Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

Am luat azi pentru Transalp un Metzeler Tourance 120 90 17 cu maxim 5 la suta uzura (200 ron) si un Yokohama E-703 pentru fata,90 90 21 (100 ron) nefolosit, cu perisorii pe el. Ce marca vietzii e si asta,ca nu am auzit de ea? Pretul a fost bun,nu am ratat ocazia

 

Yokohama e marca serioasa de pneuri auto. Pe partea de moto nu stiu nici eu mare lucru despre ei, dar nu cred sa faca cauciuce rele. Te rog pune niste fotografii cu profilul lor.

Un An Nou fericit, iti doresc!

La multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am luat azi pentru Transalp un Yokohama . Ce marca vietzii e si asta,ca nu am auzit de ea?

Stai linistit, ca nici ei nu au auzit de tine . :crack:

on topic. pretul intradevar este bun , acu' depinde daca au si un dot cat mai nou .

hai... La multi ani si sa ne vedem sanatosi ! (cu mobra aia noua )

Editat de RomiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E... anu' asta o iei asa mai usurel sa nu faci derapaje si usor, usor strangi banuti pentru unele noi la anu' .

si eu vreau sa schimb caucioacele in iarna asta, ca astea de le am acu mai merg cam 4-5ooo si nu mi-s de ajuns pentru voiaj la vara .

daca nu te grabea-i ... faceam donatie o pereche cauciucuri care sigur pe tine te tineau tot anu' care vine , asa... cred ca o sa fac fericit pe alt transalpist .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va bucurati la anvelope cu dot mai vechi de 3-4 ani

costa mai putin o pereche noua de " caciuceoace " decat de reparat mobra pe o parte.....

 

2005 ......cam vechi ....si de o pomana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am suportat si am telefonat la astia de la anvelopemoto.eu.

Varianta de Karoo Traveller pentru spate nu se gaseste pentru mobra mea, adica nu exista 150/70-18', ci doar 150/70-17'. Pe 18' se gaseste doar Karoo simplu care de altfel este mai cramponat si care (zic eu) in 3000-4000km il chelesc, asa ca ... iar nu stiu ce sa iau ?!

Am intrebat si de Karoo 3, dar tipul a zis ca nu au nicio veste de la producatorul german. Nu apare pe stoc nici acolo !

 

Totusi, Heidenau K60 astea sunt chiar asa dezastruase ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k60 normal sunt extraordinare.

k60 scout - profilu difera in functie de dimensiune. Exceptand necazurile mentionate mai sus - la capitolu tractiune nu am ce sa le reprojez. Am fost ieri la Sinaia; in zapada musca ok si nu se incarca, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pai la mine s'ar potrivi varianta K60 Scout 150/70 B18 (cea marcata cu rosu)

Ce am inteles ca modelul 150/70 B17, cel care are pe creasta ,,banda" continua, este cel care ,,face figuri" ?

post-10224-0-61911100-1357218353_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la tine banda e doar pe jumatatea crampoanelor - ajungi la ea dupa ce uzezi jumate de guma. Ameamamte din stanga pozei au banda pana sus.

Nu stiu ce sa zic de ele - eu merg cu 130/80/17 - nu au banda absolut deloc

 

Incearca una si vezi ce zice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am suportat si am telefonat la astia de la anvelopemoto.eu.

Varianta de Karoo Traveller pentru spate nu se gaseste pentru mobra mea, adica nu exista 150/70-18', ci doar 150/70-17'. Pe 18' se gaseste doar Karoo simplu care de altfel este mai cramponat si care (zic eu) in 3000-4000km il chelesc, asa ca ... iar nu stiu ce sa iau ?!

Am intrebat si de Karoo 3, dar tipul a zis ca nu au nicio veste de la producatorul german. Nu apare pe stoc nici acolo !

 

Totusi, Heidenau K60 astea sunt chiar asa dezastruase ?!

 

KarooT se gaseste in 140/80-18 si nu cred ca este mare diferenta de aspect. Poti incerca si un TKC80 pe spate cu un KarooT pe fata. Profilul este asemanator

In rest cu karoo simple ai dreptate cam 5-6000 m-au tinut pe v-strom 650 si cu siguranta pe monstrul tau vor tine mai putin deci 4000 este o estimare corecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vlady_80. Foarte bune preturile ...de exemplu un set de Anakee 2 ajunge pe la 870lei cu tot cu transport.Cunoaste cineva site-ul respectiv ,este de incredere ?

daca platesti cu Pay pal nu sunt riscuri esti acoperit de ei in cazul in care nu vine comanda sau primesti altceva , cel putin pe ebay asa este si ma gandesc ca asa este cam pe toate siteurile ce merg pe baza de Pay pal

Tu comanzi ei iti emito o factura si un request for money prin Pay pal deci raman urme

 

 

 

PS daca ai rabdare pan prin Aprilie am sa ofer mai multe detali, eu voi cumpara de la ei

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o nelamurire ! Doua cauciucuri oarecum identice, doar totusi diferite:

 

Metzeler MCE Karoo 2 (T) M+S TL

Metzeler MCE Karoo 2 (T) M+S TT

 

..... la ce se refera ultimele doua litere de la sfarsit, ,,TL" si ,,TT" ? ... ce semnificatie au ca asta se reflecta si in pret ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o nelamurire ! Doua cauciucuri oarecum identice, doar totusi diferite:

 

Metzeler MCE Karoo 2 (T) M+S TL

Metzeler MCE Karoo 2 (T) M+S TT

 

..... la ce se refera ultimele doua litere de la sfarsit, ,,TL" si ,,TT" ? ... ce semnificatie au ca asta se reflecta si in pret ?

 

TL = tubeless

TT = tube type

 

TT in general e mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ar fi TL mai ieftine (ceea ce nu e cazul in general), daca ai camera tot TT merita mai mult ca se dejanteaza mai usor in caz de pana.

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si de cat de mare este gaura ! Eu car tot timpul un spray din ala dupa mine, dar nu l-am folosit nicio data ... insa mi-e groaza daca iau un piroi mai mare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...