Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Am 2000 de km cu noul motor, si pot spune ca atunci cand merg singur, adica nu mai multe motoare, merg 100 in cap in afara si in localitate o las la 80.

In gasca inca nu am mers, ca ai mei prieteni s-au dezmortit mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80-110 e bine zis in functie de starea drumului, mai mult nici nu ma tine experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut ziceam 60-80 in oras. Acum zic 70-100. Ma ingrozesc singura. Bine, trebuie sa explic: cei care merg de obicei taaaare probabil rad acum de mine, insa eu sunt ffff precauta de obicei. Oare ce va urma? Stiu, o sa ziceti "iti vei lua un motor mai puternic". Dar nu asta este solutia. Nu in oras! Asadar, festina lente, draga Purghy!... :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cu Suzu meu RF de 400 merg in afara cam cu 110-120 iar in oraj cu aprox 60-70 si incerc sa mai scad putin la a 2-a categorie ca prea multi nebuni am intalnit in doar o luna de cand am motorul... :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all,

eu il am pe al meu cam de o saptamana. Ak viteza de croaziera inca nu pot spune, dar in jur de 110-120, merge si cu 180 scula :angryfire: , dar nu are rost... mai bine incet da sigur.

In orash cam cu 60-70.

E vorba de un Suzuki Bandit de 400cc. :angryfire:

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea,

 

-in oras, daca-l cunosc, max 80Km/h

 

-pe autostrazi (except Buc-Pit) 140Km/h conform regulii -cat mai constant-

sau, cu cat am stabilit cu partenerii de tura

 

- pe alte "drumuri" = viteza bunului simt

 

Oricum, am aflat, ca la motoarele peste 900cc, 140Km/h este cea mai eficienta viteza

in raportul benzina/timp realizat. :angryfire:

 

K100 RS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu voshod 3m-01 singur 80-95, cu pasager 70-85 inafara orasului iar in oras 40-70km/h (depinde cati taximetristi sant in zona :angryfire: :angryfire: :hurt: )

Editat de badogistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Kawa EL-250. 90-110, apreciere cu o anumita marja de eroare, ca am dubii la ce imi arata kilometrajul. Merg cu a sasea cu motorul turat cam doua-treimi spre trei-sferturi din cursa acceleratiei. Viteza de varf din carte 135 km/h. Cu pasager merg mult mai cuminte, 70-80.

 

Zoltan,

 

Nu ne-am auzit de mult. Iti spun eu care e abaterea la vitezometrul tau: 10km/h (la cauciucurile standard).

 

 

Pe 2 roti - 90 - 110 km/h (EL250 / XVS 650A)

 

Pe 4 roti - 200+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e drumul bun ii dau gaz. Honda CBR 600 F4 e motorul meu. Cam intre 110-130 km/h e media pe drumurile noastre obosite.

Editat de Bibiloi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu viteza de croaziera cred ca-i o chestie relativa, depinde in primu rand de calitatea si categoria drumului,dupa care bugetul motoristului si nu in ultimu rand bulanu "pilotului" :ok: ...stateam si ma gandeam io asa in capu meu (lipsit de casca)...nu de alta da n-am motor(ink)...cam de ce viteza e nevoie ca sa iti asiguri o scapare de radar si fara riscu de a-ti fii vazut nr-ul...

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...