Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator stress_L&P

cu voshod 3m-01 singur 80-95, cu pasager 70-85 inafara orasului iar in oras 40-70km/h (depinde cati taximetristi sant in zona :moto: :ok: :) )

 

frate-miu e taximetrist..... si? io la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am citit pana acum, daca se pune politia pe treaba o zi o sa isi deschida colectie de carnete de conducere si voi o sa mergeti cu autobuzele. si in + viteza de croaziera ar trebuie sa fie cat de cat legala si sa poti sa pui o frana daca sare un (cuvant urat) in fatza ta. take care

 

 

si sondajul are o optiune legala si restu sunt toate peste 50 km/h peste viteza legala in oras = fara carnet 3 luni.. outlaws.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

restu sunt toate peste 50 km/h peste viteza legala in oras = fara carnet 3 luni.. outlaws.
Vezi ca era vorba de viteza de croaziera!!!..viteza de croaziera nu prea am auzit eu sa se poarte in oras ,sau poate da? :ok: :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cu cruiser-chopperul meu, in afara (desi nu am drumuri prea multe si cand apar curbe incetinesc mult...) maxim 90...

in oras un pic sub 60 cand nu avem gropeshnite si ramaturi in asfalt

Specific: incepatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In localitate 40 - 50 km/h, ca e lumea nebuna, iar afara 100-110 km/h, rareori 120 km/h, ca am copil de crescut.

 

Honda NX 650 Dominator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cu cruiser-chopperul meu, in afara (desi nu am drumuri prea multe si cand apar curbe incetinesc mult...) maxim 90...

in oras un pic sub 60 cand nu avem gropeshnite si ramaturi in asfalt

Specific: incepatoare...

 

faci foarte bine.

 

Dar se poate si cu mai multicel pe curbe, pe mai incolo

 

Trust me

 

;)

 

Eu? 110 afara, in oras habar n-an 60 in forja, dupa aia cuminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e cam frica sa ma inclin... cam intru pe contrasens cand am viteza..., am intrat si pe criblura...

Cu timpul poate imi mai dau drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O medie de 90-110 la noi este mare! Stiu ca unii rad la afirmatia mea!Treaba lor! Vedeti cum circula germanii- numai pe B strasse daca nu este urgenta mare de folosit autostrada. Interesant este sa si vezi pe unde umbli! In coloana, primul oricum trebuie sa ruleze cu cca. 10-15 km/h mai putin, pentru ca ultimul sa nu fie radarit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

110-130 cu V-Raptor 1000 Naked. Incerc sa ma mentin in limite normale cand trec prin localitati sau banui ca ma pandeshte un radar. Asta e viteza de deplasare neincluzand sprinturi sau minute de de adrenalina dementa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW F650 GS

Viteza 100-110 in afara si viteza legala in localitati (uneori depasesc pana la 70 dar nu mai mult)

Pe autostrada merg si eu cu 110-120 dar nu mult pentru ca e diferenta mare de vant si confort pe motor de enduro.

Teoretic motoru merge cu 180 si practic eu am mers cu 165 dar putin ca mi s-a facut frica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZr 600 in Romania pe drumuri nationale depinde cum e soseaua daca e rupta sau plina de masini cel mult 120 daca soseaua e buna ma ridic mult dar numai daca sunt in limita sigurantei sau daca soseaua e buna.

Cbr 600 rr in Germania pe sutostrada viteza de navigare 260km/h o prtiune de 80 de km care ai fac zilnic pana la munca si alti 80 inapoi dar in rest o alerg cat se poate cand vin spre tara adica cam la 3 luni pe an atunci depinde ce moto am in general ma limitez la 270 pe autostrada la nemtzi sau austrieci si pana la unguri.Dar in romania iam dat o singura data 240 cu prietena in spate cand am fost la mare pe autostrada soarelui dar pe sosele noastre cel mult 170 care eu consider ca e o viteza foarte mare pentru tara noastra.Salutare si aveti grija viatza e scurta si numai una!!!!

chiar fuge cbr 600 260 km/h?daca nu mai eshti asha sigur da-mi mai bine un PM :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... e bine daca-i doar gluma ce citesc de la Cruel Intentions...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Campina, pe Bucuresti - Iasi, Arad - Deva (unele portiuni :ok:), Brasov - Tg. Mures, Brasov - Teliu :cheers: si sunt sigur ca mai sunt multe zone unde poti sa o tii la 150 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Campina, pe Bucuresti - Iasi, Arad - Deva (unele portiuni :)), Brasov - Tg. Mures, Brasov - Teliu :cheers: si sunt sigur ca mai sunt multe zone unde poti sa o tii la 150 km/h.

 

 

Credeam ca viteza de croaziera e aia de o folosesti cel mai des,nu in mod exceptional cand intilnesti 10 km de drum bun si ii dai gaz :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe drumurile mai sus mentionate aia poate fi viteza cu care mergi cel mai des. Eu, de exemplu, de la Buzau la Iasi am mers constant cu 140-150, mai putin prin localitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios care sunt aia 30 care circula cu viteza de croaziera peste 150 kmh si pe unde ;)

Bucuresti - Buzau se poate merge si cu 200 - personal acolo am mers intre 130-160 constant.

Tirgul Mures - Bucuresti multe portiuni de zeci de km in care am reusit sa merg constant intre 140 si 190.

 

Sunt locuri in care sa ii poti da gaz si sa mergi tare mult insa totul tine si de persoana ta - daca vrei sa te mai intorci acasa iar apoi eu cred ca mai conteaza si cu ce motor mergi pe acele drumuri ( de exemplu un FJR ar merge lejer cu o viteza de croaziera de peste 140 km/h pe multe sectoare de drum chiar si din Romania)

 

PS: eu am votat 110-130 ...deci nu sunt printre cei 30 deoarece mie imi plac mai mult plimbarile decat top speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...