Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

m-am hotarat sa vand virago 535 fabricat in 1990.functioneaza perfect ,in primavara am schimbat filtrul de ulei,uleiul si bujiile ,am pus si baterie noua adusa de la louis.maine am sa-i fac si poze.cred ca 2000 de eu nu este prea mult .acum are 54000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Uite dupa o mica surpriza, sunt pe litoral pana maine la ora 16:00. Sunt viragisti pe la Constanta cu chef de o plimbare? Eu as da maine o fuga spre Euforie Nord. Daca este cineva disponibil, astept reply.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viraga mea e cam baba dar are revizii facute la timp si a fost tinuta de neamtz ashea cum stie el..:wave:

E o VX 535 din '92.Urmeaza sa primeasca : sissy bar, crash bar, coburi laterale (spate), trusa piele scule fata, poate si un windshield, poate si niste oglinzi custom (am vazut unelele stilizate sub forma de mana de schelet-nichelate care imbraca si 'tin' oglinda, in catalogul Luis 2009), ramane de studiat daca merita...Apropous, daca stiti prin Bucuresti, magazine care aduc la comanda sau din stoc, accesorii/piese/toale din catalogul Louis, va rog nu ezitati cu o adresa/tel.De asemenea daca aveti hinturi in urma mersului prin trafic cu un Virago de 500, astept cu interes.Multam fain :moto:

Mesaj completat

Stie careva daca se poate monta crash-bar pe o Viraga XV 535 Y2L care are instalate comenzi avansate ?.Se deranjeaza una pe alta ?.Daca da, va rog nu ezitati cu ceva comments, pt ca nu vreau sa comand cu 150 euro/buc si sa ma trezesc ca pun nisip in teava sau tre' s-o indoi la sudura :angryfire: ...Multam anticipat & Asfalt uscat :D

post-49915-1248256924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viraga mea e cam baba dar are revizii facute la timp si a fost tinuta de neamtz ashea cum stie el..:wave:

E o VX 535 din '92.Urmeaza sa primeasca : sissy bar, crash bar, coburi laterale (spate), trusa piele scule fata, poate si un windshield, poate si niste oglinzi custom (am vazut unelele stilizate sub forma de mana de schelet-nichelate care imbraca si 'tin' oglinda, in catalogul Luis 2009), ramane de studiat daca merita...Apropous, daca stiti prin Bucuresti, magazine care aduc la comanda sau din stoc, accesorii/piese/toale din catalogul Louis, va rog nu ezitati cu o adresa/tel.De asemenea daca aveti hinturi in urma mersului prin trafic cu un Virago de 500, astept cu interes.Multam fain :moto:

Mesaj completat

Stie careva daca se poate monta crash-bar pe o Viraga XV 535 Y2L care are instalate comenzi avansate ?.Se deranjeaza una pe alta ?.Daca da, va rog nu ezitati cu ceva comments, pt ca nu vreau sa comand cu 150 euro/buc si sa ma trezesc ca pun nisip in teava sau tre' s-o indoi la sudura :angryfire: ...Multam anticipat & Asfalt uscat :D

 

Salut.

Pentru a cumpara ceea ce doresti din catalogul Louis , din Bucuresti , firma KRONAU MOTO e partener Louis , cu comision zero , la preturile din catalog. .Are magazin in targul Autovit , standul SB 11 , program zilnic.

http://www.kronaumoto.ro/index.php telefon 021.344.03.99.

http://www.kronaumoto.ro/contact.htm

Stiam ca au un magazin si pe strada Razoare , in catrierul Cotroceni , dar acum nu apare pe site-ul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viraga mea e cam baba dar are revizii facute la timp si a fost tinuta de neamtz ashea cum stie el.. :moto:

E o VX 535 din '92.Urmeaza sa primeasca : sissy bar, crash bar, coburi laterale (spate), trusa piele scule fata, poate si un windshield, poate si niste oglinzi custom (am vazut unelele stilizate sub forma de mana de schelet-nichelate care imbraca si 'tin' oglinda, in catalogul Luis 2009), ramane de studiat daca merita...Apropous, daca stiti prin Bucuresti, magazine care aduc la comanda sau din stoc, accesorii/piese/toale din catalogul Louis, va rog nu ezitati cu o adresa/tel.De asemenea daca aveti hinturi in urma mersului prin trafic cu un Virago de 500, astept cu interes.Multam fain :ok:

Mesaj completat

Stie careva daca se poate monta crash-bar pe o Viraga XV 535 Y2L care are instalate comenzi avansate ?.Se deranjeaza una pe alta ?.Daca da, va rog nu ezitati cu ceva comments, pt ca nu vreau sa comand cu 150 euro/buc si sa ma trezesc ca pun nisip in teava sau tre' s-o indoi la sudura :D ...Multam anticipat & Asfalt uscat :wave:

Salutare,

Eu nu te sfatuiesc sa cumperi toate accesoriile astea de le vrei de noi. (mai ales ca e "baba" cum zici) De cand o ai?

Cel mai bine cauti unele sh la preturi mult mai bune. Cum naiba sa dai 150 Eur pe niste crash-bar? E mult!

Inafara de Kronau (la care nu gasesti mare lucru pe stoc), sunt baieti pe aici care aduc produse de pe Louis mult mai repede. Sau poti suna la Paula's bikershop sa vezi daca au ceva pe stoc din ce te intereseaza pe tine.

Oglizi exact ca cele pe care le vrei tu, avea user-ul LFR de vanzare. (nu stiu daca le mai are)

De montat crah-bar cu avansate puse, cred ca depinde si de model si de prinderile lor. Mai bine vezi, sau iti spune cineva care are asa.

Asfalt uscat! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Pai vad ca nici acum nu s-a facut o intalnire a posesorilor de Virago. Astfel propun sa incepem, din nou, la o scara mai mica.

 

1) Pe 1 August, plecare din Bucuresti, de la Arc, spre Bran. Plecarea va fi cat mai de dimineata. In acest moment suntem deathu + axicos. See here:

/index.php?showtopic=367876

 

2) La inceputul lunii Septembrie o intalnire mai mare, as spune eu la Sibiu, zona ok, posibilitati de atac in toate directiile, si de venit din toate directiile.

 

Acum aceste idei sunt ca baseline, pot suferi schimbari. Orice!!! se poate modifica, bineinteles pe baza de "majoritate - vot decide". Eu am aruncat malaiul in balta, acum sa vedem cati viragisti trag... :wave:

 

P.S. Purghy tu esti invitata de onoare (chiar daca nu ai scula care trebuie) :D

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brother,

 

Eu as pleca si acum.Problema mea este ca sunt la inceput si nu am iesit inca la un drum in afara Buc.Am neaparata nevoie de macar unul intr-un grup de min 3, ca sa inteleg cum mere treaba-n haita pe asfalt.Cheers :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brother,

 

Eu as pleca si acum.Problema mea este ca sunt la inceput si nu am iesit inca la un drum in afara Buc.Am neaparata nevoie de macar unul intr-un grup de min 3, ca sa inteleg cum mere treaba-n haita pe asfalt.Cheers :D

 

Pe deathu l-am luat in primii kilometri (ca posesor de carnet) pe DN1. Intradevar a fost o experienta interesanta, dar cu grija si a lui si a mea totul a decurs ok. Pai daca doresti putem sa facem niste plimbari pe aici in Bucuresti, asa ca sa ne cunoastem. De mentionat ca ritmul pentru excursia de pe 1 August spre Bran va fi unul de gen 70-80 km/h in localitati (legal) si 100-110 in afara localitatilor. Nu voi merge in ideea de a da tot ce pot. Asta am facut pe autostrada si acolo este locul. Tin la carnetul meu :wave:

 

Astfel ca nu vad o problema in a te alatura la drumul de pe 1 August, care va fi un drum numai bun pentru a invata iesirile in afara.

 

PM me daca vrei sa stabilim o mica intalnire in Bucuresti.

 

:angryfire:

 

P.S. ca o idee de baza despre mersul in grup:

 

http://motociclism.ro/tutoriale/files/manual/index.htm#5

 

dar daca vei cauta poti gasi niste explicatii mai detaliate pe net. Totusi macar ce este la link-ul de sus sa citesti (bagat la cap) si tot este un inceput.

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

fara a fi subiectivi..imi puteti spune de ce ar tb sa optez pt o Virago in detrimentul unei EL ?

 

recunosc ca-mi place cum arata Viroaga in comparatie cu EL-ul..dar nici cel din urma nu-mi pare a fi de lapadat.

 

mentionez ca abia in august ma apuc de scoala pt cat A. am B-ul de 9 ani.

 

profit de ocazie sa va intreb daca cruiserele au tendinta sa te lipeasca de asfalt la viteze mici in viraje scurte..sauu din scurt..

recomandati un cruiser unui incepator ?

 

mi-as lua viroaga sau el de 250 cmc...cu toata ca am 87 kg..

as chinui motorasul ?

il iau mai mult pt oras sau plimbari extraurbane linistite.

 

mi-ar prinde bine sfaturile/ recomandarile voastre.

 

sunt Virogisti prin Dr Taberei ?

 

merci

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

fara a fi subiectivi..imi puteti spune de ce ar tb sa optez pt o Virago in detrimentul unei EL ?

 

recunosc ca-mi place cum arata Viroaga in comparatie cu EL-ul..dar nici cel din urma nu-mi pare a fi de lapadat.

 

mentionez ca abia in august ma apuc de scoala pt cat A. am B-ul de 9 ani.

 

profit de ocazie sa va intreb daca cruiserele au tendinta sa te lipeasca de asfalt la viteze mici in viraje scurte..sauu din scurt..

recomandati un cruiser unui incepator ?

 

mi-as lua viroaga sau el de 250 cmc...cu toata ca am 87 kg..

as chinui motorasul ?

il iau mai mult pt oras sau plimbari extraurbane linistite.

 

mi-ar prinde bine sfaturile/ recomandarile voastre.

 

sunt Virogisti prin Dr Taberei ?

 

merci

alex

Poti sa-mi spui ce inaltime ai si te pot sfatui un pic! :)

Mesaj completat

Salutari,

 

Pai vad ca nici acum nu s-a facut o intalnire a posesorilor de Virago. Astfel propun sa incepem, din nou, la o scara mai mica.

 

1) Pe 1 August, plecare din Bucuresti, de la Arc, spre Bran. Plecarea va fi cat mai de dimineata. In acest moment suntem deathu + axicos. See here:

/index.php?showtopic=367876

 

2) La inceputul lunii Septembrie o intalnire mai mare, as spune eu la Sibiu, zona ok, posibilitati de atac in toate directiile, si de venit din toate directiile.

 

Acum aceste idei sunt ca baseline, pot suferi schimbari. Orice!!! se poate modifica, bineinteles pe baza de "majoritate - vot decide". Eu am aruncat malaiul in balta, acum sa vedem cati viragisti trag... :)

 

P.S. Purghy tu esti invitata de onoare (chiar daca nu ai scula care trebuie) :D

 

:lol:

A-si merge si eu dar n-am nici motorul reparat si nici n-am permisul ;) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord - poti sa vii lejer in Septembrie atunci nu? Daca vrei sa vii pe 1 August poti sa imprumuti o Viroaga si un carnet... :)

 

Dar va rog nu va inghesuiti :lol:

 

Ca un update referitor la excursia de pe 1 August:

 

- plecarea se va face in jurul orei 7:30 AM, de preferat nu dupa ora 8... ;) de la arc

- drumul va fi cel din poza de mai jos.

 

Deci? Cine mai pofteste?

 

P.S. Se pot alipi si altii pe traseu (din afara Bucurestiului), dar va trebui stabilit inainte, cand, cum si unde, detaliile de ultim moment putand fi stabilite la telefon.

 

Hai mai viragistilor, nu va ascundeti!

 

:D

post-43513-1248455992_thumb.jpg

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi @Assisis13!

 

Atunci cu unu de 535cc ai sa te intelegi bine! Dar stiu si baieti mai mari de inaltime ca tine care se descurca si pe virago de 250cc, dar o sa-ti fie dificil, si dupa un timp si pe virago de 535cc o ti sa para pozitia cam ingramadita, eu am 171 si 65 de kg si mi se pare ingramadit dar sunt multumit, si-a facut treaba timp de 2 ani de cand il am si pe el am inceput sa invat a conduce motoare, dar intre timp am condus shadow de 750cc, dragstar de 650cc, vulcan de 1500cc :) ! :D

Mesaj completat

 

@axicos'

Salutari!

Am un pic de concediu in septambrie intre 01-15 dar nu promit nimic, daca o sa am bani am sa incerc ceva ;) ! :lol:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-mi schimb uleiul, filtrul si placutzele de frana pana atunci, merg!

E un traseu de 400+ Km., nu?

 

Da, cred ca are undeva intre 450 - 500 km. Pai atunci sper sa iti faci schimburile si sa vii.

 

Asteptam toti doritorii. :D

Mesaj completat

Pentru a nu aglomera virago zone cu discutiile despre excursia de pe 1 August, va rog sa continuam, pentru cine doreste participarea sau are comentarii/sugestii de facut pe thread-ul dedicat:

 

/index.php?showtopic=400765

 

LET'S RIDE!!!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de virago ! Am o virago 535 si vreau sa va intreb daca stiti de unde pot cumpara un cauciuc de fata in conformitate cu recomandarile producatorului ( anvelopa Bridgestone sau Dunlop 3.00S-19 4PR ). Va multumesc anticipat pt. raspunsuri si va doresc asfalt uscat :lol: :D

Editat de ritz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de virago ! Am o virago 535 si vreau sa va intreb daca stiti de unde pot cumpara un cauciuc de fata in conformitate cu recomandarile producatorului ( anvelopa Bridgestone sau Dunlop 3.00S-19 4PR ). Va multumesc anticipat pt. raspunsuri si va doresc asfalt uscat :lol: :)

 

eu unul sunt forte multumit de Continental-urile mele si le recomand cu multa caldura. Deci daca doresti sa vezi ceva pe Continental sau Pirelli poti incerca aici:

 

http://www.depozituldeanvelope.ro/index.ph...34c08a32d80bfde

 

:D

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de virago ! Am o virago 535 si vreau sa va intreb daca stiti de unde pot cumpara un cauciuc de fata in conformitate cu recomandarile producatorului ( anvelopa Bridgestone sau Dunlop 3.00S-19 4PR ). Va multumesc anticipat pt. raspunsuri si va doresc asfalt uscat :lol: :D

Uite un om care vinde cauciucuri cauta-l!

/index.php?...0&start=820

Mesaj completat

care ati bagat cauciucuri mai mari atit pe spate cit si pe fata ??? ce dimensiuni ?? cum se simte la drum ???

Ahoi! Eu si un prieten avem virago de 535 si normal se pune de 140 dar am pus de 150 si merge nu e bai :) !!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...