Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Admin

Dupa ce votati, va rog specificati strict viteza de croaziera si cu ce tip de motocicleta mergeti (eventual).

 

Atentie: Viteza de croaziera nu este viteza medie de deplasare intre doua puncte, ci viteza la care se parcurge cea mai mare parte din drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Categoria Sport-Touring, BMW K100RS. Viteza de croaziera (se subintelege ca e in afara localitatilor, nu?) este intre 90 si 120. Nu prea sunt drumuri pe unde sa ii dai mai repede in conditii de siguranta.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha fz6, noua

pe drumuri intercity unde limita e 80, merg cam cu 115. la vreo masina suspecta, doar daca iau mana din gatu' ei, reduce la 95 - 100, cat ai zice radar.

pe autostrada, unde limita e 100km/h, merg cu 125, rar 135. pe autostrada e pericolul cel mai mare de radar. in general, daca gasesc vreo 2 smekeri care merg tare, incerc sa merg cu ei o perioada, dar cu ochii mai mult in oglinzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZr 600 in Romania pe drumuri nationale depinde cum e soseaua daca e rupta sau plina de masini cel mult 120 daca soseaua e buna ma ridic mult dar numai daca sunt in limita sigurantei sau daca soseaua e buna.

Cbr 600 rr in Germania pe sutostrada viteza de navigare 260km/h o prtiune de 80 de km care ai fac zilnic pana la munca si alti 80 inapoi dar in rest o alerg cat se poate cand vin spre tara adica cam la 3 luni pe an atunci depinde ce moto am in general ma limitez la 270 pe autostrada la nemtzi sau austrieci si pana la unguri.Dar in romania iam dat o singura data 240 cu prietena in spate cand am fost la mare pe autostrada soarelui dar pe sosele noastre cel mult 170 care eu consider ca e o viteza foarte mare pentru tara noastra.Salutare si aveti grija viatza e scurta si numai una!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile de trafic actual 90-110 cu extrem de rare "crize"de vitezomanie(numai daca este drumul pustiu) iar in oras in jur de 50 ,cu degetul aratator tot timpul pe maneta de frana si opozabilul de la stanga pe claxon ( mai bine sa ma injure ca l-am "bipuit" decat sa se "suie" pe mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

VFR750, VF750 si CX650Turbo

Da, soseaua si traficul imi dicteaza viteza.

In general 20 - 30 km peste viteza legala si pe portiuni libere si drepte o mai las si sa zboare citeodata dar de cind ma prins radarul cu 180 am lasat-o mai moale ca dau faliment si pierd carnetul din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yahama FJ1200. 150 km/h. acolo se simte cel mai bine motorul, toarce, iar curentul de aer e acceptabil sau nu se simte deloc. peste 150 devine obositor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...