Sari la conținut

Accident la Potcoava'


altrixkk
 Share

Postări Recomandate

Am inteles din surse neoficiale ca aseara pe la 23:00 a avut loc un accident destul de grav in zona Potcoava (Baba Novac) in care a fost implicat un motociclist si un :drink: taxi :laugh: .Se pare ca semafoarele erau pe galben intermitent, motociclistul circula pe sensul cu prioritate iar un taxi a intrat in intersectie fara sa se asigure (l-a lovit in plin).Motoru a avut de suferit fiind contorsionat iar motociclistul nu am auzit decat ca era constient dar se vaita si nu putea sta in picioare.Ce este imbucurator :( ...macar a venit salvarea repede.

Toate aceste mi-au fost povestite de un coleg de munca care a auzit bufnitura si a coborat sa vada ce s-a intamplat.Astept alte detalii.

PS. se stransese o gramada de lume dar nimeni nu facea nimik...nici macar nu s-au apropiat de motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vorba despre un taximetrist ci despre un Passat verde model nou cu numar de Bucuresti condus de un cetatean Chinez FARA PERMIS DE CONDUCERE... Motociclistul nu a patit mai nimik in afara de sperietura si cateva zgarieturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este totusi Romania - tara tuturor posibilitatilor.Nu stiu de ce :drink: , dar politia romana are alergie la cetateni straini (mereu scapa cu cate o amenda sau o spaga).

Ma bucur ca nu a avut de suferit motoristul caci m-am cam saturat sa tot aud de decese sau spitalizari.

Asfalt uscat si mergeti cu atentie !!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este totusi Romania - tara tuturor posibilitatilor.Nu stiu de ce :laugh: , dar politia romana are alergie la cetateni straini (mereu scapa cu cate o amenda sau o spaga).

 

197081[/snapback]

 

 

Mda, au rams cu sechele de pe vremea cand atarnau la arabetii cu " 12-B-xyzt" pt o ciunga cu miros de occident :drink:

 

In rest, sanatate baiatului si sper sa nu il lase pe ciongolez sa scape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e "cetatean strain" ci e chinez. Cea mai periculoasa rasa la condus. Pur si simplu au probleme cu creierul si nu le intra "arta" asta. O s avedeti in vreo 10 ani cind or sa fie 20.000 in Bucuresti. A, si au si o enzima lipsa si se imbata cu juma de bere. :laugh:

197747[/snapback]

 

Da. Trist dar adevarat. :drink:

 

Insanatoshire grabnica motociclistului (pentru zgarieturi si shoc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Potcoava .. aproape de mine , am intrebat in stanga si in dreapta .. si nu stia nimeni nimic ... Calaretul sper sa fie ok .. cat despre chinezii la volan ..

post-3289-1120721947_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

eu sunt cel lovit la potcoava, sunt bine sper sa fac si mototcicleta..... :bounce:

198320[/snapback]

 

 

sper sa te faci bine dar si motocicleta sa o faci sa mearga bine. Povesteste ce s-a intamplat.....chinezu mai traieste? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veneam de la titan spre diham, la potcoava nu mergea semaforul, aveam prioritate, am trecut , aveam cam 50km\h, un chinez cu un passat a intrat si el desi avea cedeaza si... am intrat in el, am cazut, salvare, politie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur sa aflu ca grasanu' e OK....cat despre Politie si solutionarea preblemei ,momentan nu se poate.Sunt un pic ocupati cu amprentarea celor de la comemorare......

Cred ca razboiul de guerila de care vorbea Baiazid nu de mult :bounce: nu e departe.....si pare singura solutie ( nu dati cu pietre, dar nu prea vad alta...s-a incercat cu binisorul, cu atentionari, se pare ca Romania stie numaid e Spaga si gealatzi cu ceafa de pitbull cu Jeep si plini de bani...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...