Sari la conținut

DAN SOVU, aka NINJA, are nevoie de noi...


Katy
 Share

Postări Recomandate

Taman ce m-am intors de la institut, a durat enorm de mult sa-mi ia doar analizele, trebuia sa le fac pt ca am depasit 6 luni de la ultima donare. Merg vineri sa donez sange, sper ca atunci sa nu mai trebuiasca sa fac nici o analiza. E cumplit sistemu asta, vrei sa faci un bine si ei te alunga prin comportament, birocratie etc....cumplit :drink:

 

Alex aveam de gand sa iti dau azi cuponu de donare, insa se pare ca mai am de asteptat. Ramane sa vorbim vineri dimineata.

 

Sanatate maxima!

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, Alex, imi pare teribil de rau pentru accidentul fratelui tau, dar ma bucur nespus ca se va face bine, chiar daca va dura mai mult

Pe Dan nu-l stiu, dar noi doi ne cunoastem personal, am fost acum cativa (vreo 7-8 ani) pe la tine, pe vremea BBS-urilor sa ma ajuti cu niste soft (probabil cu Xenia sau Maximus).

Stiu ca nu te ajuta cu nimic, mi-as fi dorit sa donez sange pentru Dan, dar acum cativa ani am avut o infectie cu un stafilococ auriu, si asta am inteles ca nu se vindeca niciodata. Nu vreau, Doamne fereste ca dorinta de a face o fapta buna sa duca la complicarea vietii altcuiva. Daca este altceva ce pot face pentru tine, te ajut cu mare placere asa cum am sa pot !

 

Multa sanatate ii doresc fratelui tau si cand iese il luam la recuperare prin parc :drink:

Ai grija de tine, sa poti avea grija de el !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acum cativa (vreo 7-8 ani) pe la tine, pe vremea BBS-urilor sa ma ajuti cu niste soft (probabil cu Xenia sau Maximus).

197527[/snapback]

offtopic: bine ai venit in club, eu aveam McBaud BBS :drink:

ontopic: Dan se va recupera ca e tanar. o sa traga de el si o sa-si revina complet. cu suferinta de rigoare. ce nu te omoara te face mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati...

 

Dan a fost operat ieri, 6 iulie, si la femur. Operatia a decurs ok si situatia lui evolueaza; acum poate sa si doarma ... Deocamdata totul e ok (cat poate fi in situatia data) si speram sa nu apara complicatii. Ne-au fost interzise vizitele prietenilor de catre doctori intrucat exista pericolul sa se infecteze, asa ca rog pe toti care doresc sa-l viziteze sa mai astepte pana cand situatia lui este stabila.

 

Multumim inca odata tuturor celor ne-au ajutat. Am mai primit 11 donatii de sambata, si acum avem 27. Am inteles ca ar fi suficient.

 

Bafta!

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare foarte bine sa aud ca se va face bine .. Dar sper ca prin suferinta suportata sa si dea seama ce rau facea unui biet animal daca chiar punea in aplicare posturile de la Alte Discutii ..

 

Insanatosire grabnita si mult succes in viata ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati...

Am mai primit 11 donatii de sambata, si acum avem 27.

 

Alex, te-am rugat pe privat sa-mi raspunzi daca a ajuns si bonul cu donatiile de la Iasi, sa pot da in judecata serviciile prioripost romanesti, pentru sangele varsat :bounce:

 

insanatosire grabnica fratelui!

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex am donat si eu azi dimineata, adica vineri 8.07.2005, am bonul respectiv cu dedicatie pt fratele tau :bounce: pe mama o trimit la donat de luni. Am inteles de la Bianca ca nu poate primi vizite, si ca deocamdata nu mai are nevoie de sange; cand vrei sa-ti dau bonu te rog anunta-ma. Nr meu de mobil este 0722 219 195

 

Spune-i lui Dan ca sunt alaturi de el, as fi in stare sa-i dau si venele mele daca are nevoie de ele!!! Cred ca multi motociclisti ar face orice pt Dan!!!

 

Sanatate maxima!

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: bine ai venit in club, eu aveam McBaud BBS :bounce:

ontopic: Dan se va recupera ca e tanar. o sa traga de el si o sa-si revina complet. cu suferinta de rigoare. ce nu te omoara te face mai puternic.

197534[/snapback]

 

offtopic: ia uite unde s-au reunit bbs-urile :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului ca e bine. Hai sa se puna pe picioare si sa facem un chef toti.

offtopic, cred ca ar fi de interes pentru "multa lume" numele nemernicului din constanta, asa "de curiozitate" ?

 

offtopic2: kaula bbs here, na-i un kit de merlin ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Revin cu stiri. Dan e din ce in ce mai bine, i-au pus si pielea la loc (in cea de-a 5-a operatie) asa ca riscul de infectie incepe sa scada. Urmeaza sa-i puna tija in picior (acum are fixator) peste ceva vreme (aprox o luna) dar se pare ca o sa-l trimita acasa pana atunci. Se pare ca o sa mearga din nou fara probleme.

 

Multumesc tuturor care ne-au ajutat; sangele i-a fost de mare folos.

 

Bafta!

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, in sfarsit vesti mai bune la sectiunea asta a forumului.

 

Stiu prin ce trece Dan, si eu anul trecut pe vremea asta era sa mor intr-un accident auto din cauza unui c r e t i n care se credea pilot :crack: (eram pe locul mortului).

img13009uy.th.jpg

Mai am probleme, de care n-o sa scap, cu oasele si inima, dar, macar sunt in viata !

 

Sanatate si insanatosire grabnica Dane !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, in sfarsit vesti mai bune la sectiunea asta a forumului.

 

Stiu prin ce trece Dan, si eu anul trecut pe vremea asta era sa mor intr-un accident auto din cauza unui c r e t i n care se credea pilot  :crack: (eram pe locul mortului).

img13009uy.th.jpg

Mai am probleme, de care n-o sa scap, cu oasele si inima, dar, macar sunt in viata !

 

Sanatate si insanatosire grabnica Dane !

212913[/snapback]

Ai avut mare noroc ca ai scapat,cum a ajuns masina in halul ala? :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, eram in afara localitatii si "soferul" a intrat tare intr-o curba periculoasa la stanga in rampa, a prins o portiune cu putina apa, a derapat, a intrat pe contrasens, masina s-a intors pe partea dreapta si am intrat intr-un camion care cobora... Am avut timp doar sa ridic mana la nivelul ochilor, apoi "s-a intrerupt curentul". Am fost proiectati la vreo 15 metri pe camp, iar norocul nostru a fost ca nu s-a rasturnat masina, ca la 1,92 cat am eu, terci ma faceam !

Intr-adevar, am avut noroc. La fel au zis si cei de la politie cand mi-au luat declaratia.

Am fost in coma si dupa ce mi-am revenit mi s-au facut punctii prin plamani si alte operatiuni "distractive" ce tin de chirurgie.

Masina avea aprox 130 !! In curba !!

Si eu sunt sofer de la 18 ani dar nu am avut niciodata accident. Sper sa nu am nici pe motor de acum incolo.

Bineinteles ca toata lumea ma streseaza de cand le-am comunicat ca imi cumpar motor, dar n-au nici o sansa ! :crack:

Si o sa incerc sa ma feresc sa mai merg cu vreun sofer care se crede pilot. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului ca e bine. Hai sa se puna pe picioare si sa facem un chef toti.

offtopic, cred ca ar fi de interes pentru "multa lume" numele nemernicului din constanta, asa "de curiozitate" ?

 

offtopic2: kaula bbs here, na-i un kit de merlin ? :crack:

201232[/snapback]

 

am donat si eu. 2:56/128.15 (parca) - eram punct la Privateer Realm BBS pe vremea aia. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Revin cu stiri. Dan e din ce in ce mai bine, i-au pus si pielea la loc (in cea de-a 5-a operatie) asa ca riscul de infectie incepe sa scada. Urmeaza sa-i puna tija in picior (acum are fixator) peste ceva vreme (aprox o luna) dar se pare ca o sa-l trimita acasa pana atunci. Se pare ca o sa mearga din nou fara probleme.

 

Multumesc tuturor care ne-au ajutat; sangele i-a fost de mare folos.

 

Bafta!

Alex.

212888[/snapback]

cum se mai simte Dan? cum a evoluat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...