Sari la conținut

Dr Big La Chopperit :))


fhchth
 Share

Postări Recomandate

noul proiect bastybikes ..inceput acum 1 sapt

desenul 1:5 e atashat ..in rest ...21 fatza spate 16-170 , butuc standard de harley

motor suzuki dr big 750 cadru rigid , sa pe arcuri , cric de harley arcuri hairpin , furca springer paugho modificata

 

apropo caut un inel pe 16 de mai lat decit cel standard de harley sau o janta de broasca pe 16

 

poze ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mereu m-am intrebat cand se vor chopperi vitezane si enduro.

oricum nu vad altceva acolo in afara de motorul de dr asa ca e putin fortat spus dr la chopperit.

 

a construi in jurul unui motor mi se pare mult mai mult decat a chopperi ... bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noul proiect bastybikes ..

furca springer paugho modificata

 

salut basty ce modifici la springer presupun ca o vei scurta ?

 

apropo de unde ai luat furca la ce bani tea ajuns, de curiozitate....mai mult...arcurile de sus de la springer dupa cit se vede in poze nu sunt cele originale asai?

 

spor la lucru...

basty du si tu cumva unele bikeuri la showuri pe afara sigur ai sanse---

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noul proiect bastybikes ..inceput acum 1 sapt

desenul 1:5 e atashat ..in rest ...21 fatza spate 16-170 , butuc standard de harley

motor suzuki dr big 750 cadru rigid , sa pe arcuri , cric de harley arcuri hairpin , furca springer paugho modificata

 

apropo caut un inel pe 16 de mai lat decit cel standard de harley sau o janta de broasca pe 16

 

poze ..

 

 

spor la treaba

 

cat ai dat pe furca?

si unde se gaseste?

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noul proiect bastybikes ..inceput acum 1 sapt

desenul 1:5 e atashat ..in rest ...21 fatza spate 16-170 , butuc standard de harley

motor suzuki dr big 750 cadru rigid , sa pe arcuri , cric de harley arcuri hairpin , furca springer paugho modificata

 

apropo caut un inel pe 16 de mai lat decit cel standard de harley sau o janta de broasca pe 16

 

poze ..

 

POZE CU CONSTRUCTIA CADRULUI DE LA ZERO DIN TZEAVA SI TABLA...

INDOIREA TEVILOR CU NISIP SI LA CALD ...+SUDURA WIG

MIINE TERMIN CADRUL AZI AM UNIT BACKBONEUL CU DOWNTUBEUL (SUS-UL CU JOS-UL)

 

INTRE TIMP A APARUT SI MADMAX PRIN ZONA CARE A DAT O MINA DE AJUTOR LA CARAT O TZEAVA CU RIGIDUL LUI ....

 

BASTY

 

salut basty ce modifici la springer presupun ca o vei scurta ?

 

apropo de unde ai luat furca la ce bani tea ajuns, de curiozitate....mai mult...arcurile de sus de la springer dupa cit se vede in poze nu sunt cele originale asai?

 

spor la lucru...

basty du si tu cumva unele bikeuri la showuri pe afara sigur ai sanse---

SAL Da o scurtez

arcurile sunt originale

furca a fost 600 euro si nu e cu nimic mai buna decit una facuta de mine doar ca asta cumoparata are 15 like in plus e f grea, sia avantajul e ca e crom bun , am cumparat furca din cauza timpului..ca altfel o faceam ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty vad ca merge traba

...am o intrebare ...de ce ai facut downtubeul ...din bucati....? nu ai putut da forma ce ai vrut prin indoire?

 

va arata super cadrul cind e gata....deabea astept sa vad cum arata bigul pe cadru asta....

 

orce motor se poate face custom numa sa ai idei....

 

faina treaba basty astept poze ...continuarea...

 

Ce pacat ca stau asa departe de ro ca veneam sati fac o vizita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty vad ca merge traba

...am o intrebare ...de ce ai facut downtubeul ...din bucati....? nu ai putut da forma ce ai vrut prin indoire?

 

va arata super cadrul cind e gata....deabea astept sa vad cum arata bigul pe cadru asta....

 

orce motor se poate face custom numa sa ai idei....

 

faina treaba basty astept poze ...continuarea...

 

Ce pacat ca stau asa departe de ro ca veneam sati fac o vizita...

 

downtubeul nu au respectat aia cotele indoirii si am mai retusat cu taiatul si sudatul :)

 

azi am montat cit de cit agregatul..imi place la nebunie

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERRRRR e un cuvant putin spus.

 

lasa un nr de tel dea-l tau daca vrei.

 

mult succes in continuare

 

 

 

 

 

SUPERRRRR e un cuvant putin spus.

 

lasa un nr de tel dea-l tau daca vrei.

 

mult succes in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERRRRR e un cuvant putin spus.

 

lasa un nr de tel dea-l tau daca vrei.

 

mult succes in continuare

 

 

 

 

 

SUPERRRRR e un cuvant putin spus.

 

lasa un nr de tel dea-l tau daca vrei.

 

mult succes in continuare

 

sal

multumesc

ma bucur ca place

0728225581-basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

criminal :)

o intrebare, folosesti o masa speciala ptr constructia cadrului ori ba ?.

e o masa plana rectificata si ceva piese pt fixat tevi oricum cadrele mele au abateri mai mici decit ce se vinde in custom chrome sau alte cataloage de harley

pe masurate...

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba tinere si vad k incepe sa ia forma tractorul..... e ok frate ,chiar imi place ce faci.........

numai bine si vezi k la intrunirea de la brasov o sa ajung si sa iti fac o vizita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba tinere si vad k incepe sa ia forma tractorul..... e ok frate ,chiar imi place ce faci.........

numai bine si vezi k la intrunirea de la brasov o sa ajung si sa iti fac o vizita

 

 

salut! cunosc toate operele tale si mi-au placut la nebunie,sunt pe gustul meu :P

 

iar topicul cu dr-ul il urmaresc de cand l-ai deschis si nu am zis nimic dar akum nu ma pot abtine pt k vad ce minunatie iese..

 

felicictari si tine-o tot asa.... :)

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea cu motorul de DR, pacat ca exista talent dar in tara asta nimeni nu pune pretz pe el, abia astept sa vad ce iese la final si apropo vezi ce tevi de essapament ii pui :kali:

 

 

spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea cu motorul de DR, pacat ca exista talent dar in tara asta nimeni nu pune pretz pe el, abia astept sa vad ce iese la final si apropo vezi ce tevi de essapament ii pui :crack:

 

roata motorul in cardru etc ... spatele va avea 200 ...

roata e facuta de mine ...

 

incep si eu sa ma intzeleg cu autocadul ..vreau sa imi fac planurile de acum in colo in cad ....sper :bigstar:

basty

 

spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty am o intrebare de curiozitate, daca tot ai facut tevile din fata a cadrului si bara de deasupra motorului curbate....ce arata super fain...cum de nu ai dat forma un pic ovalata si la tevile din spate de la roata....

 

nu ma intelege gresit arata superb liniile cadrului....e doar o intrebare....uitinduma la poze cred ca ar arata fain daca curbai tevile de linga roata spate... cea de sus si jos

deabea astept sa vad cum arata cind il montezi cam tot sai vad linia finala....

 

salutare si spor la lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty am o intrebare de curiozitate, daca tot ai facut tevile din fata a cadrului si bara de deasupra motorului curbate....ce arata super fain...cum de nu ai dat forma un pic ovalata si la tevile din spate de la roata....

 

nu ma intelege gresit arata superb liniile cadrului....e doar o intrebare....uitinduma la poze cred ca ar arata fain daca curbai tevile de linga roata spate... cea de sus si jos

deabea astept sa vad cum arata cind il montezi cam tot sai vad linia finala....

 

salutare si spor la lucru

sal

 

pai e simplu ...baiatul caruia il fac e cam hardcorist si vreau sa aiba rezistentza cit se poate de mare

...

pai vineri e gata fierul in 2 sapt fix trebuie sa fie gata vopsit

 

:kiss:

mai pun eu poze

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...