Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Primul drum cu noul motor, Bucuresti-Targoviste.

In localitate:

- primii 40 de kilometri (de, la inceputul inceputului) 55-60

- ultimii 50 de kilometri 100

In afara:

- primii 40 de kilometri 70-80

- ultimii 50 de kilometri 110-120, cu bucati scurte de 140

 

Nu stiu inca ce viteza de croaziera o sa am. De vazut. Ne auzim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki GS 500

In oras ma adaptez la conditiile de trafic, dar nu prea depasesc viteza legala (maxim 70). Afara intre 90-130, cu mici scapari cand prind linie dreapta si fara gropi sau denivelari (ceea ce se intampla destul de rar) si atunci trag de ea pana observ ca trebuie sa o las mai moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzi GS 500 E

 

in oras: intre 30 si 80-90 in functie de trafic cu mici crize de pana la 120-130

 

afara: croaziera 90-110 cu influente de 130 sau 140 daca permite drumul si traficul, f rar sprinturi la 150 ca am 185 cm si de la 130 in sus ma rupe vantu. Si am si asa bratele destul de luni.

:ok:

 

pe autostrada: 130 constant max 140 ca obosesc agatandu-ma de ghidon :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki zx 6r. Cred ca viteza medie inafara ii undeva in jurul valorii de 130, binenteles conteaza calitatea drumului si traficul de pe sectorul de drum. E normal ca daca ii plin de gropi sau e aglomerat sau ploua, etc sa mergi mai incet. Dar cand drumul e liber recunosc ca ii dau in freza :peace: . Iar in oras cam merg la viteza legala, sa zic maxim 60- 70, rar peste, din mai multe motive: drumuri proaste (gropi, canale etc), soferi neobisnuti cu motociclisti, si nu in ultimul rand RADARE.

PS: Am vazut pe aici pe cineva care spunea ca viteza ucide, nu-i adevarat, PROSTIA ucide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general,la sosea merg cu 110-120km/h.Dar imi place(cam des:)),sa intind cablul si bat spre 160,mai rar 170km/h.Am Honda Transalp 600.Dar fac asta numai acolo unde soseaua o permite...si asa,cu mari riscuri...dar...imi place viteza :peace:

 

De obicei alerg cu 110-120km/h.Dar trag gazul pana la aprox 150km/h.Rar dau cox,170km/h,dar cu riscuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia AF1 viteza de croaziera 100-120 afara, ca nu ai pe unde cu mai mult, iar in oras 50-70, depinde foarte mult de conditiile din trafic. Insa intotdeauna cu echipament, chiar daca ma duc pana la colt dupa tigari. Si intotdeauna pregatit de frana...

:ok:

Editat de ApriliaFan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras , merg cam in limita legala mai ales dupa ce mi-am luat amenda pt depasirea limitei max admise.

 

Dar mai dau sprint-uri cand vreau sa scap dintr-o incurcatura=intersectie.

In afara, in primul drum am mers si cu 80 si cu 150 si 200 , deci sa zic o viteza medie de a20-130 cred.Oricum viteza mare a fost pe pasaje scurte. Dar aceasta situatie s-a intimplat pentru ca era soare , asfaltul uscat fara gropi, vizibilitate buna si nici un atelaj cu tractiune animala pe carosabil caci altfel mergeam mai potolit. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tahometru...ce-i ala??

daca s-ar putea cam asha ar circula neica:

 

City:"fara site"-milioane de decibeli, din stop in stop, viteza maxima cu tot tacamul rupt picioare babe, care le-a prins roshu pe semafor, rupt oglinzi de mashini ce taie calea, calcat politzist de la circulatzie, ce mai, bikemargedon

 

Afara: la fel, dar schimbam stopurile cu gropile, babele cu vacile si pe politzist il sautam cu degetu'....

 

asta in filme....in viatza reala ne dam cu ragalia prin orash cu 60-70, shi afara 90-100...ca sa menajam motorul! iar din primavara sau cand vine GHEISHA, ne vom da, in asha hal incat sa menajam motorul shi proprietarul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce votati, va rog specificati strict viteza de croaziera si cu ce tip de motocicleta mergeti (eventual).

 

<span style='color:red'>Atentie: Viteza de croaziera nu este viteza medie de deplasare intre doua puncte, ci viteza la care se parcurge cea mai mare parte din drum. </span>

 

Intre 90-110 km/h pe o Honda PC800 touring, din '89.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu HONDA STEED 400 am mers cu 100 - 130 km/h

Cat am avut YZF 600 THUNDERCAT am mers cu o viteza de croaziera de 140 - 150 km/h

Acum am un HONDA SHADOW ACE 1100 probabil ca voi merge tot cu 110 - 130 km/h (cu o viteza mai mare nu mai are farmec).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam 90 - 120 km e suficient,cu foarte rare momente de sprint asa ca impresie artistica ! ;) e nebunie ce exista pe sosele,consider ca este riscul prea mare,nu credeti?

Bafta si ochii pe soferii de Duminica si basculante :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei intre 100 si 130, bineinteles cu nelipsitele excese pana in 220-240 dar din ce in ce mai rare ;):):10:

Moto: Kawasaki ZX-9R

 

PS: trebuie sa schimb poza ca nu mai am R1, dar imi este foarte lene, si e vineri, si eu inca sunt la servici :finger::(

Editat de Petre Radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...