj pricinuit oricui si va jur ca n-am avut nici cea mai mica intentie. Numarul meu este HD-90-BON, iar fotografii cu motocicleta mea pot fi gasite la "personal photos". Poate la viitoarele actiuni (cat mai putine sper) vom purta toti ciorapi de dama pe cap din motive lesne de inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitarile mele pentru comerare, in opinia mea a fost un succes, ceva s-a miscat pentru cei ce se plimba pe doua roti. :drink: Din pacate nu am reusit sa ajung, mi-ar fi placut si mie sa aprind o lumanare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actiunea de ieri, luand in considerare timpul scurt avut la dispozitie pentru pregatirea ei, a iesit mai mult decat bine. Sunt convins ca se va reusi acelasi lucru insa la un cu totul alt nivel cu ocazia adunarii de la Snagov!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata aprecierea pt pozele postate de la actiunea de ieri, pacat ca autorul nu intelege un lucru simplu, si anume ca nu e indicat sa postezi pe un forum public un prim plan cu numarul de inmatriculare al unei motociclete decat daca vrei sa scoti in evidenta motorul respectiv sau mai degraba pe posesorul lui.

 

Asadar, pe autor fie nu-l duce capul, "nu-l ajuta intelectul" ca sa-l citez, si pur si simplu nu si-a dat seama de asta, fie, mai grav, vrea sa atraga cu orice pret atentia asupra lui Hellryder prin poza respectiva, si atunci ne intrebam in ce scop?

 

Oare vrea sa-i faca un bine? :drink:

 

Ca sa nu mai vorbim de politica asta de transparenta totala, gen PSD - The Next Generation

 

Better think twice nextime..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata aprecierea pt pozele postate de la actiunea de ieri, pacat ca autorul nu intelege un lucru simplu, si anume ca nu e indicat sa postezi pe un forum public un prim plan cu numarul de inmatriculare al unei motociclete decat daca vrei sa scoti in evidenta motorul respectiv sau mai degraba pe posesorul lui.

 

Asadar, pe autor fie nu-l duce capul, "nu-l ajuta intelectul" ca sa-l citez, si pur si simplu nu si-a dat seama de asta, fie, mai grav, vrea sa atraga cu orice pret atentia asupra lui Hellryder prin poza respectiva, si atunci ne intrebam in ce scop?

 

Oare vrea sa-i faca un bine? :laugh:

 

Ca sa nu mai vorbim de politica asta de transparenta totala, gen PSD - The Next Generation

 

Better think twice nextime..........

Poti sa vezi si din avatar nr de inmatriculare :drink:

 

 

Hellryder

 

 

 

Ahtiat

 

 

Group: Super Membru

Posts: 550

Member No.: 877

Joined: 20-September 03

Motocicleta: BMW K100 RS "Flying Brick"

Nr. moto: B-18-RDS

Club:

Locatia: Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb de vazut nr de inmatriculare, despre asta s-a tot vb daca ai citit posturile de mai sus, ideea e, in ce context e facuta fotografia aia. Ma rog, n-are rost sa mai vb aiurea, sper ca cine a avut urechi de auzit a auzit si a inteles despre ce era vb. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pleaca dupa 10 minute, conform planului..politistii deja erau nerabdatori..erau chestionati in permanenta despre ce se intampla..iar ei raspundeau ca e ok, si ca sunt si televiziuni :drink:

post-14-1120307444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de comemorare (liniste, prosoape, lumanari) a reprezentat cheia acestei actiuni. O cheia care cu ajutorul mass-media poate deschide multi ochi si multe minti. :baldy:

 

Iar prezenta televiziunilor, difuzarea actiunii pe un post national IN DIRECT, ne pune la adapost de eventualele "actiuni reflexe" ale "organelor nerabdatoare" :crack:

 

Data viitoare va fi si mai bine, adica nu vom mai lasa reporterii sa-si dea ei cu presupusul despre ce anume se intampla acolo, :drink: :( , ci vom preciza noi foarte clar si raspicat acest lucru, astfel incat actiunea noastra sa nu poata fi interpretata gresit, sau rastalmacita in mod intentionat. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marturisesc ca nici pe mine nu ma duce capul si nu inteleg care e poanta cu fotografia. Call me stupid!

 

Daca e vorba de politie, sper ca nu va imaginati ca nu au notat numerele voastre.

 

Sa fiu sincer, mai tolomac fiind eu, as aprecia o explicatie, ca altfel sunt pasibil sa va fac poze :drink: Eventual pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neasteptat de bine a fost, dupa cum am mai zis mai ales pentru ca eu am considerat toata actiunea un exercitiu pentru ce va urma. :laugh:

M-am bucurat ca am fost cati am fost, ca s-a pastrat linistea, decenta, si ideea de baza.

 

Despre poze pot sa spun ca ma bucur ca au fost facute, sa le avem la dosar, nu mi s-a parut ca am fi facut nimic de care sa ne ascundem, Radu te agiti aiurea pentru ca oricum ai dat interviu la tv. Ce ti se pare mai grav decat asta ?!

N-am furat nimic, n-am cerut nimic, n-am amenintat pe nimeni deci nu ai de ce si de cine sa te temi!

Asa ca parerea mea este asta :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre poze pot sa spun ca ma bucur ca au fost facute, sa le avem la dosar, nu mi s-a parut ca am fi facut nimic de care sa ne ascundem, Radu te agiti aiurea pentru ca oricum ai dat interviu la tv. Ce ti se pare mai grav decat asta ?!

N-am furat nimic, n-am cerut nimic, n-am amenintat pe nimeni deci nu ai de ce si de cine sa te temi!

Asa ca parerea mea este asta :drink:

Poze la dosar avem destule. Unii mai multe, altii mai putine.

 

Nu despre asta e vorba. Vei observa ca din motive de decentza si confidentialitate peste tot prin presa pe unde apar masini le sunt mascate/sterse in mod voit numerele de inmatriculare.

Interviu am dat pentru ca mi s-a solicitat, si tocmai pentru a arata ca nu ne temem de ceva intrucat nu gresim cu nimic si MAI ALES pentru a ma asigura ca mesajul nostru ajunge la oameni asa cum dorim noi, nu cum il taie la montaj televiziunile. Am incercat sa ma exprim in asa fel incat sa nu ramana loc de interpretari nedorite sau de montaje.

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre fata care a spus la interviu, cred ca Lizuka, ca motivul ei este un prieten care a fost omorat anul trecut de un politist si inca nu s-a solutinat cazul....

actiunea era pentru toti cei ce au suferit si mai rau na-u supravietuit, mai ales cei din ultimile saptamani....Acum 2 luni a murit varul meu primar, cu care am si copilarit fiind de varsta mea si ma doare si acum, dar nu am spus asta la interviu, nu?Cred ca cu totii am pierdut pe cineva drag la un moment dat sau altul dar am incercat sa pastram ideea actiunii, nu s-o transformam in tragedie personala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellryder, faptul ca tzi-am vazut numarul in poza (poate ca nu ma uitasem cu atentie la sumarul tau) si stiu ca tu ai fost unul din organizatorii acestei comemorari reusite (sper din tot sufletul) ca mesaj transmis, ma face sa fiu mai atent pe strada si cand te voi zari sa te salut cu mult respect.

Doamne ajuta si asfalt uscat. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...