Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pinter Alexandru se numeste pustiu, asta e adresa lui: Oarda, Jud. Alba, nr. 58 numarul de telefon :0741 35 77 36 nu e vorba de bagat mintile in cap desi o merita ci doar de evitat astfel de specimene!

 

1. Intotdeauna trebuie cerut sa se specifice pe colet mentiunea cum ca se poate deschide pt. verificarea continutului (la curierat) atunci cand nu ai habar de destinatar. Astfel cel care se ocupa cu hotii de genul se da la fund din prima discutie telefonica.

2. Cu atitudine asa ingaduitoare din partea pagubitilor nu-i de mirare ca prolifereaza escrocheriile astea in asa hal. Daca intr-adevar vrei sa faci bine comunitatii, mai bine raportai la politie fapta si aveai mult mai multe sanse sa-i strici afacerea lu` pustiu`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna trebuie cerut sa se specifice pe colet mentiunea cum ca se poate deschide pt. verificarea continutului (la curierat) atunci cand nu ai habar de destinatar. Astfel cel care se ocupa cu hotii de genul se da la fund din prima discutie telefonica.

 

Acesta este un lucru fff important de stiut, macar de acuma inainte, daca nu-l stiati pana acuma!

Se poate cere verificare cu ramburs, iar in cazul in care refuzi coletul pe motiv intemeiat(ca se vede de la o posta ca HDD-u nu-i releu) pachetul este trimis inapoi, iar plata transporturilor e suportata de tzepar!!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toti probabil am intalnit tepari care au diverse piese de schimb pentru motorete si care iti trimit altceva decat cea ce ai dorit sa fie, acesta este si exemplul lui Pinter Alexandru, un tip din Alba care se logheaza cu "liviu_barbu_2003".

 

Nu cumpara niciodata de la cineva care are in ID unul sau mai multe cuvinte din urmatoarea enumerare: Boss, Shukaru, Baietzash, Valoare, Barosanu, nam egal, de puta madre, gigolo, italianu, americanu, Sh3fu, Talent, Printul, Invidiat, numele sau scris cu Y in loc de i ( cyprian ) sau un an de la 2000 in sus.

 

Bafta pe viitor!

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Intotdeauna trebuie cerut sa se specifice pe colet mentiunea cum ca se poate deschide pt. verificarea continutului (la curierat) atunci cand nu ai habar de destinatar. Astfel cel care se ocupa cu hotii de genul se da la fund din prima discutie telefonica.

2. Cu atitudine asa ingaduitoare din partea pagubitilor nu-i de mirare ca prolifereaza escrocheriile astea in asa hal. Daca intr-adevar vrei sa faci bine comunitatii, mai bine raportai la politie fapta si aveai mult mai multe sanse sa-i strici afacerea lu` pustiu`.

 

2. Ce sa faca politia?

 

Intr-un caz similar nici macar nu s-au sinchisit sa ridice receptorul sa verifice afirmatiile.

 

Intrebare la ei. Aveti contract? Aveti vreo intelegere scrisa?

- Nu "d-le" politist, am discutat si ne-am inteles la telefon.

- Si poti sa-mi arati convorbirea telefonica?

 

Asta-i... romanica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Ce sa faca politia?

 

Intr-un caz similar nici macar nu s-au sinchisit sa ridice receptorul sa verifice afirmatiile.

 

Intrebare la ei. Aveti contract? Aveti vreo intelegere scrisa?

- Nu "d-le" politist, am discutat si ne-am inteles la telefon.

- Si poti sa-mi arati convorbirea telefonica?

 

Asta-i... romanica!

Sustin cea ce spune VICINET Dar asta e, se intampla acolo unde locuim noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anihilatorule, poi "publica" si meilu ala acilea, sa stim si noi cum raspun la meiluri in general copii gaozari. :) Un etalon in plus nu strica.

 

 

Mah, din pacate nu mai am e-mailul de la el... Am recunoscut adresa de "iahu" si pretul, fiindca asta mi-a sarit in ochi. Eu, ca un baiat civilizat, l-am rugat frumos si la persoana a 2-a plural sa imi dea un pret pentru un releu de SV, mailul meu avea si subiect, toate chestiile serioase si de bun simt. La care el, imi trimite dupa 3 (!) zile un mail "no subject", mailul in sine fiind "150 RON". Nu "buna ziua", nu F...-te, nu nimic, de unde eu am presupus ca e la fel de serios in comert ca si in mailurile pe care le trimite. :laugh:

 

Nah bre, cautand niste e-mailuri am gasit si mailul de la asta care vinde harduri pe post de releu de incarcare. Atasez format jpeg pentru ochiul maselor. :P

post-12279-1242384190_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand hard-diskuri de laptop.. preturi unikat.

 

kontakt: barbosu_tipar_de_mare@yaoînhu.com

 

Daca vreti regulatoare si nu HDD-uri de laptop vedeti in semnatura mea. Better than original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma celor spuse de initiator si mai ales de Anihilator, tind sa cred ca baiatul de da piesaraie de calculator pe post de piesaraie de motor nu stie nici sa scrie si s-ar putea sa aiba si o problema la mansarda...in cel mai fericit caz pt el poate nu se pricepe absolut deloc si l-au pacalit copiii cu care se joaca :laugh:

Cert e ca evita scrisul...

 

La care el, imi trimite dupa 3 (!) zile un mail "no subject", mailul in sine fiind "150 RON". Nu "buna ziua", nu F...-te, nu nimic, de unde eu am presupus ca e la fel de serios in comert ca si in mailurile pe care le trimite.

Felicitari pt faza asta.... :o

 

ba pan ala urma merge hardu ala sau nu?

Sa stii...chiar imi tre un upgrade la hdd-u de la laptop...

De cat e?Daca functioneaza si vrei sa-ti recuperezi banu, la 1 mil juma tre sa fie destul de ok la capacitate...peste 120 de giga...

 

Pai e simplu, tu primesti un hard si eu primeam o piatra sau ceva asemanator

Tie iti trimitea placa wireless PCMCIA :)

Iar in cazul unei comenzi de kilometraj digital, un ceas cu cronometru...

 

cand am vazut titlul ma si gandeam ce adaptari trebuiesc facute pentru a putea folosi un hdd pe post de releu de incarcare

Sincer, si eu la fel :P Chiar ma gandeam "ma da-o dreq, p-asta nu o mai vedeam"....Na ca am vazut-o

 

PS: ori se poate ca baiatu sa nu fie deloc prost, ca putea pune o piatra sau vr-un cartof de la inceput(obiecte cunoscute de toata lumea), dar trimitand o componenta mai sofisticata, e posibil ca persoana care desface coletul sa nu stie cu ce se mananca IT-ul si sa nu ii retrimita coletul inapoi in urma verificarii....

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e un topic facut pt ''reclama'' teparilor pun si eu unul cu mare placere sa se vada aici......SORIN_NYK2007 pe numele POPOVICI SORIN care tinea neaparat sa cumpere o pereche de pantaloni de piele de la mine. i-am trimis, l-au cautat curierii de vreo 3-4 ori,nenumarate telefoane, cheltuielile de transport inapoi trebuia sa le suport tot eu bineinteles si mai erau si cat jumate din valoarea coletului pe care domnul de mai sus nu vroia sa ii ridice.....asadar tin sa ti urez si pe aceasta cale multa :P bai neseriosule, a 2-a oara daca te mananca degetele sa faci comenzi online mai bine bagati-le in c.. si ramai cu ele acolo mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Si eu i-am avut in lista pe dragos_99_alexa si pe alex_jupanu_bt.Mi-au dat add si intrebau daca am piese de scuter.

A 2-a zi au inceput sa dea massuri in prostie ca au piese de scutere de vanzare din dezmembrat...

E ceva ciudat...

Eu zic sa numai aveti asa mare incredere in pusti ca ei si sa trimiteti intotdeauna colete cu plata ramburs,si niciodata sa nu depuneti bani in contul lor inaintea incheierii unei tranzactii.

PS: Nu ai rude sau prieteni prin Botosani sa se duca la ei ?

 

Si eu am patit la fel cu taran: Alexa Dragos din Botosani, telefon 0746903522, email dragos_99_alexa .

 

Am comandat o casca si am primit alta....promisiuni ca o schimba, ca a trimis alta din gresala....bani pierduti...

 

 

Am gasit si un site despre el: Alexa Dragos - Tepar - dragos_99_alexa

 

Se pare ca au fost multi inselati de acest pusti din noua generatie....pacat ca se dau drept oameni/motociclisti

Mesaj completat

eu am deschis topicul asta pentru ca mi-am luat tzeapa de multe ori. si vad ca nu ma lecuiesc. am trimis la botosani niste stikere pe incredere. adica i-am zis omului ca imi da banii dupa ce le monteaza.... si de mai mult de o luna nu am vazut nici un leu. e un copil neserios care imi bate joc de oameni si de mine in primul rand. am vorbit cu sora lui a zis ca e in contonament. il sunt de pe alt telefon raspunde...... a zis ca a fost plecat si ca o sa imi puna banii maine... o trecut o saptamana.

 

inca un caz e unu de la mine din iasi. am zis ca fac unui tip niste stikere, si a trebuit sa il sun....sa i le dau. nu mai raspunde la telefon acum.

 

cred ca o sa scriu si de al 3-lea user ca vad ca si el nu mai da un semn.

 

ei mi-au luat nr de telefon de pe forum. sunt sigur forumisti.

 

sa va feriti de BOTOSANI, DE COPII CU SCUTERE, APRILIA IN SPECIAL. SR50 RS 50 SI TOT FELUL DE COPII.

 

id primului este dragos_99_alexa poate va raspunde voua, ca pe mess nu l-am mai vazut decand i-am trimis stikerele. si al 2-lea e razvan_4_dida

 

sa spuneti si voi ce experiente ati avut, sa stim si noi sa ne ferim

 

Si eu am patit la fel cu taranul: Alexa Dragos din Botosani, telefon 0746903522, email dragos_99_alexa@yahoo.com .

 

Am comandat o casca enduro, am primit una street si si stricata ....promisiuni ca o schimba, ca a trimis alta din gresala....bani pierduti...

 

 

Am gasit si un site despre el: Alexa Dragos - Botosani- dragos_99_alexa

 

Se pare ca au fost multi inselati de acest pusti din noua generatie....pacat ca se dau drept oameni/motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POPESCU_CATALIN13

aveam de vanzare un scuter vara trecuta si ma contacteaza pe mess un baiat din Galati sa-mi ceara detalii. ii explic ce si cum,ii arat pozele,e incantat foarte. din pacate era la Londra si nu avea cum sa-l cumpere. zilele alea eu vb cu un baiat sa-i dau scuterul contra unui maxiscuter accidentat. i-am spus baiatului ca trebuie sa-l dau la schimb,dar ma roaga sa-l mai pastrez cateva zile pana vine in tara..deh...era plecat...mai mult, imi ofera si bani peste pretul cerut de mine! adevarul e ca scuterul e mai rar-yamaha slider-e ideal pt stund..in fine...il astept pe baiat...ziua respectiva trece...astept..zilele trec...pe mess apare ca offline -il verific-era invizibil magarul...asta e situatia,nici nu l-am contactat dupa aceea ca ma lamurisem deja...putea sa spuna: nu am bani,nu vin..nu era o nenorocire,dar stiu ca l-am asteptat...bine ca nu am avut alta combinatie sa ma arda la bani...

asadar,mai adaugati pe lista popescu_catalin13 din galati zicea ca e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit la fel cu taran: Alexa Dragos din Botosani, telefon 0746903522, email dragos_99_alexa .

 

Am comandat o casca si am primit alta....promisiuni ca o schimba, ca a trimis alta din gresala....bani pierduti...

 

 

Am gasit si un site despre el: Alexa Dragos - Tepar - dragos_99_alexa

 

Se pare ca au fost multi inselati de acest pusti din noua generatie....pacat ca se dau drept oameni/motociclisti

Mesaj completat

 

 

Si eu am patit la fel cu taranul: Alexa Dragos din Botosani, telefon 0746903522, email dragos_99_alexa@yahoo.com .

 

Am comandat o casca enduro, am primit una street si si stricata ....promisiuni ca o schimba, ca a trimis alta din gresala....bani pierduti...

 

 

Am gasit si un site despre el: Alexa Dragos - Botosani- dragos_99_alexa

 

Se pare ca au fost multi inselati de acest pusti din noua generatie....pacat ca se dau drept oameni/motociclisti

 

Wow ce site bine facut impotriva lui.

Bine alcatuit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POPESCU_CATALIN13

aveam de vanzare un scuter vara trecuta si ma contacteaza pe mess un baiat din Galati sa-mi ceara detalii. ii explic ce si cum,ii arat pozele,e incantat foarte. din pacate era la Londra si nu avea cum sa-l cumpere. zilele alea eu vb cu un baiat sa-i dau scuterul contra unui maxiscuter accidentat. i-am spus baiatului ca trebuie sa-l dau la schimb,dar ma roaga sa-l mai pastrez cateva zile pana vine in tara..deh...era plecat...mai mult, imi ofera si bani peste pretul cerut de mine! adevarul e ca scuterul e mai rar-yamaha slider-e ideal pt stund..in fine...il astept pe baiat...ziua respectiva trece...astept..zilele trec...pe mess apare ca offline -il verific-era invizibil magarul...asta e situatia,nici nu l-am contactat dupa aceea ca ma lamurisem deja...putea sa spuna: nu am bani,nu vin..nu era o nenorocire,dar stiu ca l-am asteptat...bine ca nu am avut alta combinatie sa ma arda la bani...

asadar,mai adaugati pe lista popescu_catalin13 din galati zicea ca e...

Nu văd unde-i țeapa, da` fie ca tine, dupăia sari de buci în sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si un site despre el: Alexa Dragos - Botosani- dragos_99_alexa

 

Se pare ca au fost multi inselati de acest pusti din noua generatie....pacat ca se dau drept oameni/motociclisti

 

Din cate vad se apropie ziua lui. Sa ne pregatim sa-i uram la multi aniiii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu văd unde-i țeapa, da` fie ca tine, dupăia sari de buci în sus.

pai am spus deja: trebuia sa-l dau la schimb scuterul,dar m-a rugat insistent sa i-l opresc pt el cateva zile,apoi nu a mai dat nici un semn de viata...eu am refuzat schimbul anterior,i l-am pastrat..si am ramas cu el....daca spunea ca nu are bani gaseam repede sa-l dau,asa...eu refuz un client pt el si el se da invizibil...

P.S. topicul este despre useri neseriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&...ew&ID=87803

 

TITPUL ASTA ESTE TEPAR , I-AM CERUT O CARENA PRELUNGIRE REZERVOR SI MI-A TRIMIS O BUCATA DE PLASTIC RUPT ...

 

ACUM NICI NU MAI RASPUNDE LA TELEFON

 

USERU DE MESS yrionut@yahoo.com

0760804142

 

 

ASTA E

 

 

SPER SA CHELTUIE BANII PE CARE I-AM DAT PRIN SPITALE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca cel mai bine ar fi ca in cazul unei tepe sa mergeti la politie si sa explicati ca ati fost inselati, ati platit ceva si ati primit altceva. Datele teparului le aveti trecute pe colet sau pe acolo pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Frate... ma faceti sa ma simt atat de prost ca sunt Botosinean!

Ce e drept... oamenii de acolo (la tineret ma refer) sunt impartiti in 2 grupe, una mai mare, alta mai mica: cocalari (partea mai extinsa a orasului) si oameni cu activitate cerebrala.

Dar totusi... sa vad ca marea majoritate a teparilor sunt Botosineni, ma doare mintea...

 

On topic:

Pana acum nu am avut parte de nici o teapa din partea nimanui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

voi ati patito de la astia care vand, eu am patito de cei care cumpara. ma suna un tip pt un combinezon. vorbesc cu el toate bune si frumoase. cum dadusem si in anunt ca accept si schimburi omu imi propune un schimb cu un Nokia E50 care zice ca e functional 100% si un LG care zice ca a fost al prietenei si sa-mi mai dea o diferenta. zis si facut. diferenta vreo 200lei, ii zic ca sa mi le trimita in avans si daca imi plac le iau. el zice ca nu. ii zic atunci hai la curier sa pot deschide pachetul inainte de ridicare. precizez ca tipul vorbea de parca era cel mai bun prieten al meu, nici nu ma gandeam sa ma parleasca.

imi trimite pachetul, cele 2 telefoane, si banii in cutie, langa telefoane. vine pachetul, il desfac, verific banii, vad ca sunt, deschid telefoanele vad ca se aprind, zic da e OK. ma duc in casa, curios sa butonez telefonu, vad ca nu ii merge camera. il sun si ii zic si imi zice ca nu stia ca nu merge si sa il pun inapoi pe adresa prietenei sa mil repare (precizez ca el parea foarte de incredere). zis si facut. il trimit, ajunge, miercuri. el nu mai raspunde nici pe mess nici la tel. vineri raspunde si vorbesc cu el. imi zice ca a fost plecat cu niste cursuri si ca se duce a doua zi sal ia si sa il duca la service, urmand sa mil puna inapoi luni. stau si astept sa vina telefonul reparat, dupa inca o saptamana numa primesc un telefon de la posta ca am un pachet (cunoscandu-ma cu ele, ma suna) ma duc bucuros ca mi la facut. cea de la posta imi zice ca a venit inapoi ca nu la ridica. pe o parte eram fericit ca nu la ridicat pe alta ca nu mi la facut. eram totusi multumit ca nu la ridicat fara sa-l mai trimita inapoi.

 

tipul e din calarasi il cheama MARIAN nr de tel 0769664097 sau 0769664083. id de mess armmy_cyborg cica e pe la armata.e din oltenita. am inteles ca are o Yamaha FZR. am pus si poze cu combinezonul poate il intalniti si in trafic sa ii multumiti pentru gestul facut intre motociclisti

post-43166-1268468672_thumb.jpg

post-43166-1268468725_thumb.jpg

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un prieten care comandase acum ceva timp, o toba si a primit defapt un bidon cu apa , l-a mai si sunat ala sa intrebe daca e buna toba, asta s-a dus la politie si l-a bagat pe marlete la parnaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...