Sari la conținut

Picior Stang


mike_insane
 Share

Postări Recomandate

eu pe mihai bravu.vineri 06.06.08 ora 17 30. destul de mult trafic. eram blocat intre masini. cand s a pus traficul in miscare, masina din stanga mea, cu dobitocul tanar si incepator la volan voia sa se bage in fata mea, desi nu avea unde sa se duca ca abia ne miscam. s a spropiat prea mult de mine, incat m a calcat pe piciorul stang pana sa apuc eu sa l pun pe scarita sa bag in treapta 1.

fericire doar k nu a trecut peste picior sa mi faca laba ca uin animal calcat de masina. doar o contuzie severe si 2 sapt de ghips.

 

ps:soferu era foarte nedumerit ca nu stiam de inseamna nr lui la masina..ma ajutati voi?!.B ++ CCK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) la naiba. si pe mine m'a calcat asa o blonda dar eram cu cizmele si n'am simtit. oricum, aer si un smart. ( smart masina... nu blonda :) ) pai toti pustii iau permise acum ....... se da examen de luni pana vineri ... se iau carnete pe banda rulanta. 150-200 europeni si are permisul in mana. dar sunt toti niste paraleli cu (,) condusul. asta e.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe mihai bravu.vineri 06.06.08 ora 17 30. destul de mult trafic. eram blocat intre masini. cand s a pus traficul in miscare, masina din stanga mea, cu dobitocul tanar si incepator la volan voia sa se bage in fata mea, desi nu avea unde sa se duca ca abia ne miscam. s a spropiat prea mult de mine, incat m a calcat pe piciorul stang pana sa apuc eu sa l pun pe scarita sa bag in treapta 1.

fericire doar k nu a trecut peste picior sa mi faca laba ca uin animal calcat de masina. doar o contuzie severe si 2 sapt de ghips.

 

ps:soferu era foarte nedumerit ca nu stiam de inseamna nr lui la masina..ma ajutati voi?!.B ++ CCK

 

 

Ce pot sa zic, nu ma mai mira absolut nimic in Bucuresti, absolut orice se poate intampla oricand. Iti doresc insanatosire grabnica, bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav, ca intotdeauna e loc si de mai rau din cate am observat. De acum incolo stai si tu cu mana pregatita pe claxon :) de obicei are cel mai rapid efect, nu flashul sau turatul motorului, ca pana sa se uite sa vada ca esti pe motor se sperie ca de orice alta masina, cel putin asa am observat eu.

Pacat ca a scapat idiotul ala fara nici o dauna....merita sa-i rupa si lui cineva piciorul ca sa nu mai conduca vreo luna asa.

Numai bine si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:soferu era foarte nedumerit ca nu stiam de inseamna nr lui la masina..ma ajutati voi?!.B ++ CCK

 

creca vine de la c..acat !! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De un picior in usa n-ai auzit...Traficul din Bucuresti te obliga sa ai o atitudine agresiva,altfel patesti tot felul de tampenii...!

 

Eu am avut surpriza de a rula pe aceiasi banda cu o domnisoara care se facea ca nu ma vedea si m-a inghesuit pana in momentul in care mi-a ajuns langa picior si i-am futut una-n far de era sa intre pe contrasens...Dupa a mers f prudent,chiar la mai bine de 50 m in spatele meu :)

 

Insanatosire grabnica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m a calcat pe piciorul stang pana sa apuc eu sa l pun pe scarita sa bag in treapta 1.

fericire doar k nu a trecut peste picior sa mi faca laba ca uin animal calcat de masina. doar o contuzie severe si 2 sapt de ghips.

Repeta dupa mine: EEE CHIII PAAAA MENT. Daca aveai incaltari cu bombeu metalic nu pateai nimic.

 

De un picior in usa n-ai auzit...Traficul din Bucuresti te obliga sa ai o atitudine agresiva,altfel patesti tot felul de tampenii...!

Terminati cu imbecilitatile astea infantile, daca avea si dosar penal pentru distrugere ca Narko il durea mai putin piciorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repeta dupa mine: EEE CHIII PAAAA MENT. Daca aveai incaltari cu bombeu metalic nu pateai nimic.

 

 

Terminati cu imbecilitatile astea infantile, daca avea si dosar penal pentru distrugere ca Narko il durea mai putin piciorul?

 

Adam frate, tu te crezi robocop sau captain planet? Eu merg de obicei cu cizmele de cros, dar pun pariu ca si cu alea mi se face laba piciorului varza daca se urca o masina de o tona cu roata pe ele. Dupa tine ce ar trebui sa facem sa ne luam armura de cavaleri medievali si sa ii invitam pe astia sa ne calce sa vedem cat rezistam? Nu mai posta aiurea ca din asta nici mama echipamentului nu te scotea. Ar fi frumos din partea noastra sa le si multumim celor care atenteaza la viata si siguranta noastra pe strazi? Nu sunt genul violent dar uneori o cizma in portiera parca nu strica. Scuze de offtopic. Respect si multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repeta dupa mine: EEE CHIII PAAAA MENT. Daca aveai incaltari cu bombeu metalic nu pateai nimic.

 

 

Terminati cu imbecilitatile astea infantile, daca avea si dosar penal pentru distrugere ca Narko il durea mai putin piciorul?

 

:)

 

Prea putini isi pun probleme legate de cizme. Parerea mea e ca sunt una din cele mai critice, daca nu cea mai critica piesa de echipament dupa casca. Intotdeauna cracul va fi cel mai expus la o gramada de tampenii. Ba te calca careva pe el, ba iti pica mobra pe el, etc.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara cizme tot si-o patea. Eu port mereu cizmele touring si cu toate astea tot am avut incident in care m-am ales cu fisura de os.

Am patit si eu ceva de genul cu un idiot care s-a bagat pe banda mea pana m-a calcat pe picior, insa nu a reusit sa treaca peste tot, ci numai peste degetul mic. M-am dus la el, i-am aratat si zicea ca nu e vina lui...ce era sa ii fac? mai ales ca sunt fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repeta dupa mine: EEE CHIII PAAAA MENT. Daca aveai incaltari cu bombeu metalic nu pateai nimic.

 

 

Terminati cu imbecilitatile astea infantile, daca avea si dosar penal pentru distrugere ca Narko il durea mai putin piciorul?

 

Data viitoare cand o sa te inghesuie cineva pe banda...incearca varianta pasnica,sa vdm daca tine sau daca o sa postezi cum te-a atins o proasta... :) Imbecilitati infantile...? :) Tu unde mergi ma cu motoru...pe Marte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) la naiba. si pe mine m'a calcat asa o blonda dar eram cu cizmele si n'am simtit. oricum, aer si un smart. ( smart masina... nu blonda :D ) pai toti pustii iau permise acum ....... se da examen de luni pana vineri ... se iau carnete pe banda rulanta. 150-200 europeni si are permisul in mana. dar sunt toti niste paraleli cu (,) condusul. asta e.

ieftin tare la voi plasticu.......

hai ca iti trimit amatori de conserve..... B)

 

Cu sau fara cizme tot si-o patea. Eu port mereu cizmele touring si cu toate astea tot am avut incident in care m-am ales cu fisura de os.

Am patit si eu ceva de genul cu un idiot care s-a bagat pe banda mea pana m-a calcat pe picior, insa nu a reusit sa treaca peste tot, ci numai peste degetul mic. M-am dus la el, i-am aratat si zicea ca nu e vina lui...ce era sa ii fac? mai ales ca sunt fata...

asa e.....ar trebuii sa circulam ca niste cavaleri teutoni imbracati si ....cu sulite de 3m ....sa tinem conservele la distanta

si eu am avut cizme ....... :) dar mia prins picioru intre scaritza si asfalt si mi-a rupt 2 degete....

depinde de sansa fiecaruia ......poti saa fii in bermude sa nu dea nimeni peste tine....si sa fii napoleon ghinionist :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De un picior in usa n-ai auzit...Traficul din Bucuresti te obliga sa ai o atitudine agresiva,altfel patesti tot felul de tampenii...!

 

Eu am avut surpriza de a rula pe aceiasi banda cu o domnisoara care se facea ca nu ma vedea si m-a inghesuit pana in momentul in care mi-a ajuns langa picior si i-am futut una-n far de era sa intre pe contrasens...Dupa a mers f prudent,chiar la mai bine de 50 m in spatele meu :)

 

Insanatosire grabnica...

Si eu am patit la fe cu o femeie proasta... ma ingramadea si am injurat-o..era sa ma dau jos sa sa-i pălesc una in portiera... unu din grupul de motociclisti m-a temperat , spunandu-mi ca tipa imi poate lua nr de la motor si sa ma dea pe mâna Polutiei Rutiere, sa imi faca dosar. deci vaca era sa ma trînteasca si eu trebuie sa îi sărut mâinile.

Faza cu nr tipului care l-a accidentat pe colegul care a deschis topicul.. da.. anunță ca la volan e un c.ă.c.a.t!

Trebuie sa ii dai nr.complet a excrementului dobitoc ,poate il mai vad amicii de pe forum si rezolva ei intr-un fel problema dupa vechile tipare... ochi pentru ochi, dinte pentru dinte.. Mi se pare corect. Asa ar fi oamenii mai responsabili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu cum de te a calcat pe picior.. cand stai intre masini, aproape de ele...in trafic , etc , tre sa te gandesti la asa ceva! si pe mine erau sa ma calce..dar m am ferit, am prevazut...etc ! aici pe forum suntem toti eroi, dar multi sunt care...habar nu au sa mearga..nu stiu cum se ia examenul la masina, dar stiu cum este la moto! mergi cu viteza 1 intr o curte, faci de cateva ori niste 8 uri si aia e! in Franta, am fost sa vad si eu cum este o scoala moto! diferenta este f f mare!

 

nu va fie cu suparare, dar mai sunt si unii care dorm pe moto sau chiar nu au nici o legatura! nu toti sunt " cavaleri"

 

merg prin Bucuresti si ma ia cu frisoane, multi bikeri fara geci, fara cizme, far manusi...prin Aviatiei trecea un smecheras cu o pasagera cu parul in vant, cum coboara podul dinspre Baneasa dau blana, cu toate ca sunt treceri, intersectii, etc...!

 

am vazut in targ bikeri care si cumpara casti cu 70 roni!niste chinezarii de 2 lei! nenorociri de cizme pe la juma de milion..etc..! Echipamentul conteaza !

 

Sanatate la maxim si aveti grija!

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum spune-ne ce ai facut? ai chemat politia? In mod normal trebuia sa-i ia permisul si tu sa te duci sa-ti scoti certificat medico-legal si sa ceri despagubiri. CCK?? nu stiu ce inseamna si trebuia sa-i spui ca poate fi si presedintele Romaniei, daca e vinovat sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tun ce cautai intre ei, asa de aproape ? Si de ce nu i-ai batut in geam cand s-a apropiat asa de mult de tine, sau de ce nu ai incercat sa il atentionezi intr-un fel ? Eu de regula cand merg sau stau intre masini in primul rand ma fac vazut de catre vecini. Se poate intampla sa forteze plecarea si sa treaca peste tine de-a dreptul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tun ce cautai intre ei, asa de aproape ? Si de ce nu i-ai batut in geam cand s-a apropiat asa de mult de tine, sau de ce nu ai incercat sa il atentionezi intr-un fel ? Eu de regula cand merg sau stau intre masini in primul rand ma fac vazut de catre vecini. Se poate intampla sa forteze plecarea si sa treaca peste tine de-a dreptul !

 

CORECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Salutari. Am patit si eu azi la fel. La un giratoriu pe DN1 pun frana sa astept sa treaca cei angajati in giratoriu. Sunt pe banda 2 la margine dreapta. Din stanga vine o doamna care vine pana la roata mea stanga si opreste si ea. Cu ochii in stanga probabil nu m.a vazut in dreapta ei mi.a spus. Pleaca anticipat si trece peste piciorul meu. Isi cere scuze. Aveam ghete dar.... Ajung la cel mai apropiat spital si am un os fisurat. 21 zile gips. Deci... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...