Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

Tu ai gasit E09 pe 17? Omu de la care as putea sa iau mi-a spus ca decat un model de mitas are pe 17, adica C02. Eu am roata pe 17. :yikes: Daca aveam pe 18, nu mai eram asa stresat, pe orice drum gaseam.

 

Bineinteles ca exista E09 de 17". Eu sunt din Bucuresti si cumpar de la Chemtraders.

post-7680-1232527614_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astazi am vorbit la Heidenau.Ro. Baietii mi-au spus urmatoarele preturi:

 

 

Heidenau K60 120/90-17: 190 RON bucata

Heidenau K60 90/90-21: 135 RON bucata

camera 17 tzoli: 40 RON bucata

camera 21 tzoli 45 RON bucata

camera 15mp (dedicatie pt Sebi): mult :yikes:

 

In total, pentru un set complet de gume + camere, va trebui sa scoatem din buzunar 410 RON + taxe curierat. Taxele de curierat vor fi intre 50 si 100 RON... cred.

Apreciez gestul ca nu mi-ai oferit o camera de... 2mp :yikes: Vorbind despre restul camerelor: pretul e ok sau mi se pare mie putin cam mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut tot sezonul 2008 un set de K76 pe africana ... sunt ok gumele, am mers pe ploaie Calimanesti - Bucuresti si a fost ok ... mai greu cu liniile de tramvai si capacele de canal, unde se aluneca bine ... apoi in decembrie am pus un set de Mitas E09 pt a merge pe aratura si sunt foarte multumit de ele ...

cu K76 am facut 11000 km dar nu prezinta mari urme de uzura ... deci raport pret/calitate excelent ... mitas-urile au fost 100 de coco setul ... fac toti banii:D

post-4615-1232529347_thumb.jpg

post-4615-1232529618_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind despre restul camerelor: pretul e ok sau mi se pare mie putin cam mare?

Cel putin o camera de roata spate cam pe la 40RON am cumparat si eu asta vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap. eu ma bag la un set de caucioace. FARA CAMERE ca d-alea am.

(ai idee cam cind vin; gen le trimit intr-o saptamina ca-s pe stoc SAU le comnada la producator, asteapta ei transportul si abia dup-aia le trimit la noi,.....ca sa imi programez banii si jentile)

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi le-a venit stocu. Deci o sa trimita din Sag (15km de Timisoara), in momentul cand plasam noi comanda. Presupun ca mai mult de o saptamana nu face pe drum. Oricum la cum ii vremea acu... :yikes:

 

Deci, pana acuma, doua seturi gume si un set de camere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi le-a venit stocu. Deci o sa trimita din Sag (15km de Timisoara), in momentul cand plasam noi comanda. Presupun ca mai mult de o saptamana nu face pe drum. Oricum la cum ii vremea acu... :yikes:

 

Deci, pana acuma, doua seturi gume si un set de camere.

Daca setul de camere e pentru mine, e ok. Daca nu, atunci adauga unul :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu am inca 5 bulioane ca sa intru si eu la afacerea asta ma bag la un set de camere(fata plus spate). de domi, bineinteles. Te las pe tine doriane ca tu stii ce si cum comanzi ca dimensiuni. Nu are rost sa mai scriu si aici ce ti-am scris pe privat ca am primit raspunsul citeva randuri mai sus.

Apropooo, cand dam banii? Ca sa stiu. Mie imi ia cam o sapt sa strang 5 mil asa ca daca mai asteptati un pic ma bag si la incaltari. Daca nu , asta e intru in joc cu camere si in primavara caut mitas 07 si asta e. Astept vb de la tine dorian(swich) si de la dominator 72(sebastian).

Harciogu(mihnea) ce a zis? se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am hotarat ce cauciuc vreau. si cred ca mai e destul pana la primavara. ma inscriu insa la camere (fata+spate). vorbim joi de banuti, nu?

Later edit: am intrebat la heidenau.ro de K76 dar inca nu mi-au raspuns daca au, si la ce pret, setul de asfel de gume pentru domi.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Centralizator, take 2:

 

switch: 1x set gume + 1x set camere (410 RON)

ser79ban: 1x set gume (325 RON)

domi72: 1x set camere (85 RON)

dsorinmihail: 1x set camere (85 RON)

harciogu: 1x set camere (85 RON)

 

TOTAL: 2x seturi gume + 4x seturi camere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

 

Ati folosit careva astfel de gume?

 

http://www.reifenwerk-heidenau.de/profil_a...ofil=K60%20rear

 

Daca da, ce parere aveti despre ele - cum se comporta, cit v-au tinut si cam cit (v-)au costat?

 

 

Multumesc,

 

Aurelian

 

 

daca le vrei pt 1200 nu cred ca e bine

animalele noastre au nevoie de anvelope f rezistente

deci ai grija ce pui

si vezi daca sunt recomandate de bmw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi la topicul ,,cine are BMW..." :yikes:

 

 

pai tocmai - ca acolo n-am citit de nimeni cu gs1200 c-ar fi folosit asa ceva ...!

 

daca le vrei pt 1200 nu cred ca e bine

animalele noastre au nevoie de anvelope f rezistente

deci ai grija ce pui

si vezi daca sunt recomandate de bmw

 

 

ian,

 

Nu exista anvelope dedicate, ci doar recomandate - ca dealtfel orice consumabil!

 

Fiecare producator agreaza si recomanda un altul pentru produsele lui - ma refer la moto.

 

Ca atare, daca anvelopa are dimensiunea specificata de bmw, nu vad care ar fi motivul sa nu poata fi folosita - mai ales ca este facuta in Alemania!

 

Personal gasesc acest profil mult mai interesant decit cel al tkc 80 - aduce a profil de roata de tractor, si ca atare cred ca descurca destul de bine offroad.

 

Ce ma intereseaza, este sa se descurce (bine) pe nisip - boala mea, sa merg la mare!

 

Gresesc?

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aurelian, daca gasesti ORICE cauciuc pe dimensiunea de care ai tu nevoie, ramane doar sa te uiti la specificatiile tehnice. Adica, sa vezi viteza maxima si greutatea maxima la care se preteaza cauciucul. Astea sunt specificatii tehnice clare date de producator si nu sunt sfaturi de la prieteni mai mult sau mai putin avizati. Nu conteaza ca-i mitas, heidenau sau stiu eu ce alta firma. Important e sa-ti foloseasca profilul la ceea ce vrei sa faci tu cu mobra si cauciucul sa corespunda din punct de vedere tehnic motocicletei tale.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aurelian, daca gasesti ORICE cauciuc pe dimensiunea de care ai tu nevoie, ramane doar sa te uiti la specificatiile tehnice. Adica, sa vezi viteza maxima si greutatea maxima la care se preteaza cauciucul. Astea sunt specificatii tehnice clare date de producator si nu sunt sfaturi de la prieteni mai mult sau mai putin avizati. Nu conteaza ca-i mitas, heidenau sau stiu eu ce alta firma. Important e sa-ti foloseasca profilul la ceea ce vrei sa faci tu cu mobra si cauciucul sa corespunda din punct de vedere tehnic motocicletei tale.

 

bafta

 

 

da, pai asta spuneam si eu mai sus!

 

Ei, o sa fi primul, ce? :yikes:

 

 

 

poate ...!

 

si am sa le pun pe motocicleta care ... de fapt trebuia sa fie a ta ...!

 

rizi, eh..?!

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu... comanda a plecat astazi :kiss:

 

Damn... vorbim maine cum facem cu banii, curierul, etc... Unde vin camerele si anvelopele, la tine, nu?

 

In legatura cu K76, apropiat de Metzler Tourance, citez, din partea domnului general manager "-profilul acesta este numai 130/80-17 si 90/90-21"

 

Beau (de nervi ca nu stiu ce anvelopa vreau si pt ca nu stiu cum sa invat mai repede in mai putin timp) :yikes: :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

swich(dorian), vezi sa nu uiti sa ma suni inainte sa pleci de la servici ca am sa iti dau si pt mine si pt dominator 72(sebastian), banii pe cele 4 camere(2 fata si 2 spate de dominator). vorbim.l

 

 

Salut vreau si eu un set de camere 0727 59 75 61 alex(da un bip switch ca nu stiu nr tau)

sa iti spuna swich pe ce post se vb de comanda ca mai sunt si altii care au dat comanda acum si mai sunt altii care vor sa dea comanda de cauciuce si camere peste vreo luna. cred ca cei cu bmw f650 sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati folosit careva astfel de gume?

http://www.reifenwerk-heidenau.de/profil_a...ofil=K60%20rear

Daca da, ce parere aveti despre ele - cum se comporta, cit v-au tinut si cam cit (v-)au costat?

 

si astept impresii - avizate - despre tipul de caucic mentionat mai sus!

 

Sa stii ca si eu ma uit de ceva timp la varianta asta de gume pt. vaca !

Daca pretul e mai mic decat al TKC-urilor si durata de viata e mult mai mare, de ce nu ?

Plus ca lumea le lauda pe alte forumuri...

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=363297

si

http://www.advrider.com/forums/showthread....=heidenau+tkc80

 

Vezi ca mai e un review la topicul lui Galen care si-a incaltat Africana cu Heidenau si e foarte incantat.

/index.php?...t&p=1279287

 

Singura problema ar fi ca dimensiunile disponibile pt. GS sunt

F. 100/90 19

R. 140/80 17

 

Dar nu s-au raportat probleme. Tipul de pe advrider.com a facut pana acum vreo 50.000 km cu Heidenau la dimensiunile alea si a mers bine-mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum merge Mitas E09 la Tenere overall?

 

Zvonuri auzite de mine zic ca:

1.se tocesc relativ repede daca sunt merse foarte mult pe asfalt;

2.crampoanele se pot rupe;

3. nu le au prea bine cu curbele (pe asfalt, la viteza);

4.pe ploaie sunt dramatice (fuge curu).

 

Confirmati/infirmati va rog, cei care ati testat indeaproape.

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...