Jump to content
Sign in to follow this  
gabitzu_mobristu

Concurs Karting La Pitesti .. Etapa Judeteana

Recommended Posts

concursul va avea loc pe data de 21.06.2008 , incepand cu orele 09.00 , sunteti invitati sa participati la deschiderea competitiei prin " Parada motoarelor " sustinuta de motociclisti si ATV'isti . Asteptam confirmarile voastre!!!!

Edited by gabitzu_mobristu

...sa crezi tu...20-22 este intrunirea de la Brasov :P

1- intrunirea de la brasov chiar se mai tine? auzisem ca s-ar fi schimbat data. ceva in luna august?

2- din cate stiu Gabitzu mobristu o sa participe si el la concurs si ar mai avea nevoie de ceva sponsorizari, nu foarte mult. circa 150 de euro............ca tot ne-am obisnuit cu donatiile, sa nu ne iesim din mana..........

1- intrunirea de la brasov chiar se mai tine? auzisem ca s-ar fi schimbat data. ceva in luna august?

2- din cate stiu Gabitzu mobristu o sa participe si el la concurs si ar mai avea nevoie de ceva sponsorizari, nu foarte mult. circa 150 de euro............ca tot ne-am obisnuit cu donatiile, sa nu ne iesim din mana..........

intrunirea de la brasov sa amanat,din cauza chiriei terenului,fiind obligati sa gaseasca alta zona.asa ca aveti liber la alta parada :friends: :crack:

locatia : strada stadionului , akolo unde se da examenu de permis , ptr cei care vor participa la parada va astept la ora 08.45 in fata palatului copiilor . multa bafta !

locatia : strada stadionului , akolo unde se da examenu de permis , ptr cei care vor participa la parada va astept la ora 08.45 sus la stadion ... va asteptam !

post-10129-1213254422_thumb.jpg

post-10129-1213254455_thumb.jpg

post-10129-1213254468_thumb.jpg

Edited by gabitzu_mobristu

deci pana la urma la stadion sau la palatul copiilor ne strangem la 8:45 pentru parada moto?

salut...ce tre sa faci ca sa poti participa la concursul de karturi???

ca as vrea sa ma inscriu si eu :friends:

in primul rand iti trebuie kart,bani,daca nu ai bani iti trebuie sponsor si antrenament

depinde de campionat ... de exemplu in capinonatul asta in care ma dau eu( campionatu cu banii putini) trebuie sa ai max 25 de ani , sa fi elev/student .. sa ai kart si sa fi intrescris la un club .. dar exista si campionatul FIA ( federatia internationala de autovehicule) unde nu exista limita de varsta , doar ca akolo se baga foarte multi bani ( de 10000 euro in sus ) , antrenamente si mana de pilot .... na eu sper sa ajung sa ma dau macar o etapa in FIA , dar deocamdata stau greu la capitolul finante , adik abia ma tin in campionatul asta .. asa ca poate la anu , peste 2 ani , peste T'ani o sa ma dau macar o etapa akolo sus ! :friends:

sunt mai multe campionate : CNK , FIA , CPCR , etc ..

Pana la urma se aduna ceva motoare maine la stadion ?

salut...ce tre sa faci ca sa poti participa la concursul de karturi???

ca as vrea sa ma inscriu si eu :cheers:

Pai trebuie sa iti cumperi un kart.....aici depinde ce varsta ai pt ca e pe clase de varsta,si iti trebuie o masina cu remorca sau duba cu care sa poti sa mergi la concursuri pt ca se tin prin toata tara:Bistrita Valcea Mures Cluj Simleu Zalau etc........

Daca chiar iti place si vrei sa te apuci de karting trimitemi un mesaj te ajut eu.

Pai trebuie sa iti cumperi un kart.....aici depinde ce varsta ai pt ca e pe clase de varsta,si iti trebuie o masina cu remorca sau duba cu care sa poti sa mergi la concursuri pt ca se tin prin toata tara:Bistrita Valcea Mures Cluj Simleu Zalau etc........

Daca chiar iti place si vrei sa te apuci de karting trimitemi un mesaj te ajut eu.

BUNA DIMINEATAAAAAAAAAAAAAAAA

:cheers: :D :10:

Discutia e de acum 2 ani de zile

mai scrie( tasteaza , pune) o virgula, doua ( pe ici pe colo , prin locurile esentiale... )

trimite-mi

iar pentru cultura generala( a noastra ) completeaza si tu la profil.... detalii de genul ... de unde esti .. bla bla

Edited by tiranspider