Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

100-120 km/h in oras. BMW R 1200 C Montauk.

 

Hmmm.... nu e cam mult? Oras = conservari, babe, copii, caini, toti periculosi, la viteze de-astea e cam greu sa-i eviti dar in fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SUZUKI SAVAGE 50-70KM/H ORAS

90-110KM/H AFARA,viteze optime,nu te doare capul.Peste 110 vant nasol pe chopper,se poate si 140.

CBR 600 F 60-80 KM/H ORAS

100-130KM/H AFARA,saracul vrea mai mult dar la noi nu e recomandabil, doar daca e liber total drumul sau il cunosti bine.In Germania 200-250 km/h pe autoband,nu sta nimic in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm.... nu e cam mult? Oras = conservari, babe, copii, caini, toti periculosi, la viteze de-astea e cam greu sa-i eviti dar in fine...

nu e asa mult...deoarece o asa motocicleta grea dealtfel are si frine pe masura,mai ramine sa fii atent la trafic si sa anticipezi manevrele altora!!.......cine are bmw clasa mare poate sa confirme!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Jawa 350 / 648

 

croaziera 60-80 .. la consum si siguranta.

oras pana in 60.

max 120 ..

 

Am motoru si permisul de putin timp si nu imi place senzatia de nesiguranta si nici n-am 100% incredere in motor ca ii facut calumea... (mi s-a mai blocat roata spate la viteze mici) Dupa ce o sa ma simt mai confortabil la viteze mai mari .. am sa cresc stacheta...

Editat de John Paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor: Honda CBR 125R

Viteza oras: 60-80 km\h

Viteza la drum lung 100-110 Km\h

 

Cred ca nu are rost sa te duci mai mult de 100-110 km/h ca pe motor viteza asta este enorma si cum la noi conducatorii auto nu ne iau in ``seama`` la o viteza mai mare nu poti sa mai ocolesti sau sa franezi. Ehh este altceva cand mai dai si u pe o portiune de drum mai mult in ea..... asta e altceva dar un mers constant la viteza mare= pericol. Si aja oricum pt noi este un pericol ca, conducem un motor...

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt incepator,

in oras 40-50 km/h

in afara 100-110 km/h (si la oprire imi tremurau picoarele vreo 10 minute de la frica acumulata)

top speed=140km/h (a fost varza vreo 20 minute)

motor= Honda Ntv 650 (Honda Bros)

 

asfalt uscat!

 

Lasa ca te inveti tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e vorba de viteze medii. Si nu uita ca nu toate moto pot merge cu asemenea viteze.

 

Cine merge cu 265? Poate 1 km.

Nu a spus ce motor are, dar stabil la aceasta viteza trebue sa fie unul greu.

Eu am FJR si se simte deosebirea fata de cele usoare. Uzual merg cu 120 - 160,

In depasiri 200 - 220.

Ea ajunge in 10 sec la 200 la ora. Senzatia de accelerare este deosebita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge cu 265? Poate 1 km.

Nu a spus ce motor are, dar stabil la aceasta viteza trebue sa fie unul greu.

Eu am FJR si se simte deosebirea fata de cele usoare. Uzual merg cu 120 - 160,

In depasiri 200 - 220.

Ea ajunge in 10 sec la 200 la ora. Senzatia de accelerare este deosebita.

si motoreta mea are 161 kg, la gol

29 de min autostrada buc pitesti( doar 100 km din autostrada)

si in rest probabil vit medie in afara orasului 140-160, poate!

in oras probabil 40-50km/h

:lol:

Editat de G MAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fara suparare, stiti ce ma enerveaza cel mai mult? Faptul ca in aredeal stam foarte foarte prost cu drumurile. Am fost prin moldova, si am inteles ca si in sud drumurile sunt brici. poti sa-i dai gaz cat china. La noi totdeauna trebuie sa-ti cauti zone de accelerare, si si acolo tot dai de vre-o caruta sau ramasite bio-fiziologice de la mijlocul acestora de propulsie. in rest peste tot se lucreaza la "drumul european", si se circula aiurea si pe benzi reduse pe latime. daca starea drumurilor ar fi superOK, ar fi cea mai faina zona de touring, serpentine, urcusuri, coborasuri, etc....

 

Si atunci automat scazi viteza de "croaziera".

 

restekpa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Oras 45-55km/h (viteza maxima in rodaj: a 6-a la 4000 de ture) mici excese in jur 5000de ture-> cam 70

Afara fix 56 (sta acul fix pe 4000 de ture... cam incurc lumea dar mai am 150de km si o sa fie mai bine)

Kawa 250r mare incepator: 600 km

Editat de Boogie2bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare!:D cu niprul altuia: (un amic cu prea multe motoare prin cutre:) ) : orash 60km/h , afara , drum national :110-130km/h:) cam cat prinde un nipru:):lol::) , din ianuarie , va spun si cum merge niprul meu tunarit , si muuult imbunatatit, si poate la vara si cu o cutie de viteze cu rapoaarte schimbate:) deci: peste 130km/h:):kiss::) BAFTA!SI SA STITI CA RECUNOSC , MERG PREA TARE... sper sa nu-mi rup gatu' cu niprul meu tunarit!:)ca nu ma abtin , cat vine vb de viteza:)... :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Nipru mergeam in afara 70-90, mai rar spre 90, mai des spre 70. :haha:

Pe Vulcan o sa va spun la martea viitoare, ca il duc acasa, e primul drum, Bucuresti-Targoviste. Sper sa nu se joace dracii la butoane si sa ninga taman pe 13 decembrie. Wish me luck!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...