Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sub limita evitarii pericolelor si sub (viteza maxima legala + 50km/h)

Cam aşa încerc s-o ţin şi eu, deşi de multe ori îmi scapă din cap "evitarea pericolelor" :eek:

 

Viteza de croazieră este de până în 130km/h pe drumurile europene în afara localitătilor sau pe autostradă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza cu care merg este cea care imi permite sa ma bucr de drum, sa pot observa frumusetea sa. Nu conteaza destinatia cat conteaza drumul, calatoria in sine.

90-110km/h. Pe autostrada, dar evit pentru ca nu ai ce vedea si e o permanenta competitie, merg cu 130km/h. HD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

90-120 km-h Doar trebuie sa ne bucuram si de peisaje nu? Cred ca de asta iesim din oras, nu doar pt a ajunge din punctul A in punctul B !!

 

In ce priveste crizele de personalitate : le fac doar cand am drum liber si asfalt bun (destul de rare la noi) 200 kmh +

 

Moto: Yamaha ThunderAce 1000r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Suzuki GSX-600F - sport touring

 

In localitate 50-80 km/h.

 

In afarã 120-160 km/h şi unde îmii permite drumul îi dau max. ;)

 

Drum uscat şi fãrã incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte cu CBR-ul de 919 mergeam in general cam cu 80 in oras si peste 150 in afara.

 

Acum, cu Ducati Monster 600 merg cu 50/60 in oras si cam cu 90 in afara. Curios, dar nu-i mai vad rostul sa merg cu mai mult de atat, chiar ma simt comfortabil la viteza asta.

Editat de Costi97
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CB 500.

 

90-120 km/h, 120 maxim pe autostrada. Dincolo de viteza asta nu mi se mai pare deloc comfortabil (vant + vibratii)...

Pentru mine e suficient, "senzatiile" nu sunt date de viteza. Imi place sa merg pe drumuri virajate, prin sate, sa simt miros de fan cosit/ flori/ padure. Sa fiu doar eu cu gandurile mele, sa ma bucur ca sunt acolo si atunci... de asta mi-am luat motocicleta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CB 500.

 

90-120 km/h, 120 maxim pe autostrada. Dincolo de viteza asta nu mi se mai pare deloc comfortabil (vant + vibratii)...

Pentru mine e suficient, "senzatiile" nu sunt date de viteza. Imi place sa merg pe drumuri virajate, prin sate, sa simt miros de fan cosit/ flori/ padure. Sa fiu doar eu cu gandurile mele, sa ma bucur ca sunt acolo si atunci... de asta mi-am luat motocicleta. :)

:ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...