Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gsx 600 F

in Buc seara (adica undeva dupa 22:00) 80 Km/h

in Buc ziua viteza luminii stinse, sau melc melc codobelc, in medie probabil 30-40 Km/h max

pe autostrada 150 Km/h

pe alte drumuri 110 Km/h, daca permite drumul si traficul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oras in jur de 70

 

afara in functie de strada:

 

pe drum cu 1 banda pe sens 120-140

pe drum cu 2 benzi pe sens 160-180-daca e liber si curat pe jos cat ma tine motorul adica pana in 240

 

Suzuki RF 600R

 

multi care postati aici sunteti fani campaniilor antiaccidente.se vede clar ce ati declarat si de ce... dar nu protejati pe nimeni,fiecare cand se urca tot ii da cat ii cere motoru.. de ce sa-l chinuie?

 

sa revenim la viteza de croaziera: _ pai sincer e greu sa ai o viteza de croaziera pe drumurile noastre cu 2 benzi si super aglomerate.daca as circula numai afara pe autostrazi, as merge linistit 250 km/h__ mai mult e periculos, mai putin iarasi e periculos:)

 

in Romania insa , eu nu pot spune ca am vre-o viteza de croaziera.. adica constanta: merg intre 120 si 250 km/h.

 

adevarul este ca daca as circula cu 120 ar fi mai simplu.. as putea s-o tin constant.. dar cine merge cu 120 si are peste 600 cc chiar minte cu nerusinare .

domnu' alien.. acum 2-3 saptamani spre Turnu.. ai trecut pe langa mine..mda cred ca stateam pe loc si tu aveai cam 120.. ......pe dreq .... mergeam tare si ai trecut ca migu'... sau incercai doar varfuri..stiu, tu nu mergi asa de obicei:))) :finger:

 

asfalt uscat ... si imi cer scuze , acum mi-am data seama ca se vorbeste in mile aici :banana:

 

Mi se pare cel mai sincer raspuns si subscriu de ce ti-ai luat motoreta puternica, de fite ? si sa te lauzi ca a ta prinde 300 dar nu i-ai dat peste 120 ca iti e frica ? sa fim seriosi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

cu suzuki gs 500 e merg cu 140kmh.cu honda x4 habarn-am.acum merg cu70-80 la h acu ma duc direct si scurt la 170 km h.e rea cu draci.cu jawa 350 mergeam cu 100-120.na ca sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kevin ,prietene,gs ul meu are un mic parbriz si am reusit so merg cu nevasta la spinare cu 170 cam 20 25 km pe urziceni buzau.vreau sa-i pun si la x4 pt ca aici ai dreptate,ma lasa fara casca si fara toale

 

revin.am un gs identic cu al tau din 93.am sa bag niste foto cit de curind sa-mi vada lumea x4 cel frumos si albastru.si gs-ul bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde pe ce drum national,comunal,autostrada etc. esti , traficul din momentul respectiv, conditiile meteo, starea motocicletei, cati esti pe motor,as mai putea enumera...

traseul targu mures- sighisoara pe care ne dam noi cel mai frecvent,sa zic 160-180 km/h.

motor:R1 2005, de anul asta trec pe RR Repsol de 1000.

post-15414-1170879276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare am mai scris in topicul asta?

Nu stiu , si mi-e lene sa-l citesc tot. Nu de alta dar cred ca l-am mai citit de cateva ori !

 

Oricum, bine c-am votat!

 

Ce-am votat? Habar n-am! Dar cred ca pe acolo pe undeva cu majoritatea

:cheers: :eek: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...