Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

eu zic ca ar fi fain sa iesim din tara...pe drumuri faine...un drum la viena sau budapesta...ceva de genu

Pai prima oara am zis sa o luam usor sa nu fie asa dintr-o data!Oricum daca nu anu' asta incercam anu' viitor sa realizam ceva.Poate sezonul asta o sa mai facem o tura prin Maramures, Crisana, Banat si Oltenia!Dar eu zic ca in principal sa reusim sa o realizam pe aceasta!

Oricum maine am sa postez intre ce zile propun eu, si am sa astept opinii! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai discutam cu iesirea,in principiu nici eu nu stiu sigur daca pot iesi pt 10 zile ,dar pt cei care pot doar 2-3 zile ne intalnim undeva cu coloana principala si cand trebuie ne despartim-asta e -mai discutam eu as propune ceva si de pasti,in aprilie,un gratar macar de 2 zile,daca vremea de atunci nu ne permite altceva(propun de pasti pt ca atunci toata lumea e libera,dar e doar o opinie)

ps:pt detinatorii de 535 un site interesant,eu abia l-am descoperit,poate fi util cand ai probleme http://houseofmotorcycles.bikebandit.com/y...5e-1993/o/m7964

safe ride!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata turul propus de tine (pentru cei care vor sa-si faca o idee).

Poate ar fi o idee buna sa ne sincronizam cumva cu una/unele din intruniri astfel incat sa ajungem si pe acolo

(23-25 Mai - Cluj, 6-8 Cluj si Bacau, etc), nu crezi? Eventual sugerez parcurgerea in sens invers, astfel incat cei din Buc sau din sud care vor sa participe sa nu vina la brasov si apoi sa se intoarca. E doar o idee, nu dati cu parul :D :D

 

post-10706-1200771971_thumb.jpg

Eu cred ca e o idee foarte buna,dupa mine si in sens invers, mai ales ca sunt propuneri pentru Lacu Rosu si Cheile Bicazului, iar astfel propun asa(desigur inca traseul e inca deschis la opinii si propuneri) calataria sa fie in primul rand in jur de 10 zile maxim(desigur cine vrea sa ni se alature pentru o zi doua sunt bine veniti)iar cu privire la traseu am urmatoare propunere eu sunt dispus sa merg la Brasov sa ma intalnesc cu cei din vest si sud unde vom sta o zi si o noapte dupa care vom merge spre Baile Tusnad (Brasov-Tusnad sunt vreo 60-70 de km de pararcurs) iar de la Tusnad sa mergem la Lacul Sf.Ana(parca inca 20-30 km);de la Sf Ana la Miercurea Ciuc (50 de km maxim)dupa care de la M.Ciuc la Odorheiul Secuiesc si Praid(cam 100 de km)de la Praid la Cheile Bicazului (90-100 km)dupa care odihna la un camping in apropiere de Gheorgheni mai exact in locul unde se tine intalnirea de la Gheorgheni este foarte spatios si ieftin!Dupa care de la Gheorgheni mergem spre Toplita(de aici putem merge la Borsec si ne intoarcem la Toplita si continuam spre Reghin)-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei(asta ar fi cred ca in jur de 250-300 de km maxim dar desigur)iar la Vatra Dornei sa mai tragem o zi de odihna!Dupa care in drum spre Suceava-Botosani-Iasi-Bacau(nu cunosc distantele cer ajutor)si zic asa fara a stii distantele...ca urmatoarea zi de odihna sa fie la Bacau, dupa care de la Bacau sa mergem spre Galati-Tulcea-Constanta-Vama Veche(din nou cer ajutor nu cunosc distantele)iar la Vama Veche sa luam o noua zi de odihna,dupa care de la Vama Veche-Calarasi-Oltenita-Bucuresti(nu cunosc distantele cer ajutor)urmand ca la Bucuresti sa luam o pauza de o zi, dupa care fiecare pe drumul sau!Astfel o sa avem 5 zile de odihna si 5 zile de drum si vizitat!Iar asta fiind o propunere mai amanuntita, astept pareri pro si contra! :( :D :laugh: :blink: :o

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 00:42 -------------</small><br/>

mai discutam cu iesirea,in principiu nici eu nu stiu sigur daca pot iesi pt 10 zile ,dar pt cei care pot doar 2-3 zile ne intalnim undeva cu coloana principala si cand trebuie ne despartim-asta e -mai discutam eu as propune ceva si de pasti,in aprilie,un gratar macar de 2 zile,daca vremea de atunci nu ne permite altceva(propun de pasti pt ca atunci toata lumea e libera,dar e doar o opinie)

ps:pt detinatorii de 535 un site interesant,eu abia l-am descoperit,poate fi util cand ai probleme http://houseofmotorcycles.bikebandit.com/y...5e-1993/o/m7964

safe ride!!!!

Desigur merge de o iesire mica de o zi doua!Oricum mai vorbim cum facem sa ne intalnim si sa ne cunoastem macar astia care suntem aproape din partea de nord!Interesant site! :D

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e o idee foarte buna,dupa mine si in sens invers, mai ales ca sunt propuneri pentru Lacu Rosu si Cheile Bicazului, iar astfel propun asa(desigur inca traseul e inca deschis la opinii si propuneri) calataria sa fie in primul rand in jur de 10 zile maxim(desigur cine vrea sa ni se alature pentru o zi doua sunt bine veniti)iar cu privire la traseu am urmatoare propunere eu sunt dispus sa merg la Brasov sa ma intalnesc cu cei din vest si sud unde vom sta o zi si o noapte dupa care vom merge spre Baile Tusnad (Brasov-Tusnad sunt vreo 60-70 de km de pararcurs) iar de la Tusnad sa mergem la Lacul Sf.Ana(parca inca 20-30 km);de la Sf Ana la Miercurea Ciuc (50 de km maxim)dupa care de la M.Ciuc la Odorheiul Secuiesc si Praid(cam 100 de km)de la Praid la Cheile Bicazului (90-100 km)dupa care odihna la un camping in apropiere de Gheorgheni mai exact in locul unde se tine intalnirea de la Gheorgheni este foarte spatios si ieftin!Dupa care de la Gheorgheni mergem spre Toplita(de aici putem merge la Borsec si ne intoarcem la Toplita si continuam spre Reghin)-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei(asta ar fi cred ca in jur de 250-300 de km maxim dar desigur)iar la Vatra Dornei sa mai tragem o zi de odihna!Dupa care in drum spre Suceava-Botosani-Iasi-Bacau(nu cunosc distantele cer ajutor)si zic asa fara a stii distantele...ca urmatoarea zi de odihna sa fie la Bacau, dupa care de la Bacau sa mergem spre Galati-Tulcea-Constanta-Vama Veche(din nou cer ajutor nu cunosc distantele)iar la Vama Veche sa luam o noua zi de odihna,dupa care de la Vama Veche-Calarasi-Oltenita-Bucuresti(nu cunosc distantele cer ajutor)urmand ca la Bucuresti sa luam o pauza de o zi, dupa care fiecare pe drumul sau!Astfel o sa avem 5 zile de odihna si 5 zile de drum si vizitat!Iar asta fiind o propunere mai amanuntita, astept pareri pro si contra! :( :D :laugh: :blink: :o

 

imi place traseul propus de tine, chiar suna bine...sa speram ca voon putea cat mia multi sa ne luam liber de la servicii...daca cum spunea brujaandrei macar cei care nu von putea sa ne alaturam pt vreo 3 zile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai fac Viragele? Se odihnesc? :blink:

Desi ma bate rau gandul sa il dau pe Deep Purple pentru un F650, se pare ca il mai tin si anul asta. Sper sa ne intelegem bine in continuare. E un motor bun, asta e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cam facut greseli si poate nu se intelege ce am vrut sa zic...mai postez o data :laugh:...

imi place traseul propus de tine icelord, chiar suna bine...sa speram ca vom putea cat mai multi sa ne luam liber de la servicii...daca nu, cum spunea brujaandrei, macar cei care nu vom putea lua liber 10 zile, sa ne alaturam pt vreo 3 :blink: ... sper ca e bine acum :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cam facut greseli si poate nu se intelege ce am vrut sa zic...mai postez o data :o...

imi place traseul propus de tine icelord, chiar suna bine...sa speram ca vom putea cat mai multi sa ne luam liber de la servicii...daca nu, cum spunea brujaandrei, macar cei care nu vom putea lua liber 10 zile, sa ne alaturam pt vreo 3 :blink: ... sper ca e bine acum :(

Nu va intereseaza OLTENIA ! Am unele locuri frumoase aici ,si pentru mai putine zile 2-3

 

--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 17:08 -------------

am cam facut greseli si poate nu se intelege ce am vrut sa zic...mai postez o data :D...

imi place traseul propus de tine icelord, chiar suna bine...sa speram ca vom putea cat mai multi sa ne luam liber de la servicii...daca nu, cum spunea brujaandrei, macar cei care nu vom putea lua liber 10 zile, sa ne alaturam pt vreo 3 :laugh: ... sper ca e bine acum :D

De la SIBIU,BUCURESTI,CLUJ,TIMISOARA si pana aici in TG-Jiu sunt numai 300 km.(Sibiu 200)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice propunere e bine venit :laugh: ...de -asta se si discuta de-acum ca pana in mai sa se poate stabili cu exactitate data si traseul.

...referitor la data...cum zice si kinzo...cred ca ar fi bine sa cuprindem si una din intruniri in ce la 10 zile...ce ziceti? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va intereseaza OLTENIA ! Am unele locuri frumoase aici ,si pentru mai putine zile 2-3

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 17:08 -------------</small><br/>

De la SIBIU,BUCURESTI,CLUJ,TIMISOARA si pana aici in TG-Jiu sunt numai 300 km.(Sibiu 200)

Ahoi din nou tuturor!Eu zic in felul urmator:

- in primul rand sa vedem ce iasa si cati sunt dispusi sa faca un astfel de tur, asta asa de proba!

- in al doilea rand nu vreau sa fac discriminare, apropo eu am locuit in Oltenia 2 ani de zile si stiu ca e frumoasa si zona aia si sunt multe de vazut!Dar deocamdata sa ne limitam la asta iar cei care o sa fie prezenti acolo o sa mai discutam(si cu cei care vor fii doar o zi doua sau trei)inca de un viitor traseu in timpul de odihna dintre calatorie si desigur pe forum, oricum la viitorul traseu facem un topic separat ca sa nu facem discriminare fata de ceilalti posesori de alt tip de motoare chopper custom si cruiser!

- in al III-lea rand eu mai propun ca cei care cunosc zona Suceava,Botosani,Iasi,Bacau,Galati,Tulcea,Vama Veche,Calarasi si Oltenita sa faca propunei pe unde ne-am putea oprii pentru o ora sa vedem ceva specific zonei, pentru ca in zona asta am putine informatii cu privire la ce ar putea fi de vazut!

- in al IV-lea rand in zonele specificate mai sus nu cunosc locuri unde putem sta la un camping si daca putem servi o masa calda, de accea trebuie sa ne informam!

- in al V-lea rand eu zic ca traseul in mare parte sa ramana cel care l-am stipulat in post-ul de mai sus, adika de la Brasov spre nord......

- in al 6-lea zic ca suntem incepatori majoritatea si prin acest traseu o sa facem ceva experienta in mersul pe motor, mersul in coloana si in plus dupa mine un mare avantaj o sa fim sesizati de soferi mult mai usor evitand astfel multe probleme(sper sa fie fara evenimente negative si Cel de Sus sa ne aiba sub lupa lui)!Si astfel un asemenea traseu ne va da un pic de incredere in noi si poate pe viitor un tur de tara dupa care unu chiar afara!

- in al 7-lea rand propun ca in luna august sa mai facem un tur in restul tarii dar asta sa ramana de discutat dupa ce se va incheia "turul acesta de proba"

Mai astept opinii si propunei de vizitare in zona vizata!(imi cer scuze fata de cei care s-ar putea simti lezati ca acest tur nu trece si pe la ei, dar daca o sa avem zile sper sa le facem pe toate)

Numa bine tuturor si dezbate-ti subiectul! :blink:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ar fi fain sa iesim din tara...pe drumuri faine...un drum la viena sau budapesta...ceva de genu

 

drumul spre budapesta e sticla! sti care e problema?

te ia somnul pe drum :blink: serios vorbesc, din cauza lipsei cu desavirsire a peisajului, e doar cimpie cit vezi cu ochi te ia somnul, drum in line dreapta cit vrei.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai fac Viragele? Se odihnesc? :laugh:

Desi ma bate rau gandul sa il dau pe Deep Purple pentru un F650, se pare ca il mai tin si anul asta. Sper sa ne intelegem bine in continuare. E un motor bun, asta e clar.

Atunci ar trebui sa te bucuri de virago cat mai poti ca dupa aia F650 o sa te faca sa uit de ea! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul spre budapesta e sticla! sti care e problema?

te ia somnul pe drum :blink: serios vorbesc, din cauza lipsei cu desavirsire a peisajului, e doar cimpie cit vezi cu ochi te ia somnul, drum in line dreapta cit vrei.......

eh...stie ca e lipsa de peisaj...dar poate o viena :laugh: ideea e ca e drum fain...pe mine ma cam ingrozesc craterele din romania :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...stie ca e lipsa de peisaj...dar poate o viena :blink: ideea e ca e drum fain...pe mine ma cam ingrozesc craterele din romania :o

Oricum o sa va speriati de ce e prin Harghita, e cel mai rau din tara dar asa invatam si nu adormim la "volan",la noi e o vorba: "in Harghita nu adormi la volan"iar la primavara e vorba ca fac drumul prin tot judetul,dar nu va speriati pentru ca ruta pe care am gandit-o cam 75% drumu e ca in palma! :laugh:

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 22:40 -------------</small><br/>

mai discutam cu iesirea,in principiu nici eu nu stiu sigur daca pot iesi pt 10 zile ,dar pt cei care pot doar 2-3 zile ne intalnim undeva cu coloana principala si cand trebuie ne despartim-asta e -mai discutam eu as propune ceva si de pasti,in aprilie,un gratar macar de 2 zile,daca vremea de atunci nu ne permite altceva(propun de pasti pt ca atunci toata lumea e libera,dar e doar o opinie)

ps:pt detinatorii de 535 un site interesant,eu abia l-am descoperit,poate fi util cand ai probleme http://houseofmotorcycles.bikebandit.com/y...5e-1993/o/m7964

safe ride!!!!

Astept opinii cu privire la ce este de vazut prin Suceava,Botosani si Iasi ca tu esti din zona!Propune ceva si ajuta-ne cu locuri unde am putea campa si manca o mancare calda!Multumesc Anticipat! :( :peace:Oricum scuze mai devreme am zis ca sa face o campare pe la Vatra Dornei si dupa aia la Bacau, deci ceva de vazut per general(stiu ca in primul rand sunt manastiriile)!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreeeaaaauuuu si euuuuuu cu voi la plimbare! :laugh: Desi am numa 150 km furati intr-o singura zi ca asa au fost circumstantele.mai ma "antrenez" pana atunci.macar vro doua zile sa ma "lipesc" de voi.ma primiti?ma primiti? :blink: . pana la urma se discuta pe topicu asta sau se face unu' nou pt traseu?.io mi-s din Piatra Neamt asa ca intrebati de zona daca aveti nelamuriri...cheile Bicazului si Lacu Rosu sunt destul de aproape si sunt de vazut...ca eu urmaresc destul de greu forumu' ca prind net joia cand e luna plina.intreba cineva de drumurile din zona calarasi...mi-a zis un amic ca nici acolo nu adormi la volan...uf...sper sa iasa ceva ca is asa entuziasmat deodata.Pana la alte interventii "Asfalt uscat!" mai repede si spor la lustruit motoarele din sufragerie :o) Pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreeeaaaauuuu si euuuuuu cu voi la plimbare! :o Desi am numa 150 km furati intr-o singura zi ca asa au fost circumstantele.mai ma "antrenez" pana atunci.macar vro doua zile sa ma "lipesc" de voi.ma primiti?ma primiti? :blink: . pana la urma se discuta pe topicu asta sau se face unu' nou pt traseu?.io mi-s din Piatra Neamt asa ca intrebati de zona daca aveti nelamuriri...cheile Bicazului si Lacu Rosu sunt destul de aproape si sunt de vazut...ca eu urmaresc destul de greu forumu' ca prind net joia cand e luna plina.intreba cineva de drumurile din zona calarasi...mi-a zis un amic ca nici acolo nu adormi la volan...uf...sper sa iasa ceva ca is asa entuziasmat deodata.Pana la alte interventii "Asfalt uscat!" mai repede si spor la lustruit motoarele din sufragerie :D) Pace!

Desigur ca te primim,iar topic nou o sa fac cand o sa mai planuim urmatoarea calatorie!Dar pana atunci asta e in stadiul de perfectionare asta, oricum esti bine venit pentru ca se pare ca suntem destui incepatori si asta e bine pentru ca asa mergem cu multa grija si curaj pentru a dobandi experienta!

 

Cu privire la data propun urmatoarea data: 16.05.2008 pana in 25.05.2008 in 16 ne intalnim la Brasov iar in 25 incheiem la Bucuresti, astfel vor fii doua weekenduri pentru cei care nu pot sa fie prezenti in cursul saptamanii! :( :D :laugh:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mai sunt incepatori asa ca am luat si eu curajul sa scriu.

in decembrie 2007 am cumparat un virago 535 si imi place foarte mult desi

inca n-am calarit numai in zapada si gheata :blink:

Daca toti sunt de acord poate ca poate ca putem sa ne alaturam cu frate mio 2-3 zile

este si el pe forum Zsak din tg mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept opinii cu privire la ce este de vazut prin Suceava,Botosani si Iasi ca tu esti din zona!Propune ceva si ajuta-ne cu locuri unde am putea campa si manca o mancare calda!Multumesc Anticipat! thumb.gif :peace:Oricum scuze mai devreme am zis ca sa face o campare pe la Vatra Dornei si dupa aia la Bacau, deci ceva de vazut per general(stiu ca in primul rand sunt manastiriile)!

 

This post has been edited by IceLord: Jan 20 2008, 11:03 PM

 

 

 

ice lord ,dar si restul-in leg cu cazarea pe parcursul iesirii ,se merge clasic cateva zile la cort si la 3-4 zile o noapte la pensiune?sau numai la hotel?sau numai la cort? in leg cu mancarea,nu e problema se gasesc locuri.la cazare,ca sa ma interesez as vrea sa stiu cam ce preferati! mai vb!si o sa vin cu locatii in suceava si in Imprejurimi!safe ride!

 

deasemenea eu zic sa stabilim un punct de plecare si o zi anume,insa cu posibilitate de stat acolo peste noapte,pt ca (la un rachiu) sa vedem variantele si sa decidem atunci incotro o luam si ce vedem,fiecare vine cu ideile lui(cu locuri de vazut, cu variante de cazare,papa nu cred ca e o problema),o noapte e de ajuns pt chestiuni administrative.si atunci 'face to face' facem traseul.e o idee,si ca sa merg mai departe,eu propun ca loc de plecare,campingul de langa barajul lacului bicaz(o sa-l rog pe ice lord sa dea niste detalii despre locatie),ne cunoastem ,bem o bere(2-3) si hotaram unde mergem(zic asa pt. ca ,cel putin din punctul meu de vedere,unde+ce se vede+etc=irelevant) eu vreau ride,prieteni noi si foc de tabara seara.si desigur e doar o opinie in virtutea dreptului la libera exprimare.noapte buna si safe ride.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mai sunt incepatori asa ca am luat si eu curajul sa scriu.

in decembrie 2007 am cumparat un virago 535 si imi place foarte mult desi

inca n-am calarit numai in zapada si gheata :blink:

Daca toti sunt de acord poate ca poate ca putem sa ne alaturam cu frate mio 2-3 zile

este si el pe forum Zsak din tg mures

 

 

Bine ai venit! Si eu sunt nou prin zona, desi o perioada am activat pe forum la scuteristi.

In decembrie mi-am luat si eu motorul.... ce sa faci Mosu' a fost darnic anul asta (tot din banutii stransi de mine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mai sunt incepatori asa ca am luat si eu curajul sa scriu.

in decembrie 2007 am cumparat un virago 535 si imi place foarte mult desi

inca n-am calarit numai in zapada si gheata :laugh:

Daca toti sunt de acord poate ca poate ca putem sa ne alaturam cu frate mio 2-3 zile

este si el pe forum Zsak din tg mures

Ma bucur ca sunteti dispusi sa veniti, oricum mia zis Zsak ca mai sunt prieteni interesati de tur, cu atat mai bine pentru ca o sa fim mai numerosi! :blink:

 

--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 23:03 -------------
Deci oameni dispus din cate am iteles sunt:

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak cine mai vine inafara de Pal_chop asa ca info si cat pot sa stea?)

Kinzo 2004 10 zile

dark_alinutza 2-3 zile (primul weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti Cat esti dispus sa vii?

Qaz Cat esti dispus sa vii?

Cam acestia am fii!

 

Oricum va rog sa confirmati prezenta macar ca info ca nu se stie ce se poate intampla

pana atunci!

 

Data propusa de mine e : 16.05.2008 pana in 25.05.2008

Loc de intalnire: BRASOV (desigur cei care se alatura dupa sunt bine veniti)

Activitati intre date:

16.05.2008(Brasov - loc de intalnire si campare peste noapte)

 

16-17.05.2008 (Brasov cu plecare in data de 17.05 ora 09-10.00)

 

17.05.2008 (traseu Brasov-Baile Tusnad-Lacul Sf.Ana[stationare 1 ora]-M.Ciuc-Odorhei-Praid[stationare 1 ora]

Praid-Gheorgheni-Lacu Rosu-[stationare 1 ora]Cheile Bicazului-Gheorgheni

 

17-19.05.2008 (campare Gheorgheni Km4 - cort si cabanute[cabanute la 20-30 ron pe noapte] plecare in data de 19.05 ora 09-10.00)

 

19.05.2008 (traseu Gheorgheni-Toplita-Borsec[stationare 1 ora]-Toplita-Reghin(Deda)-Bistrita-Vatra Dornei)

 

19-21.05.2008 (campare Vatra Dornei plecare in data de 21.05 ora 09-10.00) - cer ajutor domnului Bruja Andrei

pentru info despre locuri de campare sau cazare si mancare!

 

21.05.2008 (traseu Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava[stationare 1 ora]-Botosani-Iasi[stationare 1 ora]-Bacau

 

21-22.05.2008 (campare Bacau plecare in data de 22.05 ora 09-10) - cer ajutor celor care pot sa ma ajute cu info despre

locuri de campare sau cazare si mancare!

 

22.05.2008 (traseu Bacau-Tecuci-Galati[stationare 1 ora]-Tulcea-Constanta[stationare 1 ora]-Vama Veche

 

22-24.05.2008 (campare Vama Veche plecare in data de 24.05 ora 09-10)

 

24.05.2008 (traseu Vama Veche-Constanta-Ostrov-Calarasi-Oltenita-Budesti-Bucuresti[Pantelimon]

Rog informatii despre locuri de campare in Pantelimon sau printr-o zona mai frumoasa pe

langa Bucuresti cu campare(ce info despre Lacul Cernica?)avem posibilitate de campare acolo?

24-25.05.2008 (Campare in apropierea Bucurestiului)

 

25.05.2008 (traseu spre casa pentru fiecare[eu personal spre Ploiesti-Sinaia-Brasov-Sf.Gheorghe-Tusnad-M.Ciuc-Gheorgheni])

 

Va rog sa dati cu parerea despre traseu si cei care ma pot ajuta cu info despre locurile unde putem stationa va rog ajutati-ne

Sper ca totul sa para interesant si tentant,si formarea de pretenii si dezbateri pentru trasee pe viitor!

Astept opinii si parerei si comfirmari de prezenta Va Rog!

 

 

--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 23:03 -------------
Deci oameni dispus din cate am iteles sunt:

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak cine mai vine inafara de Pal_chop asa ca info si cat pot sa stea?)

Kinzo 2004 10 zile

dark_alinutza 2-3 zile (primul weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti Cat esti dispus sa vii?

Qaz Cat esti dispus sa vii?

Cam acestia am fii!

 

Oricum va rog sa confirmati prezenta macar ca info ca nu se stie ce se poate intampla

pana atunci!

 

Data propusa de mine e : 16.05.2008 pana in 25.05.2008

Loc de intalnire: BRASOV (desigur cei care se alatura dupa sunt bine veniti)

Activitati intre date:

16.05.2008(Brasov - loc de intalnire si campare peste noapte)

 

16-17.05.2008 (Brasov cu plecare in data de 17.05 ora 09-10.00)

 

17.05.2008 (traseu Brasov-Baile Tusnad-Lacul Sf.Ana[stationare 1 ora]-M.Ciuc-Odorhei-Praid[stationare 1 ora]

Praid-Gheorgheni-Lacu Rosu-[stationare 1 ora]Cheile Bicazului-Gheorgheni

 

17-19.05.2008 (campare Gheorgheni Km4 - cort si cabanute[cabanute la 20-30 ron pe noapte] plecare in data de 19.05 ora 09-10.00)

 

19.05.2008 (traseu Gheorgheni-Toplita-Borsec[stationare 1 ora]-Toplita-Reghin(Deda)-Bistrita-Vatra Dornei)

 

19-21.05.2008 (campare Vatra Dornei plecare in data de 21.05 ora 09-10.00) - cer ajutor domnului Bruja Andrei

pentru info despre locuri de campare sau cazare si mancare!

 

21.05.2008 (traseu Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava[stationare 1 ora]-Botosani-Iasi[stationare 1 ora]-Bacau

 

21-22.05.2008 (campare Bacau plecare in data de 22.05 ora 09-10) - cer ajutor celor care pot sa ma ajute cu info despre

locuri de campare sau cazare si mancare!

 

22.05.2008 (traseu Bacau-Tecuci-Galati[stationare 1 ora]-Tulcea-Constanta[stationare 1 ora]-Vama Veche

 

22-24.05.2008 (campare Vama Veche plecare in data de 24.05 ora 09-10)

 

24.05.2008 (traseu Vama Veche-Constanta-Ostrov-Calarasi-Oltenita-Budesti-Bucuresti[Pantelimon]

Rog informatii despre locuri de campare in Pantelimon sau printr-o zona mai frumoasa pe

langa Bucuresti cu campare(ce info despre Lacul Cernica?)avem posibilitate de campare acolo?

24-25.05.2008 (Campare in apropierea Bucurestiului)

 

25.05.2008 (traseu spre casa pentru fiecare[eu personal spre Ploiesti-Sinaia-Brasov-Sf.Gheorghe-Tusnad-M.Ciuc-Gheorgheni])

 

Va rog sa dati cu parerea despre traseu si cei care ma pot ajuta cu info despre locurile unde putem stationa va rog ajutati-ne

Sper ca totul sa para interesant si tentant,si formarea de pretenii si dezbateri pentru trasee pe viitor!

Astept opinii si parerei si comfirmari de prezenta Va Rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu pentru mine e OK. Daca nu intervine ceva neprevazut si daca imi termin motocicleta pana atunci sunt in.

Multumesc de raspuns!Si spre ca totul sa fie Ok si sa ne rezolvam toti problemele pana atunci si sa ne facem timp de noi, presupun ca meritam macar atata! :friends: Multumesc inca o data! :friends: De abia astept! Apropo ce are calutul tau?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde sa incep? Reparat rezervor, revopsit, retapitat saua, schimbat capac stanga si semeringuri+garnitura, de verificat suspensia fata pentru ca nu prea revine dupa o frana mai serioasa ... poate ii pun niste oglinzi mai altfel... si inca ma mai gandesc :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...