Sari la conținut

Motorul Meu Mult Visat


dorutudj
 Share

Postări Recomandate

astept pareri pro si contra despre utilajul meu, are putin peste 10000km, in rest ce se vede, ce nu se vede in plus fata de una obisnuita ar fi filtru de aer sport si power commander, deci...

bravo, ai cel mai tare motor din falticeni!

e bine asa, ti'au murit laudatorii? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fim rai. omul e mandru de jucaria sa mai ales ca are power commander

 

 

si cam pe unde mi-am manifestat eu mandria fata de power commander??? de jucarie chiar sunt mandru

 

bravo, ai cel mai tare motor din falticeni!

e bine asa, ti'au murit laudatorii? :P

 

 

nu cred ca e cel mai tare si in primul rand nu cred ca e asa important acest lucru

 

am si o rugaminte poate imi spune cineva unde gasesc un telescop(sau amortizor de ghidon) OHLINS reglabil evident pe yamaha mea

Editat de dorutudj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde il gasesti pe yamaha ta? cauta pe la ghidon, p'acolo.. :D

 

geba cauta...ca nui...tre sa-i puna...amice @dorutudj incearca pe net ca la Yamaha romania e cam 700 euro... :P banuiesc ca ti-a pierit kef-ul la banii astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai ia ohlins, ia lsl ca e mai ieftin si tot ia.

Cum, sa se uite prietenii la motor si sa'l ia la misto ca nu are amortizor de ghidon?

 

 

nu iau amortizorul doar ca sa se vada acolo frumos, il iau pentru ca am trecut cu bine peste un goblaj si chiar nu vreau sa mai simt ce am simtit

 

'' deci....'' filtru de aer sport o sa-l cureti des, plus ca nu ai ce face cu powercomander. arata bine, sa o stapanesti sanatos, si multe mii de km pe asfalt uscat

 

 

multumersc pentru urari, totusi de ce spui ca nu ai ce face cu power commander, eu am facut o proba cu si fara el si mi se pare ca in ture rupe mai tare cu PC, e ca o explozie undeva mai sus de 6000 ture, nu am incercat sa-i setez fuel-ul mai mare in ture mai joase sa vad cum se comporta oricum ma gandesc ca totusi degeaba nu o fost pus el acolo, asa am luat motorul din italia, are o harta de injectie facuta de un service care facea tuning in italia testata pe dino.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iau amortizorul doar ca sa se vada acolo frumos, il iau pentru ca am trecut cu bine peste un goblaj si chiar nu vreau sa mai simt ce am simtit

 

 

 

 

multumersc pentru urari, totusi de ce spui ca nu ai ce face cu power commander, eu am facut o proba cu si fara el si mi se pare ca in ture rupe mai tare cu PC, e ca o explozie undeva mai sus de 6000 ture, nu am incercat sa-i setez fuel-ul mai mare in ture mai joase sa vad cum se comporta oricum ma gandesc ca totusi degeaba nu o fost pus el acolo, asa am luat motorul din italia, are o harta de injectie facuta de un service care facea tuning in italia testata pe dino.

 

 

se numeste voblaj

 

sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da ce carcotasi sunteti cu totii ... sa mor io .... de ce dreaq dati si voi ca niste lei in bietul om ... voi nu ati fost mandri cand v-ati luat mobrele sau voi erati indiferenti ... romani bashiti cu rahatel in cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da ce carcotasi sunteti cu totii ... sa mor io .... de ce dreaq dati si voi ca niste lei in bietul om ... voi nu ati fost mandri cand v-ati luat mobrele sau voi erati indiferenti ... romani bashiti cu rahatel in cap

 

 

eh...., oricum pe mine ma distreaza fiecare parere si nu e cu suparare,orice persoana are dreptul sa-si exprime parerea asa cum crede de cuviinta, oricum nu e primul motor dar asta chiar imi place, cat despre VOBLAJ scuze de greseala in rest nimic de obiectat in continuare poate ma ajuta cineva cu un LSL sau OHLINS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dorutudj, ti-ai tras super motocicleta, s-o stapinesti sanatos si ai grija de ea :friends: . Ia neaparat amortizor de ghidon, e un "must have" pe o mobra supersport. In rest bafta si sa te bucuri de ea :bounce: !

 

P.S.

Nu lua in seama rautatile ca nu are rost :crack: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...