Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

@ Angi :

Romi3 are preturi bune pe site-ul sau :

http://www.romimoto.ro/tyres.php

 

In Timisoara (si nu e reclama mascata) am gasit preturi bune si la Sorin - Galeria 1 (unele modele putin mai ieftine decat la Romi).

 

Da-i un telefon pana in ora 18, spune-i ce ai nevoie si vedeti voi mai departe.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat Heidenau K76 pentru F650GS-ul meu.

Pret:

-fata 190 ron

-spatele 240 ron

Transportul pana-n Bucuresti aproximativ 30 ron.

Le-am comandat miercuri la pranz si astazi de dimineata au ajuns.

Urmeaza sa le montez si revin cu impresiile.

Btw, unde gasesc o vulcanizare/atelier decent sa le montez/echilibrez in Bucuresti ?Eventual si la ce preturi daca stie cineva.

Multumesc

post-21645-1234527369_thumb.jpg

post-21645-1234527392_thumb.jpg

post-21645-1234527398_thumb.jpg

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am dat peste o vulcanizare la capatul Bulevardului Expozitiei. Schimba cauciucurile de pe roti de moto la preturi foarte decente. Se ocupa si de roti cu camera chiar. Neajunsurile sunt faptul ca nu echilibreaza si nu se baga sa dea jos/monteze rotile (deci trebuie sa te duci cu ele in punga).

 

Am inteles ca service-ul MyMoto Tuning sau baietii de la ChemTraders s-ar ocupa de montat/demontat/schimbat/echilibrat. Nu prea stiu detalii insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am dat peste o vulcanizare la capatul Bulevardului Expozitiei. Schimba cauciucurile de pe roti de moto la preturi foarte decente. Se ocupa si de roti cu camera chiar. Neajunsurile sunt faptul ca nu echilibreaza si nu se baga sa dea jos/monteze rotile (deci trebuie sa te duci cu ele in punga).

 

Am inteles ca service-ul MyMoto Tuning sau baietii de la ChemTraders s-ar ocupa de montat/demontat/schimbat/echilibrat. Nu prea stiu detalii insa...

 

eu mi-am montat pe dr la chemtraders in popestileordeni si nu mi-a echilibrat, ca n-aveau cu ce, prin mai/iunie 2008 asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Am si eu cateva intrebari daca nu deranjez:

- ce se poate intampla daca pun cauciuc de 140/80-17 in loc de 120/90-17 si 110/80-19 in loc de 90/90-19, exceptand faptul ca scade viteza, si da am loc nu imi agata nici in bascula nici in furca, trebuie doar sa schimb aripa fata

- ce se intampla daca pun camera intr-un cauciuc TL(TubeLess), in general interiorul la TL este facut diferit fata de TT ? sau care ar putea fi problemele !?

dintre cei care aveti haidenau daca v-ati incumetat sa iesit cu ele pe vremea asta cum se comporta !?

 

O seara faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ce se poate intampla daca pun cauciuc de 140/80-17 in loc de 120/90-17 si 110/80-19 in loc de 90/90-19, exceptand faptul ca scade viteza, si da am loc nu imi agata nici in bascula nici in furca, trebuie doar sa schimb aripa fata

 

Pai cred ca se schimba tinuta de drum si nu stiu daca in bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitarea gumelor TKC80 pe asfalt:

 

M-am uitat mai atent la filmuletul acela, limitarea asta e mai mult decat onorabila la cat de tare a inclinat tipul motocicleta. Am patit si cu tourance sa mi se "scufunde" spatele pe aplecari mai pronuntate, important e ca iti da de stire ca exagerezi inainte sa dea cu tine de pamant .

post-12027-1235170955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Am si eu cateva intrebari daca nu deranjez:

- ce se poate intampla daca pun cauciuc de 140/80-17 in loc de 120/90-17 si 110/80-19 in loc de 90/90-19, exceptand faptul ca scade viteza, si da am loc nu imi agata nici in bascula nici in furca, trebuie doar sa schimb aripa fata

- ce se intampla daca pun camera intr-un cauciuc TL(TubeLess), in general interiorul la TL este facut diferit fata de TT ? sau care ar putea fi problemele !?

dintre cei care aveti haidenau daca v-ati incumetat sa iesit cu ele pe vremea asta cum se comporta !?

 

O seara faina !

 

Sunt cam radicale schimbarile. Eu as pune maxim 130 pe spate si 100 pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' totusi, exista ce vreau eu?

17 - 21, sa stea bine pe asfalt ud si uscat, culcat pe curbe, sa nu fuga big time pe deal uscat si nisip.

hai cu parerile! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' totusi, exista ce vreau eu?

17 - 21, sa stea bine pe asfalt ud si uscat, culcat pe curbe, sa nu fuga big time pe deal uscat si nisip.

hai cu parerile! :)

 

130/80/17 am vazut dar 110/80 sau 90/21 nu am vazut...19 da, 21 nu.

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' totusi, exista ce vreau eu?

17 - 21, sa stea bine pe asfalt ud si uscat, culcat pe curbe, sa nu fuga big time pe deal uscat si nisip.

hai cu parerile! :)

N-a fost gasit Sfantul Graal inca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost gasit Sfantul Graal inca :)

da ce-i seamana cat mai tare, pe 130/80/17?

mitas-u mi lins, si mitas nu mai iau cat is cret.

imi tre on uscat-ud, si off strict uscat.

pe on sa suporte unghiuri stupide de inclinare.

so... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca, daca off-road inseamna uscat si nu implica iarba si prea mult nisip, cam orice guma e buna. Ce ai cerut tu mai sus eu am avut experienta buna cu Bridgestone TW41&42. Nu stiu daca se fac pe 130/80-17, eu le-am avut pe 120/90-18 si 90/90-21. Incalzite bine, eram cu scarita la DR pe asfalt. Pe ud am avut experiente bune, pe Transalpina au mers acceptabil, doar pe noroi mare m-am luptat cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-au ajuns din Germania Heidenaurile. La firma din Ro. ma abureau ca-s in teste in Africa de Sud...

La fel, astept sa vina primavara si sa le montez. Oricum, asa, ochiometric, arata foarte bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

Eu deja folosesc gumele (K 60) de vre-o trei saptamani , si chiar isi merita banii.Le-am carat prin noroaie , pietris , lut si chiar zapada.

Inainte aveam Anakee-uri (cele din poza)

post-29285-1235484314_thumb.jpg

Am dat comanda la baietii din Timisoara si au si sosit a doua zi. Pretul 440 Ron + 40 ron taxa de transport.

Pe asfalt se comporta destul de bine , avand in vedere frigul de afara poti sa te inclini destul de fain cu ele, la vara cred ca o sa fie mai fain avand in vedere temperatura asfaltului.

Nu stiu de ce, dar ale mele sunt mai rotunde decat ale lui Galen si nu am intalnit problema aceea de care zicea el " sa treci peste inconfortul de a "urca motorul " pe cantul gumei (sectiune nemaifiind rotunda)".

post-29285-1235484494_thumb.jpg

Editat de mezutu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

Eu deja folosesc gumele (K 60) de vre-o trei saptamani , si chiar isi merita banii.Le-am carat prin noroaie , pietris , lut si chiar zapada.

Inainte aveam Anakee-uri (cele din poza)

post-29285-1235484314_thumb.jpg

Am dat comanda la baietii din Timisoara si au si sosit a doua zi. Pretul 440 Ron + 40 ron taxa de transport.

Pe asfalt se comporta destul de bine , avand in vedere frigul de afara poti sa te inclini destul de fain cu ele, la vara cred ca o sa fie mai fain avand in vedere temperatura asfaltului.

Nu stiu de ce, dar ale mele sunt mai rotunde decat ale lui Galen si nu am intalnit problema aceea de care zicea el " sa treci peste inconfortul de a "urca motorul " pe cantul gumei (sectiune nemaifiind rotunda)".

 

Folosesti K60 sau K60 M+S?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...