Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

ZX9R 99'

50 km/h sau mai putin in oras sau localitati (se incalzeste motorul dar ce sa-i faci ori el ori eu)

80-120 km/h in afara localitatilor tot cu ochii pe radar ca toata lumea

150 km/h pe autostrada

La mai mult de 150 nu ma bag dupa ce am vazut niste poze cu un accident grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

-oras 40-80, foarte rar accese de 100 si +

-inter 110-130 acolo ii place cel mai mult... si cand e mai liber pana la 140 dupa cere devine obositor din cauza curentului. in caz de graba si liber pe DN merge si 160 - 180 da' e riscant si se intampla rar.

SUZUKI GS650 G Katana '84

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na bine ca tot am reusit sa ma bag in seama

 

oras 30-70 km/h

afara 30- 120 km\h co maxim de 140-150 km\h in depasiri

off road 0.00000001 - 50 km\h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ij jupiter 4

 

oras-50-80

afara 90-100 (rar pana in 140 pt. ca pot, nu de alta :crack: )

 

jawa 638

 

oras 50-80

afara 80 (la consum, a 4a pe verde, undeva intre mijloc si limita superioara) si 120 pana acum... mai poate dar sa ma obisnuiesc cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu GSXR-750 -ul

Oras: in functie de trafic dar nu mai mult de 70-80km/h

Afara : in general 120-140km/h dar si cu "crize" scurte pana in 200-240km/h

 

Cu VN-ul

Oras : tot in functie de trafic dar nu mai mult de 60-70km/h

Afara : 100-120km/h la viteza asta ma simt eu bine (placere, sigurantza,nu este prea puternic nici curentul) si motocicleta este de aceeasi parere (toarce foarte frumos) :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt pe una din cele 2 autostrazi ale patriei....viteza de croaziera e peste 150, 170 - 180

daca sunt pe drumuri nationale....100 - 110.

 

apropos, motorul e Honda CBR 600 F3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg cu 90 mk/h chiar daca motorul are abs. siguranta, placere, consum mic. asa ma pot feri pe mine si ii pot feri si pe altii. important e sa ajung la destinatie intreg.

viata e mult mai importanta!

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe autostrada: 120-140 (limita 100), functie de trafic. In oras, 60-80 (limita 50-70). In afara, 80-100 (limita 80). In Canada, Honda CB600 (Hornet)

Editat de Razie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CBR 600 F4i.

In oras, de regula: 50-80. :P

Pe autostrada: 100-150 (am luat amenda si nu m-am bucurat) :eek:

Week-endul trecut: Toronto - Montreal cam 165 (era intuneric si speram sa nu fie politie). Montreal-USA: cam 150 (ziua, politie etc), USA-Montreal: cam 150, Montreal-Ottawa: 150-185, Ottawa-Toronto: 165-240.

Am avut bulan, nu m-a luat radaru' :)

Editat de Falco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tur am incercat sa nu depasesc 150, cel mai mult am tinut-o la 120, media scoasa a fost cred de 80-90. In orase si sate incerc sa nu depasesc 50 de teama sa nu-mi alerge prin fatza vreun copil sau animale domestice. Din Bistrita pana in Suceava am mers destul de incet din pricina drumului si ne-am oprit des sa mai facem poze, peisajul era feeric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce votati, va rog specificati strict viteza de croaziera si cu ce tip de motocicleta mergeti (eventual).

 

Atentie: Viteza de croaziera nu este viteza medie de deplasare intre doua puncte, ci viteza la care se parcurge cea mai mare parte din drum.

195899[/snapback]

am o Jawa de 350(am permis de doua luni :) ) si am dus-o in 130. Cred ca mai lua putin dar mi-a fost frica...La drum lung merg cam cu 100.

Editat de cat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! De doua saptamani conduc o Honda Dominator! Este prima mea motocicleta! Am mai avut un MZ 250 cu care mi-am facut scoala, dar nu se pune! Viteza mea de croaziera este de aprox. 80 km/h! Asa cum bine au zis si alti colegi inaintea mea (care cu siguranta au mai multa experienta) unde, cand si daca se poate! Daca nu, 50, 40, 100... si asa mai departe! Oricum, recordul meu de viteza este de 140km/h, si sincer sa fiu, mi s-a parut destul de mult! Bafta la toti si conducetzi cu atentie!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 20 la 200 km/ora bmw-ul meu r1100rt merge super fain!!dar fiind de prea multa vreme pe motoare am invatat sa ma bucur de media 110/120 km/h!! credeti-ma e tare fain sa mai si vezi pe unde mergi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...